Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad

poruka: 41
|
čitano: 7.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad

4000+ X2 je socket AM2, nemožeš uspoređivati stari socket 754 i procesore sa ondašnjim jezgrama koje nisu imale niti približan OC potencijal kao što imaju AM2 procesori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad
fabijan654321 kaže...
RPG vs TENK kaže...

meni stari athlon 3400+ radio na 3,1 i za 2 dana crko tako da ja nebi baš pretjeravo s clockom

99% lazes, jer nijedan athlon nije mogao potegnuti vise od 2,5-2,6 sa standardnih 2,2Ghz.

ma nema šanse da si ga toliko diga.... ja sam 3200 diga na 2.5 moglo se još, al druge komponente su malo

j...., al 3.1 triba neki dobar dokaz da povirujen u to...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
neaktivan
offline
Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad

Ajmo ljudi pomozite mi, 'oću prognoze.

Koliko bih mogao OC-at E8500 45nm na Gigabyte EP35-DS3, a da je na stock cooleru.

Ja bih rekao da čak do 4.0 GHz bi mogao, bez da temp. ide preko 65°C na full loadu.

 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 23:45 (FlyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad

S obzirom da sa njim dolazi jako loš hladnjak (cijeli aluminijski, jako niski) i 3.6GHz će biti uspjeh, sumnjam da ćeš i toliko moći dobiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
e8500

neracunaj vise od 3,6-3,7 sa stockom.

4 tjedna i već 1 i pol zvjezdica :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: e8500
// ja osobno imam od intela Pentium Dual Core E5200 @ 2.5GHz, i ja sam u BIOS-u samo promjenio fsb sa 200 na 240 i sada mi taj moj procesor radi na 3.0GHz, i to već evo godinu dana nikada nikakvih problema. Jako sam zadovoljan s njim i želim ga svakome preporučiti. Ja sam ga onda platio cca. 500kn, i onda je bio jedan od najjeftinijih procesora. Mislim da je definitivno zaslužio BEST BUY oznaku.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
14 godina
protjeran
offline
RE: e8500
jabuka555 kaže...
// ja osobno imam od intela Pentium Dual Core E5200 @ 2.5GHz, i ja sam u BIOS-u samo promjenio fsb sa 200 na 240 i sada mi taj moj procesor radi na 3.0GHz, i to već evo godinu dana nikada nikakvih problema. Jako sam zadovoljan s njim i želim ga svakome preporučiti. Ja sam ga onda platio cca. 500kn, i onda je bio jedan od najjeftinijih procesora. Mislim da je definitivno zaslužio BEST BUY oznaku.

  ja sam ga drzao jedno vrjeme na 4ghz.

4 tjedna i već 1 i pol zvjezdica :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: e8500
// cool. ja sam prezadovoljan s 3GHz, razliku najviše osjetim kod igrica tipa fear i gta IV.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
14 godina
offline
RE: e8500
fabijan654321 kaže...

  ja sam ga drzao jedno vrjeme na 4ghz.

 

Onda si imao sreće što si dobio dobar primjerak procesora. Većina ih zapne već na 3.5-3.7GHz tj. za taktove veće od toga zahtijevaju 1.4+ V napon što je previše za 24/7 rad sa 45nm C2D procesorima.

14 godina
protjeran
offline
RE: e8500
maXonja kaže...
fabijan654321 kaže...

  ja sam ga drzao jedno vrjeme na 4ghz.

 

Onda si imao sreće što si dobio dobar primjerak procesora. Većina ih zapne već na 3.5-3.7GHz tj. za taktove veće od toga zahtijevaju 1.4+ V napon što je previše za 24/7 rad sa 45nm C2D procesorima.

  Sythe Katana 3 + 4ghz E5200 je kod mene bilo. Dalje nisam probavao, vratio sam ga na 3Ghz jer mi je to sasvim dovoljno, a i manji je rizik.

4 tjedna i već 1 i pol zvjezdica :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji je naibolji proc za Klokanje Duo ili Quad

Quad ti ima nizak množitelj pa ti treba bolja ploča i RAM za neki bolji overclock, E5200 zavisno o modelu da se dobro klokati: boot sa 3.9 GHz, radi stabilno na 3.7 Ghz, trenutno na 1.28V 3.45 GHz ,cooler od E4300 bakrena jezgra.Quadovi se više griju pa uzmi neki bolji cooler (heatpipe).

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice