Intel Kaby Lake

poruka: 638
|
čitano: 87.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

taj pentium/i3  ide eventualno s nekom rx460 ili gtx 1050 i nista vise, za vise od toga je bacanje novaca jer nebus dobio nista vise fps-a zbog bn! no kad pogledas perfomasne/price ratio dobis stvarno puno!

nije mi nitko odgovorio jel taj pentium otkljucan?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 15:55 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...

kad pokrenes nesto posteno uzbudit ces se i ti bez uvrede, pricam/o realno nista vise!

evo sad vrtim gta5 i sve mi steka(cpu na 95%) s gtx980 i 6600k na 4.7ghz, odoh se ubit..ili po i7

 

Jakovp ako nisi znao nova pravila omogucuju prijavu konstantnog td bez razloga...cisto za informaciju!

Hihihi, quad i7 je pravi procesor za tebe i tebi slicne, i dalje ce biti nagazen ko i5 al ce ti zbog HT-a "lagat" da nije preopterecen...

16 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Nije otkljucan, ali tko ce ga znati, mozda dodje neki bios koji ce moci oc i zakljucanog kaby i na z170 ploci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Intelova politika da dotuku i "stare" fx-ove😎 s tim jeftinim ht pentiumom!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Zakljucan? Ojbte, mijenjam odma cijelokupno misljenje o pentiumu no necu ga iznosit da se neki nebi uvrijedili! Dosta o pentiumu, lol-u, minecraftu itd predimo na ozbiljnije teme😎 zanima me toplina heat pipa na vrhu nekog tower hladnjaka s 7700k?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...
Zakljucan? Ojbte, mijenjam odma cijelokupno misljenje o pentiumu no necu ga iznosit da se neki nebi uvrijedili! Dosta o pentiumu, lol-u, minecraftu itd predimo na ozbiljnije teme😎 zanima me toplina heat pipa na vrhu nekog tower hladnjaka s 7700k?

  Siguran sam da je nema s obzirom da je prijenos topline riješen isto kao na prethodnima procesorima.

16 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
itomic009 kaže...

 Taj Pentium je sada stvarno way to go za budget računala općenito te za budget gaming računala. Tako je to trebalo biti i prije da za 500kn imaš odličan CPU za široke mase a ne da trebaš izdvojiti više od 1000kn. Taj CPU ubija jer ga može napajat bilo kakvo napajanje a dovoljan je za sve što treba prosječnom korisniku. Odlično stvarno.

Pazi to je i dalje Dual Core CPU, a Hiperthreading ti je okvirno beskorisan u igricama, dakle to je okvirno proc za jeftine+HTPC kompove.Imaju u vidu da određene nove igrice, pa rade kako treba tek ako imaš četri fizičke CPU jezgre.Za bilo kakav pristojan gejming, pa treba ti bilo koji današnji pravi 4 Cores CPU.Srečom da uskoro stiže 4/4 Ryzen, koji neče bit skuplji od 150dolara i to je tek pravi jeftini proc za Budget gejming komp+niska potrošnja.

 

Intel i3 to je preskupi porez za budale, bio i ostalo bez obzira na višu CPU frekvenciju i dalje imaš samo dvije fizičke CPU jezgre.

 

11 godina
offline
Intel Kaby Lake

Trenutno je taj pentium za 500kn odlična kupnja kad se gleda odnos cijene i performansi (ako ga se može naći dostupnog). Isto tako tko kupuje cpu od 500kn sigurno neće imati grafu od 3, 4 ili 5k kn pa nema smisla se zamarati sa bottleneckom.

Možda zen donese nešto bolje za entry level gamere, no morat ćemo se strpiti nešto više od 2mj za to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
rambox kaže...
itomic009 kaže...

 Taj Pentium je sada stvarno way to go za budget računala općenito te za budget gaming računala. Tako je to trebalo biti i prije da za 500kn imaš odličan CPU za široke mase a ne da trebaš izdvojiti više od 1000kn. Taj CPU ubija jer ga može napajat bilo kakvo napajanje a dovoljan je za sve što treba prosječnom korisniku. Odlično stvarno.

Pazi to je i dalje Dual Core CPU, a Hiperthreading ti je okvirno beskorisan u igricama, dakle to je okvirno proc za jeftine+HTPC kompove.Imaju u vidu da određene nove igrice, pa rade kako treba tek ako imaš četri fizičke CPU jezgre.Za bilo kakav pristojan gejming, pa treba ti bilo koji današnji pravi 4 Cores CPU.Srečom da uskoro stiže 4/4 Ryzen, koji neče bit skuplji od 150dolara i to je tek pravi jeftini proc za Budget gejming komp+niska potrošnja.

 

Intel i3 to je preskupi porez za budale, bio i ostalo bez obzira na višu CPU frekvenciju i dalje imaš samo dvije fizičke CPU jezgre.

 

A za šta je onda FX 6300 kad ga taj mali pentiumček ispraši po turi?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Kaby Lake
zuper kaže...

A za šta je onda FX 6300 kad ga taj mali pentiumček ispraši po turi?

 Hmmm evo ti jedan domači link sa testovima pa demantiraj za FX... http://www.bozzabench.com/Test/TestView/tabid/95/id/1694/Memorije-graficke-kartice-kuleri/Uticaj-CPU-procesora-na-performanse-u-igricama-e28093-Radeon-RX480-8GB.aspx

11 godina
offline
Intel Kaby Lake

jedini razlog kupovine tog pentiuma je ako hoces da igras starije igre za malo para a vec imas grafu ili ces i nju budzet uzeti, a oces da igras tipa CS:GO, WOW, DOTA, World of Tanks/Airplanes/Warships i tako neke "laganije igre" drugi razlog ne postoji

Ali je odlican, za tu cijenu neces naci bolje 

 

Dok recimo svaki kupac 7350K procesora treba dobiti dumbass award of the decade 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 17:30 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel Kaby Lake

i3 7350K + Z270 matična + hladnjak ispadne te oko 2500kn+ što je debelo puno novca za samo "2 jezgre",tako da je prije bolje uzeti FX8300 i AM3+ plotformu za osjetno manje pare i nudi daleko više procesorske snage. Sa druge strane jeftini Pentium sa HT za 500kn je pun pogodak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
3n3m1 kaže...
zuper kaže...

A za šta je onda FX 6300 kad ga taj mali pentiumček ispraši po turi?

 Hmmm evo ti jedan domači link sa testovima pa demantiraj za FX... http://www.bozzabench.com/Test/TestView/tabid/95/id/1694/Memorije-graficke-kartice-kuleri/Uticaj-CPU-procesora-na-performanse-u-igricama-e28093-Radeon-RX480-8GB.aspx

 Da uticaj hahahahaha

13 godina
offline
Intel Kaby Lake

Sve igre koje izlaze koriste sigurno četiri fizičke/logičke jezgre, tako da se ne slažem sa Ramboxom.

Za te novce je super CPU, mada bih ja osobno prije kupio 8300 plus MBO za 200HRK više, polovno naspram nove Intel opcije.

U svakom slučaju dobar budget CPU, nudi više nego ijedna generacija prije za te novce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Joj Stjepanju ne seri... Lol u 60 fps ide na praktički biločemu. Witcher 3 mi na ultri hovera oko 50,gta 5 također, ostalo u 60 fps bez problema. Ofc da ne radi gpu na 100% ali mene to ne dira kad je sve i više nego igrivo. 

Jedno je reći da je bolje imati i5 za gaming, ali sijati nebuloze da se nemre ništa osim dx9 igara igrati,bolje šuti

 

A onaj genijalac što je rekao da HT ne znači ništa za igre, na g4400 u bf1 imam 32fps, na g4560 imam 68 ;) 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 21:07 (maks0806).
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Pozdrav ekipa,

Evo da napišem mali ostvrt na svoj prvi Overclock i neke stvari koje sam primjetio nakon tjedan dana korištenja kompa. Sastavljao sam komp za Foto ( Lightroom, Photoshop ) i za malo video editiranja ( Premiere PRO, After Effects ).

 
Pozdrav ekipa,

Evo da napišem mali ostvrt na svoj prvi Overclock i neke stvari koje sam primjetio nakon tjedan dana korištenja kompa. Sastavljao sam komp za Foto ( Lightroom, Photoshop ) i za malo video editiranja ( Premiere PRO, After Effects ).

Konfiguracija :

OS : Windows 10 Pro
Proc : I7 7700k Kaby Lake OC na 4.8 GHZ
Hladnjak : Noctua ND-H14
Maticna : MSI Z270 Gaming Pro Carbon
Graficka : Nvidia Gigabyte G1 GTX 1060 6GB
RAM : 32G Corsair Vengeance LPX 2400 MHz ( 2 x 16GB )
Disk 1 ( OS ) : Samsung 960 M.2 NVMe 500 GB
Disk 2 ( Foto i video ) : Samsung 960 M.2 NVMe 500 GB
Disk 3,4,5 ( Backup ) : WD Black 4TB, WD RED 4TB
Napajanje : XFX 750 PRO
Kuciste : Fractal Design R4

Želio sam odmah na pocetku napraviti Overclock, detaljno ga testirati i napraviti profil da ga koristim u budućnosti ( video ). Za sada su mi cisto dovoljne i defaultne postavke.

Oc je bio na 4.8GHZ i volzaži 1.25V, prošao je dosta testova ali mi se srušio na nekoj jednostavnoj postavki pa sam povisio napon na 1.26V i prebacio voltažu na "Adaptive"

Nakon tjedan dana korištenja i testiranja sve radi stabilno i brzo...teški multitasking, Lightroom ( editiranje i export ), Photoshop, Premiere itd.

Maksimalna voltaža kod full loada je 1.290, a temperature su od 58-66C.

Temperature i volzaža :

http://i.imgur.com/6HGA9Sn.jpg


CPU-Z Benchmark :

http://i.imgur.com/5k0Q6bs.jpg

 


Neke korisne stvari koje sam primjetio u tjedan dana testiranja....možda pomognu nekome :

Spojio sam Noctua NH-D14 na maticnu u CPU fan port preko Y-konektora ( 2 konektora u 1 ). Ova verzija noctue ima 3 pina na konektorima od ventilatora, dok maticna ima 4 (PWM). Ako je u Biosu podešen PWM način rada ventilatora, svi ventilatori će se vrtjeti na maksimumu i stvarati najvecu buku. Moja matična ima i DC kontrolu ( preko voltaže ) ventilatora, pa sam napravio profil za svaki ventilator. Međutim kod stres testa ili rada ventilatori od noctue ( u DC-u ) su se isključivali sami od sebe nakon 20-30 min kod temperature veće od 60C!! Ponekad se desilo da se nisu ni pokrenuli.Kod PWM načina rada rade normalno.

Problem sam riješio tako da sam maknuo Y - konektor i spojio Noctua ventilatore direktno na matičnu ( jedan na CPU fan, drugi na PUMP fan ) i podigao minmalne vltaže ( 4.8 V ) na kojima se pokreću. Izgleda da premala voltaža i Y- konektor stvaraju problem sa matičnom.

Bez Overclocka i na tvorničkim postvkama MSI Z270 Gaming Pro carbon, procesor je kod full loada radio na dosta višim volzažama ( cak i do 1.32 V ).

Neki programi poput CPU-Z, HW Monitor i MSI Command centar znaju ponekad štekat ili dugo se učitavati ( vjerojatno zbog neoptimizacije za nove matične ). Večina ostalih stvari radi normalno i brzo..

Coold boot time Windowsa 10 na Samsungu 960 M.2 je oko 23 sek...cca 4-5 sekundi brže nogo na običnom SSD-u. Međutim skužio sam da mi WD BLACK 4T iz nekog razloga usporava boot time za 7-8 sekundi. Dosta "rošta" i glasnije se čuje dok upalim komp. Provjerio sam disk sa svim programima ( HD Tune, Crystal Disk ) i sve je u najboljem redu. Ne mogu dokučiti zbog čega je to tako i jel problem u disku. Ostali WD RED 4T rade nečujno.

Kada iskopčam WD Black boot time je brži za 7-8 sek. Možda nekome pomogne ako dvoji pri kupnji..

Molio bi samo još pomoč i feedback na ove temperature i volzažu kod 4.8 GHZ OC. Zanima me jel su to ok voltaže i temperature, te hoće li biti štetne za procesor ako ostavim ovaj OC profil?

Hvala


Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 12:30 (Yield).
 
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

Nemas brige, "fin" primjerak imas! temperature i vise nego zadovoljavajuce!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stigao jutros i moj primjerak iz Nizozemske, i7 7700k ;)
In the name of tragedy...
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Can it run crysis😎? Hehe
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Ovi procesori koje Intel izbacuje "tek tako" a koji sa malenom voltazom rade bez greske na 4.8 ocito pokazuju da postoji dosta lufta i da ce  u slucaju dobrog uspjeha Ryzena Intel napokon otpustiti kocnicu. Dvije stvari su sigurne - nakon zaradjene enormne hrpe novaca intel si sigurno moze priustititi golemo rusenje cijena a isto tako sigurno nisu bili besposleni i po potrebi mogu vanka izgurati hrpu CPU-ova sa 10-20 i vise jezgri za mainstream. 

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Friday kaže...

Ovi procesori koje Intel izbacuje "tek tako" a koji sa malenom voltazom rade bez greske na 4.8 ocito pokazuju da postoji dosta lufta i da ce  u slucaju dobrog uspjeha Ryzena Intel napokon otpustiti kocnicu. Dvije stvari su sigurne - nakon zaradjene enormne hrpe novaca intel si sigurno moze priustititi golemo rusenje cijena a isto tako sigurno nisu bili besposleni i po potrebi mogu vanka izgurati hrpu CPU-ova sa 10-20 i vise jezgri za mainstream. 

 Nebih baš rekao da ima lufta, odradili su to pametno, binnali tako da prodaju više jer zapravo ne nude ništa novo osim veće šanse za viši overclock i sitno poboljšanog iGPU-a.

To što par primjeraka ide više ne znači da ima lufta sa svima :)

Da imaju novaca, to da, ali da će to sve dati po nižoj cijeni, sigurno neće, dugo su gradili ime i to i dalje znači...

Ryzen će se i dalje lošije prodavati jer je ljaga po pitanju procesora odavno tu i treba vremena da se makne...

16 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Friday kaže...

Ovi procesori koje Intel izbacuje "tek tako" a koji sa malenom voltazom rade bez greske na 4.8 ocito pokazuju da postoji dosta lufta i da ce  u slucaju dobrog uspjeha Ryzena Intel napokon otpustiti kocnicu. Dvije stvari su sigurne - nakon zaradjene enormne hrpe novaca intel si sigurno moze priustititi golemo rusenje cijena a isto tako sigurno nisu bili besposleni i po potrebi mogu vanka izgurati hrpu CPU-ova sa 10-20 i vise jezgri za mainstream. 

 Bugov primjerak Kabya koji su testirali je njesra za OC. Ovaj drugi dio posta potpisujem. Intel može dumpati cijene i zakucati AMD o pod. Isto kao nVidia. Nadajmo se da se to neće dogoditi jer će cijene otići u nebo a to odgovara samo njima (i Stjepanju).

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 12:20 (Prince-Artas).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...
Can it run crysis😎? Hehe

 Joj pusti, maknuo sam se konačno sa starih Lynfielda i izvedenica. Sad to liči na nešto u potpisu.. Žao mi malo što sam prodao 32 4K monitor ali nema veze, imam zasad isto Della 30 2.5K, optimalno za 1070tku.

 

i5 6400 sam pustio za 1100kn jutros..

 

 

Glupo pitanje, ali nisam još ugradio ni raspakirao proc (na poslu sam), dolazi li sa kakvom žvakom unutra ili pastom i7 7700k? Ili pravac ADM nakon posla po neki MX2/4?

In the name of tragedy...
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Nema nista, pitaj ramboxa za malo majoneze😎haha
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...
Nema nista, pitaj ramboxa za malo majoneze😎haha

 Joooj ne piraj Ramoxa ništa opet će opiturat (obojiti) cili post 

neda mi se
11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Ne dolazi sa pastom, nju u pravilu dobiješ sa hladnjakom (kojeg i tako trebaš kupiti ako nemaš neki od prije jer sky/kaby K ne dolazi sa stock hladnjakom) ili kupiš odvojeno.

16 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Prince-Artas kaže...

 Bugov primjerak Kabya koji su testirali je njesra za OC. Ovaj drugi dio posta potpisujem. Intel može dumpati cijene i zakucati AMD o pod. Isto kao nVidia. Nadajmo se da se to neće dogoditi jer će cijene otići u nebo a to odgovara samo njima (i Stjepanju).

Ne može nije to tak jednostavno, Intel to realno nikad nije napravio a niti bogami neče jer realno ne može.Intel je veliki i vrlo skupi pogon, okvirno deset puta veči od AMD-a tu negdje.Intel je več pretrpio par velikih udaraca, i trenutno u vrhu firme vlada prilična zbrka i zbunjola oko smislenih planova za sljedečih nekoliko godina.Intel če okvirno doživit sudbinu IBM-a ali ipak u nešto blažem obliku. Intel je sam sebi postao prevelik+još bitnije izgubili su prednost u proizvodnom procesu.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/procurili-detalji-kaby-lake-procesora/244819.aspx?page=0&jumpto=5204902&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/qualcomm-sluzbeno-predstavio-snapdragon-835/246647.aspx?page=0&jumpto=5267712&sort=asc&view=flat

 

Slično je i za Nvidia ekipu, ali ovo nije tema o Nvidia i grafama pa onda ništa od daljne rasprave.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
rambox kaže...
Prince-Artas kaže...

 Bugov primjerak Kabya koji su testirali je njesra za OC. Ovaj drugi dio posta potpisujem. Intel može dumpati cijene i zakucati AMD o pod. Isto kao nVidia. Nadajmo se da se to neće dogoditi jer će cijene otići u nebo a to odgovara samo njima (i Stjepanju).

Ne može nije to tak jednostavno, Intel to realno nikad nije napravio a niti bogami neče jer realno ne može.Intel je veliki i vrlo skupi pogon, okvirno deset puta veči od AMD-a

 

LOL, a velike firme se bas ustrucavaju otpustiti hrpu ljudi odjednom...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Intel Kaby Lake

Žešća j*bačina sa ovim XMP-om, sa i5 6400 mi je sve radilo cakum pakum, sad sa i7 ne bi vrag natjerao da proradi isprve kako spada.

 

Lupio sam defaulte u BIOS-u, pa ću mic po mic ići ručno, ponadao sam se u par klikova to riješiti ali RAM dobiti na 3000 nema Boga..

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
thedream kaže...

Žešća j*bačina sa ovim XMP-om, sa i5 6400 mi je sve radilo cakum pakum, sad sa i7 ne bi vrag natjerao da proradi isprve kako spada.

 

Lupio sam defaulte u BIOS-u, pa ću mic po mic ići ručno, ponadao sam se u par klikova to riješiti ali RAM dobiti na 3000 nema Boga..

 kako nemre, stavis manual, i izaberes takt recimo 3000mhz...ostalo je sve automatika ne?!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice