AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.021
|
čitano: 5.180.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

većina juzera laptopa su kućni korisnici koji ne žele uzeti kištru jer im ružno izgleda, ne zna gdje će s kablovima etc.... autonomija je za njih totalno nebitna

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 6:38 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sta je kistra?
@ansha , neznam di je link na taj review a i iskreno ne zanima me samo volin upozoravat ljude na stvari koje ti revieweri cesto zaborave.
isto tako mislim da su load testovi potrosnje posteni jedino ako se odradi vise razlicitih vrsta loada, npr avx 1,2 itd.

idle potrosnja ryzena je problem meni na kucnom klokanom ryzenu mislim da je 60w, cudno mi je da je problem na low leakage mobilnom cipu, mozda power plan problem?
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
sta je kistra?

 case, klasično mid tower kućište...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
sta je kistra?
@ansha , neznam di je link na taj review a i iskreno ne zanima me samo volin upozoravat ljude na stvari koje ti revieweri cesto zaborave.
isto tako mislim da su load testovi potrosnje posteni jedino ako se odradi vise razlicitih vrsta loada, npr avx 1,2 itd.

idle potrosnja ryzena je problem meni na kucnom klokanom ryzenu mislim da je 60w, cudno mi je da je problem na low leakage mobilnom cipu, mozda power plan problem?

 Potrosnja citavog pc-a ili samo procesora u idle je 60w 

AMD AntiBoy
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
@ansha , neznam di je link na taj review a i iskreno ne zanima me samo volin upozoravat ljude na stvari koje ti revieweri cesto zaborave.
isto tako mislim da su load testovi potrosnje posteni jedino ako se odradi vise razlicitih vrsta loada, npr avx 1,2 itd.

idle potrosnja ryzena je problem meni na kucnom klokanom ryzenu mislim da je 60w, cudno mi je da je problem na low leakage mobilnom cipu, mozda power plan problem?

 znaš ti dobro gdje je link, komentirao si poruku s tim linkom na početku rasprave

a i ovo da te baš ne zanima, ali voliš upozorit ljude na zaboravne recenzente.... 

 

koja tragikomedija od rasprave  

 

i još pričaš koji je test pošten i kako bi trebao biti pošten, a ovaj od anadtecha gdje su doista zaronili u testiranje potrošnje, e to te ne zanima, ali su ti dobri i prihvatljivi ovi ofrlje napravljeni testovi

sve upri samo da ne bi štogod loše ispalo po amd... fanbojizam je dosegnuo nove i dosad neslućene visine

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Posto sam na poslu nisam gledal nikakav review al kolko sam ubro uz vase rasprave..baterija traje krace 5min na amdu, a 17% je slabija naspram intela no grafa daje 3x fpsa uz 100e manju cijenu. Jesam dobro ubro?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Posto sam na poslu nisam gledal nikakav review al kolko sam ubro uz vase rasprave..baterija traje krace 5min na amdu, a 17% je slabija naspram intela no grafa daje 3x fpsa uz 100e manju cijenu. Jesam dobro ubro?

 slabo si "ubro", osim ako ne računaš trešnje

 

baterija na amd uređaju traje skoro duplo kraće i nije uopće slabija

dolje ti je slikica testa gdje surface pro 6 s baterijom istog kapaciteta izdrži skoro duplo duže 

607 naspram 361 je manjak od 246 minuta, što je ipak "malo" više od 5 minuta kako si ti ubro

 

inače i lenovo a285 i suface pro 6 imaju potpuno isti kapacitet baterije - 48 wh 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Sale_ds kaže...
Posto sam na poslu nisam gledal nikakav review al kolko sam ubro uz vase rasprave..baterija traje krace 5min na amdu, a 17% je slabija naspram intela no grafa daje 3x fpsa uz 100e manju cijenu. Jesam dobro ubro?

 slabo si "ubro", osim ako ne računaš trešnje

 

baterija na amd uređaju traje skoro duplo kraće i nije uopće slabija

dolje ti je slikica testa gdje surface pro 6 s baterijom istog kapaciteta izdrži skoro duplo duže 

607 naspram 361 je manjak od 246 minuta, što je ipak "malo" više od 5 minuta kako si ti ubro

 

inače i lenovo a285 i suface pro 6 imaju potpuno isti kapacitet baterije - 48 wh 

Kad se pogleda vise testova raznih ryzen based laptopa, dolazi se do zakljucka da neki imaju problema s potrosnjom dok drugi nemaju. Isto tako gpu performanse drasticno variraju, od jedva brze od intela do duplo brze. 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To intel potplaćuje, ekipa s ananda upravo ima kolektivni godišnji na bahamima
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
To intel potplaćuje, ekipa s ananda upravo ima kolektivni godišnji na bahamima

Sta se grafike tice, tu je problem sta idiotski proizvodjaci laptopa cesto stavljaju jedan stik memorije u laptope sa Ryzen apu-om i time ga ozbiljno sakate.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

...idiotski proizvodjaci laptopa cesto stavljaju jedan stik memorije u laptope sa Ryzen apu-om i time ga ozbiljno sakate.

 dakle, osim recenzenata, potplaćuju i proizvođače laptopa

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
U jbte pa to je jebacka razlika u potrosnji. Kaj nebi ti ryzencici trebali bit stedljivi kakti?

A ovo kaj se tice gpu performansi - jel to iskljucivo vezano s kolicinom i performasama rama koje proizvodaci ugraduju?

Pitam jel sam cekal te laptope pa da mozda klincima ubodem nes da mogu peglat fortnite, lol i slicno...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

...idiotski proizvodjaci laptopa cesto stavljaju jedan stik memorije u laptope sa Ryzen apu-om i time ga ozbiljno sakate.

 dakle, osim recenzenata, potplaćuju i proizvođače laptopa

Sve zivo potplacuju, pa ja za ova piskaranja dobijem 120-170€ mjesecno.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Sve zivo potplacuju, pa ja za ova piskaranja dobijem 120-170€ mjesecno.

 sramotiš se za siću, toliko ja dobijem za tu i tamo koji upljuvak

evo nekidan sam preporučio ryzen na jednoj temi i odmah su mi uplatili 300€ samo da da to više ne radim

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
.

 

koja tragikomedija od rasprave  

..

nemam vremena za ćitat recenzije laptopa niti me briga za bilo kakve recenzije hardvera, niti me zanima neka firma niti ću poćet ćitat rezenzije laptopa da bi tebi nešto iša dokazat

ukratko ne zanima me jeli intel ili amd, ne zanima me jel anandtech ili neko drugi , neznan odakle ti to i zašto u raznim temama pokušavaš pokrenit svađu...

 

 

bitni su vat sati šta si sam kasnije spomenia i bitno je da se ne testira samo jedna vrsta loada jer proizvođać procesora x radi jednu vrstu loada s boljom iskoristivosti el. energije dok proizvođać y radi drugu vrstu loada s boljom iskoristivosti, btw koliko razlicitih instrukcija postoji?
sve šta san reka je da treba proć razne testove za dobit dobar average rezultat potrošnje a ne jedan test di neko refreša web stranicu.

 

ovo sve je bez  detalja ko šta je ostatak laptopa ili koliko sam ekran troši, iskoristivost vreg, razlićiti tipovi baterija iste nazivne snage, itd ...

@dreadmore samo cpu na 4.2 oc, kad upalim one power saving gluposti u biosu i 4.1 s nešto manjom voltažom onda je 12w idle potrošnja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 15:20 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Usporedili su na computerbase-u custom loop protiv najboljih zracnih i AIO hladjenja na jednom 2990WX. Razlika je bolesno velika, ta procesorcina je ko stvorena za posteno vodeno...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

nemam vremena za ćitat recenzije laptopa niti me briga za bilo kakve recenzije hardvera, niti me zanima neka firma niti ću poćet ćitat rezenzije laptopa da bi tebi nešto iša dokazat

ukratko ne zanima me jeli intel ili amd, ne zanima me jel anandtech ili neko drugi , neznan odakle ti to i zašto u raznim temama pokušavaš pokrenit svađu...

 nisam niti mislio pokretati svađu, jer od toga nema koristi

samo sam ubro kako te odjednom ne zanima, ali te prije toga dovoljno zanimalo da anshi postaviš niz pitanja i podpitanja, dok si još nekako vjerovao da je zajeb u načinu testiranja

nakon što su ti sve krive pretpostavke propale, odjednom te to više ne zanima

 

očito je da postoji neki problem s potrošnjom, hoće li se to ispraviti naknadno ili tek u novoj seriji nije niti bitno za status rajzena kao nečeg najboljeg što se nama potrošačima dogodilo u ovom segmentu zadnjih 10 godina

ali to ne znači da treba zatvarat oči, praviti se mutav na potencijalne probleme i odbijati uopće čitanje testa koji na taj problem ukazuje

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
..

 

očito je da postoji neki problem s potrošnjom, hoće li se to ispraviti naknadno ili tek u novoj seriji nije niti bitno za status rajzena kao nečeg najboljeg što se nama potrošačima dogodilo u ovom segmentu zadnjih 10 godina

ali to ne znači da treba zatvarat oči, praviti se mutav na potencijalne probleme i odbijati uopće čitanje testa koji na taj problem ukazuje

 pricam o potrošnji i mjerenju potrošnje a o cemu ti?
aj oladi malo.

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Idem za vikend frendu upogoniti Ryzen 2600x + b450 Tomahawk konfu kaj sam mu slozio i predlozio (ko bi rekao jelda?) pa mi treba par kratkih savjeta posto se nece raditi OC za sad.

 

Koja je ono optimalna postavka power plana u windowsima za ryzene?

Da li XFR 2 i Precision boost 2 rade po defaultu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

amd ryzen balanced power plan

 

Baš me zanima kako će ta ploća i hoće li podržavat xfr2, precision.Xfr2 treba imat auto, uključi ili isključi, precision ide na auto, default i levele, veči level više oc. Najbolje vidit iz manuala od mbo jer svaka ploća ima svoje.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 21:24 (dery).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Flashati bios, skini drivere sa amd stranice, amd ryzen balanced plan i ram OC profil radi odaaaavno za msi kako treba.

Cak i na hynix mozes dobiti 3ghz lakse danas

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jos jedno pitanje, sto se tice monitoringa temperatura najbolje koristiti ryzen master? Citam nesto da su onaj offset od 20 stupnjeva za X modele tamo maknuli ili su to rijesili i sa drugim monitoring aplikacijama tipa hwinfo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Idem za vikend frendu upogoniti Ryzen 2600x + b450 Tomahawk konfu kaj sam mu slozio i predlozio (ko bi rekao jelda?) pa mi treba par kratkih savjeta posto se nece raditi OC za sad.

 

Koja je ono optimalna postavka power plana u windowsima za ryzene?

Da li XFR 2 i Precision boost 2 rade po defaultu?

Optimalna postavka je windows balanced. Ne Ryzen balanced nego win.

 

Kako nažalost msi nema offset voltažu tu nemožeš ništa. PBO vjerojatno treba enable-ati negdje u biosu ali to je prilično jednostavno. Podesi samo ako možeš scalar na x10 ili tako nešto kako bi boostao max.

 

war3_tft kaže...

jos jedno pitanje, sto se tice monitoringa temperatura najbolje koristiti ryzen master? Citam nesto da su onaj offset od 20 stupnjeva za X modele tamo maknuli ili su to rijesili i sa drugim monitoring aplikacijama tipa hwinfo?

 

Što se tiče monitora temperatura najbolje je koristiti HWINFO. Offseta nema više :)

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Optimalna postavka je windows balanced. Ne Ryzen balanced nego win.

 

Kako nažalost msi nema offset voltažu tu nemožeš ništa. PBO vjerojatno treba enable-ati negdje u biosu ali to je prilično jednostavno. Podesi samo ako možeš scalar na x10 ili tako nešto kako bi boostao max.

 

 Jel to mislis da ne mogu nista po pitanju offset OC-a (posto znam da ploca nema offset) il je to vezano za moje pitanje uz XFR da on nece raditi? Ak se ne varam XFR mijenja kako frekvenciju tako i napon ovisno o temperaturi pa zbog nepostojanja opcije offseta nece niti on raditi?

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
AdR03 kaže...

Optimalna postavka je windows balanced. Ne Ryzen balanced nego win.

 

Kako nažalost msi nema offset voltažu tu nemožeš ništa. PBO vjerojatno treba enable-ati negdje u biosu ali to je prilično jednostavno. Podesi samo ako možeš scalar na x10 ili tako nešto kako bi boostao max.

 

 Jel to mislis da ne mogu nista po pitanju offset OC-a (posto znam da ploca nema offset) il je to vezano za moje pitanje uz XFR da on nece raditi? Ak se ne varam XFR mijenja kako frekvenciju tako i napon ovisno o temperaturi pa zbog nepostojanja opcije offseta nece niti on raditi?

 Sve će raditi normalno samo boost radi nešto bolje kada staviš minus offset i onda 0.05-0.1v jer onda manje peaka voltaža što znači da se manje grije što znači da dulje boosta jer mu duže treba do thermal limita.

 

 

#YOLO
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inace msi je nedavno dodao voltage offset na x399 ploce, ne znam kako je za druge čipsete.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

amd ryzen balanced power plan

 

Baš me zanima kako će ta ploća i hoće li podržavat xfr2, precision.Xfr2 treba imat auto, uključi ili isključi, precision ide na auto, default i levele, veči level više oc. Najbolje vidit iz manuala od mbo jer svaka ploća ima svoje.

 

chaselol kaže...

Flashati bios, skini drivere sa amd stranice, amd ryzen balanced plan i ram OC profil radi odaaaavno za msi kako treba.

Cak i na hynix mozes dobiti 3ghz lakse danas

 

 

"Microsoft updated the way Windows 10 handles ryzen processors using the default power plan, thus the ryzen power plan became pointless."

 

potrebno je u windows 10 ostaviti defaultni power plan i skinuti chipset drivere:

 

https://www.amd.com/en/products/chipsets-am4

 

to je to.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel to znaci da bi i ja s r5 1600 u win trebal stavit na balanced?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zašto ne na high performance a u biosu upalit power saving?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Jel to znaci da bi i ja s r5 1600 u win trebal stavit na balanced?

 mene isto sad ovo zanima

ja koristim bitsum power plan

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice