AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.215.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo je potpuno očekivano.. Crveni tim daje iste performanse za istu lovu. 3-5% meni jest isto.

Sad kupovat 3700x i davat 300€+ za ploču nema smisla...

 

Vozim ovaj 2500k več 9 godina... i vrijeme je za upgrejd... 3600 ili 3700x je ono što trebam na ploči od 1k kn. Pa bemu.. 65w proc...

 

Ne mislim ni posolit 200 ojra za 16gb rama na 3600mhz...

Uglavnom počekat još tjedan dva pa vidit...

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
HCgamingCRO kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

 evo gledam live stream jedan od njemackih kolega i ovaj 8 i12 jezgreni su vruci na 420 radijatoru je 80+stupnjeva...uspio je covjek 3900x na 4.45 ali mu se srusio na r20 jel je IO taj jednostavno 100+ ugusio..ali vidim da mu je neki problem sa afterburnerom i frapsom pa neznam kako su drugi dobili neke rezultate svakakve??!!

 Di ti je taj live stream posalji link mozes i ovdje postaviti post

 pa postao sam prije par sati kad je poceo 

 

 

navi mu cijelo vrijeme pokazuje 875 mh za memoriju i reko je da se cinilo puno bolje da radi nego sto je fps pokazivao.. ali ovi su vamo vidim jedini radili sa amd grafom/chip sada testove pa nemoj to smatrati relevantnim naspram 2080/ti ili sta ja znam... ali ovi 8/12 chipovi su vruci

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:06 (HCgamingCRO).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta si tu otkrio i želiš dokazat,  ako čemo gledat samo igre taj uškopac kojeg nitko ni ne pomišlja danas kupit je uz bok i 9700k. Ima razlog zašto ga nitko ne hebe a to je da ga proizvodi intel koji je sad out.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:30 (dery).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

Egzaktli, ali su bitno skuplje zbog PCI-E 4.0. Naravno, imaju i podebljane VRM-ove, više USB3.x portova ali ništa bez čega se ne može.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

Čekaj malo,a zakaj ti uopče uspoređuješ Ryzen 7 3700X za 350$ vs Intel proc od 150$ u gejmingu?

 

Znamo da Intelu nije ostalo ništa osim 10% prednosti u Gejmingu, ali ti bokca zakaj si zaboravil na Ryzen 5 3600 za 200$.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

Logika ti se skroz pošalamerila, pa ne moš ignorirat najeftiniji Ryzen 3000 koji če kupovat 90% budučih gejmera.

 

 

 

Kad smo več tu, eto precizno kako se kreču CPU frekvencije na procovima ovisno o opterečenju CPU jezgri.

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/20.html

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x/20.html

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:12 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

Egzaktli, ali su bitno skuplje zbog PCI-E 4.0. Naravno, imaju i podebljane VRM-ove, više USB3.x portova ali ništa bez čega se ne može.

 

 

Ummm, ne znam jesam upao u sred neke rasprave...

Mene samo zanima otprilike posto su neke solidne ploce za ovu zadnju generaciju AMD procesora. Jel to X570 chipset, ili?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

Čekaj malo,a zakaj ti uopče uspoređuješ Ryzen 7 3700X za 350$ vs Intel proc od 150$ u gejmingu?

 

Znamo da Intelu nije ostalo ništa osim 10% prednosti u Gejmingu, ali ti bokca zakaj si zaboravil na Ryzen 5 3600 za 200$.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

Logika ti se skroz pošalamerila, pa ne moš ignorirat najeftiniji Ryzen 3000 koji če kupovat 90% budučih gejmera.

 

 

 

 

 Nisam to ja usporedio nego https://www.techpowerup.com/

I još je dobro prošao jer i5 9600k ide na 5.0+ pa bi to trebalo onda usporediti. Kaj se budućih gamera tiče nisi li spomionjao(da pratio sam) da po izlasku konzola što je uskoro jedino osam jezgri ima smisla?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:11 (XXX).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Mladen kaže...
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

Egzaktli, ali su bitno skuplje zbog PCI-E 4.0. Naravno, imaju i podebljane VRM-ove, više USB3.x portova ali ništa bez čega se ne može.

 

 

Ummm, ne znam jesam upao u sred neke rasprave...

Mene samo zanima otprilike posto su neke solidne ploce za ovu zadnju generaciju AMD procesora. Jel to X570 chipset, ili?

najskuplja je 775 eura od msi a najjeftinija ASRock X570 Phantom Gaming 4 za 172 eura( u njemackoj) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:11 (HCgamingCRO).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Mladen kaže...
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

Egzaktli, ali su bitno skuplje zbog PCI-E 4.0. Naravno, imaju i podebljane VRM-ove, više USB3.x portova ali ništa bez čega se ne može.

 

 

Ummm, ne znam jesam upao u sred neke rasprave...

Mene samo zanima otprilike posto su neke solidne ploce za ovu zadnju generaciju AMD procesora. Jel to X570 chipset, ili?

Pa dobro si upao :) da, X570 ... i za sada izgleda da su nekih 50-100€ skuplje od ekvivalentnih X470 ako gledaš po modelima (Asrockova Tajči, Asusova Crosshair itd.).

 

edit: X570 Taichi na newegg-u ispada slično kao i stara ... nema još cijena kod nas pa je teško sve unormalizirati sa tečajevima i PDV-om.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:18 (Mladen).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najjeftinija ploca 172 eura???

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Najjeftinija ploca 172 eura???

 zasada da.. uRH vjv koji euric skuplje jel je tako praksa jel?

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pardon za ubacivanje nasred rasprave, ali vjerujem da bi neke mogle konačno zanimati konkretne cijene.  :)

 

Dodali nove pridošlice u Futuri:

 

3200G https://www.futura-it.hr/amd-ryzen-3-3200g-4c4t-36ghzrx-vega-box-am4/amd-r3-3200g/product (912kn)

3400G https://www.futura-it.hr/amd-ryzen-5-3400g-4c8t-37ghzrx-vega-box-am4/amd-r5-3400g/product/ (1347kn)

3600 https://www.futura-it.hr/amd-ryzen-5-3600-6c12t-36ghz42ghz-32mb-am4/amd-r5-3600/product/ (1730kn)

3600x https://www.futura-it.hr/amd-ryzen-5-3600x-6c12t-38ghz44ghz-32mb-am4/amd-r5-3600x/product/ (2210kn, yes)

 

Kak trenutno izgleda, to je to od modela koje su Microline dobavili, za sad...

 

S njima došle i od X570 ploča:

 

MSI X570 GAMING PLUS za 1594kn

i

MSI X570-A PRO za 1488kn

 

I također došle nove grafičke: https://www.futura-it.hr/msi-radeon-rx-5700-8g/msi-rx5700-8g/product/ (RX5700 za 2937kn i XT za 3392, naravno samo referentne blower :( )

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:37 (Lovroman).
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 

 

 

 

 Nisam to ja usporedio nego https://www.techpowerup.com/

I još je dobro prošao jer i5 9600k ide na 5.0+ pa bi to trebalo onda usporediti. Kaj se budućih gamera tiče nisi li spomionjao(da pratio sam) da po izlasku konzola što je uskoro jedino osam jezgri ima smisla?

Nebitno ko je kaj testiral, a realno testirali su ono kaj je AMD poslal a R5 3600 nisu dobili.

 

Previše zbrke i strke, a svi znaju da je Ryzen 5 3600 ili eventualno Ryzen 5 3600X ono kaj najviše zanima 90% kupaca.

 

Joj pusti sad konzole, uostalom izgleda da če najača Mikrošuft konzola koristit Zen 3 ili 3 Threads po jezgri.Konzole su CPU snagom i previše, a pogotovo ovo kaj sprema Mikrošuft na svojoj varijanti.

 

Vrlo jednostavno, preskupi 6/6 žutanjak je završio pod Ryzen 5 3000 6/12 valjkom i nema mu spasa.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen 5 3600 CPU Review & Benchmarks: Strong Recommendation

 

 

uz bok i5-9600K, samo sto je 3600 jeftiniji 60 eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ko je sad ovaj padobranac s 10 dana staža? 

 

Bogati više ne znam tko je tko (od protjeranih). Dajte ako vas banaju, nemojte stavljat druge nickove, stavite nešto tipa "Lav 2.0".

 hehe dobra ideja..

jel se zna kad ce laptopi na 7nm? ne pratim baš.

 


sta se tice ovoga da se nemoze oc, moze se uvik oc samo ocito nije platforma koju mogu noobovi ocat koji samo dignu voltazu na maks i zivio rodjo, necete razbojnici to moze i automatika, a i sta je to power gating  

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hvala ti na linku bas sam cekao da napravi koji bench sa ovom novom konfom sad me samo zanima koliko mu vrijedi da mu cukun djed  iz 2015 objasni neke stvari kako se to radi sa spojem pra bake iz 2016 god 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
loncaric kaže...

AMD Ryzen 5 3600 CPU Review & Benchmarks: Strong Recommendation

 

 

uz bok i5-9600K, samo sto je 3600 jeftiniji 60 eura

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

hvala ti na linku bas sam cekao da napravi koji bench sa ovom novom konfom sad me samo zanima koliko mu vrijedi da mu cukun djed  iz 2015 objasni neke stvari kako se to radi sa spojem pra bake iz 2016 god 

 LOL mora onda ocito unuk jos dosta pure jesti da odraste 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

Dobro je dok ima jeftinih B450 ploča, kad ih ne bude i bude trebalo dati više za X570, bit će još gore.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa budu došle jeftine B550 ploče.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:40 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drito to Deda. 

 

Sad se može piknut 2600x po smješnoj cijeni.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

Dobro je dok ima jeftinih B450 ploča, kad ih ne bude i bude trebalo dati više za X570, bit će još gore.

 pa doci ce krajem godine najavljeno b550..samo moraju skontati vele hladjenje za taj price point jel amd hoce na toj platformi isto pcie 4.0.. a msi je navajio i jednu a520 plocu(vjv za OEM buildove)

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

Dobro je dok ima jeftinih B450 ploča, kad ih ne bude i bude trebalo dati više za X570, bit će još gore.

A trebalo bi ih biti još neko vrijeme jer B550 neće izaći još bar par mjeseci (njega radi ASmedia).

Bio je onaj link sa VRM-ovima svih ploča, čini mi se da MSI-jeve Tomahawk i Carbon dobro stoje po tome pitanju i izdržale bi čak i non-oc 3950X.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da, intel je bolji u gaming-u i oc :P

 

al ponekad trebas podrzati i konkurenciju cisto zato jer od toga svi imamo koristi

 

ja pricam iz svoje perspekrive, imam x470 plocu i solidan hladnjak samo zamjenim proc, a i nemam 144hz monitor ni tak jaku graficku pa mi je svejedno dali je 130fsp ili 150fps

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

i5 9600k na 5.2 ghza je brži a razlika u cijeni je 100 kn.

Dobro je dok ima jeftinih B450 ploča, kad ih ne bude i bude trebalo dati više za X570, bit će još gore.

A trebalo bi ih biti još neko vrijeme jer B550 neće izaći još bar par mjeseci (njega radi ASmedia).

Bio je onaj link sa VRM-ovima svih ploča, čini mi se da MSI-jeve Tomahawk i Carbon dobro stoje po tome pitanju i izdržale bi čak i non-oc 3950X.

 

 dada,i oni koji imaju bazooku 2 generacije i mortat mogu biti mirni do 12 jezgri..na cijeloj b450 i x470 koristeno isti vrm rijesenje(razlika samo u fazama malo i doublerima i heatsinku) barem od msi strane

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 18:51 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

MSI B450 Tomahawk (od 833 kn u HR): 4 jako dobre faze za CPU, dobar vrm hladnjak, bios flashback tipka, memory (Daisy chain) layout optimiziran za Ryzene

Asus X370 Prime Pro (od 925 kn u HR): 6 fazi za CPU istih kao na Crosshair VI, + ALC1220 i IntelLAN u odnosu na Tomahawk, memory (T topology) layout nesto slabiji

MSI B450 Carbon AC (od 1084kn u HR): 4 faze za CPU kao kod Tomahawk, ali s doublerima, jedna od rijetkih 4xx ploca koja ima 8+4pin napajanje za CPU sto ima vecina x570

 

3xx ploce su obicno T topology = manje stabilnih memorija pod tvornickim clockom, slabiji OC od Daisy chain koja je vecina 4xx i 5xx ploca

 

To su 3 best buy i vise od toga ploce za Ryzen po meni, a novi X570 chipset donosi PCIE4 (brzi M.2 NVMe, graficke trenutno nemaju koristi) i jos bolji VRM, sto ima svrhe samo na tipa 3900X jer za 6 i 8 pa i 12 jezgrene Ryzene su dovoljno ove ploce. Ako iskljucim 12 jezgrene, onda je vecina AM4 ploca skroz oke.

 

Naravno u Irskoj mos nac i bolje dealove, ali opet i vani ljudi koji se kuze traze MSI od 4xx serije (jedina zamjerka je bila sto nemaju offset voltage sto je nedavno dodano), a kod 3xx treba biti oprezan i mozda bolje preskocit. X470 nekih ima dobrih nekih ne, opet treba bit oprezan. X570 ce skoro svaka biti oke jer su dizajnirane da i najjeftinije mogu izdrzat 3950X, 200A kroz CPU, ali ce biti jako skupe, vjerojatno od ~170-180 dolara/eura nadalje. Chipset je dosta skuplji kao i PCIE4.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 19:06 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo kak ovi iz gamer nexusa tvrde da i5 nije za gaming, uključujući i trenutni 6/6 proc jer su u nekim situacijama mjerili loš frametime, i da to tvrde već godinama.

Onda istovremeno gašenjem HT-a na novom Ryzenu 3600 performanse fino skočile u nekoj igri ali to ipak ne preporučuju...ne znam kaj su mjerili, sve je moguće ali to na svom procu nisam primjetio, ni na famoznom battlefieldu V multi mape sa 64 igrača.

Ostalo valjda ne treba ni spominjati...ali uzmite u obzir njihva upozorenja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 19:01 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Friday kaže...

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

MSI B450 Tomahawk (od 833 kn u HR): 4 jako dobre faze za CPU, dobar vrm hladnjak, bios flashback tipka, memory (daisy chain) layout optimiziran za Ryzene

Asus X370 Prime Pro (od 925 kn u HR): 6 fazi za CPU istih kao na Crosshair VI, + ALC1220 i IntelLAN u odnosu na Tomahawk, memory (T topology) layout nesto slabiji (manje stabilnih memorija, slabiji OC od daisy chain koja je vecina 4xx i 5xx ploca u odnosu na 3xx ploce)

MSI B450 Carbon AC (od 1084kn u HR): 4 faze za CPU kao kod Tomahawk, ali s doublerima i jos nesto bolji vrm hladnjak i dodatni featuri, jedna od rijetkih 4xx ploca koja ima 8+4pin napajanje za CPU sto ima vecina x570

 

To su 3 best buy i vise od toga ploce za Ryzen po meni, a novi X570 chipset donosi PCIE4 (brzi M.2 NVMe, graficke trenutno nemaju koristi) i jos bolji VRM, sto ima svrhe samo na tipa 3900X jer za 6 i 8 pa i 12 jezgrene Ryzene su dovoljno ove ploce, ako iskljucim 12 jezgrene onda je vecina AM4 ploca skroz oke.

 

Naravno u Irskoj mos nac i bolje dealove, ali opet i vani ljudi koji se kuze traze MSI od 4xx serije, a kod 3xx treba biti oprezan i mozda bolje preskocit. X470 nekih ima dobrih nekih ne, opet treba bit oprezan. X570 ce skoro svaka biti oke jer su dizajnirane da i najjeftinije mogu izdrzat 3950X, 200A kroz CPU, ali ce biti jako skupe, vjerojatno od ~170-180 dolara/eura nadalje. Chipset je dosta skuplji kao i PCIE4.

Ja bi još dodao kao dobre kupnje Asrockove Taichi X370 ako se nađe na nekoj akciji do 1.500 ili X470 do 1.900 i još MSI X470 Carbon Pro (~1.500, nešto sitno bolji VRM od B450).

 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
MSI-jeve Tomahawk i Carbon dobro stoje po tome pitanju i izdržale bi čak i non-oc 3950X.

To i jesu najbolje B450 ploče.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Zanimljivo kak ovi iz gamer nexusa tvrde da i5 nije za gaming, uključujući i trenutni 6/6 proc jer su u nekim situacijama mjerili loš frametime, i da to tvrde već godinama.

Onda istovremeno gašenjem HT-a na novom Ryzenu 3600 performanse fino skočile u nekoj igri ali to ipak ne preporučuju...ne znam kaj su mjerili, sve je moguće ali to na svom procu nisam primjetio, ni na famoznom battlefieldu V multi mape sa 64 igrača.

Ostalo valjda ne treba ni spominjati...ali uzmite u obzir njihva upozorenja.

I ja sam ostao iznenađen tom izjavom, i5 nije za gaming?!? A za kaj je? Casual surfanje na 5GHz, ne kužim? Koja je onda primarna namjena i5?

 

EDIT: Kaj nisi ti dao otkaz na forumu? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 19:12 (Promster).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice