i7 ili Phenom X6

poruka: 226
|
čitano: 37.654
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...

Ako ti moram objašnjavat o kojim performansama ploče pričam žali Bože vremena i truda ako se ja koji sam iznosio neke konkretne prednosti o trenutno najboljoj ploči na tržištu moram izjašnjavat zašto je bolja od tvoje šrotex ploče

I dalje bacaš floskule i marketinška sranja umjesto da fino argumentiraš što konkretno to znači i što konkretno on dobiva uzimanjem i7 ili te neke tvoje ploče, a svoje priče temeljiš na čitanju hrpe xtreme foruma.

 

Nisam svakodnevni overclocker i ne bavim se time jer imam pametnijeg posla, ali što se tiče "teoretičara", ja sam se igrao i tekućim helijem do kojeg ti vjerojatno ne znaš ni kako doći.

 

No, nemam namjeru budit se popišan tu, pa ću ovu raspravu završiti tvrdnjom da osim enormnih vrućina, apsolutno ništa korisno neće dobiti overclockom i da će daleko, daleko više dobiti SSD diskom i boljim i tišim napajanjem, s obzirom da osobno više cijenim tišinu i hladnoću od e-penisa na forumu.

 

Ta djetinjasta preseravanja benchmark rezultatima, overclockom i sličnim glupostima ostavi za dječurliju koju pokušavaš impresionirati.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 13:47 (naxeem).
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

Nisam svakodnevni overclocker i ne bavim se time jer imam pametnijeg posla, ali što se tiče "teoretičara", ja sam se igrao i tekućim helijem do kojeg ti vjerojatno ne znaš ni kako doći.

 

No, nemam namjeru budit se popišan tu, pa ću ovu raspravu završiti tvrdnjom da osim enormnih vrućina, apsolutno ništa korisno neće dobiti overclockom i da će daleko, daleko više dobiti SSD diskom i boljim i tišim napajanjem, s obzirom da osobno više cijenim tišinu i hladnoću od e-penisa na forumu.

 

pa onda ocito nisi kompetentan da das izjavu o hladjenju i7920 na 4.2 na zraku, jer da si "prakticar" a ne "teoreticar" takvu glupost nebi izvalija,

a ocito da tvojem teoretskom znanju ni tekuci helij nebi pomogao za ohladit i7 na 4.2.Smijeh

 

inace moj i7 radi na 4.0 a vent se vrti na 600 okretaja full stabilno i bez ikakvih povecanja temperatura i potpuno je necujan.

 

o "korisnosti" overclocka preko 4.0 i ucinkovitosti ssd-a (minus - trenutno cijena po GB $$$$) se u potpunosti slazem s tobom, ali ocito se ti ne slazes s menom u istoj tvrdnji u mojem gornjem postu.

 

 

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 14:37 (Jurky).
16 godina
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...
benko kaže...
Pa da, zakljucili smo u ovoj temi da je i7 za "naprednije" :D


Za nekakav normalni 24/7 oc ne treba UD7 ;)

 

Ok, da rezimiramo, na prethodnoj stranici si sastavio košaricu za normalnog korisnika sa i7 i X58A-UD7 ali UD7 ekvivalent za AMD nije za 24/7?

 

I nisi baš dosljedan samom sebi prijatelju, tako da tvoje izjave nemaju baš težinu

 

Nisam mogao nac UD3/5 za i7, a nisam htio stavljat neke ploce koje namaju USB 3.0/SATA III.

Full HD Addict :)
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ako cemo govorit kome je overclock potreban onda su to ljudi koji imaju singlecore athlone ko ja ili eventualno slabije dualce koji vec zaostaju, ja se oko overclocka zamaram samo radi buducnosti, ja bi bio lud  ako bi sad kupio i7 920 i digo ga na 4ghz za 27/4 rad, to je nepotrebno do bola, ali svejedno lijepo je imat asa u đepu, kad ti pofali preformansi za koju godinu : deri sinko, mene boli srce kad vidim prijatelja koji ima neki proc iz core duo serije i kupuje sebi novi i7 jer mu je ovaj star a nije ga nikad pokusao oc-at.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
athlon64 kaže...

ako cemo govorit kome je overclock potreban onda su to ljudi koji imaju singlecore athlone ko ja ili eventualno slabije dualce koji vec zaostaju, ja se oko overclocka zamaram samo radi buducnosti, ja bi bio lud  ako bi sad kupio i7 920 i digo ga na 4ghz za 27/4 rad, to je nepotrebno do bola, ali svejedno lijepo je imat asa u đepu, kad ti pofali preformansi za koju godinu : deri sinko, mene boli srce kad vidim prijatelja koji ima neki proc iz core duo serije i kupuje sebi novi i7 jer mu je ovaj star a nije ga nikad pokusao oc-at.

  Ne nego upravo suprotno. Star procesor nikako nije za OC. Em što s vremena na vrijeme počimlje se više grijat, em što single core nikako nemoze normalno pokretat novije aplikacije i igre zadovoljavajućom brzinom, em što se vrlo slabo clockaju.... Neisplati se star procesor clockat jer je on sam na izmaku snage i nikakav OC nemoze nadoknaditi losiju arhitekturu procesora i slabe perfomanse u trenutnim igrama i aplikacijama (pritom mislim na Photoshop CS4, Blender i sl. aplikacije).

Pravi procesori koji imaju korisit od OC-a su mainstream procesori poput AMD Phenom II X3/X2, Intel Core 2 Duo E8xx/Q9xx, i to u narednih nekih godinu dana, a i onda jednostavno dodu aplikacije za koje je taj procesor spor pa mu nikakav OC nepomaze.

Clockanje i7 procesora ima samo jednu i jedinu važnost, a to je zadovoljavanje psihe.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 14:49 (Weky).
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
Cele303 kaže...

Ako ti moram objašnjavat o kojim performansama ploče pričam žali Bože vremena i truda ako se ja koji sam iznosio neke konkretne prednosti o trenutno najboljoj ploči na tržištu moram izjašnjavat zašto je bolja od tvoje šrotex ploče

I dalje bacaš floskule i marketinška sranja umjesto da fino argumentiraš što konkretno to znači i što konkretno on dobiva uzimanjem i7 ili te neke tvoje ploče, a svoje priče temeljiš na čitanju hrpe xtreme foruma.

 

Nisam svakodnevni overclocker i ne bavim se time jer imam pametnijeg posla, ali što se tiče "teoretičara", ja sam se igrao i tekućim helijem do kojeg ti vjerojatno ne znaš ni kako doći.

 

No, nemam namjeru budit se popišan tu, pa ću ovu raspravu završiti tvrdnjom da osim enormnih vrućina, apsolutno ništa korisno neće dobiti overclockom i da će daleko, daleko više dobiti SSD diskom i boljim i tišim napajanjem, s obzirom da osobno više cijenim tišinu i hladnoću od e-penisa na forumu.

 

Ta djetinjasta preseravanja benchmark rezultatima, overclockom i sličnim glupostima ostavi za dječurliju koju pokušavaš impresionirati.

 

A ti još uvijek nisi napisao niti jednu tehnikaliju kojom bi potvrdio svoje stajalište već samo filozofiraš na temelju prebacivanja loptice pozivanjem na marketing...

 

S obzirom da imam sponzora koji mi besplatno daje svu opremu potrebnu za sub zero hlađenje za potrebe testova skaliranja performansi procesora teško da mogu biti impresioniran tvojim one time iskustvom sa sub zerom...

 

Također ću završiti sa komentarima jer vidim da ti kritike i poprečna mišljenja teško padaju a tvoji propali pokušaji elokventnosti ne igraju ulogu kada je u pitanju hardware...

 

 

EDIT za boldano:

 

Znao sam da sam te vidio u 4ghz oc klubu...

 

naxeem kaže...

Moram vratiti RAM, hladnjak i disk frendu koji mi ih je posudio na par sati da zavrtim test dok ne dođu moje.... Test sam htio napraviti jer nisam mogao buljiti u nespojenu ploču i cpu.

 

Evo i mene. Ja ću držati 3.47 jer mi je važno da mi je računalo tiho i hladno sada, a i ljeti na 35°C. Nemam namjeru slušati ventove, a 3.47 mi je sasvim dovoljno (množitelj na 26) za sve.

 

CPU se hladi Corsair H50 u push/pull varijanti Schyte Kama Flow 2 ventovima koje ću mijenjati svojim S-Flexovima i Typhoonima kada stignu. Prime95 torture na 8 threadova ga ne diže iznad 69°C na apsolutno tihim postavkama.

Ako želim ubrzati ventove da se čuju, dolazim do 64°C. Znam da bi to moglo 10°C gore, ali razlike mi između 3.8 i 3.5 baš i nema, a ne moram žrtvovati tišinu i maltretirati mašinu.

 

Inače, moram reći da je ova i7 mašina bogovska. Jasno da je najbolje što se može imati, ali nisam vidio do sada računalo koje pod Prime95 torture testom na 100% loada radi glatko.

 

4GHz mi diže na 75°C Prime95 i to s nešto manjom voltažom od ove na slici koja je čudna (4GHz = 1.22V, 4.2GHz = 1.25V), ali tada čujem računalo pa me to iritira...

 

Na dalje trajno ide na 3.47GHz @ 1.1V @ 30°C. Tišina prije svega.

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1071536

 

4GHz @ 1.224V ! :)

 

 

A overclock je samo jedna od natuknica koju sam spomenuo u korist UD5 za 1055T ili UD7 za 1090T... E sad ako ja preporučam najbolje a optužuje me se za marketing, što si onda ti koji si sebi kupio najbolje a drugima preporučaš škart? Totalna žrtva marketinga na čemu temeljiš svoje postove ili samo sebi želiš najbolje?

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 15:57 (Cele303).
14 godina
odjavljen
offline
i7 ili Phenom X6

Ej, dečki čekajte da odem po čips i kolu pa onda nastaviteOsmijeh

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

bravo cele dobro si ga iskopa,

 

sad mi je jasno odakle mu ono da nemoze i7920 na 4.2. na zraku,

on je izveo taj zakljucak iz toga sto njegov i7 975 ex na asus rampage II jedva moze na 4.2 Smijeh na zraku

pa kako ce onda neki seljo to moc sa i7 920.

 

cccccc

 

Google is your friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
i7 ili Phenom X6

To sam primjetio još davnih dana.

 

Preporučuje ATI i AMD, a ima INTELA i NEVIDIU.

 

Veli on radi posla (CUDA + intel je bolji u tim cad-ovima, renderiranju whatever he is doing)

 

Tko zna možda i ima nešto istine u tome.

 

 

I meni je teško vjerovati da i7 920 koji je poznat po grijanju ide na 4.2GHz 24/7 bez nekog povećanja temp. , no šta ja pričam kada ja imam kramu prema vašim komponentama. Neću se miješat.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6
Čak ja sa zalmanom držim svojeg na 4,4ghz, a da ne prelazi preko 85 stupnjeva u wPrime-u , a ne da nebi nek jači hladnjak drzal.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Hyperion kaže...

To sam primjetio još davnih dana.

 

Preporučuje ATI i AMD, a ima INTELA i NEVIDIU.

 

Veli on radi posla (CUDA + intel je bolji u tim cad-ovima, renderiranju whatever he is doing)

 

Tko zna možda i ima nešto istine u tome.

 

 

I meni je teško vjerovati da i7 920 koji je poznat po grijanju ide na 4.2GHz 24/7 bez nekog povećanja temp. , no šta ja pričam kada ja imam kramu prema vašim komponentama. Neću se miješat.

 

Imao sam prije i7 920 D0 također radi privatnog posla i Corsair H50 i procesor je bio toliko vruć da ga nisam mogao držati preko 3.8 24/7 (loš primjerak), uglavnom oko 80°C nakon dužeg occt loada, sada imam i7 930 D0 (osjetno bolji primjerak) sa Noctua NH-D14 i držim ga na 4.2 za 24/7... Temperature su 75°C u occt loadu... Mogu izvrtit duži occt na 4.2, ovo je trenutni screenshot koji imam nakon 3 minute wprimea 1024M na 4410, nije stabilan napon za duži occt (ruši se nakon 10min) ali ok pokazatelj temperaturi na 4410 sa Noctuom 

 

Ali mene zanima koje to renderiranje, CAD ili bilo što zahtjeva i7 975 Extreme i Rampage II Extreme ploču za koje je bilo potrebno iskrcati recimo 10k kn za 3.47GHz 24/7 overclock? Što to ne može renderirati bilo koji i7 sa najjeftinijom ali pouzdanom pločom na njegovih 3.47GHz? Što fali i7 920 na 3.47GHz i recimo Gigabyte UD4 za skoro tri puta manju lovu?

 

 

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

cele ima pravo u potpunosti...autoru teme su bitne igre, a u igrama ce dobiti vise fps-a clockanjem proca nego uzimanjem ssd-a (jest da ce se brze igre loadat ali FPS igra glavnu ulogu sto se tice igara)...a ovo sto se prica da je overclock nepotreban i marketinski trik tu glupost necu ni komentirat

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 17:10 (GeForce).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
GeForce kaže...

cele ima pravo u potpunosti...autoru teme su bitne igre, a u igrama ce dobiti vise fps-a clockanjem proca nego uzimanjem hdd-a (jest da ce se brze igre loadat ali FPS igra glavnu ulogu sto se tice igara)...a ovo sto se prica da je overclock nepotreban i marketinski trik tu glupost necu ni komentirat

  Da dobit ce 0.5 FPS vise na 1920x1080 rezolucij.... U igrama nema razlike izmedu najobicnijeg Athlona II X4 620 i i7 975 Extreme, a kamoli izmedu Phenom II X6 i i7. Naravno preduvjet je da te sve igre vrtimo na 1920x1080 Max detaljima + AA & AF.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Cele303 kaže...
Hyperion kaže...

To sam primjetio još davnih dana.

 

Preporučuje ATI i AMD, a ima INTELA i NEVIDIU.

 

Veli on radi posla (CUDA + intel je bolji u tim cad-ovima, renderiranju whatever he is doing)

 

Tko zna možda i ima nešto istine u tome.

 

 

I meni je teško vjerovati da i7 920 koji je poznat po grijanju ide na 4.2GHz 24/7 bez nekog povećanja temp. , no šta ja pričam kada ja imam kramu prema vašim komponentama. Neću se miješat.

 

Imao sam prije i7 920 D0 također radi privatnog posla i Corsair H50 i procesor je bio toliko vruć da ga nisam mogao držati preko 3.8 24/7 (loš primjerak), uglavnom oko 80°C nakon dužeg occt loada, sada imam i7 930 D0 (osjetno bolji primjerak) sa Noctua NH-D14 i držim ga na 4.2 za 24/7... Temperature su 75°C u occt loadu... Mogu izvrtit duži occt na 4.2, ovo je trenutni screenshot koji imam nakon 3 minute wprimea 1024M na 4410, nije stabilan napon za duži occt (ruši se nakon 10min) ali ok pokazatelj temperaturi na 4410 sa Noctuom 

 

Ali mene zanima koje to renderiranje, CAD ili bilo što zahtjeva i7 975 Extreme i Rampage II Extreme ploču za koje je bilo potrebno iskrcati recimo 10k kn za 3.47GHz 24/7 overclock? Što to ne može renderirati bilo koji i7 sa najjeftinijom ali pouzdanom pločom na njegovih 3.47GHz? Što fali i7 920 na 3.47GHz i recimo Gigabyte UD4 za skoro tri puta manju lovu?

 

 

Nefali ništa samo gdje će on kao veliki stručnjak 'općenito' (marketing guru u slobodno vrijeme) da to nije skontao... Kad pogledaš ta dva procesora na istom taktu nema razlike u perfomansama, samo u cijeni ogromna razlika tzv. porez na budale.

15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

ima igre koje manje ovise o procesoru i vise...recimo cod4 mozes klokat do 10 ghz, fps ce biti isti, dok sam ja clockom sa 2.4 na 3.4 svoga quada dobio 9 FPS-a prosjecno vise u Far Cry-u 2...u svakom slusaju neka ide na bolji proc nego na ssd

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Weky kaže...
GeForce kaže...

cele ima pravo u potpunosti...autoru teme su bitne igre, a u igrama ce dobiti vise fps-a clockanjem proca nego uzimanjem hdd-a (jest da ce se brze igre loadat ali FPS igra glavnu ulogu sto se tice igara)...a ovo sto se prica da je overclock nepotreban i marketinski trik tu glupost necu ni komentirat

 Da dobit ce 0.5 FPS vise na 1920x1080 rezolucij.... U igrama nema razlike izmedu najobicnijeg Athlona II X4 620 i i7 975 Extreme, a kamoli izmedu Phenom II X6 i i7. Naravno preduvjet je da te sve igre vrtimo na 1920x1080 Max detaljima + AA & AF.

Naravno kad je najcesce grafička u tom slucaju usko grlo sistema. Kad bi recimo imao zvjer od grafičke koja nebi bila usko grlo sistema i koja bi mogla pogurat igre na 150FPS-a na Full HD rezoluciji s ukljucenim AA i AF onda bi bila vidljiva razlika, a ovako sve dok je grafička usko grlo sistema odnosno nemoze gurat igre na toj rezoluciji preko 60FPS-a, sasvim je svejedno koji je CPU u sistemu jer on ionako nije usko grlo sistema. Pogledaj malo sisteme s CF ili SLI pa ces vidjet koliko tamo ima CPU veliku ulogu u ukupnim performansama sistema u igrama.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Evo najnoviji test na pcekspertu AMD x6 1055t sa intelovim pulenovima, kad malo pogledam rezultate u igrama pa jedan dvojezgreni i5 nezaostaje za višejezgrenim procesorima, nije na odmet znati.

 

http://www.pcekspert.com/articles/770.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
i7 ili Phenom X6

Moj proc je just fine.

 

Jedino pitanje koje me silno kopka, zašto se poriče onakva razlika u fps-ima na nekim review-ovima koja zna nekad debelo ići u korist intela.


Kod Bug-ovih testova vidim da onaj i5 ubije BOGA u phenomu II koji god da je, a opet kod drugih review-a tipa pcekspert onaj veliki test amd vs intel gaming, amd odnosi pobijedu ili je tu negdje sa intelom.

 

Isto tako pojavi se toxic i veli da ima veći fps u crossu sa phenomom II nego sa i7 920 (mislim da je taj bio), onda najednom uzme i5 i dalje drži onu priču, ali ostaje na i5 zbog većeg takta i počne pričat phenom II se jedva do 3.8GHz clocka i prelazi opet na intelovu stranu.

 

Naxeem je od vjeke vjekova na intelu i nvidia-i i zagovara stalno amd-a i ati-a.

 

Cele303 - amd always, a sada fura intela kao i toxic što je govorio govori i on amd bolji u igrama no nešto mi u zadnje vrijeme fura intela otkako je počelo ono sa Maxxmem

 

Kome da se vjeruje?

 

Nekažem ja ništa protiv vas, toliko je variranja između realne jačine procesora, negdje debelo intel vodi, a opet negdje su izjednačeni u drugom review-u.

 

Ako se neko uvrijedio i želi pobiti tvrdnje slobodno neka kaže.

 


Osobno mislim da se preuveličava intel zato sam na amd-u, a i teži novčanik neškodi.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

Sve ovisi za šta ti treba računar, u igrama (trenutno) ti je dovoljan i i5 530 koji se da dosta oc,  možda za 2 ili više grafičkih kartica neki malo jači procesor tipa i5 750 ili amd phenom II 955 be itd. Sigurno ne bi uzimao i7 1336 socket za igranje.

15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6
Hyp: Toxic je u pravu da je cross brzi na AMD-u, no to nije zbog procesora ,već je zbog AMD-ovog cipseta koji je prilagoden AMD/ATI- evim grafama.
Isto tako je SLI brzi na Nvidijinom cipsetu nego na Intelovom.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
GeForce kaže...

ima igre koje manje ovise o procesoru i vise...recimo cod4 mozes klokat do 10 ghz, fps ce biti isti, dok sam ja clockom sa 2.4 na 3.4 svoga quada dobio 9 FPS-a prosjecno vise u Far Cry-u 2...u svakom slusaju neka ide na bolji proc nego na ssd

  Gle, opet ponavljam ja pričam o igranju na Full HD i svim detaljima na max. LOCK 60 FPS (Vsync). Dual GPU kartice i Crossfire/SLI kartice traže nešto jače procesore i to ne poričem, al eto nađi usporedbu Athlon II X4 620 vs Core i7 920 na 1920x1080 Max 8xAA/16xAF pa da vidimo razliku u FPS-u.

mtopol kaže...
Weky kaže...

Naravno kad je najcesce grafička u tom slucaju usko grlo sistema. Kad bi recimo imao zvjer od grafičke koja nebi bila usko grlo sistema i koja bi mogla pogurat igre na 150FPS-a na Full HD rezoluciji s ukljucenim AA i AF onda bi bila vidljiva razlika, a ovako sve dok je grafička usko grlo sistema odnosno nemoze gurat igre na toj rezoluciji preko 60FPS-a, sasvim je svejedno koji je CPU u sistemu jer on ionako nije usko grlo sistema. Pogledaj malo sisteme s CF ili SLI pa ces vidjet koliko tamo ima CPU veliku ulogu u ukupnim performansama sistema u igrama.

  Hahah. Meni (a i nikome drugom)netreba vise od 60FPS. To je vsync i tu staje priča o FPS-u. CF/SLi trazi nesto jaci procesor ali nista strasno. Za single GPU kartice poput 5870/GTX480 je sasvim dovljan najobičnij Phenom II X3 kakav ima recimo Hyperion ili stari Core 2 Quad Q9xx. I nema potrebe za clockanjem.

Hyperion kaže...

Moj proc je just fine.

............

  Svejedno, ja ti pouzdano mogu potvrdit da za igre ti netreba nista strasno. Svaka ce igra letit na mainstream procesoru poput Athlona II X4/Phenoma II X3 na max detaljima u glatkom FPS-u. U to mozes bit siguran. To sto neki pokusavaju dobit 500FPS na COD-u to je njihov problem a ne problem procesora ili komponenti.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 18:48 (Weky).
15 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6
Weky slažem se sa tobom, no daj malo skrati citate.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Nemam previše vremena za dobar forum flejm, ali moram objasniti neke stvari.

1. Ja koristim Intela iz razloga što mi jedino na Intelu rade neke vrlo specifične stvari, točnije Intelov compiler koji mi je kritičan za ono čime se trenutno bavim.

2. i7-975 sam uzeo za manju cifru od tržišne, a trenutno je to najbrži procesor na tržištu i to je ono što me zanima. Ne overclock (osim iz znatiželje). Inače je taj CPU bez problema kuckao preko 5GHz na N-u, a savršeno stabilno i hladno radi na 4.2 na zraku.

3. Kolega s faksa i frend koji radi na CUDA-i, na vrlo ozbiljnom znanstvenom projektu, kupio je upravo AMD Phenom II 965 - procesor koji podržava ECC memoriju za mali novac.

4. Netočno je da koristim nVidiju, već koristim ATI 5850 jer mi CUDA više ne treba.

5. Za razliku od autora teksta ili Cele303, nemam sponzora, ali ni ograničenje na iznos, osim vlastite volje. S obzirom da mi svako rušenje računala može biti skup sport i "potrošiti" sate vremena, a nedaj Bože i više, spreman sam potrošiti nešto više za stabilnost, za bolje kondezatore na ploči, za bolje napajanje, za bolje ventove. Virtualnu granicu razuma imam, pa sigurno neću kupiti 975 po full cijeni. Ne vidim kako nekakava igrača konfiguracija može profitirati od toga, jer je čak i meni to nepotrebno, ali eto, imao sam priliku.

 

Uvijek sam protiv overclocka, osim u slučaju Extreme verzije i to isključivo umjerenog clocka bez dizanja voltaže, a i7-975 radi na 4.0GHz na default voltaži na trenutnih 35°C uz 30°C okoline i savršeno tih.

 

Ne vidim zašto i kako bi netko u igračoj konfiguraciji od 11k profitirao od trokanalne memorije ili 8 jezgara u odnosu na sasvim jednako dobar AMD Phenom. Nema te grafičke kartice na tržištu koja danas nije usko grlo, jer procesori koje imamo itekako nadmašuju ono što igre traže.

 

Overclock zbog igara ili usred ljeta na 30°C? Zašto? Za bolji rezultat u benchmarku? U odnosu na drastično veće ubrzanje i korist od SSD-a.

 

A o tome koliko svrhe 920 ima u odnosu na 965, dovoljno govori ovaj link:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-x4-965,2389-8.html

 

Male ili nikakve.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 20:08 (naxeem).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...

2. i7-975 sam uzeo za manju cifru od tržišne, a trenutno je to najbrži procesor na tržištu i to je ono što me zanima. Ne overclock (osim iz znatiželje). Inače je taj CPU bez problema kuckao preko 5GHz na N-u, a savršeno stabilno i hladno radi na 4.2 na zraku.

 

 

A o tome koliko svrhe 920 ima u odnosu na 965, dovoljno govori ovaj link:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-x4-965,2389-8.html

 

Male ili nikakve.

1. to nije najbrzi procesor na trzistu

 

2. ovo dole stasi naveo ovaj link i konstataciju - pogledaj ponovno sliku detaljno i zapitaj se ..............

pa jel ti vidis da ovaj x4 radi na 3.8 a i7 920 na 2.66 Smijeh

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

naxeem: bravo, dobar tekst, ja sam svoje reko i odsad samo citam temu, intel je mozda brzi i bolji za nekoga ko ima para, i rado bi uzeo intela da imam para, ali cijena mi je sve a niko mi nemoze platit TZV amd-ovo odrzavanje socketa, tj za 2 god mos ubost bilo koji naj proc od amd-a na ploču staru 2 god, u vezi overclockat, oc-at novi i7 ili thuban, samo ludak ga moze ostavit da mu 24/7 radi na 4ghz, ja da sad kupim thuban x6 clocknuo bi ga iz znatizelje da vidim koliko ide ali bi ga kasnije opet vratio na def, dobro je ode neko prije reko, overclocking je za mainstreem proceve koji pomalo zaostaju pa je to rjesenje da ih se ostavi jos neko vrijeme, a ako se nekome zabavlja, nabavi sinko dusik pa ga dizi!!! :=)

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: i7 ili Phenom X6
athlon64 kaže...

naxeem: bravo, dobar tekst, ja sam svoje reko i odsad samo citam temu, intel je mozda brzi i bolji za nekoga ko ima para, i rado bi uzeo intela da imam para, ali cijena mi je sve a niko mi nemoze platit TZV amd-ovo odrzavanje socketa, tj za 2 god mos ubost bilo koji naj proc od amd-a na ploču staru 2 god, u vezi overclockat, oc-at novi i7 ili thuban, samo ludak ga moze ostavit da mu 24/7 radi na 4ghz, ja da sad kupim thuban x6 clocknuo bi ga iz znatizelje da vidim koliko ide ali bi ga kasnije opet vratio na def, dobro je ode neko prije reko, overclocking je za mainstreem proceve koji pomalo zaostaju pa je to rjesenje da ih se ostavi jos neko vrijeme, a ako se nekome zabavlja, nabavi sinko dusik pa ga dizi!!! :=)

  Ništa te nisam uspjeo razumjet. De nauči gramatiku hrvatskog jezika da te mi razumimo.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6

nabrzinu sam pisa, haha , kome se gleda neka cita neda mi se sad ispravljat, idem igrat far cry.

16 godina
neaktivan
offline
i7 ili Phenom X6

Imam i ja neke svoje screenshote iz prve ruke pa da sudjelujemo konstruktivnije, tko će mi vjerovat dobro, tko neće baš me briga... Imam veliku arhivu svojih screenshota, uglavnom su to game benchmarci skinuti sa guru3d i već postoje moje teme sa puno više njih na jednom mjestu, recimo far cry 2 u DX10 sa linka na postavkama koje sam imao stabilne, nisu svi rađeni u isto vrijeme tako da su različiti driveri, poneki napredak je moguć sa novijim driverom ali barem obit okvirnu sliku

 

X4 965 4000MHz + Gigabyte FXT-UD5P, 2x2GB DDR3 1600MHz, 5870 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 92.29fps http://img171.imageshack.us/img171/1970/farcry2.jpg

 

X6 1090T 4050MHz + Asus Crosshair IV Formula, 2x2GB DDR3 1800MHz, 5870 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 93.97fps http://img687.imageshack.us/img687/7606/farcry2noaa.jpg

 

i7 920 3800MHz + turbo always on 3990Mhz + Asrock X58 Extreme, 3x2GB DDR3 1900MHz, 5870 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 87.16fps http://img696.imageshack.us/img696/1970/farcry2.jpg

 

 

X4 965 4000MHz + Gigabyte FXT-UD5P, 2x2GB DDR3 1600MHz, 5850 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 79.02fps http://img141.imageshack.us/img141/3268/farcry2zj.jpg

 

E8600 4200MHz + Asus Maximus II Formula, 2x2GB DDR2 1066MHz, 5850 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 77.55fpshttp://i35.tinypic.com/2ylsf3d.jpg

 

 

X3@X4 425@B25 3600MHz + Asrock M3A785GMH/128M, 2x1GB DDR3 1333MHz, 5770 - 1920x1200, ultra high bez AA - average 54.47fps http://img43.imageshack.us/img43/8688/farcry2jb.jpg

 

 

Imam još neke testove X4 620 + L3 unlocked i i5 750 ali ne sa far cry 2... Recimo Resident Evil 5 koji ovisi o procesoru... Fixed DX10

 

 

X4 965 4000MHz + Gigabyte FXT-UD5P, 2x2GB DDR3 1600MHz, 5870 - 1920x1200, max detalji bez AA - 105.2fps http://img696.imageshack.us/img696/5934/re5dx102009121421483191.jpg

 

X6 1090T 4050MHz + Asus Crosshair IV Formula, 2x2GB DDR3 1800MHz, 5870 - 1920x1200, max detalji bez AA - 111.0fps http://img517.imageshack.us/img517/6655/re5dx102010050121060034.jpg

 

i7 920 3800MHz + turbo always on 3990Mhz + Asrock X58 Extreme, 3x2GB DDR3 1900MHz, 5870 - 1920x1200, max detalji bez AA - 104.7fps http://img121.imageshack.us/img121/679/re5dx102009121517585760.jpg

 

i5 750 3800MHz + Gigabyte P55-UD3R, 2x2GB DDR3 1900MHz, 5870 - 1920x1200, max detalji bez AA - 106.3fps http://img43.imageshack.us/img43/2342/re5dx102010011222284301.jpg

 

X4 620 + L3 cache 3700 + Asrock M3A770DE, 2x2GB DDR3 1333MHz, 5870 - 1920x1200, max detalji bez AA - 98.5fps http://img341.imageshack.us/img341/5056/re5dx102010011123424278.jpg

 

 

X4 965 4000MHz + Gigabyte FXT-UD5P, 2x2GB DDR3 1600MHz, 5850 - 1920x1200, max detalji bez AA - 90.8fpshttp://img141.imageshack.us/img141/38/re5dx102009112223081513.jpg

 

E8600 4200MHz + Asus Maximus II Formula, 2x2GB DDR2 1066MHz, 5850 - 1920x1200, max detalji bez AA - 68.6fpshttp://i37.tinypic.com/153pabm.jpg

 

 

X3@X4 425@B25 3600MHz + Asrock M3A785GMH/128M, 2x1GB DDR3 1333MHz, 5770 - 1920x1200, max detalji bez AA - 67.1fpshttp://img4.imageshack.us/img4/6819/re5dx102009111522361514.jpg

 

 

Evo, za jednu poruku dovoljno, imam još različitih stand alone ili in-game benchmarka sa navedenim konfama

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 23:26 (Cele303).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
Jurky kaže...

1. to nije najbrzi procesor na trzistu

Jedini brži je 980X, ali govorim u kontekstu kada sam ja to kupovao. Uostalom, 980X je identičan (skoro - nešto je hladniji) CPU s dvije dodatne jezgre.

 

@Cele303: super. Koliko si vremena potrošio na nešto što nikome u životu ne treba? Kladim se da sam ja u vremenu koje si ti bacio, zaradio za svaki od procesora koje si testirao. /GG

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: i7 ili Phenom X6
naxeem kaže...
Jurky kaže...

1. to nije najbrzi procesor na trzistu

Jedini brži je 980X, ali govorim u kontekstu kada sam ja to kupovao. Uostalom, 980X je identičan (skoro - nešto je hladniji) CPU s dvije dodatne jezgre.

 

@Cele303: super. Koliko si vremena potrošio na nešto što nikome u životu ne treba? Kladim se da sam ja u vremenu koje si ti bacio, zaradio za svaki od procesora koje si testirao. /GG

 

Koliko vremena? Dva do tri sata za sve benchmarke, blago tebi ako upiješ toliko zaraditi, ja većinu njih, ne sve dobijem besplatno tako da mi je svejedno koliko koštaju

clock2much
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice