Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.428.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

nemam racun, zelim ga kupiti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

nemam racun, zelim ga kupiti!lp

 Users who have lost the invoice for their Noctua cooler may write their full name and the current date on a piece of paper, take a photo of the paper next to their cooler and upload it as proof of purchase. Depending on the user’s location, shipping will usually take 1–4 weeks.

 

A ako si zapeo baš na trošenje novaca, izvoli:

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/hladnjaciventilatori/hladnjaci-za-procesor/nm-am4/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 22:32 (_mark0_69).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...

pa covjece pogledaj ti samo tu kutiju, jednostavno moras potrosit

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Imam AMD A-8 6600k + Scythe Tatsumi Quiet Tower CPU Cooler i temperatura ide do 98°C  a max temperatura na stranici AMD je navedena 74°C. 

Jel trebam nešto poduzimat i šta, i s kojim programom mogu vidjeti broj okretaja ventilatora (o/min)? 

Imam instaliran MSIAfterburner, HWMonitor i CPU-Z al tamo nema.

U Hrvatskoj je ne može kupiti pa neće ići na ništa. Netko mu je mora donijeti iz neke razvijene zemlje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 13:57 (Zekat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Zekat kaže...

Jel imaš kakvih ventilatora u kućištu?

Jesi siguran da je hladnjak instaliran pravilno? Termalna pasta stavljena kvalitetnija i na pravilan način?

Koji je napon procesora pod opterećenje?

Jel upaljen turbo mode u BIOSu?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
Zekat kaže...

Jel imaš kakvih ventilatora u kućištu?

Jesi siguran da je hladnjak instaliran pravilno? Termalna pasta stavljena kvalitetnija i na pravilan način?

Koji je napon procesora pod opterećenje?

Jel upaljen turbo mode u BIOSu?

 Nemam ventilatora ali su obje bočne strane skinute i od naprijed rupa jer nema CD player-a, hladnjak je montiro prijašnji vlasnik, u sobi nije posebno vruče.

Evo igrao sam 10min Battlefield 4 (singlplayer)..

 

U Hrvatskoj je ne može kupiti pa neće ići na ništa. Netko mu je mora donijeti iz neke razvijene zemlje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 16:04 (Zekat).
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Zekat kaže...

 Nemam ventilatora ali su obje bočne strane skinute i od naprijed rupa jer nema CD player-a, hladnjak je montiro prijašnji vlasnik, u sobi nije posebno vruče.

Evo igrao sam 10min Battlefield 4 (singlplayer)..

Stranice stavi na kućište, uloži u barem jedan ventilator potrebne veličine za na zadnju stranu da izvlači vrući zrak van iz kućišta.

Temp. provjeri sa Core Temp, skini hladnjak sa procesora, detaljno ga očisti, kao i staru termalnu pastu, stavi novu (AC MX-4 ili MX-2 ili CM Nano Gel),

stavi malu količinu zrna graška na sredinu procesora i montiraj hladnjak natrag.

U BIOSu ručno podesi napon procesora na 1.35 volti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 18:18 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Zekat kaže...
Valentin17 kaže...
Zekat kaže...

Jel imaš kakvih ventilatora u kućištu?

Jesi siguran da je hladnjak instaliran pravilno? Termalna pasta stavljena kvalitetnija i na pravilan način?

Koji je napon procesora pod opterećenje?

Jel upaljen turbo mode u BIOSu?

 Nemam ventilatora ali su obje bočne strane skinute i od naprijed rupa jer nema CD player-a, hladnjak je montiro prijašnji vlasnik, u sobi nije posebno vruče.

Evo igrao sam 10min Battlefield 4 (singlplayer)..

 

 Vidi malo i koliko su temperature po jezgrama...uostalom možda su ti i kriva očitanja.

98 je too much, mislim da bi i bilo throtlinga puno da je na toj temperaturi stvarnoj, a moguće da bi se i ugasio. Iako nisam imao iskustva sa konkretno tvojim modelom CPU-a.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Sudeći po temparutarama ja bi rekao da niti nema paste. 

Obavezno skini hladnjak i stavi novu pastu.

ništa mi se neda
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Hvala na pomoći, izgleda da je pokazivanje HWMonitora krivo, znači možda je upitno i pokazivanje napona po HWMonitor-u jer MSIAfter, Core Temp i CPU-Z nemaju opciju da zabilježe največu V u vremenu dok rade.

 

U Hrvatskoj je ne može kupiti pa neće ići na ništa. Netko mu je mora donijeti iz neke razvijene zemlje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 13:14 (Zekat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Zekat kaže...

Hvala na pomoći, izgleda da je pokazivanje HWMonitora krivo, znači možda je upitno i pokazivanje napona po HWMonitor-u jer MSIAfter, Core Temp i CPU-Z nemaju opciju da zabilježe največu V u vremenu dok rade.

 Probaj koristiti HWinfo64. Ja isto imam instalirane sve programe koje si nabrojao i koristim ih samo kad na brzinu trebam nešto provjeriti, za detaljna mjerenja je HWinfo64. Isto imaš min/max i drugo.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Trebao bih nekoga da mi preporuci cooler za moj Phenom 945 do 250kn(mozda malo vise,ako je cooler dobar),htio bi da mogu imat neki ajmo rec "overclock" i da su temp max 55 stupnjeva u full loadu(100% cpu usage). 

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

LC-CC-120

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Promijenio bi cooler na G4560 jer me iritira njegov zvuk, neravnomjerno se vrti, malo ubrza pa se uspori. Ne znam iz kog razloga.

Molim preporuku, s time da se može iskoristiti za buduću nadogradnju. Ako može preporuka u rangu 100 te 200 kuna.

Hvala

13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrgud1 kaže...

Promijenio bi cooler na G4560 jer me iritira njegov zvuk

Imaš preporuku u postu iznad svoga.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pitanje za ekipu koja je hladila Xeone na 775 socketu. Koji cooler bi bio minimum za držat recimo X5460 na 4 GHz ili blizu 4? Da li je itko to ohladio sa LC CC 95?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kupio sam neki dan LC-CC-95 za i5 6500 i danas sam uhvatio vremena namontirat.

Pitanje je slijedeće. Pošto imam MX-2 termalnu pastu ima li ikakvih benefita ako se drkam i skidam tvorničku pastu i stavljam MX-2 ? 

Pretpostavljam da nema razlike u temperaturama no eto kad ju već iamm mogu stavit, no naglasak je na to da mi se to ne da radit ako nema neke značajne ili nikakve razlike.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
drale22 kaže...

Pa stavi kvalitetniju pastu kad je već imaš pri ruci.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ma neka ostavi ovu na hladnjaku, kaj ce se naprezat bezveze, jos ce mišiče dobit od tolikog truda 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2017 20:01 (Lucidius).
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Mozda je drkica ipak bolje rijesenje?😂😂😂😂
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Mozda je drkica ipak bolje rijesenje?😂😂😂😂

 Što ako promaši procesor od uzbuđenja? 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Mozda je drkica ipak bolje rijesenje?😂😂😂😂

Ovisi koliko je kvalitetna sperma, može biti loše kvalitete kao ta pasta koja je već na njemu a može biti u rangu MX-2 

16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Čini mi se da ovaj okvirno novi Thermaltake CPU hladnjak još nije spomenut u ovoj temi.Thermaltake Contact Silent 12, u Americi košta 25dolara/160kn a kod nas 180-200kn nije velika razlika u cijeni.

 

http://www.thermaltake.com/Cooler/Air_Cooler_/Contac/C_00003031/Contac_Silent_12/design.htm

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835106372

 

https://www.instar-informatika.hr/hladnjak-za-procesor-thermaltake-contac-silent-12/0151354/product/

 

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente__470/hladnjak-za-cpu-thermaltake-contac-silent-12__42733511

 

Kaj se tiče njegovog testa, očito bez ikakvih problema hladi R7 1700 kloknut na onih idealnih ili optimalnih 3.8ghz.

 

https://techreport.com/review/31972/thermaltake-contac-silent-12-cpu-cooler-reviewed

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ovako

idući tjedan bi htio kupiti neki cooler za svoj ryzen 1600, najviše zbog toga da si maknem stock cooler i smanjim buku barem na procesoru dok je u loadu

stock cooler je dobar, ali dok se temperatura digne, čuje se samo tako

pretpostavljam da mi je najbolja opcija lcc-cc-120 ??
jer koliko vidim preporuča se i ispred duplo skupljih coolera

jedino bi volio da mu je gornji plate na heatsinku crni, da ljepše izgleda u kučištu, ali to mogu prožvakati ako ću biti zadovoljan sa njim, a i sigurno budem jer vidim da dobiva jako dobre reviewove i dobro hladi, kako ovdje tako i na netu

 

volio bi kupiti cryorig h7, ali dobavljivost kod nas je upitna, morao bi kako god kupovati izvana, a i njegova cijena sa dostavom mi je skoro dupla od lc-cc-120, ili scythe kotetsu (glavni razlog jer ima crni top plate), ali i on je skoro duplo više cijenom od lc-cc-120, a praktički isti su

 

sad me zanima, ako bi išao na lcc-cc-120, dal bi dobio što ako bi stavio još jedan ventilator na njega, isti kao ovaj koji dolazi sa njime, pa da imam push-pull u pitanju temperature ?? možda pa stupnjeva, prije 2-3

vidim da tih ventova ima na njemačkom amazonu za manje od 10 eura, a glavni razlog zašto bi htio uzet još jedan ventilator je simetrija naprijed i nazad, hbg malo me hebe ocd da sa stražnje strane nešto fali

pretpostavljam da bi ventilator došao sa y spliterom, za spajanje na jedan header, tj cpu fan header

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Imas i ovaj cooler klik

13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

koliko vidim na am4 se montira tako da zrak ide od dolje prema gore, tako da automatski otpada

želim da airflow bude od naprijed prema straga

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ova tema bi se trebala preimenovat u "LC-CC-120"

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
D3lBoy kaže...

Ova tema bi se trebala preimenovat u "LC-CC-120"

Koji CPU LC-CC-120 cooler kupiti? 

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
D3lBoy kaže...

Ova tema bi se trebala preimenovat u "LC-CC-120"

 Ha čuj, koliko puta si na temi vidio pitanje "dajte prijedlog za dobar i jeftin cooler" i "cooler oko 100-200 kn?

 

A koliko puta je bilo "Tih cooler, cijena nije važna", ili "cooler do 500-1000kn"? Ili koje je najbolje vodeno hlađenje...

 

Kakva pitanja, takvi i odgovori. Osim ako ti znaš bolji cooler od cc120 a da je povoljniji? Ja bi jako rado da takvo nešto postoji!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice