AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.105.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

Sta ce ti to pored b-die za slicne novce?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

Sta ce ti to pored b-die za slicne novce?

 U jbt dobre ponude! 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

Sta ce ti to pored b-die za slicne novce?

 Hm, jesi siguran da je to b-die i da fecera na Ryzenu?

 

Jbte Ansha ti uvijek izvučeš neke module na akciji i onda ja poslije toga googlam ko idiot.

 

*ebi se ono.

 

dabar_solta_V2 kaže...
mislim da ima isti ćip ili bolji za manje novce od toga pa ni nemoj testirat xD

 Jedino flare X koj je 50-60 eura skuplji.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 17:08 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

Sta ce ti to pored b-die za slicne novce?

 Hm, jesi siguran da je to b-die i da fecera na Ryzenu?

 

dabar_solta_V2 kaže...
mislim da ima isti ćip ili bolji za manje novce od toga pa ni nemoj testirat xD

 Jedino flare X koj je 50-60 eura skuplji.

 Milion % bdie, a i pise na bdie finderu tocno taj kataloski broj

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš googlam lol.

 

Anha posto guru za memoriju izgleda.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Baš googlam lol.

 

Anha posto guru za memoriju izgleda.

Ansha je guru za sve nemoj bit ljubomoran xD

neznam koji mi je cip ni jeli a ili b na ovima ripjaws v pa idu na 3200mhz cl16 a platia sam ih okruglo 1kkn za 2x8gb

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Overclockao ryzen 1600 na 3.8, 1.28750v, jel to okej? temperature sa tx3 evo na prime 95 small fft ne prelazi 71, u igrama ne prelazi 55. Probao sam staviti 4ghz, ali nije stabilan niti na 1.35. Koje su uopce sigurne temperature?

Takoder me zanima onaj ryzen balanced plan, ja sam izmijenio minimum procesor state na 5% kao u windows balancedu, jer mi je glupo da cpu u idlu radi na 3+ghz, za sto? za surfanje po netu i filmove? Cinebench score je isti, nisam primjetio niti dropove u igrama, pitam jel sam citao da je bilo nekih problema s tim power planom od windowsa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 18:15 (justmarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Da li je tko kupio ovu memu i testirao na Ryzenu ?

Sta ce ti to pored b-die za slicne novce?

 Hm, jesi siguran da je to b-die i da fecera na Ryzenu?

 

Ma radit ce sigurno, vjerojatno ne na xmp postavkama nego ce treba rucno podesit...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
DarthMarkus kaže...

Baš googlam lol.

 

Anha posto guru za memoriju izgleda.

Ansha je guru za sve nemoj bit ljubomoran xD

neznam koji mi je cip ni jeli a ili b na ovima ripjaws v pa idu na 3200mhz cl16 a platia sam ih okruglo 1kkn za 2x8gb

 Al je najveći guru za sarkazam.

 

Tu mu ni Drago nije do koljena.

 

Vidio sam ripjawse V, stvarno im je cijena odlična. Jel ti radi xmp ili si manulano štimao ?

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
upalim xmp namjestim one sekundarne ili kako se vec zovu tajminge na auto, dignut 100 tj 200mhz frekv, malo napona i pali

za 3400mhz moram probat dali ide na cl17,18,19 ali to kad budem ima vremena i volje a i neznam jel bi uopće išta dobia sa tin ako nije cl17
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupujem

 

R7 2700x

X470 Aorus Gaming 7 WiFi

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-28800U 3600MHz CL18 G.Skill Trident Z RGB, F4-3600C18D-16GTZRX

 

Pretpostavljam kako će ove komponente zajedno raditi dobro? Memorija je AMD kompatibilna ako sam dobro shvatio? Ima nešto bolje za sličnu cijenu ili je ovo dost dobro? Napajanje i solidnu grafu već imam.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Vidio sam ripjawse V, stvarno im je cijena odlična. Jel ti radi xmp ili si manulano štimao ?

 

 

 

 

Ja svoje platio 600 kn kad sam ih uzimao 2016

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ovi "Nemci" ga znaju srat gore neg HG spot

 

https://www.computeruniverse.net/de/intel-core-i9-9900k-8-kern-octa-core-cpu-mit-360-ghz-2

 

Snižen 32% sa soma eura, šparenzih kita u dupe.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Putn1k kaže...

Kupujem

 

R7 2700x

X470 Aorus Gaming 7 WiFi

DDR4 16GB (2x8GB) PC4-28800U 3600MHz CL18 G.Skill Trident Z RGB, F4-3600C18D-16GTZRX

 

Pretpostavljam kako će ove komponente zajedno raditi dobro? Memorija je AMD kompatibilna ako sam dobro shvatio? Ima nešto bolje za sličnu cijenu ili je ovo dost dobro? Napajanje i solidnu grafu već imam.

 

 

 

 

Ta memorija je losa, to nije b-die i iz toga neces izvuc ni takt ni tajminge, pusti te ryzen optimized natpise, uzmi radje bilo koji b-die kit...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Putniče, ako ti je ta memorija navedena u QVL-u matične onda će radit, provjeri na stranici od gigabyte-a
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema mu 3600mhz memorija na QVL listi, tamo su samo memorije koje ce radit na svojim xmp postavkama, radit ce i sve druge memorije ali ce ih trebat rucno postelat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ništa, morat ćeš ručno riktat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budžet za CPU+MBO+RAM mi je do 7k kn, pa da uzmem onda radije Crosshair VII i neki drugi RAM? Jako me zanima dugovječnost komponenti. Moj i5 2500k gura sad već sedmu godinu i sličnu stvar očekujem od ovih komponenti koje ću sad kupiti.

 

EDIT: kupujem vjerojatno u ADM jer mi se čini najpovoljnijim i ima sve te komponente u web shopu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 12:40 (Putn1k).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Putn1k kaže...

Budžet za CPU+MBO+RAM mi je do 7k kn, pa da uzmem onda radije Crosshair VII i neki drugi RAM? Jako me zanima dugovječnost komponenti. Moj i5 2500k gura sad već sedmu godinu i sličnu stvar očekujem od ovih komponenti koje ću sad kupiti.

 

EDIT: kupujem vjerojatno u ADM jer mi se čini najpovoljnijim i ima sve te komponente u web shopu.

 

uzmi ovo:

 

CROSSHAIR VI HERO (VII ne vrijedi 600kn vise):

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asus-crosshair-vi-hero-am4-amd-x370&code=93009

 

ili asrock ako zelis ustjedit jos novaca (ali BIOS joj nije ni blizu asusovim - tj po kolicini opcija i jednostavnosti koristenja):

https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-asrock-x370-taichi-am4&code=93023

 

2700X:

https://www.adm.hr/product.asp?product=procesor-amd-ryzen-7-2700x-370ghz-16mb-cache-sam4-yd270xbgafbox&code=91021

 

RAM:

https://www.adm.hr/product.asp?product=ddr4-16gb-2x8gb-pc4-25600u-3200mhz-cl14-gskill-trident-z-rgb-f4-3200c14d-16gtzr&code=83282

 

sto se tice RAMa, tu jos mozes ustedjeti ako uzmes:

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=ddr4-16gb-2x8gb-pc4-24000u-3000mhz-cl14-gskill-trident-z-f4-3000c14d-16gtz&code=83359

 

ili jos jeftinije:

https://www.adm.hr/product.asp?product=ddr4-16gb-2x8gb-pc4-19200-2400mhz-cl14-corsair-vengeance-lpx-black-cmk16gx4m2a2400c14&code=83053

 

I onda OCas taj ram na 3200MHz (iako ti je sve iznad 3000MHz sa brzim tajminzima dobro - razlike u FPSu su minimalne)

 

 

sve zajedno te ispadne 6550~kn

ili u najjeftinijoj varijanti 5800~kn

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Razlike 3000mhz vs 3400mhz rama sa istim tajminzima su vece nego stock vs 4.2ghz cipa.

To kaj ti nemas srece sa utezanjem memorije je druga prica...
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

http://www.legitreviews.com/ddr4-memory-scaling-performance-with-ryzen-7-2700x-on-the-amd-x470-platform_205154

 

razlika izmedju 3000 i 3466 5~fpsa na 1080p (vjerojatno jos i manja sa vecim detaljima i rezolucijama)

 

uzmes neki 2400MHz kit, OCas ga na 3000MHz sa dobrim tajminzima i miran si

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
war3_tft kaže...
Razlike 3000mhz vs 3400mhz rama sa istim tajminzima su vece nego stock vs 4.2ghz cipa.

To kaj ti nemas srece sa utezanjem memorije je druga prica...

 

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_7_2700X/17.html

 

i to sto ti nemas pojma o RAMu pa mislis da su kod tajminga bitne samo prve 4 stavke (14-14-14-28) je druga stvar (btw tRFC mi je na 256, command rate 1T)

 

 

 Nikad ja nisam rekao da su bitne samo "prve 4 stavke" tj primarni tajminzi. Osim toga ovo sto si linkao je usporedba 3200 cl14 protiv 3400 cl16 u raznim programima, gaminga o kojem pricas i u kojem je brza komunikacija medu jezgrama bitnija (tj brzi ram) nigdje nema, u prevedenom dokazao si nista. Smiri zivceke, drugi put ce te mozda pogoditi bolji IMC. 

 

EDIT:

 

Fanu kaže...

http://www.legitreviews.com/ddr4-memory-scaling-performance-with-ryzen-7-2700x-on-the-amd-x470-platform_205154

 

razlika izmedju 3000 i 3466 5~fpsa na 1080p (vjerojatno jos i manja sa vecim detaljima i rezolucijama)

 

uzmes neki 2400MHz kit, OCas ga na 3000MHz sa dobrim tajminzima i miran si

 

 Ma bravo, nades jednu igru i to bi sad trebao biti "dokaz". 

 

Evo ti 36 igara, ako se uzme u obzir da se OC-om dobije par % klik ovo ostalo se dobije ramom klik.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 15:06 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pošto se u RAMove baš ne razumijem, a htio bi RGB memoriju za build, koja je razlika između ovog i ovog RAM-a? Koji je bolji za Ryzen i za Gaming i zašto (ukratko)?

 

I ako nijedan od ta dva nije optimalan, koji onda jest, a da je do 2k kn (ako zanemarimo i RGB)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlika je sto je drugi b-die ram, a prvi prema ovome nije. U cijeloj prici sa ramom nije bitna samo frekvencija vec i latencije, pa u ovom slucaju nije bitno sto ovaj 3200 radi na nizoj frekvenciji kad ima puno bolje latencije.

 

Ukratko Ryzen ima velikih beneficija od brzog rama, evo kakve su rezlike sporijeg i brzeg rama u gamingu klik. B-die je najbolje sto mozes uzeti za Ryzena i ako imas srece jos ces ga dodatno overclockati i utegnuti tajminge. Ako ides na CROSHAIR VI il VII HERO u biosu vec imas slozene profile za b-die memoriju pa ih samo odaberes i eventualno korigiras ukoliko ti sistem nece biti stabilan. Sa tim dijelom ces se morati poigrati, raspitaj se dodatno ovdje o ram kalkulatoru kojeg su ljudi linkali u vise navrata.

 

EDIT: U prvoj recenici sam bio zamjenio linkove pa sam sad ispravio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 15:35 (war3_tft).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj drugi, iz razloga zarto jer je samsung Bdie, ryzenu odgovaraju brzi ramovi sa niskim latencijama i ovaj bi ti bez problema trebao raditi kako je deklariran i a moguće da će se dati i OC-ati, 

 

ovaj prvi nije Bdie i lošiji je, pitanje dali će raditi kako je deklariran a kamoli da će se dati OC-ati...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

war3_tft možda je OT, ali jbte 8600k na 5,0-5,2 Ghz je stvarno zvijer za gaming.

 

Ja sve više razmišljam puknit njega za 2300kn i ovu z390 ploču .... 

 

Što se tiče gaminga čini mi se nenedjebiv kombo sa umjerenom cijenom.

 

Kad cijena padne prodat i ubost 9900k.

 

Ili novog Ryzena na 7nm.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 15:39 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajmo onda u i5 temu da ne idemo u off.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

jedino sto "konstruktivno" radis je biti pasivno agresivan

 war3_tft u svim ovim slučajevima je u pravu a ti bacaš kerefeke.

 

Jako je velika i zamjetna razlika između 3000mhz cl14 i recimo 3466 cl14. Ove gluparije koje ti preporučaš da ljudi kupuju žnj 2400 mhz ram pa ga kvazi overclockaju na 3000 mhz sa utegnutim tajmingsima su glupe. Imao sam micron corsair vengeance 3000cl15 na ryzenu i taj vrag nije mogao niti na 3000 raditi da ga na glavu postaviš. Kasnije sam puko i kupio tridentz 3600cl15 koji je radio out of the box na xmp settingsima a osobno sam ga vrtio sa 3466cl14 (14-14-14-28-1T) i speglanim subtimingsima sa ryzen ram calculatora (nrže je radio 3466cl14 speglan nego xmp 3600)

 

1. Najbolje što se može uzet za ryzena i da ste mirni a niste potrošili vreću novaca je flarex 3200cl14. Ide sigurno na 3200cl14 a vrlo vrlo vjerojatno i na 3466 sa pristojnim timingsima ako ima sreće i 3466cl14 ili čak 3600mhz

 

Ako se u nešto isplati ulagati kod ryzena to je memorija i kolega war je tu sve rekao ispravno i bez ikakvog prcanja i podjebavanja. Stock procesor sa recimo 3466 cl14 ramom i poštelanim subtimingsima vs 4.2 ghz procesor i 3000 cl15 xmp timingsi je daleko u prednosti onaj sa bržom memorijom. Jako se osjeti u windowsima smanjena latencija a da ne govorim kod otvaranja programa ili igranju igrica.

 

Isto tako mislim da je glupo uzimati ploču starijeg chipseta ako ide na 2700x. Prvo i osnovno dokazano je da memorija ima bolju kompatibilnost na x470 chipsetu, kao drugo zašto kupovati odmah u startu ploču koja nema pbo2 i xfr2 i zakidati 2700x od nekih odličnih featurea, pogotovo ako oće dugovječnost samog sistema?

 

btw war3_tft jedva čekam stjunirati rižu i usporediti sa 8600k. Imam filing da će biti veselo ako stjuniram memoriju kako planiram 

 

 

 

 

#YOLO
Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

FlareX 3200cl14 upravo jeste vreca novaca, o cem pricas? Bolje kupit neke rame kao Ripjaws 3200cl16 za 1260kn ili neke 3000cl15 za slicne novce. Vani je sve to naravno nesto jeftinije, ali i dalje b-die samsunga rijetko ide ispod 200 eura. Ak netko npr. gleda mindfactory onda opet ne vidim zasto uzeti b-die, kad tamo imaju spomenuti Ripjaws za 130 eura na akciji, 140 bez akcije.

 

Video od UFDtecha je katastrofa po meni, comparison chartovi su uzas. Ovo je po meni bolji pokazatelj:

Ugl, nisam ziher kolko su isplativi, osim ako se ne igra na high refresh monitoru.

 

8600K je uz plocu ipak osjetno skuplja kupovina (ak se gleda solidna vs solidna ploca, a ne sranje Z370/90), makar su Ryzeni iz nekog razloga nesto poskupili u HR. Svejedno stavi rezultate na ovu temu kad usporedis, ak ti se bude dalo:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 16:36 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

FlareX 3200cl14 upravo jeste vreca novaca, o cem pricas? Bolje kupit neke rame kao Ripjaws 3200cl16 za 1260kn ili neke 3000cl15 za slicne novce. Vani je sve to naravno nesto jeftinije, ali i dalje b-die samsunga rijetko ide ispod 200 eura. Ak netko npr. gleda mindfactory onda opet ne vidim zasto uzeti b-die, kad tamo imaju spomenuti Ripjaws za 130-140 eura.

 Zato jer ako daš parsto kn više kod investicije od 5000+  kn imaš zagarantiran sistem koji radi na 3200cl14 a vrlo vjerojatno i iznad. Nećeš se potencijalno jebat u beskonačnost po stranim forumima i redditima tražeći bilo kakve postavke kako bi tvoj ram radio sa barem deklariranim vrijednostima. Kažem potencijalno možda će biti sve ok i odmah ćeš lupiti tih 3200cl16 na 3200cl14 i sve će raditi strava ali POTENCIJALNO ćeš se najebat sa ramom ko nikad u životu. 

 

Been there done that i nebi mi palo napamet više ikada se kockati sa ramom i ryzen compatibility-em, B die i ne misliš.

 

 

 

 

#YOLO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice