Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.429.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Po rezultatima testova u lanjskom BUG-u (neznam koji broj) najbolji je ARCTIC liquid 120. Bolji je i od mnogih koji su 240. 

https://www.links.hr/hr/vodeno-hladenje-arctic-cooling-liquid-freezer-120-socket-2066-2011-2011-3-1156-1155-1151-1150-fm2-fm1-am4-am3-am3-am2-am2-051000004

MISCREATED
7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ili možda CM MasterLiquid Lite 240 u Uzi-ju za 500kn

 

ako hladi R9 390 koja je 300W TDP-a, max clockana drži 48c onda vjerovatno neće biti problema ohladiti ni taj i5

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ne kupuj H45 ni za zivu glavu, tesko smece od coolera po performansama u rangu 90mm air coolera

Uzeo prosle god na nekoj akciji u instaru, namontirao na i5 6400 i 10°C losije temp od mugen maxa su bile... razmontirao i vratio im nazad, drpili mi 100kn jer sam raspakirao i to je to, svaka skola se placa 

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

svaka skola se placa 

Ti često plaćaš neke škole.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

svaka skola se placa 

Ti često plaćaš neke škole.

jbg Njonjo što ti misliš da se hw entuzijast postaje mukte, ko ti pročitaš malo po netu, malo si zamisliš da imaš 8700k i tako to ....

eto pričam iz vlastitog iskustva, recenzije normalne nisam našao, kažem ajde da i ja probam kako je imati AIO, vidio taj H45 bio neka akcija tada za 450kn, uzeo, smontirao i neće da hladi kako spada... odnio im ga nazad oni meni vratili nekih 350kn i to je to... 

stock i5 6400 je mugen max držao na 40°C, OC je bilo nekih 65°C, sa H45 stock išao na 50°C, OC preko 75

eto svima koji pomišljaju na H45, više od 200kn taj drek ne vrijedi... znalo ih je biti po oglasima na njuški, svi hlade bez greške neke k procesore bez greške, moš si misliti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:24 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

Po rezultatima testova u lanjskom BUG-u (neznam koji broj) najbolji je ARCTIC liquid 120. Bolji je i od mnogih koji su 240. 

https://www.links.hr/hr/vodeno-hladenje-arctic-cooling-liquid-freezer-120-socket-2066-2011-2011-3-1156-1155-1151-1150-fm2-fm1-am4-am3-am3-am2-am2-051000004

 

phanteks kaže...

ili možda CM MasterLiquid Lite 240 u Uzi-ju za 500kn

 

ako hladi R9 390 koja je 300W TDP-a, max clockana drži 48c onda vjerovatno neće biti problema ohladiti ni taj i5

 Kaj se tice tog masterliquid 240 lite po ovoj recenziji iz PC Eksperta ispada da je u rangu ac 240. Evo jos jedna recenzija za masterliquid 240 (7:26) 

 gdje se moze vidjeti da je u rangu puno skupljih AIO-a.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
jbg Njonjo što ti misliš da se hw entuzijast postaje mukte, ko ti pročitaš malo po netu, malo si zamisliš da imaš 8700k i tako to ....

E bubice, lako je danas biti entuzijast, neka si morao za to imati i entuzijast komponente.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Koje su to entuzijast komponente

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...
jbg Njonjo što ti misliš da se hw entuzijast postaje mukte, ko ti pročitaš malo po netu, malo si zamisliš da imaš 8700k i tako to ....

E bubice, lako je danas biti entuzijast, neka si morao za to imati i entuzijast komponente.

 e moj Njonjo evo kad već inzistiraš, za tebe i slične nedosanjani san bar 75% ovih komponenti na slici, sad je li to entry level enthusiast ili pro entusiast o tome bi se dalo raspravljati, ali te rasprave za tebe nisu.... 

Njonjo, gledaj i divi se :) Njonjo, gledaj i divi se :)
 

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

Koje su to entuzijast komponente

Po novom očito i5 6600k i GTX 1050 Ti, a ne profesionalna platforma kao tvoja, kao Tončijeva,

a dječicu očito pali bespotrebno vodeno hlađenje, tak da bubica vjerojatno misli na to.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati konfiguracije vrijedne divljenja i niti jedna od njih nije

na dječjoj platformi sa 16 stazica.

nicky.sl kaže...

 Muko matere da te moja žena čuje nebi se dobro proveo. Rekla bi ona "kakva profesionalna platforma te spopala pa on samo igre igra na kompu" 

Npr. Luci i njegov uzguz lako uzmu i7 8700k i to im je sav doseg, a s druge strane ti možeš nadograditi i RAM memoriju i procesor,

nešto što je svemirski brod za njih i njima slične, da ne počnem priču o stazicama i tome što one donose, jer ipak je ovo tema o hladnjacima.

ps. žene ne kuže te stvari, iako vjerojatno misle da kuže kao i sve ostalo, zato ih treba jednostavno ignorirati.

 

ps. 2 da ne radim samo off-topic, zna netko kad kod nas dolaze novi Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 hladnjaci?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 15:24 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Koje su to entuzijast komponente

Po novom očito i5 6600k i GTX 1050 Ti, a ne profesionalna platforma kao tvoja, kao Tončijeva,

a dječicu očito pali bespotrebno vodeno hlađenje, tak da bubica vjerojatno misli na to.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati konfiguracije vrijedne divljenja i niti jedna od njih nije

na dječjoj platformi sa 16 stazica.

 Muko matere da te moja žena čuje nebi se dobro proveo. Rekla bi ona "kakva profesionalna platforma te spopala pa on samo igre igra na kompu" 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Koje su to entuzijast komponente

Po novom očito i5 6600k i GTX 1050 Ti, a ne profesionalna platforma kao tvoja, kao Tončijeva,

a dječicu očito pali bespotrebno vodeno hlađenje, tak da bubica vjerojatno misli na to.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati konfiguracije vrijedne divljenja i niti jedna od njih nije

na dječjoj platformi sa 16 stazica.

 

ps. 2 da ne radim samo off-topic, zna netko kad kod nas dolaze novi Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 hladnjaci?

hahhaahaha ja sam"uzguz" kako ti kažeš, doslovno prepisuješ Tončijeve postove i izraze 

a tebi je dječja platforma z170/z370  jbt ni digitron pošteni doma nemaš 

 

sam si započeo ovaj OT, podjebavaš bez svrhe i razloga, na moj post o iskustvima s hladnjakom za koji se netko raspituje ideš podjebavati, pa eto kad ti je drago izvoli...

a sad bježi u svoj svijet bajki, dječjih i pro pc platformi 

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Koje su to entuzijast komponente

Po novom očito i5 6600k i GTX 1050 Ti, a ne profesionalna platforma kao tvoja, kao Tončijeva,

a dječicu očito pali bespotrebno vodeno hlađenje, tak da bubica vjerojatno misli na to.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati konfiguracije vrijedne divljenja i niti jedna od njih nije

na dječjoj platformi sa 16 stazica.

 

ps. 2 da ne radim samo off-topic, zna netko kad kod nas dolaze novi Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 hladnjaci?

hahhaahaha ja sam"uzguz" kako ti kažeš, doslovno prepisuješ Tončijeve postove i izraze 

a tebi je dječja platforma z170/z370  jbt ni digitron pošteni doma nemaš 

 

sam si započeo ovaj OT, podjebavaš bez svrhe i razloga, na moj post o iskustvima s hladnjakom za koji se netko raspituje ideš podjebavati, pa eto kad ti je drago izvoli...

a sad bježi u svoj svijet bajki, dječjih i pro pc platformi 

 Ako je z77 predak z170/z370 platforme onda iz praktičnog kuta gledanja (iz perspektive mog PC kućanstva) onda je dječija platforma, naime z77 je platforma kompa mojih sinova što ispada dječija platforma 

 

Dosta šale i  vratimo se na temu. 

 

Nijedan 120mm vodeni hladnjak nije bolji od ARCTIC-ovog rješenja ali je i činjenica da je po mome arcticov najružniji. Kad ga spojiš na stražnju stranu di mu je i misto nekako previše strši. Pokrije pola ploče što je meni jednostavno ružno. 

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

Dobar za one ljude i dječicu koji imaju jednostavnija kućišta koja ne podržavaju 240 mm i veća AIO riješenja,

meni je bio u redu prije, ali kad sam vidio kako je Stjepanju popigao procesor, tako nešto niti meni niti bilo

kojoj mojoj mušteriji nije potrebno, radije biram kvalitetno kućište (Define C) i Fractal Celsius S24 AIO.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
lav1000 kaže...
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Koje su to entuzijast komponente

Po novom očito i5 6600k i GTX 1050 Ti, a ne profesionalna platforma kao tvoja, kao Tončijeva,

a dječicu očito pali bespotrebno vodeno hlađenje, tak da bubica vjerojatno misli na to.

Na prste jedne ruke mogu nabrojati konfiguracije vrijedne divljenja i niti jedna od njih nije

na dječjoj platformi sa 16 stazica.

 

ps. 2 da ne radim samo off-topic, zna netko kad kod nas dolaze novi Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 hladnjaci?

hahhaahaha ja sam"uzguz" kako ti kažeš, doslovno prepisuješ Tončijeve postove i izraze 

a tebi je dječja platforma z170/z370  jbt ni digitron pošteni doma nemaš 

 

sam si započeo ovaj OT, podjebavaš bez svrhe i razloga, na moj post o iskustvima s hladnjakom za koji se netko raspituje ideš podjebavati, pa eto kad ti je drago izvoli...

a sad bježi u svoj svijet bajki, dječjih i pro pc platformi 

 Ako je z77 predak z170/z370 platforme onda iz praktičnog kuta gledanja (iz perspektive mog PC kućanstva) onda je dječija platforma, naime z77 je platforma kompa mojih sinova što ispada dječija platforma 

 

Dosta šale i  vratimo se na temu. 

 

Nijedan 120mm vodeni hladnjak nije bolji od ARCTIC-ovog rješenja ali je i činjenica da je po mome arcticov najružniji. Kad ga spojiš na stražnju stranu di mu je i misto nekako previše strši. Pokrije pola ploče što je meni jednostavno ružno. 

svaki je ružan kojeg tu staviš, bar meni...

evo meni više ni ne stane na stražnju stranu 45mm rad u P/P kako sam zamjenio dječju z370 platformuj sa platformom za nedonoščad z170, nije isti format ploče i sad mi stane samo jedan fan na radijator

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Dobar za one ljude i dječicu koji imaju jednostavnija kućišta koja ne podržavaju 240 mm i veća AIO riješenja,

meni je bio u redu prije, ali kad sam vidio kako je Stjepanju popigao procesor, tako nešto niti meni niti bilo

kojoj mojoj mušteriji nije potrebno, radije biram kvalitetno kućište (Define C) i Fractal Celsius S24 AIO.

 Mislim da pretjerujes, nije toliko problem u AC vec losem i pretankom pcb-u od cpu-a koji je stvarno slab.

Sad odjednom nebi vise nikom to preporucio? Lol koji to jos aio cooler ima distancere da se to ne desi? Jel mozes nabrojati neki drugi? Ili kome se to jos desilo? Do nedavno slovio za naj 120mm aio sad ti odjednom nevalja daj molim te...onda nevalja niti jedna izvedba od 240, 280 i 360 ako se ne varam svi imaju isti sistem na bloku..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

Svaki Corsair, svaki Fractal, NZXT AIO, sami šerafi koji se šerafe u backplate su sami po sebi distanceri.

ps. dobro, možda sam malo pretjerao, vjerojatno ti to i stežeš dosta, ali da meni tako popiga procesor,

bacio bih sve kroz prozor, PCB može biti kakav god hoće, ako taj hladnjak ima podršku za taj socket, onda

se takve stvari ne mogu događati, ja osobno nisam imao vremena provjeravati na 240 mm modelu koji

sam ugrađivao više puta u računala mušterija, nije mi se nitko još požalio tako da se nadam da je sve ok.

12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nema to veze toliko s s sarafima vec blokom kojemu su krakovi pod konusom, ti kako jace zatezes tako krak sve vise pritisce blok na cpu...a mislim da i mjesas poseban bracket napravljen za 2011 kao sto isporucuje noctua gdje sve pase u milimetar!

Vecina nebi ni skuzila da im je cpu savinut ovdje je u pitanju moj cpu a ja sam picajzla koja vidi sve nedostatke, izlaskom skylake-a je vec bilo govora o tome da su po tom pitanju smeca i cak imas za kupiti zastitu da ti se to ne desi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 21:49 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

zamijenio bi stock cooler na mojoj trenutnoj konfi (Moj PC), kakav preporučate za blagi OC? Je li dovoljan lc-cc-95 vidim da se često spominje u temi? Uvjet je da bude kompatibilan za buduću nadogradnju (za par mjeseci uzimam novu platformu). Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dmanz kaže...

LC CC 120 je bolje ulaganje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dmanz kaže...

zamijenio bi stock cooler na mojoj trenutnoj konfi (Moj PC), kakav preporučate za blagi OC? Je li dovoljan lc-cc-95 vidim da se često spominje u temi? Uvjet je da bude kompatibilan za buduću nadogradnju (za par mjeseci uzimam novu platformu). Hvala

 ako ces overklokati a opet zelis tih i mocan hladnjak svakako preporuka za ovaj windale 6, skoro pa u rangu 500-600kn hladnjaka! i jos izgleda super!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jos da su mu potrimali ove cijevi na gornjoj strani da ne izgleda kao da su mu pristevi poiskakali.
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

cuj da nema toga te gumice nebi mogao provucim tj nebi imao za sta primiti da ih provuces kroz rupu, neznam jesi kad koristio to no tak je! inace kad to napravis nitko ti ne brani da si ih odrezes nakon ugradnje, imas ih za kupiti novih u kojoj god boji zelis!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
dmanz kaže...

zamijenio bi stock cooler na mojoj trenutnoj konfi (Moj PC), kakav preporučate za blagi OC? Je li dovoljan lc-cc-95 vidim da se često spominje u temi? Uvjet je da bude kompatibilan za buduću nadogradnju (za par mjeseci uzimam novu platformu). Hvala

 ako ces overklokati a opet zelis tih i mocan hladnjak svakako preporuka za ovaj windale 6, skoro pa u rangu 500-600kn hladnjaka! i jos izgleda super!LP

 gledao sam i njega, ali ne pise da je za am3 socket koji trenutno imam

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dmanz kaže...

 gledao sam i njega, ali ne pise da je za am3 socket koji trenutno imam

Taj hladnjak podržava AM3+ socket, pogledaj si PDF uputu koju imaš na stranici proizvođača.

14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

hvala na brzim odgovorima, vjerojatno ću se odlučiti za ovaj LC pošto nisam veliki entuzijast za overclock (samo malo ga dignem obično), najbitnije mi je da je hladan i da je tih 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Zalman CNPS5X nemoj, previše je glasan i jedan je od lošijih hladnjaka tog cjenovnog ranga, i ja sam se razmišljao o njemu, ali nakon recenzija mi nije bio neka prioritetni izbor pa sam na kraju kupio LC Power LC-CC-100. Na mom procesoru ide do 1200 RPM na loadu(gamingu), tako da mislim da bi mogao podnijeti i taj tvoj OC procesor.
LC-CC-120 je bolja opcija(extra rezultati na testu uz OC-an procesor), ali on je visok 15,2cm po specifikacijama i najvjerovatnije ti nebi pasao jer si rekao do 14cm, dok je 100-tka 2cm niža od 120-ke.

 

https://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/lc-power-lc-cc-85-lc-cc-97-i-lc-cc-100

https://www.nabava.net/search.php?q=LC-CC-100

 

https://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/lc-power-lc-cc-120

https://www.nabava.net/search.php?q=LC-CC-120

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Da, LC 120 ne stane, a 100 s iPon-a s postarinom izade 230 kn sto je dosta vise nego sto sam planirao dati tako da ne bih to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

U tom slučaju oba otpadaju, baš preskupa poštarina. Za ostale ne znam jer ih nisam imao a nisam ni čitao recenzije.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice