Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.124.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ZGamer kaže...
ansha kaže...
ZGamer kaže...

 Veoma loš odabir ploče za 9-icu...asus fejlo skoro cjelu dosadašnju z390 seriju...bit će dobro ak proc nebu i na stocku throtlao 

Mos mislit sta su failali... Uvijek je bolje imat bolji bios nego overkill vrm...

 Zašto ne oboje već kad plaćaš premium za brand Asus...ovo je prilika da dobiju po nosu i spuste cijene na nivo konkurencije.Ja sam prvi koji je ovisan o njihovom biosu i nezz koju ploču da uzmem u slučaju prelaska na novu generaciju.

Zasto bi dobili po nosu kad ploce nemaju nikakvih problema i clockaju jednako dobro ko i sve ostale? Zato sta je klinac sa smijesnom frizurom i vrlo povrsnim znanjem rekao da im vrm ne valja? 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Sutra bi tribalo doc pa cemo .. sta se tice konfe to je to mozda neki 3866+rami za koji misec i alienware 34uw ili x34p ili ako onim 4k 144hz gsync padne cijena ... inace saml mogu izmisljat nema nista bolje uzet 

Posto ces imat Asus plocu, instaliraj AI Suite 3 i pokreni AI OC, automatsko clockanje. Radi odlicno, kod mene ga je clocknuo vrlo blizu rucnom maksimumu. Traje valjda 10-ak minuta, par puta ce restartirat komp al radi stvarno dobro i ne pretjeruje s naponom nego trazi minimalan potreban za odredjenu frekvenciju. Rucno neces bolje...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
augi80 kaže...

Sutra bi tribalo doc pa cemo .. sta se tice konfe to je to mozda neki 3866+rami za koji misec i alienware 34uw ili x34p ili ako onim 4k 144hz gsync padne cijena ... inace saml mogu izmisljat nema nista bolje uzet 

Posto ces imat Asus plocu, instaliraj AI Suite 3 i pokreni AI OC, automatsko clockanje. Radi odlicno, kod mene ga je clocknuo vrlo blizu rucnom maksimumu. Traje valjda 10-ak minuta, par puta ce restartirat komp al radi stvarno dobro i ne pretjeruje s naponom nego trazi minimalan potreban za odredjenu frekvenciju. Rucno neces bolje...

 

Jel to ima za sve asus ploce?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo zanimljiv test za levate s prosle stranice. The Stilt, poznati finski overclocker je testirao Z390 Taichi, Aorus Z390 Ultra, Asus Strix Z390 E i MSI Z390 GPC.

 

Ukratko, ovaj VRM Asusov kojem se rugaju je bio najhladniji i najefikasniji 

 

"The temperatures measured on the motherboard of Asus were, in turn, so low that the undersigned had to suspend the tests to ensure proper contact between the thermocouple. However, there was no problem with the installation of the heat sensor, and the power supply also works really cool. Without the airflow produced by a separate fan, Asus's power supply was up to 13 degrees cooler than its closest competitor, Gigabyte reached 85 degrees Celsius."

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
ZGamer kaže...
ansha kaže...
ZGamer kaže...

 Veoma loš odabir ploče za 9-icu...asus fejlo skoro cjelu dosadašnju z390 seriju...bit će dobro ak proc nebu i na stocku throtlao 

Mos mislit sta su failali... Uvijek je bolje imat bolji bios nego overkill vrm...

 Zašto ne oboje već kad plaćaš premium za brand Asus...ovo je prilika da dobiju po nosu i spuste cijene na nivo konkurencije.Ja sam prvi koji je ovisan o njihovom biosu i nezz koju ploču da uzmem u slučaju prelaska na novu generaciju.

Zasto bi dobili po nosu kad ploce nemaju nikakvih problema i clockaju jednako dobro ko i sve ostale? Zato sta je klinac sa smijesnom frizurom i vrlo povrsnim znanjem rekao da im vrm ne valja? 

 Nemogu izdržati jače je od mene, najjače od svega je što ti pišeš meni a i drugima da se prestanu sramotiti i praviti magarca od sebe a ti nazivaš buildzoida klincem sa vrlo površnim znanjem. Top egotriper si ansha nema ti ravna!

 

 

ansha kaže...

Evo zanimljiv test za levate s prosle stranice. The Stilt, poznati finski overclocker je testirao Z390 Taichi, Aorus Z390 Ultra, Asus Strix Z390 E i MSI Z390 GPC.

 

Ukratko, ovaj VRM Asusov kojem se rugaju je bio najhladniji i najefikasniji 

 

"The temperatures measured on the motherboard of Asus were, in turn, so low that the undersigned had to suspend the tests to ensure proper contact between the thermocouple. However, there was no problem with the installation of the heat sensor, and the power supply also works really cool. Without the airflow produced by a separate fan, Asus's power supply was up to 13 degrees cooler than its closest competitor, Gigabyte reached 85 degrees Celsius."

 

Stilt prijatelju radi u asusovom timu, pomaže u pisanju biosa za asus ploče te radi profile za memory tuning za iste. Ukratko asus ga plaća i na njihovoj platnoj listi je!

 

Ne uopće nije biased review...ovo uopće nije retardirano dobro da nije napisao da je njihova ploča uspjela postići 500 mhz veći overclock od svih ostalih bez obzira što ima daleko lošiji vrm setup i heatsink dizajn

 

top si

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 

Stilt prijatelju radi u asusovom timu, pomaže u pisanju biosa za asus ploče te radi profile za memory tuning za iste. Ukratko asus ga plaća i na njihovoj platnoj listi je!

 

Ne uopće nije biased review...ovo uopće nije retardirano dobro da nije napisao da je njihova ploča uspjela postići 500 mhz veći overclock od svih ostalih bez obzira što ima daleko lošiji vrm setup i heatsink dizajn

 

top si

Lol, onda ce ga dobro pecnut iz Asus-a posto je u istom review-u otkrio da Asus--ica daleko najlosije clocka 2x8GB memorije, 3600mhz nasuprot Giginih 4ghz. 

 

A buildzoid je klinjo koji moze vodit modni blog prije nego hardwareski. Ko bi ga gledao da ne mijenja frizure...

 

Dakle, osim tvog izmisljenog testa gdje Asusica throttlea zbog loseg vrm-a, imas li jos ista za dokazat svoju tvrdnju?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
AdR03 kaže...

 

Stilt prijatelju radi u asusovom timu, pomaže u pisanju biosa za asus ploče te radi profile za memory tuning za iste. Ukratko asus ga plaća i na njihovoj platnoj listi je!

 

Ne uopće nije biased review...ovo uopće nije retardirano dobro da nije napisao da je njihova ploča uspjela postići 500 mhz veći overclock od svih ostalih bez obzira što ima daleko lošiji vrm setup i heatsink dizajn

 

top si

Lol, onda ce ga dobro pecnut iz Asus-a posto je u istom review-u otkrio da Asus--ica daleko najlosije clocka 2x8GB memorije, 3600mhz nasuprot Giginih 4ghz. 

 

A buildzoid je klinjo koji moze vodit modni blog prije nego hardwareski. Ko bi ga gledao da ne mijenja frizure...

 

Dakle, osim tvog izmisljenog testa gdje Asusica throttlea zbog loseg vrm-a, imas li jos ista za dokazat svoju tvrdnju?

 

Kako komentiraš to da der8auer i gamers nexus oboje surađuju sa buildzoidom i smatraju ga tatom matom za analizu ploča? Smatraš li da si veći OC i hardware poznavaoc od njih pa i njega kada tako olako bacaš komentare? Možda bi trebali napraviti neku peticiju na bugovom forumu da preporučimo anshu za master of the hardware universe-a da objasniš kmetovima kako stvari ZAPRAVO stoje?

#YOLO
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ansha nazalost samo misli da se kuzi u funkcioniranje VRM-a.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Ansha nazalost samo misli da se kuzi u funkcioniranje VRM-a.

Ja se uopce ne kuzim u funkcioniranje vrm-a, al ako ce te vas dvojica tvrdit da asus-ov ne valja, to morate potkrijepit dokazima. Logicno, jelte?

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Jakovp kaže...
Ansha nazalost samo misli da se kuzi u funkcioniranje VRM-a.

Ja se uopce ne kuzim u funkcioniranje vrm-a, al ako ce te vas dvojica tvrdit da asus-ov ne valja, to morate potkrijepit dokazima. Logicno, jelte?

 

 Početak ove rasprave vezao se na to da li je bolji izbor Asusova ili Gigina ploča na što sam rekao da Gigina ima bolji VRM i da je puno bolji izbor ako ide na 9900k.

 

Dokazi i argumenti za gigu umjesto asusa su bazična matematika odnsono broj faza i konfiguracija VRM-a

 

Što je najsmješnije od svega jedan od razloga zašto si posrao gigu kao preporuku osim groznog biosa (što se slažem) je i loša overklokabilnost memorije no na kraju si sam sebi skočio u usta sa linkom od Stilta gdje giga bolje clocka memoriju. 

 

Na kraju krajeva svodi se sve na to koja ploča je bolja kao izbor za 9900k da li je to asus ili je to giga a ne da li asus loš ili nedostatan.

 

A vs B

 

B je bolji bez obzira što je A možda OK

 

Za naučiti kretati se po biosu treba možda vremena i navikavanja (funkcionalnost je ista) dok se nemože naučiti kako zalemiti više faza na VRM 

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Bilo bi posteno da se prestane zaobilaziti cinjenicu gdje je augi rekao da ce koristiti PC za gaming sto igra veliku ulogu u svemu skupa, jer njemu vecu ulogu igra bolji bios nego overkill vrm, jel tak? 

 

Osim toga jos uvijek nema konkretnih dokaza da je ASUS ploca losa tj da ima nedovoljno dobar vrm.

12 godina
suspendiran
offline
Intel i7/i9 Club

Pa realno ako kupuješ procesor za 4500kn onda je za očekivat da češ ga udomit na nekoj vrhunskoj ploči.

Te Asus i Gige su za gaming kao što ime kaže pa je za očekivat stavit na nju neki i5 9600k, eventualno i7 9700k.

Za i9 9900k se uzima https://www.msi.com/Motherboard/MEG-Z390-GODLIKE.html tu problema sa VRM-ovima i glupostima nema.

Za vrhunski procesor se uzima i vrhunska ploča.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 12:11 (mislioc).
 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 

 Početak ove rasprave vezao se na to da li je bolji izbor Asusova ili Gigina ploča na što sam rekao da Gigina ima bolji VRM i da je puno bolji izbor ako ide na 9900k.

 

Dokazi i argumenti za gigu umjesto asusa su bazična matematika odnsono broj faza i konfiguracija VRM-a

 

Što je najsmješnije od svega jedan od razloga zašto si posrao gigu kao preporuku osim groznog biosa (što se slažem) je i loša overklokabilnost memorije no na kraju si sam sebi skočio u usta sa linkom od Stilta gdje giga bolje clocka memoriju. 

 

Na kraju krajeva svodi se sve na to koja ploča je bolja kao izbor za 9900k da li je to asus ili je to giga a ne da li asus loš ili nedostatan.

 

 

Nema tu bazicne matematike, ako je vrm hladniji i procesor se clocka barem jednako dobro (baci oko na hwbot), onda dodavanje jos faza nije nista nego gimmick i prodaja magle. Imali smo davno ploce sa 20+ faza u koje su isli quadovi daleko nize potrsonje, overkill je overkill i nije nikakva dodana vrijednost, od toga nemas nista, ne postoji.... Ovdje Asus ima bolji vrm jer sve funkcije vrm-a obavlja bolje, ali moaaar fejziiiiss....

 

Ne znam dal ste procitali review, al Giga gadno vara i u ostalim testiranjima ima hladniji vrm jer je senzor pozicioniran tako da pokazuje 23C nizu temperaturu od stvarne.

 

Losije clockanje 2x8GB me iznenadilo i to trenutno je argument protiv Z390 E ploce. Vjerojatno ce biti ispravljeno updateom bios-a a i pitanje je dal F verzija ima isti problem. Ako mora imat 4ghz ima hrpu kitova na QVL listi pa uzme jedan od njih...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ovo ak muljaju za vrm temp je pederski, al ionako su vaznija ic ocitanja, a najbitniji pokazatelj je da cpu ne throttlea kaj ne?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Bilo bi posteno da se prestane zaobilaziti cinjenicu gdje je augi rekao da ce koristiti PC za gaming sto igra veliku ulogu u svemu skupa, jer njemu vecu ulogu igra bolji bios nego overkill vrm, jel tak? 

 

Osim toga jos uvijek nema konkretnih dokaza da je ASUS ploca losa tj da ima nedovoljno dobar vrm.

 Koji ce mu onda Bog bios ako nece overclockati?

 

Ako ce gejmati onda pukne komponente u pc i upali ga i ćao. I u tom slučaju je bolje imati robusniji VRM nego nešto u što neće ni ulaziti???

ansha kaže...
AdR03 kaže...

 

 Početak ove rasprave vezao se na to da li je bolji izbor Asusova ili Gigina ploča na što sam rekao da Gigina ima bolji VRM i da je puno bolji izbor ako ide na 9900k.

 

Dokazi i argumenti za gigu umjesto asusa su bazična matematika odnsono broj faza i konfiguracija VRM-a

 

Što je najsmješnije od svega jedan od razloga zašto si posrao gigu kao preporuku osim groznog biosa (što se slažem) je i loša overklokabilnost memorije no na kraju si sam sebi skočio u usta sa linkom od Stilta gdje giga bolje clocka memoriju. 

 

Na kraju krajeva svodi se sve na to koja ploča je bolja kao izbor za 9900k da li je to asus ili je to giga a ne da li asus loš ili nedostatan.

 

 

Nema tu bazicne matematike, ako je vrm hladniji i procesor se clocka barem jednako dobro (baci oko na hwbot), onda dodavanje jos faza nije nista nego gimmick i prodaja magle. Imali smo davno ploce sa 20+ faza u koje su isli quadovi daleko nize potrsonje, overkill je overkill i nije nikakva dodana vrijednost, od toga nemas nista, ne postoji.... Ovdje Asus ima bolji vrm jer sve funkcije vrm-a obavlja bolje, ali moaaar fejziiiiss....

 

Ne znam dal ste procitali review, al Giga gadno vara i u ostalim testiranjima ima hladniji vrm jer je senzor pozicioniran tako da pokazuje 23C nizu temperaturu od stvarne.

 

Losije clockanje 2x8GB me iznenadilo i to trenutno je argument protiv Z390 E ploce. Vjerojatno ce biti ispravljeno updateom bios-a a i pitanje je dal F verzija ima isti problem. Ako mora imat 4ghz ima hrpu kitova na QVL listi pa uzme jedan od njih...

 

Kako nema bazične matematike? LOL pa ako imas 4x fazni vrm od 55A i recimo 300w struje kroz njih i 10x fazni vrm od 50A sa istih 300w struje ovih 10 će bit puno hladnije i stabilnije. On top Giga ima heatsink koji je zapravo dizajniran da odvodi toplinu a ne da je GEJMERSKI AJESTETIK. 

 

Doslovno ne može biti jednostavnija matematika nego to.

 

Nije fizčki i termodinamički moguće da ista jačina struje prolazi kroz manji broj vrm faza sa lošijim vrm heatsinkom te da je to rješenje efikasnije nego robusniji dizajn sa boljim heatsinkom. Jednostavno je nemoguće. Možda asus operira nekim drugim zakonima koji još nisu poznati ljudskom rodu... možda je to magija!

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Naravno da ce overclockati, ne budi smijesan sad, razlika je sto ce taj vrm u gamingu biti manje opterecen kaj ne?

EDIT: Cak i da radi nesto zahtjevnije od gaminga, jos uvijek nema dokaza da ta ploca throttla.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 12:53 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 

Nije fizčki i termodinamički moguće da ista jačina struje prolazi kroz manji broj vrm faza sa lošijim vrm heatsinkom te da je to rješenje efikasnije nego robusniji dizajn sa boljim heatsinkom. Jednostavno je nemoguće. Možda asus operira nekim drugim zakonima koji još nisu poznati ljudskom rodu... možda je to magija!

 

Asus ima manje faza (8 naprema 12) al je vrm efikasniji pa se manje grije. Stvarno magija, zamisli....

 

Dakle, ti kupi moaaaar phaaaasesss a pametan ce kupit ono sta bolje funkcionira u praksi. Plus Giga namjerno vara s temperaturama pa ih i zato treba zaobic...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Biti će opterećen onoliko koliko procesor bude % loada radio. 

 

Opet nije bitno dal ploča throttla ili ne. Ajmo uzet da ne svejedno je giga bolja kao izbor. Kužiš?

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Biti će opterećen onoliko koliko procesor bude % loada radio. 

 

Opet nije bitno dal ploča throttla ili ne. Ajmo uzet da ne svejedno je giga bolja kao izbor. Kužiš?

Ok, da giga stavi duplo faza dal bi bila jos bolja? Ili time samo mame naivcine? Hmmm...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
AdR03 kaže...

 

Nije fizčki i termodinamički moguće da ista jačina struje prolazi kroz manji broj vrm faza sa lošijim vrm heatsinkom te da je to rješenje efikasnije nego robusniji dizajn sa boljim heatsinkom. Jednostavno je nemoguće. Možda asus operira nekim drugim zakonima koji još nisu poznati ljudskom rodu... možda je to magija!

 

Asus ima manje faza (8 naprema 12) al je vrm efikasniji pa se manje grije. Stvarno magija, zamisli....

 

Dakle, ti kupi moaaaar phaaaasesss a pametan ce kupit ono sta bolje funkcionira u praksi. Plus Giga namjerno vara s temperaturama pa ih i zato treba zaobic...

 Lol molim te se ne sramoti dalje 

 

Ako baš treba napisat ću ti specifikaciju svake VRM komponente na asusovoj i giginoj ploči i DOKAZATI da asus nema efikasniji VRM već daleko manje efikasan. Lupaš glavom o zid i ispadaš smiješan.

 

Sa glupim izrazima kao MOAARR PHAAASESSS ponašaš se kao klinac kada se svađa bez konkretnih argumenata. Znam da je teško u tvojoj glavi pojmiti da si izgubio raspravu na bugovom forumu koji doživljavaš kao svoje carstvo gdje si Alpha.

 

Giga namjerno vara s temperaturama? LOL najjače od svega je upravo ono što psihologija dokazuje. Oni koji su najglasniji sa prozivanjem drugih oko nekih stvari zapravo su sami prikriveni praktikanti istoga. Iliti ponavljam prozivaš druge da ne dokazuju, da lažu i levate a zapravo to sam radiš.

 

evo ti slika AORUSA PRO sa overclock.net foruma gdje je testirana ploča BEZ VRM HEATSINKA i BEZ AIRFLOWA sa allcore 9900k na 4.7 ghz

 

pls stop.

 

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa znas i sam da load nema veze, drugacije je 100% load u nekoj igri i prajmu npr, vazan faktor je kolko struje povuce.

Ne nije bolji izbor bas zbog biosa koji je bolji.

Kad smo vec kod biosa, spominjes neku jednostavnost kao jedinu prednost asusa. Ovaj dio pitam i ostatak, da li giga ima stvari tipa profile za memoriju i kakva je sa llc levelima npr? Sjecam se svoje z170 gige da je bila jako ogranicena sa samo dva llc levela, treci je bio auto, opcije za memoriju samo manualno, takoder samo offset opcija bez adaptive, kod namjestanja fan krivulje nedostatak opcije da se stavi "delay" tako da kod temp spajkova fanovi ne zavrte na neki visi rpm svako malo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 13:21 (war3_tft).
12 godina
suspendiran
offline
Intel i7/i9 Club

i9 je za papke pravi frajeri su na Ryzenu 2600. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 14:05 (mislioc).
 
6 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Ja mislim da je ona druga ploča bolja

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Stiglo

Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 Lol molim te se ne sramoti dalje 

 

Ako baš treba napisat ću ti specifikaciju svake VRM komponente na asusovoj i giginoj ploči i DOKAZATI da asus nema efikasniji VRM već daleko manje efikasan. Lupaš glavom o zid i ispadaš smiješan.

 

Sa glupim izrazima kao MOAARR PHAAASESSS ponašaš se kao klinac kada se svađa bez konkretnih argumenata. Znam da je teško u tvojoj glavi pojmiti da si izgubio raspravu na bugovom forumu koji doživljavaš kao svoje carstvo gdje si Alpha.

 

Giga namjerno vara s temperaturama? LOL najjače od svega je upravo ono što psihologija dokazuje. Oni koji su najglasniji sa prozivanjem drugih oko nekih stvari zapravo su sami prikriveni praktikanti istoga. Iliti ponavljam prozivaš druge da ne dokazuju, da lažu i levate a zapravo to sam radiš.

 

evo ti slika AORUSA PRO sa overclock.net foruma gdje je testirana ploča BEZ VRM HEATSINKA i BEZ AIRFLOWA sa allcore 9900k na 4.7 ghz

 

pls stop.

 

 

Koji so ti chuk. Ti si znaci izracunao efikasnost vrm-a iz cinjenice da znas koje komponente koriste? A to sta je u onom review-u mjerena potrosnja/efikasnost i temperatura, to nije bitno, bitno je ono sta ti zakljucis da bi moralo bit 

 

A i ta prica da je Asus downgradeao vrm mi je najjaca. Intel izbacuje novi chipset i najbitniji feature novih ploca je bolji vrm zbog rastrosnijih procesora, al Asus bas tad odluci da ce ustedit 2.4$ i ugradjuje smece od vrm-a u svoje ploce. Odlican poslovni korak.

 

Dakle, ja sam bar linkao nekakva/necija mjerenja/testiranja, ti s druge strane samo ponavljas moaaaar phaaaasess i onda sam ja taj koji se sramoti? 

 

A onda kad linkas nesto, to bude teska besmislica kao ovo testiranje ploce bez vrm coolera. Ok, a gdje je asus-ova ploca za usporedbu? Lol... 

 

Ajde radje istrazuj zasto ti Superposition ne radi...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

 

 

Koji so ti chuk. Ti si znaci izracunao efikasnost vrm-a iz cinjenice da znas koje komponente koriste? A to sta je u onom review-u mjerena potrosnja/efikasnost i temperatura, to nije bitno, bitno je ono sta ti zakljucis da bi moralo bit 

 

A i ta prica da je Asus downgradeao vrm mi je najjaca. Intel izbacuje novi chipset i najbitniji feature novih ploca je bolji vrm zbog rastrosnijih procesora, al Asus bas tad odluci da ce ustedit 2.4$ i ugradjuje smece od vrm-a u svoje ploce. Odlican poslovni korak.

 

Dakle, ja sam bar linkao nekakva/necija mjerenja/testiranja, ti s druge strane samo ponavljas moaaaar phaaaasess i onda sam ja taj koji se sramoti? 

 

A onda kad linkas nesto, to bude teska besmislica kao ovo testiranje ploce bez vrm coolera. Ok, a gdje je asus-ova ploca za usporedbu? Lol... 

 

Ajde radje istrazuj zasto ti Superposition ne radi...

 Sorry Ansha u 99% slučaja se slažem s tobom, ali ne sa ovim. Gotovo sve rece govore da je Asus zaostaje sa VRM-om u odnosu na konkurenciju.

 

Mid segment mu je pušiona, a u highu su sa preskupom HERO verzijom isto, kad se pogleda što Masterica ima, pa čak i Taichi ju šije, a košta ko ova augijeva Strixica.

 

Ok, bios im je vrhunski (imho Asus>Giga>Asrock), ali 9900k je malo čudnija zvijerka što se tiče OC-a i stabilnosti. Uvjek bi tu stavio VRM>Bios. Memorijska podrška(Asus) im je isto bolja.

 

Sve je na tome gdje su ti prioriteti.

 

AdR03 ako ne throttla, mislim da ne bi trebao imati problema. Pogotovo u gamingu. 

 

Ja vjerovatno idem na 9700k/Aourus pro/Ripjawse 5 combo.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 20:50 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo maloprije uradio jedan updejt biosa jer nisam odavno to radio.Mislim da sam sinoc negdje u nekoj temi vidio da je ako se nevaram, ansha je spominjao da se  kloka procesor sa  Asus A3 suite pa reko hajde da i to probam kako se ponasa.Automatski je procesor klokan doduse sve sam u biosu ostavio default osim VRM Spread Spectrum to sam iskljucio i memoriju sam rucno podigao na 1.35V, evo slikica kako to izgleda iskreno zanima me koliko ce biti stabilan ovako pc necu mu uopce raditi stress testove.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo sve  stock samo memoria xmp 2 profil igra pubg dvi ure s upaljenim hw monitoron ... postavle igre 2560x1440p sve ultra i res.  scale 120 ne prelazi 40 stupnjeva bio je update ploce biosa sve radi odlicno

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Evo sve  stock samo memoria xmp 2 profil igra pubg dvi ure s upaljenim hw monitoron ... postavle igre 2560x1440p sve ultra i res.  scale 120 ne prelazi 40 stupnjeva bio je update ploce biosa sve radi odlicno

Sad ce ti se vrm rastalit i izgorit ce pola kvarta...

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Evo sve  stock samo memoria xmp 2 profil igra pubg dvi ure s upaljenim hw monitoron ... postavle igre 2560x1440p sve ultra i res.  scale 120 ne prelazi 40 stupnjeva bio je update ploce biosa sve radi odlicno

 Daj ti njega digni na 5ghz na sve jezgre kad uhvatiš vremena...

IIII
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice