Koji procesor

poruka: 4
|
čitano: 1.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji procesor

Zanima me dali i ovdije vrijedi "Fata je Fata ali dva put je dva put" ili...

Naime radi se o izboru procesora za kućno računalo (igranje me ne zanima) pa neznam što je bolji izbor:

IntelL Core i3 530 koji je dvojezgreni procesor ili Athlon II X4 635 koji je četverojezgreni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji procesor

Ako te igranje ne zanima, onda gledaj da prođeš što jeftinije. Sve ovisi što radiš. Ako se baviš nekim programiranjem i slično, dobro bi ti došao neki 4-jezgrenaš. Možeš uzet ovaj (i više nego zadovoljavajuć). Ako ti računalo služi samo za svakodnevne upotrebe tipa internet, gledanje filmova i slično, onda uzmi athlon x2. jednostavno ne trebaš gledat nešto skupo. Ako se pak baviš nekim ozbiljnijim stvarima, kao što sam napomenuo (video, programiranje i slično) uzmi što jači 4-jezgreni procesorNamigiva. Nadam se da te nisam previše zbunio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor

Ja bi u ovom slučaju rađe fatu (i3) na dobru ploču pa s vremenom ubacio neki drugi iX pa produžio life time kompu.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji procesor
archer02 kaže...

Ja bi u ovom slučaju rađe fatu (i3) na dobru ploču pa s vremenom ubacio neki drugi iX pa produžio life time kompu.

 

zajebi ti fatu, ovaj i3 je za to sta tebi treba totalno naisplativ u usporedbi s ovim athlonom koji je zapravo phenom bez l3 cache.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice