i7 ili Phenom X6

poruka: 226
|
čitano: 37.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Clock per clock gledano i7 dere, i to porilicno, unatoc dvije jezgre manje.

Cak i da i7 ide do nekih 3.8 stabilno brzi je od phenoma na 4.2GHz.

Ja bi isao na i7 a ti radi sta hoces.....
Full HD Addict :)
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
benko kaže...
Ja bi isao na i7 a ti radi sta hoces.....

Upravo tako... da ja sebi slažem komp, a mogao bih jedan uskoro, uzeo bih Core i7 ne bih ni trepnuo. To savjetujem i ostalima, ali nek se svako o svom trošku je*e. ;)

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
benko kaže...
Clock per clock gledano i7 dere, i to porilicno, unatoc dvije jezgre manje.

Cak i da i7 ide do nekih 3.8 stabilno brzi je od phenoma na 4.2GHz.

Ja bi isao na i7 a ti radi sta hoces.....

To tek moraš dokazati.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
benko kaže...
Clock per clock gledano i7 dere, i to porilicno, unatoc dvije jezgre manje.

Cak i da i7 ide do nekih 3.8 stabilno brzi je od phenoma na 4.2GHz.

Ja bi isao na i7 a ti radi sta hoces.....

To tek moraš dokazati.

nax, kad sam proctiao ovu tvoju poruku bacio sam se na debelo citanje, proucio sam par reviewa te ih analizirao, konkretno gledao sam i7 930 vs Phenom 1055T i kad sam sve oduzeo i zbrojio razlika je bila oko 20% u korist Intela...no reko necu pisat svoja iztrazivanja..no s obzirom da si ti to trazio evo ti ;) 

 

Steta sta nemogu nac papir gdje sam to sve zapisao..znam da je u igrama razlika bila oko 10% dok kod dekodiranja(ili neceg drugog, mozda 3d rendera) oko 50%!

 

Eh sad 1090T sa i7 930 nisam usporedivao detaljno no onoliko kolko sam uspio uhvatit tu su negdje(AMD malo brzi) no moramo znati da na tom procu AMD ima daleko veci takt od i7-ice..a jednako se overclockiraju...

 

 

Full HD Addict :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 15:04 (benko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

i7 920 je tek 10-25% brži, a 2/3 ili 66% skuplji!

U rekodiranju videa (HD-> MP4), i7 920 je podosta brži, ali ima 8 jezgara, a ne 4. Te jezgre nisu posve jednako brze, ali nekih 60% da i to radi vrlo bitnu razliku u operacijama s više jezgara.

 

Overclock je apsolutno nebitna karakteristika jer je nezdrava, vruća i u ljetnim vremenima teže izvediva opcija.

 

Ne znam baš tko će za 10-25% brže dati 66+% više love ako se radi o igrački koja je i u konačnici samo trošak. Ploče i memorija za i7 su skuplje i to se samo dodaje na 66% veću cijenu.

 

Tom's hardware: http://www.tomshardware.co.uk/phenom-x4-965,review-31655-9.html

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 15:30 (naxeem).
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

i7 920 je tek 10-25% brži, a 2/3 ili 66% skuplji!

U rekodiranju videa (HD-> MP4), i7 920 je podosta brži, ali ima 8 jezgara, a ne 4. Te jezgre nisu posve jednako brze, ali nekih 60% da i to radi vrlo bitnu razliku u operacijama s više jezgara.

 

Overclock je apsolutno nebitna karakteristika jer je nezdrava, vruća i u ljetnim vremenima teže izvediva opcija.

 

Ne znam baš tko će za 10-25% brže dati 66+% više love ako se radi o igrački koja je i u konačnici samo trošak. Ploče i memorija za i7 su skuplje i to se samo dodaje na 66% veću cijenu.

 

Tom's hardware: http://www.tomshardware.co.uk/phenom-x4-965,review-31655-9.html

Ja dok kupujem ne gledam bas na isplativaost, jer bi onda isao na i5/3, za mene je samo jedno bitno(a pretpostavljam i za autora teme) - performanse ;)

Full HD Addict :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

A čuj, ako imaš pristup neograničenim izvorima novca da ne gledaš na omjer uloženog i dobivenog, onda ne vidim razloga da uopće bilo što pitaš na forumu? (ti ili autor)

 

Najbolje performanse ćeš u 99,99999% slučajeva dobiti kupnjom najskupljih komponenti na cjeniku i tu zaista nema potrebe o ničemu raspravljati i svaka usporedba je glupa.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

A čuj, ako imaš pristup neograničenim izvorima novca da ne gledaš na omjer uloženog i dobivenog, onda ne vidim razloga da uopće bilo što pitaš na forumu? (ti ili autor)

 

Najbolje performanse ćeš u 99,99999% slučajeva dobiti kupnjom najskupljih komponenti na cjeniku i tu zaista nema potrebe o ničemu raspravljati i svaka usporedba je glupa.

Ok znaju se granice, ali ovako gledano netko tko gleda sta uzet Phenom X6 ili i7 zeli potrosit vecu svotu love na PC, znaci i7 je (bolji) izbor :)

 

Full HD Addict :)
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Iz osobnog iskustva znam da su podjednaki, ovi postoci su čiste nebuloze...

 

I jedan i drugi su potpuno identični u igrama na istoj frekvenciji, nema govora o 10% razlike i7 920 vs x4 965 i i7 930 vs X6 1090T, potpuno iste brojke u testovima iste grafičke u istim uvjetima što znači da niti jedan procesor nije usko grlo...

 

gledano iz osobnog iskustva cinebench, h264 benchmark, winrar, nigdje i7 930 ne dominira... Jedino gdje je Intel dominantan je memorijski kontroler i hendlanje sa memorijom, i ICH10R je i dalje majka, ostalo je sve tu negdje

 

naxeem je spomenuo temperature, AMD je u prosjeku više od 20°C hladniji clock per clock, a ne znam da li itko primjećuje kada čitate review bilo kojeg i* procesora da je turbo uvijek uključen i da se nikada ne navodi, pa ispada da je Intel brutalno brži u odnosu na AMD, a s njim sve jezgre dobiju boost, kako na kojem, negdje više negdje manje za razliku od AMD-a kojem tri jezgre dobiju boost do 500mhz a tri jezgre se spuštaju na 800mhz

 

Cijene su realne, a mogućnost upgradea AMD korisnicima neprocjenjiva, na AM3 socket ide apsolutno svaki aktualni AMD procesor, koliko ih ide na X58? Sama činjenica da su podjednaki i da su to vrhunski procesori znači da se ne može pogriješit u odabiru, ne treba ni jednog izdvajat, svatko neka kupi što želi, a kako mnogi kukaju zato jer im jadna nvidia propada tako bi mogli dati koju kunu AMD-u da se ne dogodi da slijedeći Celeron košta 10 000kn

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 15:48 (Cele303).
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
danger1911 kaže...
komp bi sluzio za igranje i sad me zanima na koji procesor ici ,a opet ako idem na amd koji od dva navedena procesor(jeli 1090 uopce isplativ)

 

budžet je do 11300 kn

Loše pretpostavljaš. Autor ima budžet do 11,300kn, a u kojem limitu je jako glupo uzeti i7.

benko kaže...
naxeem kaže...

A čuj, ako imaš pristup neograničenim izvorima novca da ne gledaš na omjer uloženog i dobivenog, onda ne vidim razloga da uopće bilo što pitaš na forumu? (ti ili autor)

 

Najbolje performanse ćeš u 99,99999% slučajeva dobiti kupnjom najskupljih komponenti na cjeniku i tu zaista nema potrebe o ničemu raspravljati i svaka usporedba je glupa.

Ok znaju se granice, ali ovako gledano netko tko gleda sta uzet Phenom X6 ili i7 zeli potrosit vecu svotu love na PC, znaci i7 je (bolji) izbor :)

 

11,300kn nije "veća svota".

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 15:45 (naxeem).
14 godina
odjavljen
offline
i7 ili Phenom X6

Ako se igra na kompu, nema potrebe za icim brzim od Phenom II X4 955 (ekvivalent Core i5 750), a i po meni je sasvim dovoljna ta dva procesora - Phenom II 955 i Core i5 750 - Sa Core i7 980X ces dobit 5 sek. brzi rad u Winraru, 0 FPS vise u igrama, 3. sek brzi decoding videa... Ocu rec da nema potrebe nicim brzim od Phenom II 955/Core i5 750, sasvim dovoljni procesori i za najzahtjevnije radnje.

Ako se igra na kompu, slobodno se mozete spustit i na cak Athlon X4 630/stari C2Q i za razliku novca ulozit u jacu graficku i to je to.

Opet optimalno bi bilo Phenom 955 ili Core i5, neces sad ti te dvije - tri sekunde sto brze odradi... A razlike u cjeni su ponekad i preko tisuću kuna. Jedino gdje se Core i7 9xx istječe je memorijski rad (tj. aplikacije koje vrve za memorijom), a i tu je Phenom II ili Core i5 sasvim dovoljno brz da neosjetite veliku razliku koliko je razlika u cjeni.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 16:04 (Weky).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

@benko, zašto se slažeš s Cele303, a imaš posve suprotno mišljenje? - Daj se odluči o tome što zapravo misliš.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Loše pretpostavljaš. Autor ima budžet do 11,300kn, a u kojem limitu je jako glupo uzeti i7.

naxeem kaže...

 

11,300kn nije "veća svota".

Ide i7 bez problema u tu svotu, dosta je to velika svota..kad pogledas kolko ljudi daje max 5-6000 kn za PC.

 

@naxeem - s ovim se slazem: a kako mnogi kukaju zato jer im jadna nvidia propada tako bi mogli dati koju kunu AMD-u da se ne dogodi da slijedeći Celeron košta 10 000kn i AMD je u prosjeku više od 20°C hladniji clock per clock(ok nije 20C ali dobro)

Full HD Addict :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 16:16 (benko).
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Nije to dovoljna cifra za i7 niti neka velika cifra. i7 ide u konfe od 15k, jer treba biti idiot pa 25% cijene igračeg računala dati za CPU. I s monitorom i bez.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
i7 ili Phenom X6

evo moj prijedlog:

 

možeš eventualno neku skuplju matičnu budući da se radi o raid polju i crossfireu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 16:51 (Weky).
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Nije to dovoljna cifra za i7 niti neka velika cifra. i7 ide u konfe od 15k, jer treba biti idiot pa 25% cijene igračeg računala dati za CPU. I s monitorom i bez.

Je, jos je i ostalo nes sitnoSmijeh

Konfa Konfa
 

 

Full HD Addict :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 16:56 (benko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Nije to dovoljna cifra za i7 niti neka velika cifra. i7 ide u konfe od 15k, jer treba biti idiot pa 25% cijene igračeg računala dati za CPU. I s monitorom i bez.

Kako 25 % kada i7 860 dođe od 2150 kn, a i7 930 2250 kn, kako si izračunao 25%, a za igranje uopće ne bi uzimao i7 socket 1336 ... Jedan i5 750 je sasvim dovoljan a kod AMD-a phenom II 965 BE, ne treba ti ništa bolje od ta dva (trenutno).

14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Pa od 11,300KN - 20% = Cijena Core i7 920/930 procesora. U mene ispadne 2260KN.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 17:04 (Weky).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Pa to je petina ne četvrtina... i7 920 dođe oko 2000 kn, uostalom ja bi uzeo i5/PhII za igranje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 17:11 (lebo1).
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 18:15 (naxeem).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

Ne znam da li ima neke veze, ali ja bih radije neki disk na 7.200, recimo samsung f3 od 1tb mislim da dođe oko 650kn.

Ostatak konfe je odličan.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

  Što ćemu G9X, nek uzme obični G9, više manje isto osim DPI.

Što se tiče ovog djela da je ploča smeće... Šta bih ti Rampage II Extreme? Sasvim dovoljna ploča, neće sa njom ganjat Clock od 5Ghz sa tekućim dušikom. Ima svu potrebnu opremu, i pouzdana je kao i u ostalom svaka X58 ploča.

Napajanje na rubu upotrebljivog? Neznam da li je se ovo odnosilo na moju ili benkovu konfiguraciju, ali oba dva napajanja guraju i konfiguracije puno jače nego ova. HD5850 (pa i 5870) su vrlo malo potrošači el. energije s obzirom na svoje perfomanse, kao i ostatak računala izuzev Core i7 procesora koji nešto više troši.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 18:20 (Weky).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
wyks kaže...
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

Ne znam da li ima neke veze, ali ja bih radije neki disk na 7.200, recimo samsung f3 od 1tb mislim da dođe oko 650kn.

Ostatak konfe je odličan.

A što će mu brži disk? To je 1TB disk za spremište, a za radni disk ima SSD od 80GB koji je drastično brži od 7200 diska.

Promjenom u AMD ima novu ploču s najnovijom tehnologijom (USB 3.0), osjetno bržu grafičku karticu, drastično brži SSD disk i osjetno stabilnije napajanje.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

sve valja samo disk od 7.2k rpm-a stavi...bez obzira sto je SSD unutra nece igre sigurno na ssd stavljat

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Kakve veze ima sto su igre na HDDu kad se i tako i tako kad igra pokrene sav sadrzaj igre seli u RAM?

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
wyks kaže...
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

Ne znam da li ima neke veze, ali ja bih radije neki disk na 7.200, recimo samsung f3 od 1tb mislim da dođe oko 650kn.

Ostatak konfe je odličan.

A što će mu brži disk? To je 1TB disk za spremište, a za radni disk ima SSD od 80GB koji je drastično brži od 7200 diska.

Promjenom u AMD ima novu ploču s najnovijom tehnologijom (USB 3.0), osjetno bržu grafičku karticu, drastično brži SSD disk i osjetno stabilnije napajanje.

U mom primjeru sve to ima, osim SSD-a ali zato ima brzi disk i bolje napajanje(i naravno, procu i rame).

 

 

Full HD Addict :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Weky kaže...

Kakve veze ima sto su igre na HDDu kad se i tako i tako kad igra pokrene sav sadrzaj igre seli u RAM?

seli se on u RAM samo kojom brzinom

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
GeForce kaže...
Weky kaže...

Kakve veze ima sto su igre na HDDu kad se i tako i tako kad igra pokrene sav sadrzaj igre seli u RAM?

seli se on u RAM samo kojom brzinom

  Meni nijedna igra neduze od 10sek.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

To napajanje je na rubu upotrebljivog, a ploča smeće.

 

Ako mu ne treba monitor, ja bih radije ovo:

 

 

Sorry naxeem ali ako je UD7 za i7 smeće onda ne postoji ta riječ koja bi dovoljno popljuvala 890GPA za 1055T...

 

Ja bi uzeo 890FXA-UD5, ploča ima dobre performanse sa inicijalnim biosom, htt poteže visoko što je ok za 1055T, taman dok dođe kod nas bi se mogao pojaviti i 95W TDP 1055T pa bi u tom slučaju ja pričekao malo s tom kombinacijom, ili ako se ima para ultimativna AMD kombinacija 890FXA-UD7 + 1090T, koliko vidim za sad nabrijanija je od Crosshair IV Formule...

 

Napajanje 650W ako bi se natezalo mašinu, 1055T poteže sa boljim hladnjakom do 4.0, 1090T do 4.2, ako je potrošnja cijelog setupa sa 5870 na 4.0GHz oko 400W u loadu, to je onda oko 2/3 snage napajanja, ako je najveća učinkovitost na 80% a napajanje najhladnije od 50-80% idealna kombinacija - tiho i učinkovito

clock2much
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice