Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

poruka: 49
|
čitano: 8.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
ništa, flash biosa i bok. ako ni to ne pomogne reinstall windowsa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...

Hebemu i komponente i kompjuter, nek se gone u tri pm.

 

Izbombardiran sam BSOD-ovima. Prvo nvlddmkm.sys., pa volsnaps.sys i onda rdybot.sys.

Reinstalirao sam grafičke drivere i stavio ponovno 197.45.

 

CoD2 mogu igrati maksimalno pola sata i onda se sistem zamrzne i moram restartovati. Slično je i sa Assassins Creed 2.

Temperatura procesora je maksimalno 40C, a grafičke kartice je oko 50. Sumnjam jedino na čipset koji se kreće oko 47-49C.

 

Ona opcija za tihi ventilator se zove CPU quiet fan (barem na ASRock) - nisam procitao prijasnje postove pa ne znam da li je ovo netko vec rekao

 

Ako imas ukljucen C'n'Q; iskljuci ga. Ja sam isto dobivao BSOD zbog toga.

 

Ako to ne pomogne onda flash BIOS-a =/

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...

Hebemu i komponente i kompjuter, nek se gone u tri pm.

 

Izbombardiran sam BSOD-ovima. Prvo nvlddmkm.sys., pa volsnaps.sys i onda rdybot.sys.

Reinstalirao sam grafičke drivere i stavio ponovno 197.45.

 

CoD2 mogu igrati maksimalno pola sata i onda se sistem zamrzne i moram restartovati. Slično je i sa Assassins Creed 2.

Temperatura procesora je maksimalno 40C, a grafičke kartice je oko 50. Sumnjam jedino na čipset koji se kreće oko 47-49C.

  Ala de stavi zadnji BIOS LINK garantiram ti da je do toga, usput sam Biostar navodi ispravke problema sa C3 procesorima, a 965 je vecinom C3.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Weky kaže...
boxer kaže...

Hebemu i komponente i kompjuter, nek se gone u tri pm.

 

Izbombardiran sam BSOD-ovima. Prvo nvlddmkm.sys., pa volsnaps.sys i onda rdybot.sys.

Reinstalirao sam grafičke drivere i stavio ponovno 197.45.

 

CoD2 mogu igrati maksimalno pola sata i onda se sistem zamrzne i moram restartovati. Slično je i sa Assassins Creed 2.

Temperatura procesora je maksimalno 40C, a grafičke kartice je oko 50. Sumnjam jedino na čipset koji se kreće oko 47-49C.

  Ala de stavi zadnji BIOS LINK garantiram ti da je do toga, usput sam Biostar navodi ispravke problema sa C3 procesorima, a 965 je vecinom C3.

Ostala je još ta opcija. Odnijet ću ga u ponedjeljak da flashaju BIOS. C3 verzija je.

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 20:44 (boxer).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Joj pa minut posla, nevidim razloga zasto bi nosio u servis komp, ja prije flasham zadnju verziju nego svrsim kad radim onoBelji se

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Weky kaže...

Joj pa minut posla, nevidim razloga zasto bi nosio u servis komp, ja prije flasham zadnju verziju nego svrsim kad radim onoBelji se

Nisam nikada radio flashanje Biosa, pa nisam siguran da nebi šta zajebo.

 

U Minidumpu 12 reporta, a maloprije u windowsima iz čista mira 2 BSOD-a.

Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Dobio sam još 3 BSOD-a i nisam mogao više izdržati pa sam skinuo Bios za C3 i tutnuo ga na USB stick i flashao Bios putem Bio-Flashera (integriran u Biosu).

Veoma jednostavno, samo udri Enter i gotovo. Cool

 

No, datum biosa na matičnoj i novog koji podržava C3 procesore je isti 02.09.2009, tako da ispada da sam flashao sa istim biosom koji je bio na matičnoj ploči.

Ostaje mi samo još da stavim najnoviji Bios za six core procesore koji je BETA.

 

Odoh malo testirati da vidm hoće li biti BSOD-a.

 

Edit: Dobio sam opet dva BSOD-a, sve mi se čini da je možda do memorije ili ću staviti WinXp Sp3 pa da vidim.

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 0:36 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Stavljen je novi bios koji podržava C3, mada je već bio na matičnoj kada je kupljena, al nema veze.

 

Memtest v.4.0 sam pokušao ali neuspješno. Iz nekog razloga testiranje memorije se zaustavi na raznim nivoima progresa. Probao sam 4 puta testirati ali svaki puta zastane, npr. 11%, 18%, 22% a najduže je bilo na 34%. Prilikom testiranja i prije nego je zastao nije izbacivao nikakve greške.

 

Ne razumijem zašto neće da do kraja testira.

 

Izvadio sam memoriju G.Skill 1066Mhz F2-8500CL5D-4GBPK i stavio stari 2x1GB 667Mhz Transcend i evo nekih 15 sati nikakvih problema sa kompjuterom niti BSOD-ovima.

 

Hebemu kad se sjetim da sam inzistirao na matičnoj koja podržava DDR2 da ne kupujem novi RAM dese mi se problemi sa DDR2 RAM-om koji imam.

Jesam baksuz u pm.

 

Registrirao sam se na G.Skill forum pa da vidim dok mi aktiviraju account pa ću iznijeti problem, možda se šta može i riješiti u postavkama u Biosu vezano za memoriju.

 

Defaultne postavke u Biosu su Unganged 800Mhz 5-5-5-15.

 

Ako se netko razumije ili je imao slične probleme molio bih za savjet.

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 14:06 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Jesi napravio memtest sa Transcendon i G.Skillom?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Don Kihoty kaže...

Jesi napravio memtest sa Transcendon i G.Skillom?

Sad mi je u kompjuteru Transcend i radi sasvim OK. Otkako sam ubacio Transcend nisam dobio niti jedan BSOD. Pošto radi OK nisam Transcend testirao sa Memtestom.

 

G. Skill sam probao testirati u par navrata ali bi test uvijek stao na random mjestu. Najviše je došao u prvom pass-u do 34%.

 

Na prijašnjoj matičnoj ploči sam testirao G. Skill oko 2 sata i nije bilo problema. Prijašnja je bila MSI P45-NEO2-FR i Intel E5200.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Ha očito se Gskill memorija i Biostar ploča nepodnose najbolje.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Weky kaže...

Ha očito se Gskill memorija i Biostar ploča nepodnose najbolje.

Izgleda... i šta sad da radim? Imam 4GB neiskoristive memorije.

 

Postao sam upit na G.Skill forumu pa ćemo da vidimo mogu li stručnjaci iz G.Skilla šta izmudrovati. Pregledavajući njihov forum primijetio sam da se ova memorija često prijavljuje kao "problem".

 

Još jedna za pamet da ubuduće kad budem išta više nadograđivao kupovat ću samo komponente iz medum segmenta, ništa neke performance uber điđe tipa memorija i ploča.

 

Jednostavno više mi se ne isplati davati/bacati pare na takve stvari, ne dobijam ništa niti mogu to iskoristiti. Da sam kupio običnu Kingmax 800Mhz sigurno bi bolje prošao.

Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Update...

 

Dobio sam odgovor od G.Skilla i postali su mi određene postavke za memoriju na 1066 i 800 Mhz kao i napone northbridga i memorije.

 

Uzeo memoriju i stavio na matičnu ALI sada u druga dva slota (udaljenija od procesra) i provjerim jel radi sve i nema više problema.

Moguće da se memorija zagrijavala od hladnjaka procesora pa je bacala greške, ali kako sam je samo premjestio u druga dva slota radi OK.

 

Već par sati radi OK, još nije bilo BSOD a igrao sam i CoD2 par sati bez smrzavanja kompjutera.

 

Ostaje još samo da se kupi Mugen 2 i da se namontira jer me defaultni ventilatorcic na cpu hladnjaku strasno nervira zbog buke koju proizvodi na 6000+ rpm.

 

Jel moguće neko rješenje ili improvizacija sa nekim drugim boljim ventilatorom da se stavi na defaultni hladnjak jer se u principu procesor ne pregrijava, dolazi najviše do 51C?

 

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
boxer kaže...

 

Jel moguće neko rješenje ili improvizacija sa nekim drugim boljim ventilatorom da se stavi na defaultni hladnjak jer se u principu procesor ne pregrijava, dolazi najviše do 51C?

 

ja sam npr. stavio 92mm 1100 rpm ventilator da puše po čipsetu i djelomično po pasivnom dijelu hladnjaka procesora što djelomično pridonosi hlađenju, tako da za istu temperaturu hladnjak procesora manje vrti i tiši je... kod mene to ružno izgleda (a da ti ne opisujem - vent razapet u kučištu), ali me je prošlo vrijeme kada je komp morao izgledati tip top

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 8:08 (igy).
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
igy kaže...
boxer kaže...

 

Jel moguće neko rješenje ili improvizacija sa nekim drugim boljim ventilatorom da se stavi na defaultni hladnjak jer se u principu procesor ne pregrijava, dolazi najviše do 51C?

 

ja sam npr. stavio 92mm 1100 rpm ventilator da puše po čipsetu i djelomično po pasivnom dijelu hladnjaka procesora što djelomično pridonosi hlađenju, tako da za istu temperaturu hladnjak procesora manje vrti i tiši je... kod mene to ružno izgleda (a da ti ne opisujem - vent razapet u kučištu), ali me je prošlo vrijeme kada je komp morao izgledati tip top

Otvorio sam kućište i premjestio jedan 120 mm NZXT ventilator koji je ispuhivao vrući zrak izvan kućišta na gornju stranu iznad procesora i direktno puše u hladnjak procesora.

 

Nije ništa pomoglo. Brzina je i dalje preeevelika i prebučna. CPUID HW Monitor mi je prije 10 minuta kada sam igrao CoD2 izmjerio maksimalnu brzinu preko 10 000 + rpm!

 

Što se mene tiče veeeliki propust AMD-a staviti 70 mm ventilatorćić kao stock cooler.

Novi hladnjak i to je to.

Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Update: Scythe Mugen 2 više nije dostupan a mislio sam ga kupiti ove sedmice, a ne zna se kada će biti dostupan.

Šta reći za Scythe Katana 3 SCKTN 3000? Jeli na nivou zadataka da je tih i da može normalno hladiti Phenoma II 965 C3?

Googlao sam ali ne mogu da nađem neki review sa 965..

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

I nije bas dovoljno dobar za 965. Pogotovo u ovim ljetnim vremenima.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965

Katana 3 je OK ukoliko nemišliš jako overclockirati CPU. Za laganu OC i više nego dovljna.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka procesora - I5 750 - Phenom II 965
Weky kaže...

Katana 3 je OK ukoliko nemišliš jako overclockirati CPU. Za laganu OC i više nego dovljna.

Možda nekada ako mu usfali snage, ali za moje potrebe trenutno je ok procesor. Kud nisam uzeo i cooler kada sam uzimao iz ADM-a. Jbg.

Eventualno da pričekam pa da vidim kada bi mogao doći ovaj Mugen.

Radio, ne radio, svira radio!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice