AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.104.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Evo nam i novog mita "Ako monitor ima g-sync/freesync nema razlike izmedu 120 i 150 fps-a".

 Ti bi bio prvi na planeti koji može primjetit takvu razliku.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 6mj koliko cca vjerujem da treba do izlaska zen2 ovaj 2600x ce bit pravi bomboncic. Jedva cekam sloziti sve i odvrtiti benchmarke da vidim dal onaj barba stevo iz hardware unboxeda prica gluparije kad reporta 2600x na 4.2 sa 3466 speglanim ramom ima performanse unutar 5% sa 8600k na 5.2ghz.

 

Nadalje za 3 tjedna narucujem 700+ eura komponenti za vodeno hlađenje i trpam sve pod vodu. Mislim da ce intel ekipa pociniti kolektivno samoubojstvo hahaha. 

#YOLO
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Za 6mj koliko cca vjerujem da treba do izlaska zen2 ovaj 2600x ce bit pravi bomboncic. Jedva cekam sloziti sve i odvrtiti benchmarke da vidim dal onaj barba stevo iz hardware unboxeda prica gluparije kad reporta 2600x na 4.2 sa 3466 speglanim ramom ima performanse unutar 5% sa 8600k na 5.2ghz.

 

Nadalje za 3 tjedna narucujem 700+ eura komponenti za vodeno hlađenje i trpam sve pod vodu. Mislim da ce intel ekipa pociniti kolektivno samoubojstvo hahaha. 

Kad to slozis odi u Superposition benchmark temu i postaj rezultat 1080p low preseta...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Za 6mj koliko cca vjerujem da treba do izlaska zen2 ovaj 2600x ce bit pravi bomboncic. Jedva cekam sloziti sve i odvrtiti benchmarke da vidim dal onaj barba stevo iz hardware unboxeda prica gluparije kad reporta 2600x na 4.2 sa 3466 speglanim ramom ima performanse unutar 5% sa 8600k na 5.2ghz.

 

Nadalje za 3 tjedna narucujem 700+ eura komponenti za vodeno hlađenje i trpam sve pod vodu. Mislim da ce intel ekipa pociniti kolektivno samoubojstvo hahaha. 

 Kojih 5% aj nemoj bit smijesan... To je bilo sa i5 8400...

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hocu hocu, sve sam vec skinuo i pripremio. U utorak sam doma pa instaliravam sve i benchmarkam reportam sve od stock performansi, overclockanog samo cpua, undervolt + pbo, cpu+ram... 

 

Znat cemo onda iz prve ruke kako stvari stoje. I isto tako kolko lufta ima stock cooler

 

Zavrtit cu sve benchmarke koji su aktualni na forumu da imam i baseline za ponovni test kad bude pod vodom.

 

 

#YOLO
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kad to slozis odi u Superposition benchmark temu i postaj rezultat 1080p low preseta...

 Jesmo li jedno 100fps oderali pod blokom potopljenog TR-a 

 

Sve to lila 80-100-120 fps simtam 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
...

 Kojih 5% aj nemoj bit smijesan... To je bilo sa i5 8400...

dajte netko ss cpuz na maks oc na intelu i izraćunamo postotak u ćas ovde kolika je razlika u ovom testu koji nema veze s gamingom al bar neće niko uletit sa 720p i bottleneckom..

  ne pricam o multicore to je svima jasno.

 

sigurno nije 5% ali nisu ni razlike kolike vi tu pricate.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 23:05 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
..

 Da ti linkam cijeli internet sta mi to vrijedi kad ce "argument" biti "na g-syncu se 15-25% veci FPS ne vidi". 

 po ovome šta ima na cpuz ipc intelu pada kad se kloka(po ovom lošem testu), pa je u najboljem slućaju razlika nekih 20-25%
https://valid.x86.fr/lmdr5k
https://valid.x86.fr/3q0day

https://valid.x86.fr/90w6tt

ajde ima sto intelaša ovde dajte benchmarke bilo kakve da dobijemo toćne brojeve i završimo s ovom raspravom više..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Poz ekipa, ima tko da je igrao bfv na nekom od jeftinijih ryzena s 8gb rama? Za preporučene spec su stavili 1300x, ali koliko vidim po yt i ne radi baš najbolje... Čak i sa ''slabašnom gtx 1050ti/1060'' gotovo je cijelo vrijeme zakucan na 100%

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BalkanUSrcu kaže...

Poz ekipa, ima tko da je igrao bfv na nekom od jeftinijih ryzena s 8gb rama? Za preporučene spec su stavili 1300x, ali koliko vidim po yt i ne radi baš najbolje... Čak i sa ''slabašnom gtx 1050ti/1060'' gotovo je cijelo vrijeme zakucan na 100%

 Meni je beta radila super sa i3 koji je praktički stalno bio zakucan, nisam imao nikavih problema...ali mogće imamo različite standarde. Ryzen 1300x bi trebao biti tu negdje...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
war3_tft kaže...
...

 Kojih 5% aj nemoj bit smijesan... To je bilo sa i5 8400...

dajte netko ss cpuz na maks oc na intelu i izraćunamo postotak u ćas ovde kolika je razlika u ovom testu koji nema veze s gamingom al bar neće niko uletit sa 720p i bottleneckom..

  ne pricam o multicore to je svima jasno.

 

sigurno nije 5% ali nisu ni razlike kolike vi tu pricate.

 

 

Moj na 24/7 postavkama u cpu-z ima 593 single core score. Max sta sam izvukao je 628.

To je dakle 25-31% prednost.

 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ako se ne ruši dok odvoziš potez Hamburg - Torino, dobar je .

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ma ako se ne ruši dok odvoziš potez Hamburg - Torino, dobar je .

 

hahah dada :D, cak sam mislio ic i do 3.8 ali sam se zapitao sta ce onda bit sa temperaturama, mislim da ce mi ovo bit 24/7 (eo slika od 1.7, kao da je prodisao sto se tice voltaze i temperatura).. 

 

e da sto se tice hladnjaka, u ladici imam coolermaster hyper 103 pa sam se zapitao da li mozda postoji neki dodatak za am4 socket (na googlu sam nesto malo trazio ali bezuspjesno, mozda da "nazoven" coolermasterovu podrsku ?)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

Aida je nikakav stress test, ako si tamo na 77°C, onda je u primeu debelo preko 90°C. A i realni scenariji tipa rendering su zahtjevniji od Aida-e...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za normalne usere nije loš. Ne renderira svatko . Onaj tko se bavi full renderiranjem, treba maximalno rigorizno i testirati OC. A s druge strane, znaš i sam da se OC pošteno može testirati samo s više aplikacija i kroz neko vrijeme. Tako da ako njemu sve radi, dobar je.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

 Odvrti OCCT, ima da ti uništi procesor, pusti aidu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
hahhaajaads kaže...

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

 Odvrti OCCT, ima da ti uništi procesor, pusti aidu.

Da, to mi je cilj.. unistit procesor lol

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta je nemaš muda??

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

Stavi neko hladjenje i spusti cca 10C, imas ga na 1.26V i dolazi ti do 77C a to je previse za taj CPU u aidi.

 

Imas lc cc120 pog champ za malo para dobijes dobar heatsink 120mm sa 4 heatpipea i boli te uvo, ohladice ga samo tako a neces ni cuti.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Intelov "privjesak" poslan u mirovinu .

 

Skup je kao loša pašteta od tartufa, ili jezuš kristuš da za njega traže čak 100-110$ a negdje čak i više.

 

https://www.amazon.com/Intel-Pentium-Desktop-Processor-BX80684G5400/dp/B0793BQS3R

 

Intel sve više liči na Agrokor, ili realno ako ne mogu naštancat dovoljno komada G5400 nek ga prestanu proizvodit.Kad nema konkurencije viša cijena još drži vodu, ali danas samo bedak na kvadrat kupuje pozlačeni pljesnivi žutanjak.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=372&jumpto=5495466&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-kaby-lake/244311.aspx?page=12&jumpto=5288125&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

G4560 po 450kn je bio zadnji dobar privjesak od Intela.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

Sta velite na ovo ? Bio u aidi na stress testu cirka 2 sata i temp nisu isle prek 77, u gejmu ne ide prek 57 

Stavi neko hladjenje i spusti cca 10C, imas ga na 1.26V i dolazi ti do 77C a to je previse za taj CPU u aidi.

 

Imas lc cc120 pog champ za malo para dobijes dobar heatsink 120mm sa 4 heatpipea i boli te uvo, ohladice ga samo tako a neces ni cuti.

 Ma nek ide i ak treba do 100 stupnjeva u aidi kad mi u gamingu ne prelazi nit 60... jedino sta sam gore rekao, imam taj hladnjak (tj. coolermaster hyper 103) koji nema bracket za am4 plocu, neki sad kao pisu da su dobili besplatan od cma a neki govore da ne postoji taj bracket...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ah, jbga onda ako sam nešto krivo skužio
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
.

 
sry ali nemaš veze.
intel se proziva jer su škrti s fakin paston ispod ihs-a.


IHS stoji za Intergrated Heat Spreder , u imenu stoji da širi površinu s koje se disipira toplina.
da bi to šta ime govori bilo istina po fizikalnim zakonima se podrazumjeva da će se koristit termalni interfejs koji dopušta jednaku ili malo manju toplinsku provodljivost ko i sam ihs.
pasta ispod ihs-a je isto ko i direct die cooling i ihs više nije heat spreder (je ali jako loš) pa postaje samo poklopac da se ne ošteti cpu die.

za par minuta ćeš dobit temperature ryzena u linpack extreme testu na ryzenu na šta svi kažu pretjeranih 1.5v i 4.1ghz i nekih 270w heat outputa na aio cooleru.

 

 kolega kojemu se ryzen grije treba vjerovatno ponovit stavljanje paste jer mu je vjerovatno ostalo zraka ako ima problema s pregrijavanjem, treba coviku pomoc a ne tu glumit odvjetnika nekoj tamo usranoj firmi nebitno kojoj.

edit: evo slika , uspi sam nabit još 30w(trotling kontrola ugašena) pa sad pići 300w vrm sa ploće od 550kn

>70 stupnjeva pasta je shin etsu od 2 usd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 21:39 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo samo da javim za ovo kak vi zovete "pregrijavanje", na pocetku sam bio hladnjak od procesora stavio na silent mod(dok ga nisam kloko, zaboravio sam ga stavit nazad na normal kad sam ga kloknuo na 3.75), vratio sam ga nazad na normal mode i stavio sam ga opet na aidu, dosegao je 67 stupnjeva u sat i 30minuta i nakon toga sam odma odvrtio  prime95 (oznacio sam onu prvu kućicu ak ista znaci) i gledao sam u hw monitoru te temperatura nije isla prek 78  nakon sat vremena...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 

a šta se tiće ove glupe usporedbe s autom ako je auto ispravno onda mora moć podnit full snagu.

 znači ti aute testiraš s gasom do daske u leru 24 sata

ovi obični testovi vožnje, kočenja, ulaska u zavoj, sve ono bliže svakodnevnom korištenju su drek ako ne odradiš ova 24 sata torture

sad još reci da je dobro testirati auto može li 10 kilometara vuć 20 tona prikolicu, jer hej, jebo auto ako ga nisi stress-testirao

 

ako netko neće koristiti bilo što što koristi avx ili nešto blizu opterećenja takvog testa, čemu onda takvo testiranje?

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 

a šta se tiće ove glupe usporedbe s autom ako je auto ispravno onda mora moć podnit full snagu.

 znači ti aute testiraš s gasom do daske u leru 24 sata

ovi obični testovi vožnje, kočenja, ulaska u zavoj, sve ono bliže svakodnevnom korištenju su drek ako ne odradiš ova 24 sata torture

sad još reci da je dobro testirati auto može li 10 kilometara vuć 20 tona prikolicu, jer hej, jebo auto ako ga nisi stress-testirao

 

ako netko neće koristiti bilo što što koristi avx ili nešto blizu opterećenja takvog testa, čemu onda takvo testiranje?

 

 

 

 Da ako si picajzla. :D

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 

a šta se tiće ove glupe usporedbe s autom ako je auto ispravno onda mora moć podnit full snagu.

....

ako netko neće koristiti bilo što što koristi avx ili nešto blizu opterećenja takvog testa, čemu onda takvo testiranje?

 

 

 

 baš mi je drago da si se zaleti i upa u klopku, nigdi nisam napisa u leru nego samo full snagu,a baš zbog lera i kažem da je glupa usporedba.

svejedno firme testiraju motore od auta puno puno puno sati na punu snagu u kontroliranim uvjetima.
tako da kako god okreneš

 

tako i ovde testira se worst case za stabilnost  , ako ti nije bitna stabilnost to je tvoj izbor i nema veze s tin kako je ispravno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice