AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.215.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ah, cijene u HR trgovinama kakve sam i očekivao. Samo na US cijenu dodajte + 50%.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DuxCro kaže...

Ah, cijene u HR trgovinama kakve sam i očekivao. Samo na US cijenu dodajte + 50%.

 misliš ako je cijena 320 dolara, samo dodaš nulu na kraju i valutu u HR.            

 

320$ = 3200 KN.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
DuxCro kaže...

Ah, cijene u HR trgovinama kakve sam i očekivao. Samo na US cijenu dodajte + 50%.

 misliš ako je cijena 320 dolara, samo dodaš nulu na kraju i valutu u HR.            

 

320$ = 3200 KN.

 Haha. Pa baš tako i ispadne.

Twitch-WTFrack
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 pa nije loše. 1600 na 3.9ghz i 3600 na 4.3ghz 20% bolji min 0.1 fps. i average fps isto oko 20%. so far so good.

 

a neke idu do 15%, a neke do 35% project cars. taman da mi VR oculus prodiše na toj igri konačno. a ne da moram kresat sve detalje. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 10:51 (ranko091).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 pa nije loše. 1600 na 3.9ghz i 3600 na 4.3ghz 20% bolji min 0.1 fps. i average fps isto oko 20%. so far so good.

Morat ce se vise clockat za priblizit se intelima u igrama, clockani 8700K je 15-20% bolji od clockanog Ryzena...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ranko091 kaže...

 pa nije loše. 1600 na 3.9ghz i 3600 na 4.3ghz 20% bolji min 0.1 fps. i average fps isto oko 20%. so far so good.

Morat ce se vise clockat za priblizit se intelima u igrama, clockani 8700K je 15-20% bolji od clockanog Ryzena...

 pošto sam vezan platformom. gledam ipak ono što mogu najbezbolnije uzet.

 

ali kako vidim statistiku. 3,9ghz naspram 4.3ghz je 10%, vezano za clock speed. i sve ostalo je IPC dobitak. a on po igrama ide od 5-25%. sad samo treba vidjet hoće li koji  update ili kakva optimizacija to stabilizirat na neki normalniji postotak.

 

do onda ću listat benchmarke i čekat malo da cijene padnu. a onda ostaje ili ili. ako sve bude u redu novi proc 3000 serije (3700x vjerovatno), ako ne nova grafička. drugo nemam u opciji. al pošto je AM4 ovo zadnja nadogradnja, vjerovatno će ić procesor.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 Dobra recenzija sad je samo pitanje koliko je sigurno ga imati 1.416V 24/7 i kako su se prethodne generacije ponasale sa visokim naponom i vidim tempertura je isto dobra max 82°C uparen sa noctua nh d14

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad imam ryzen 5 2600 i uzeo bi novi, imam aorus x470 dvoumim se između 5 3600x i 7 3700x dali se isplati ova sedmica za nešto više jezgri uzeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slab OC, za tih 100mhz 9 stupnja više. Gaming performanse super, drži se s 8700k. Fino će se to prodavati...

 

Evo jedan video review vs 8700k u 20 igara

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

 pa nije loše. 1600 na 3.9ghz i 3600 na 4.3ghz 20% bolji min 0.1 fps. i average fps isto oko 20%. so far so good.

 

a neke idu do 15%, a neke do 35% project cars. taman da mi VR oculus prodiše na toj igri konačno. a ne da moram kresat sve detalje. :)

 Da nije loše,osim kaj se do sad još nije dogodilo da prelaskom na niži proizvodni proces dobiješ znatno viši IPC ali i više CPU frekvencije i overklok.Fučkaj ga sad, pa procovi su probrani ili binirani a najeftiniji Ryzen 3000 6/12 to su najlošiji 7nm primjerci.To je najefitniji proc fučkaj ga, a onaj panj i7 8700K košta 150$ više fučkaj ga sad. 

 

Ljudi samo vide ono kaj ih zanima a ostalo ignoriraju.Dakle osim gejminga nema ništa, ali i tu u par primjera zelenaš i sa i7 8700K obriše pod uloženo-dobiveno.

 

Kratko i jasno, zelenaš je praktički ubio i7 8700 ali i i7 8700K ali usput je nastradal i Ryzen 7 2700.

 

CPU FPU/AVX napredak tu je veliki skok, pa eto čak se i 8/16 R7 2700 s tim teško ili ne može nosit.

 

Dalje je sve jasno, najprodavaniji Ryzen 3000 je R5 3600 pa iza njega R7 3700X i kraj priče.To je ono kaj če kupovat 80% kupaca, a ostalo kupuju ljudi prema potrebi+višak love ili za hvalisanje po selu.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je fora s testiranjem na 2666Mhz memoriji..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 na toj voltazi mogu jedino reci(ako je review istinit) da se radi o losem primjerku.i to na x370 ploci od gige.. barem da je bila gaming7....ima ljudi koji 2600 vrte na 4.2 sa ispod 1.4V

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 12:36 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 na toj voltazi mogu jedino reci(ako je review istinit) da se radi o losem primjerku.. ima ljudi koji 2600 vrte na 4.2 sa ispod 1.4V

 4.2 na 1.4v ? Ima ih koji vrte i 4.3 na 1.4v 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 na toj voltazi mogu jedino reci(ako je review istinit) da se radi o losem primjerku.. ima ljudi koji 2600 vrte na 4.2 sa ispod 1.4V

 4.2 na 1.4v ? Ima ih koji vrte i 4.3 na 1.4v 

 pa sve ovisi o siliciju...a prema navodima AMD sve do 1.45 volti on reklamira za 24/7 usage..

neznam kako su ovi uspjeli NDA koji traje do 15H...ja cu se osloniti na moje svabe eksperte is pc games hardwera koji imaju live stream za 2 sata gdje ce testirati od OC do gejminga nove grafe i procesore 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 12:40 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Vrlo nelose... S obzirom da bi me 3900x kostao oko 300 eura cini mi se da bih mogao ici u kupovinu

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 na toj voltazi mogu jedino reci(ako je review istinit) da se radi o losem primjerku.i to na x370 ploci od gige.. barem da je bila gaming7....ima ljudi koji 2600 vrte na 4.2 sa ispod 1.4V

Primjerak uopče nije loš, a što je to sam več objasnil dakle najeftiniji 7nm procesor.Kak ti zapravo pomaže ovo zeleno, recimo ovo dole stock R5 3600 vs konkurencija i taj tvoj stariji Ryzen zelenaš.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

Evo recenzija 3600-ke, 4.3ghz max postignuti OC....

 na toj voltazi mogu jedino reci(ako je review istinit) da se radi o losem primjerku.i to na x370 ploci od gige.. barem da je bila gaming7....ima ljudi koji 2600 vrte na 4.2 sa ispod 1.4V

Primjerak uopče nije loš, a što je to sam več objasnil dakle najeftiniji 7nm procesor.Kak ti zapravo pomaže ovo zeleno, recimo ovo dole stock R5 3600 vs konkurencija i taj tvoj stariji Ryzen zelenaš.

 

 

 moj ryzen je tu samo za gejming pa me iskreno nezanimaju drugi testovi...ali logicno je bilo ovo za ocekivati jel su rekli 15% bolji IPC i to se vec pokazalo i prijasnjim benchevima da je izgleda vise 20% posto napredak

ali na kraju... pravi 7nm ce tek doci od tsmc-a od 7nm+ sa EUVL tehnologijim zato je i GF odbio AMD na 7NM prici jel 7NM to nije zasada 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:19 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vam jos malo prirode kako to izgleda spavanje na zvjezdanu hahha 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:16 (dreadmoore).
Moj PC  
7 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel Zvjezdana ok ?

Apoc
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 moj ryzen je tu samo za gejming pa me iskreno nezanimaju drugi testovi...ali logicno je bilo ovo za ocekivati jel su rekli 15% bolji IPC i to se vec pokazalo i prijasnjim benchevima da je izgleda vise 20% posto napredak

 nije baš. moraš odbit frekvenciju. a to ti je 10% razlike. ugrubo 5-25%, sredina cca 15%u globalu . sad samo da dođu  testovi sa više igara, da se vidi malo veći uzorak.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jako dobro izgledaju ovi prvi bench testovi za Ryzen, kada se još malo cijena slegne nakon izlaska bit će to odlična kupovina za sve koji slažu nove konfiguracije i nakon dugo vremena nema razloga za uzet Intel što se gaminga tiče. Čestitke Amd-u na prvom 7nm procesoru i neka nastave na ovim temeljima dalje na radost nas kupaca
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:20 (mislioc).
 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Koliko je ta 3600 nasih krznasa ? To je cca 1900 kuna na amazonu, znaci 'ladno preko 2000 kod nas. Hmmm...

Gdje je onaj link za cca 1700 kuna ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:21 (SamoPitam3).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

 Koliko je ta 3600 nasih krznasa ? To je cca 1900 kuna na amazonu, znaci 'ladno preko 2000 kod nas. Hmmm...

Gdje je onaj link za cca 1700 kuna ?

 ovaj MF se nije usudio ni izbaciti listing za sada... ako ce u MF biti ista cijena tamo imam 9 eura postarine amazon nista..sad se predomisljam da kazem fuckaj ga i kliknem na ovaj naruci

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:29 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jako dobro izgledaju ovi prvi bench testovi za Ryzen, kada se još malo cijena slegne nakon izlaska bit će to odlična kupovina za sve koji slažu nove konfiguracije i nakon dugo vremena nema razloga za uzet Intel što se gaminga tiče. Čestitke Amd-u na prvom 7nm procesoru i neka nastave na ovim temeljima dalje na radost nas kupaca

 Vratio nam se mislioc, samo da netko drugi opet ne uzme acc 
 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:49 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema potrebe zuriti. Pricekati barem 2 tjedna da se cijene donekle stabiliziraju. Nitko od njih nece prodavati, a da je na gubitku.

 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Nema potrebe zuriti. Pricekati barem 2 tjedna da se cijene donekle stabiliziraju. Nitko od njih nece prodavati, a da je na gubitku.

 pa mozda za 2 mj.. nece za 2 tj cijene nigdje ici..cemu bi kad konkurencija nema nista jos na vidiku uskoro?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:51 (HCgamingCRO).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa mozda za 2 mj.. nece za 2 tj cijene nigdje ici..cemu bi kad konkurencija nema nista jos na vidiku uskoro?!

 Kako nece ? Pa vidis da danas imas isti artikl po amazonovoj cijeni i po cijeni ovih drugih. Doduse, trenutno nedostupan. Ako netko moze jos nize to je sigurno amazon. Ako ti se zuri, kupuj. Tvoje pare...

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice