AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.103.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Nisi buljio u monitoring, nego si uzivao u igri, eto kako nisi primijetio, mozda da jos jednom napravis update biosa.

Istina, stvarno sam se previse uzivio u igru i po 10-15 sati na dan vec igram (i tak vec 2 tjedna ), sad kad se 0.1% poboljsao bar cu moc reloadat kak treba (jer kad stisnem R i igra zakuca na stotinku on automatski prekine reload)...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko da je nedavno kupovao Asrock B350M, B350 ili X370 matičnu u Ekupi?? Zanima me je li matična na kutiji imala "Ryzen 2000 ready" naljepnicu.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Ajme ljudi, nemojte zaboravit ukljucit xmp nakon stavljanja novijeg biosa 

 

Znaci ja sam biose skinuo negdje prije cca mjesec dana, sad nesto ceprkam, pogledam task manager kad ono rami na 2133mhz 

 

Bas danas radio update sa 7C02v1A na 7C02v1C, jer sam imao nekih problema od kad sam stavio ovaj prijasnji (jedan od monitora koji je na hdmiu prilikom paljena nije dobivao signal, kad bi napravio reset dobio bi signal - prvo sam mislio da je do kabla zamjenio ga i opet isto). Danas ujutro updejto bios i cini se da nema vise tog problema, ali sam skroz zaboravio xmp upalit itd xD

 

fala na podsjetniku 

VelvetOverlap
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

NIsta toliko bitno ali vrijedno spomena. Znaci ostvarilo se onih 0.1 % i novi HEDT TR-eri nece biti podrzani od strane x399 platforme ili unazada kompatibilni!

https://www.computerbase.de/2019-09/amd-ryzen-threadripper-3000-x399-chipsatz-nicht-abwaertskompatibel/

https://wccftech.com/amd-ryzen-threadripper-3rd-gen-zen-2-cpu-new-socket-chipset-rumor/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

NIsta toliko bitno ali vrijedno spomena. Znaci ostvarilo se onih 0.1 % i novi HEDT TR-eri nece biti podrzani od strane x399 platforme ili unazada kompatibilni!

https://www.computerbase.de/2019-09/amd-ryzen-threadripper-3000-x399-chipsatz-nicht-abwaertskompatibel/

https://wccftech.com/amd-ryzen-threadripper-3rd-gen-zen-2-cpu-new-socket-chipset-rumor/

Krasno, a 3900X je skuplji od msrp-a i rijetko dostupan dok je 3950X odgodjen...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neda mise mozgat, koju maticnu uzet? Komp nije za mene, ali se kupuje danas/sutra.

 

Znam da je razlika uglavnom u boji, proc koji ce ici je 2200G, memorija HyperX 3200Mhz CL18..

 

Mogu update BIOS i ako bi B350 dosla bez podrske (navodno ima 2000 ready naljepnicu), iako bi mi bilo mrsko.

0 Asrock AB350 Pro4
13 Asrock B450 K4 za 90kn vise
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa bice da je licenca za pcie gen 4 toliko isplativa da AMD mora na taj potez, nisam gledao prodajne rezultate za 570 ploce ali sumnjam da su krasni. Amd si puca u nogu vec par puta nerazumijem sta im to treba... prvo su prihvatili fejl i zaustavili proizvodnju radeonke VII a 3950x odgadjaju jer vjv nemaju stabilni cip sa tim tdp-om od 105 W i boostom liko su rekli 4.7-4.9 neznam tocno i 16 jezgri-pa da nebude opet rijec o laznim boost taktovima-mozda i bolje da jos selektiraju.

Nemam pojma ali AMD je bio poznat po tome radi kompatibilnosti- mislim da je rijec ili o skupoj licenci ili vendori maticnih nevide profita sto je kompatibilno unazad pa su ih stisli malo jer ipak ogromno je danas trziste sa HEDT procesorima-mozda i vece nego gejming.

Uglavnom,ako se dokaze ovaj rumor kao tocan onda svi TR-rasi ce izvuci najlosiji kraj ako zele upgrejdati- sto nije fer prema korisnicima HEDT procesora jer ako je mainstream dobio takvu prednost bilo bi red da svi dobiju...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo i neocekivano glasanje. Da se nekom napisat neki argument od ovih koji su glasali..?

 

Ja na K4 kao prednosti vidim Creative Sound Blaster™ Cinema 5 (makar bi moglo biti useless), eventualno bolja DDR4 podrska i malo bolja estetika, iako ide u zatvoreno kuciste + DP utor, iako ce monitor vjerojatno ici na HDMI (hrpa monitora ima FreeSync preko HDMI-a..). B350 Pro4 s druge strane ima identicne el. komponente, ali nisam siguran je li memory layout isti kao kod K4 i moguce da nema odvojene L/R audio kanale na PCB-u kao K4.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Amd si puca u nogu vec par puta nerazumijem sta im to treba... prvo su prihvatili fejl i zaustavili proizvodnju radeonke VII a 3950x odgadjaju jer vjv nemaju stabilni cip sa tim tdp-om od 105 W i boostom liko su rekli 4.7-4.9 neznam tocno i 16 jezgri-pa da nebude opet rijec o laznim boost taktovima-mozda i bolje da jos selektiraju.

Nemam pojma ali AMD je bio poznat po tome radi kompatibilnosti- mislim da je rijec ili o skupoj licenci ili vendori maticnih nevide profita sto je kompatibilno unazad pa su ih stisli malo jer ipak ogromno je danas trziste sa HEDT procesorima-mozda i vece nego gejming.

Uglavnom,ako se dokaze ovaj rumor kao tocan onda svi TR-rasi ce izvuci najlosiji kraj ako zele upgrejdati- sto nije fer prema korisnicima HEDT procesora jer ako je mainstream dobio takvu prednost bilo bi red da svi dobiju...

postojanje Radeona VII je 100x objasnjeno, pa i tebi direktno u ovoj temi, i jos uvijek se iscudjavas ko pura dreku.

 

boldano, ne znam kaj bi reko.. "bio bi red" nije nikakav argument.. TR2 kolko vidim ima puno veci skok u speckama nego klasicni desk ryzen, novi chipset me ne cudi previse.

 

odjednom je problem AMD koji 3x u 10 godina mijenja sockete, a dobro poznati plavi tabor bude svake sezone naprcen u guzicu i sve 5

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

 

odjednom je problem AMD koji 3x u 10 godina mijenja sockete, a dobro poznati plavi tabor bude svake sezone naprcen u guzicu i sve 5

 Pa nije problem u tome, vec platforma za pcie gen4 nekako je ili preskupa ili dobijes gotovo goli pcb...

Sta mislimo sta ce kostati neka HEDT ploca sa novim chipsetom?! Combo ce biti ladno skoro 2000 eura za mid range plocu plus 16-24 jezgri proc...100%

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 18:33 (HCgamingCRO).
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fučkaj ga preskupo za gejming, za to se ipak preporučuje neusporedivo jeftiniji i9 9900KS 4X4 GTI Turbo

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Od jucer 3700X i B450 u paru sa nekom 3200 memorijom rade ko podmazani. Imal sam jedan BSOD iz meni nepoznatih razloga, citaj zamjenil sam Intel i5 trece generacije nakon nekih sest godina sa AMD bez reinstalacije Windowsa. Nakon toga stavil nove drivere za maticnu i napravio BIOS Update. Od onda je proslo desetak ili vise sati bez BSODa i komp radi bez beda. Primjera radi igra APEX mi je stari procesor redovno zabijala na 100 posto dok ovaj nejde prek 18 posto.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450 u paru sa nekom 3200 memorijom rade ko podmazani. Imal sam jedan BSOD iz meni nepoznatih razloga, citaj zamjenil sam Intel i5 trece generacije nakon nekih sest godina sa AMD bez reinstalacije Windowsa. Nakon toga stavil nove drivere za maticnu i napravio BIOS Update. Od onda je proslo desetak ili vise sati bez BSODa i komp radi bez beda. Primjera radi igra APEX mi je stari procesor redovno zabijala na 100 posto dok ovaj nejde prek 18 posto.

 

Napravi svjezu instalaciju windowsa, bit ces zahvalan samom sebi kasnije

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450 u paru sa nekom 3200 memorijom rade ko podmazani. Imal sam jedan BSOD iz meni nepoznatih razloga, citaj zamjenil sam Intel i5 trece generacije nakon nekih sest godina sa AMD bez reinstalacije Windowsa. Nakon toga stavil nove drivere za maticnu i napravio BIOS Update. Od onda je proslo desetak ili vise sati bez BSODa i komp radi bez beda. Primjera radi igra APEX mi je stari procesor redovno zabijala na 100 posto dok ovaj nejde prek 18 posto.

 BSODovi su uvijek iz nepoznatih razloga . Desetak sati ne znaci nista. Meni je znalo danima biti ok, pa cak i tjednima i onda ruknulo samo tako. Nekada i nekoliko puta dnevno. Dok nisam pronasao sto je muke stvaralo... E sada radi cca skoro godinu dana bez BSOD-a

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
..

  Dok nisam pronasao sto je muke stvaralo... E sada radi cca skoro godinu dana bez BSOD-a

Sto je stvaralo muke, ak se smije znat?

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Sto je stvaralo muke, ak se smije znat?

c6 state ga je mucio. Iskljucio sam sva silna stanja svagdje i cuvanja energije i rusilo se i dalje. Dok nisam naletio na neki youtube materijal gdje sam slucajno zamjetio da postoji tamo negdje pod CBS opcija za c6 za koju nisam niti znao. Doduse meni se samo znalo resetirati, jako rijetko se pojavio BSOD. Od onda niti jednoga niti drugoga nema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 1:33 (SamoPitam3).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450

  

 

    Dal ti ploća bila upgredana ili si ju sam upregedao za procesor 3000?

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
Od jucer3700X i B450 u paru sa nekom 3200 memorijom rade ko podmazani. Imal sam jedan BSOD iz meni nepoznatih razloga, citaj zamjenil sam Intel i5 trece generacije nakon nekih sest godina sa AMD bez reinstalacije Windowsa. Nakon toga stavil nove drivere za maticnu i napravio BIOS Update. Od onda je proslo desetak ili vise sati bez BSODa i komp radi bez beda. Primjera radi igra APEX mi je stari procesor redovno zabijala na 100 posto dok ovaj nejde prek 18 posto.

Za gejming bogme si se polakomio, jer realno Ryzen 5 3600 je i više nego dosta za bilo kakav gejming.

 

A čuj tvoj stari proc je i5 dakle 4/4, a tu je situacija več odavno jasna ili otpisana.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 13:45 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450

  

 

    Dal ti ploća bila upgredana ili si ju sam upregedao za procesor 3000?

 Bila je upgreadana out of the box.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...
rokonja kaže...
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450

  

 

    Dal ti ploća bila upgredana ili si ju sam upregedao za procesor 3000?

 Bila je upgreadana out of the box.

Koja ploča je u pitanju?

Je li ikome još nije out of box radila tomahawk max sa 3700x?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sisko93 kaže...
NEW_MAN kaže...
rokonja kaže...
NEW_MAN kaže...
Od jucer 3700X i B450

  

 

    Dal ti ploća bila upgredana ili si ju sam upregedao za procesor 3000?

 Bila je upgreadana out of the box.

Koja ploča je u pitanju?

Je li ikome još nije out of box radila tomahawk max sa 3700x?

 MSI B450 Gaming Plus Max. Svi MAx Modeli bi trebali radit out of the box.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...

MSI B450 Gaming Plus Max. Svi MAx Modeli bi trebali radit out of the box.

Očito se na mome slučaju teorija ne poklapa s praksom.

 

Prije updatea biosa svijetli CPU debug LED, a nakon updatea, radi bez problema

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto i Pro verzija Ryzen 3000 serije, sa naglaskom na 7nm 3000 varijante kaj drugo.Tu je i recimo nova verzija Ryzen 9 Pro 3900/65W, namjenjena za poslovne Desktop kompove.

 

http://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-announces-worldwide-availability-amd-ryzentm-pro-3000-series

 

Hm eto razloga, zakaj Ryzen 9 3900X modela u maloprodaji ima kao vode u Sahari.S obzirom da pun kamion žutanjaka očito ide u gotove poslovne OEM HP ili Lenovo kompove, tanak maloprodajni lager je sasvim očekivan.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 22:31 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Eto i Pro verzija Ryzen 3000 serije, sa naglaskom na 7nm 3000 varijante kaj drugo.Tu je i recimo nova verzija Ryzen 9 Pro 3900/65W, namjenjena za poslovne Desktop kompove.

 

http://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-announces-worldwide-availability-amd-ryzentm-pro-3000-series

 

Hm eto razloga, zakaj Ryzen 9 3900X modela u maloprodaji ima kao vode u Sahari.S obzirom da pun kamion žutanjaka očito ide u gotove poslovne OEM HP ili Lenovo kompove, tanak maloprodajni lager je sasvim očekivan.

Piše da su i sa Vega grafikom,

ja bih rađe da su sa Navijem, al ok to su Pro, poslovni, modeli procesora.

Nadam se da će uskoro za laptope pripremit jedan 4/8 sa Navijem.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bih da izbace 3500 s grafikom jer ovako nije pravi konkurent i5-9400F, znaci da izbace procesor koji ce zamijeniti 2200 i 2400G ne samo brojkom, nego i performansama.

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja bih da izbace 3500 s grafikom jer ovako nije pravi konkurent i5-9400F

 

i5 9400F nema iGPU

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
The_Fichek kaže...

Ja bih da izbace 3500 s grafikom jer ovako nije pravi konkurent i5-9400F

i5 9400F nema iGPU

Vidi vraga, a ja mislio da Intelov super best buy procesor ima integriranu. Zaboravio sam da je Intel u imenu, moraju osakatit procesor da bi bio best buy. AMDu se nemrem pozalit kada kod njih skuplji procevi nemaju integriranu, vjerojatno radi zagrijavanja.. Mislim nema mi logike da kod Intela skuplji i jaci procevi imaju integriranu, a i5 nema.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
ibme74 kaže...
The_Fichek kaže...

Ja bih da izbace 3500 s grafikom jer ovako nije pravi konkurent i5-9400F

i5 9400F nema iGPU

Vidi vraga, a ja mislio da Intelov super best buy procesor ima integriranu. Zaboravio sam da je Intel u imenu, moraju osakatit procesor da bi bio best buy. AMDu se nemrem pozalit kada kod njih skuplji procevi nemaju integriranu, vjerojatno radi zagrijavanja.. Mislim nema mi logike da kod Intela skuplji i jaci procevi imaju integriranu, a i5 nema.

Nije Intel ništa namjerno osakatio. Te 'F' verzije procesora su vani da Intel smanji gubitke i škart, kod tih proceva vjerojatno nešto ne radi kako spada na iGPU dijelu čipa.

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Nije Intel ništa namjerno osakatio. Te 'F' verzije procesora su vani da Intel smanji gubitke i škart, kod tih proceva vjerojatno nešto ne radi kako spada na iGPU dijelu čipa.

 

Ne vjerujem da je to slucaj s obzirom da ima i i5 9400 (bez F) verzija koja ima iGPU klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 14:45 (ibme74).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fichek, postoji i 9400 sa UHD630 grafikom, nisi bio daleko od istine samo si se krivo izradio

nisam gledao koliko su skuplji od 9400F verzije...

 

edit: ibme je objasnio u kliku par sekundi prije mene 

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 14:22 (Striko2009).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice