i7 ili Phenom X6

poruka: 226
|
čitano: 37.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Ud7 smece hahahhahaha ova je bila dobra, pa UD5 je makinja od ploce i visoko poteze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
GeForce kaže...

sve valja samo disk od 7.2k rpm-a stavi...bez obzira sto je SSD unutra nece igre sigurno na ssd stavljat

Ne vidim zašto nebi.

Cele303 kaže...
Sorry naxeem ali ako je UD7 za i7 smeće onda ne postoji ta riječ koja bi dovoljno popljuvala 890GPA za 1055T...

 

Ja bi uzeo 890FXA-UD5, ploča ima dobre performanse sa inicijalnim biosom, htt poteže visoko što je ok za 1055T, taman dok dođe kod nas bi se mogao pojaviti i 95W TDP 1055T pa bi u tom slučaju ja pričekao malo s tom kombinacijom, ili ako se ima para ultimativna AMD kombinacija 890FXA-UD7 + 1090T, koliko vidim za sad nabrijanija je od Crosshair IV Formule...

 

Napajanje 650W ako bi se natezalo mašinu, 1055T poteže sa boljim hladnjakom do 4.0, 1090T do 4.2, ako je potrošnja cijelog setupa sa 5870 na 4.0GHz oko 400W u loadu, to je onda oko 2/3 snage napajanja, ako je najveća učinkovitost na 80% a napajanje najhladnije od 50-80% idealna kombinacija - tiho i učinkovito

Ja vidim "ASROCK" ploču. Zaista ne mogu pronaći ništa na ploči čije sam primjerke vidio na hrpama u servisu. Asus, Gigabyte... OK, ali Asrock? Ne, hvala.

 

Što se napajanja tiče, nitko nije rekao da mu treba ??????W, ali radi se o učinkovitosti, hlađenju, ventu...

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6

I koliko će mu igara stat na SSD? Pa jbte novi MW2 pojede nekih 16GB, AvsP novi takoder... No to je samo primjer koliko nove igre mogu imati sadrzaja i kapaciteta u sebi. GTA4 je isto toliko trosio. I on moze onda instalirat u vrh glave igru dvije, uz standardni OS i drivere i programe.

ASRock je firma nastala odcjepljivanjem jednog djela Asus-a, a imali su malih problema sa pločama u početku proizvodnje, no kao što se kaze prvi mačići se bacaju, a ASRock je potpuno zrela firma solidne kvalitete. Uostalom za sve tu je garancija.

Inače, Corsair spada među najkvalitetnije proizvođače i mnogi navode kako njihova napajanja daju i veći učinak no što je deklarirano.... Stoga nevidim gdje je problem.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

evo ovako bi komp trebao izgledati

hvala na savjetima ali neisplati se ici na i7

 

Matična ploča sAM3 Asrock 890FX DELUXE3 - AMD 890FX, AMD SB850, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR3

CPU Desktop Phenom II X6 1055T (2.8GHz,9MB,125W,AM3) box

Memorija DDR3 1600MHz 4GB (2x2GB) Corsair DOMINATOR with DHX

Grafička kartica Sapphire PCI-E ATI Radeon HD5870, 1GB GDDR5, HDMI, 2xDVI

HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1Tb 7200rpm 32MB cache Serial ATA II

Napajanje 650W Corsair CMPSU-650 HX

DVD snimač interni PATA Asus DRW-22B2S/BLK/B/AS, Bulk, Black (na ovom podrucju nemam pojma sto uzeti milijarda proizvoda svi iste cijene 30 kn +/-)

Kučište Antec Gamer Nine Hundred bez PSU, Ultimate Gamer Case (ovdje sam mislio CM690 II advanced ali ga nema nigdje za kupiti)

Tipkovnica Razer Lycosa gamerska programibilna sa hubom+audio, USB

Zvučnici Genius SW-HF5.1 4000, 230V wood

Razer Mamba, Gaming Grade Wireless Technology, Dual Mode Wired

 

monitor vec imam samsung 24" full hd 2ms

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 20:25 (danger1911).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Uzmi SATA pržilicu... Ostalo je OK, eventualno možda neku nereferentnu verziju grafičke kartice (Vapor X i sl.).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
danger1911 kaže...


DVD snimač interni PATA Asus DRW-22B2S/BLK/B/AS, Bulk, Black (na ovom podrucju nemam pojma sto uzeti milijarda proizvoda svi iste cijene 30 kn +/-)

Uzmi Sata pržilicu, sve ostalo je super.

Ova pržilica koristi onaj stari široki kabel za spajanje koji prilično smeta u računalu.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

300 kn gore za stupanj dva hladniju karticu (ne isplati se)

jeli ploca dobra?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Ja vidim "ASROCK" ploču. Zaista ne mogu pronaći ništa na ploči čije sam primjerke vidio na hrpama u servisu. Asus, Gigabyte... OK, ali Asrock? Ne, hvala.

 

Što se napajanja tiče, nitko nije rekao da mu treba ??????W, ali radi se o učinkovitosti, hlađenju, ventu...

 

Pardon, ja sam vidio Benkovu košaricu sa UD7, nisam vidio post prije sa Asrockicom a ti nisi citirao koja je ploča smeće tako da je moja greška...

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Weky kaže...

I koliko će mu igara stat na SSD? Pa jbte novi MW2 pojede nekih 16GB, AvsP novi takoder... No to je samo primjer koliko nove igre mogu imati sadrzaja i kapaciteta u sebi. GTA4 je isto toliko trosio. I on moze onda instalirat u vrh glave igru dvije, uz standardni OS i drivere i programe.

ASRock je firma nastala odcjepljivanjem jednog djela Asus-a, a imali su malih problema sa pločama u početku proizvodnje, no kao što se kaze prvi mačići se bacaju, a ASRock je potpuno zrela firma solidne kvalitete. Uostalom za sve tu je garancija.

Inače, Corsair spada među najkvalitetnije proizvođače i mnogi navode kako njihova napajanja daju i veći učinak no što je deklarirano.... Stoga nevidim gdje je problem.

One kod kojih mu je bitno, može staviti na SSD. OS (Win7) uzme 15-tak GB, dakle ima 65GB za igre, što je cca 8 igara. Ako igra paralelno više od 8 igara (a i to je previše), onda neka kupi 160GB SSD ili 256 ili 512- Očito ima novca pa ne mora učiti i raditi bilo što u životu osim igranja.

 

Asrock je za mene ime koje preskačem u cjenicima, a osobno ne trpim nikakve reklamacije, pogotovo ne u državi gdje zakonski hardver mogu držati 45 dana - bez računala ne mogu.

 

Cele303 kaže...
naxeem kaže...

Ja vidim "ASROCK" ploču. Zaista ne mogu pronaći ništa na ploči čije sam primjerke vidio na hrpama u servisu. Asus, Gigabyte... OK, ali Asrock? Ne, hvala.

 

Što se napajanja tiče, nitko nije rekao da mu treba ??????W, ali radi se o učinkovitosti, hlađenju, ventu...

 

Pardon, ja sam vidio Benkovu košaricu sa UD7, nisam vidio post prije sa Asrockicom a ti nisi citirao koja je ploča smeće tako da je moja greška...

Svejedno, ne vidim potrebu za UD7. Što mu to UD7 nudi više nego ona moja UD3H?

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 20:31 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Svejedno, ne vidim potrebu za UD7. Što mu to UD7 nudi više nego ona moja UD3H?

 

Na koju UD7 misliš? 890FXA-UD7?

 

Što to nudi više od UD3H? Za 1055T je UD5 zakon, za 1090T je UD7 zakon... Nude performanse, a to je za taj cjenovni razred procesora najbitnija stavka, najbolji chipset za AMD, performance product zategnut do jaja, optimizrani memorijski slotovi za visoke frekvencije, izvrsno hlađenje ploče, layout, bios, full crossfire bandwidth, oc mogućnosti popraćene debug ledom i power, reset i ccmos tipkom za lakšu manipulaciju, nema onboard grafičku koja samo smeta kao ni sideport memorije, za sada se nitko ne žali na njih po stranim forumima za razliku od GPA koja je češće spominjana, to je ono što ja kao zahtjevan korisnik gledam kada biram...

 

890GPA bi ja upario ili sa X6 1035T ili sa jeftinijim X2 Phenom II ili Athlon II procesorima, 790FX je i dalje predobar chipset za X4 955/965

 

 

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...
naxeem kaže...

Svejedno, ne vidim potrebu za UD7. Što mu to UD7 nudi više nego ona moja UD3H?

 

Na koju UD7 misliš? 890FXA-UD7?

 

Što to nudi više od UD3H? Za 1055T je UD5 zakon, za 1090T je UD7 zakon... Nude performanse, a to je za taj cjenovni razred procesora najbitnija stavka, najbolji chipset za AMD, performance product zategnut do jaja, optimizrani memorijski slotovi za visoke frekvencije, izvrsno hlađenje ploče, layout, bios, full crossfire bandwidth, oc mogućnosti popraćene debug ledom i power, reset i ccmos tipkom za lakšu manipulaciju, nema onboard grafičku koja samo smeta kao ni sideport memorije, za sada se nitko ne žali na njih po stranim forumima za razliku od GPA koja je češće spominjana, to je ono što ja kao zahtjevan korisnik gledam kada biram...

 

890GPA bi ja upario ili sa X6 1035T ili sa jeftinijim X2 Phenom II ili Athlon II procesorima, 790FX je i dalje predobar chipset za X4 955/965

 

 

Ma daj nemoj me... O kakvim performansama ploče ti pričaš? Najprije, OC-at nema potrebu, apsolutno nikakvu. Drugo, koje su to idiotarije o CMOS-u, rest tipkama i sranjima i kome i zašto smeta grafički čip? Kakve memorije? Što, stavit će 2GHz memoriju na konfu od 11k kuna? LOL

 

"Zahtjevan korisnik" - ROFL. - To su čista marketinška preseravanja koja nemaju nikakvu ulogu u stvarnosti, a sigurno ne stvarnosti od 11k kn.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ja bi samo stel reci kako, nakon 3 mjeseca koristenja, da sad kupujem komp ne bi uopce dvojio: Core i7 860 (znaci za 1156 utor). apsolutno odlicne performanse u svim segmentima, od kompajliranja, graficke obrade i pripreme casopisa, do igranja, dobar je za sve. razlika izmedju ovog i core i5 procesora jest sto prvi podrzava HT, i nista vise. samim time, 4 realne (8 virtualnih) jezgre pojedu bilo kojeg AMDa za dorucak.

 

core i7 870 (ili brzi 8xx ako postoji) se ne isplati jer se za malo visi takt placa puno vise.

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

DANGER   1911: super konfu si preporucio , jedino sta bi mijenjao je memorija a stavio bi gskill ripjawse od 2000 mhz

 

IBAZULIC: imam neki hebeni osjecaj da da sad imas jednog 1055t u kucistu da bi to isto napisao za njega, dajte budimo malo realni, pa sto mislis da ti 1055t nebi davao takve preformanse, uostalom amd mi je toliko privlacan radi odrzavanja socketa, pa zamisli da sad kupis plocu s najnovijom verzijom AM3 socketa tj AM3r2 i da za 2 god mozes bodnut neki novi amd proc na nju, pa to mi niko nemoze platit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ove?

 

link

 

zanima me samo jos za zvucnike, jesu dobri?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 9:58 (danger1911).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

E da te, jeftini a nema teorije da te koce u overcloocku, moze i one od 1333 jer idu do 2000 mhz, u biti iste memorije samo ova druga downclockana.

14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

e super

 

samo jos za ove zvucnike

kakvi su ako znas

 

genius 4000 5.1

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Nemam pojma, ja imam spojena 2 kenwood od linije , 50w svaki i ja sam zadovoljan, opcenito nevolim bass woofera nego normalnog zvucnika.

14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ok hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
Cele303 kaže...
naxeem kaže...

Svejedno, ne vidim potrebu za UD7. Što mu to UD7 nudi više nego ona moja UD3H?

 

Na koju UD7 misliš? 890FXA-UD7?

 

Što to nudi više od UD3H? Za 1055T je UD5 zakon, za 1090T je UD7 zakon... Nude performanse, a to je za taj cjenovni razred procesora najbitnija stavka, najbolji chipset za AMD, performance product zategnut do jaja, optimizrani memorijski slotovi za visoke frekvencije, izvrsno hlađenje ploče, layout, bios, full crossfire bandwidth, oc mogućnosti popraćene debug ledom i power, reset i ccmos tipkom za lakšu manipulaciju, nema onboard grafičku koja samo smeta kao ni sideport memorije, za sada se nitko ne žali na njih po stranim forumima za razliku od GPA koja je češće spominjana, to je ono što ja kao zahtjevan korisnik gledam kada biram...

 

890GPA bi ja upario ili sa X6 1035T ili sa jeftinijim X2 Phenom II ili Athlon II procesorima, 790FX je i dalje predobar chipset za X4 955/965

 

 

Ma daj nemoj me... O kakvim performansama ploče ti pričaš? Najprije, OC-at nema potrebu, apsolutno nikakvu. Drugo, koje su to idiotarije o CMOS-u, rest tipkama i sranjima i kome i zašto smeta grafički čip? Kakve memorije? Što, stavit će 2GHz memoriju na konfu od 11k kuna? LOL

 

"Zahtjevan korisnik" - ROFL. - To su čista marketinška preseravanja koja nemaju nikakvu ulogu u stvarnosti, a sigurno ne stvarnosti od 11k kn.

 

LOL, to što ti ne znaš razliku između high end i mainstream modela ne znači da razlike ne postoje...

 

I BTW nemoj meni pričati o marketingu, itekako sam svjestan činjenice da kad nemaš argumente najlakše se uhvatit marketinga LOL

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 10:33 (Cele303).
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Mislim da je naxeem ovdje u pravu, iako UD7 ima sve te dodatne finese, smatram da to "obicnom" korisniku ne treba.

UD7 je vise za extreme overclockere, za ove sta koriste ln2 i ostale ljepote.
Full HD Addict :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
benko kaže...
Mislim da je naxeem ovdje u pravu, iako UD7 ima sve te dodatne finese, smatram da to "obicnom" korisniku ne treba.

UD7 je vise za extreme overclockere, za ove sta koriste ln2 i ostale ljepote.

 

a 1090T kupuju obični korisnici?

clock2much
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Pa da, zakljucili smo u ovoj temi da je i7 za "naprednije" :D


Za nekakav normalni 24/7 oc ne treba UD7 ;)
Full HD Addict :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

naravno, ud5 je sasvim dovoljna ploca za kucnu upotrebu i overclock.

16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...
naxeem kaže...

Ma daj nemoj me... O kakvim performansama ploče ti pričaš? Najprije, OC-at nema potrebu, apsolutno nikakvu. Drugo, koje su to idiotarije o CMOS-u, rest tipkama i sranjima i kome i zašto smeta grafički čip? Kakve memorije? Što, stavit će 2GHz memoriju na konfu od 11k kuna? LOL

 

"Zahtjevan korisnik" - ROFL. - To su čista marketinška preseravanja koja nemaju nikakvu ulogu u stvarnosti, a sigurno ne stvarnosti od 11k kn.

 

LOL, to što ti ne znaš razliku između high end i mainstream modela ne znači da razlike ne postoje...

 

I BTW nemoj meni pričati o marketingu, itekako sam svjestan činjenice da kad nemaš argumente najlakše se uhvatit marketinga LOL

Odakle si samo razlučio da ja ne znam razliku između high-end i mainstream modela? I što konkretno, tebi to što ti smatraš high-endom nudi? I kakve ja to argumente nemam, odnosno, kakve ti imaš?

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Ne znam samo, čime ćeš hladiti 4.2 GHz i koji to primjerak i7 920 ćeš na tome pogurati.

samo da ispravim netocan navod buduci da svaki novi primjerak i7920/930 revizije DO ce bez problema potegnit 4.2 sa aftermarket coolerom, a sa highend zracnim tipa noctua/true oko 4.4-4.5. 24/7.Cool

 

sad jeli to potrebno u to necu ulazit

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 12:28 (Jurky).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Nema šanse. To će se toliko grijati da će biti nepodnošljivo, a o tome koliko će biti stabilno...

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
athlon64 kaže...

 

IBAZULIC: imam neki hebeni osjecaj da da sad imas jednog 1055t u kucistu da bi to isto napisao za njega, dajte budimo malo realni, pa sto mislis da ti 1055t nebi davao takve preformanse, uostalom amd mi je toliko privlacan radi odrzavanja socketa, pa zamisli da sad kupis plocu s najnovijom verzijom AM3 socketa tj AM3r2 i da za 2 god mozes bodnut neki novi amd proc na nju, pa to mi niko nemoze platit.

 

pricas o hipotetskoj situaciji. osim toga, rekao sam, da sad kupujem racunalo, kupio bi ponovo core i7. inace, apsolutno nista nemam protiv AMDa, dapace - do sada sam imao skoro pa samo AMD strojeve: od AMDove 386 DX do Athlona XP 2200+. no treba priznati, intel sada ima bolju arhitekturu od AMDa, procesori mu dodju nesto vise, ali cak i sa 2. jezgre manje nadmasuju AMDove pulene u skoro pa svemu (govorimo o fizickim jezgrama - HT ne bi smio biti toliko brzi, jer se kod HTa isti registri dijele na pola i koriste za jednu, odnosno za drugu programsku nit, dok kod fizicke jezgre jedna programska nit ima cijelu jezgru samo za sebe).

 

sto se tice socketa - imas pravo, apsolutno.

14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Nema šanse. To će se toliko grijati da će biti nepodnošljivo, a o tome koliko će biti stabilno...

temperature ce bit vece ali u granicama normale na prime95 oko 75-80, a stabilno ce biti bez problema 100% na 4.2-4.4. sa boljim hladnjakom i uz pretpostavku da znas nesto o overclocku i bios postavkama, te kuciste koje ima dobar protok zraka. Ja sam bio jednom igrao MW2 2 sata na 4.5 za test i temp su bile max 64 stupnja.

 

Neznam jesi li ti probao overclockat koji D0 920 ili svoja iskustva baziras na staroj C0 reviziji????

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
benko kaže...
Pa da, zakljucili smo u ovoj temi da je i7 za "naprednije" :D


Za nekakav normalni 24/7 oc ne treba UD7 ;)

 

Ok, da rezimiramo, na prethodnoj stranici si sastavio košaricu za normalnog korisnika sa i7 i X58A-UD7 ali UD7 ekvivalent za AMD nije za 24/7?

 

I nisi baš dosljedan samom sebi prijatelju, tako da tvoje izjave nemaju baš težinu

 

naxeem kaže...

Odakle si samo razlučio da ja ne znam razliku između high-end i mainstream modela? I što konkretno, tebi to što ti smatraš high-endom nudi? I kakve ja to argumente nemam, odnosno, kakve ti imaš?

 

Ako ti moram objašnjavat o kojim performansama ploče pričam žali Bože vremena i truda ako se ja koji sam iznosio neke konkretne prednosti o trenutno najboljoj ploči na tržištu moram izjašnjavat zašto je bolja od tvoje šrotex ploče

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 12:07 (Cele303).
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...
naxeem kaže...

Odakle si samo razlučio da ja ne znam razliku između high-end i mainstream modela? I što konkretno, tebi to što ti smatraš high-endom nudi? I kakve ja to argumente nemam, odnosno, kakve ti imaš?

 

Ako ti moram objašnjavat o kojim performansama ploče pričam žali Bože vremena i truda ako se ja koji sam iznosio neke konkretne prednosti o trenutno najboljoj ploči na tržištu moram izjašnjavat zašto je bolja od tvoje šrotex ploče

cele pa s kim se ti raspravljas kad ti covjek lijepo da izjavu da i7 920 nemoze bit stabilan na 4.2. na zraku

Najjaci su mi ovi teoreticari bez dana prakse.Cool

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 12:18 (Jurky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice