[Prodaja] Konfiguracija

poruka: 48
|
čitano: 6.421
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

CPU: Intel G4560 @ LC-CC-95
MBO: MSi H110-PRO-D
RAM: 1X4GB Crucial 2400 DDR4
HDD1: ST 500 GB
HDD2: WD 500 GB
HDD3; WD 500 GB
GPU: Intel HD 610
PSU: Corsair CX450M
CASE: Corsair 100R
FAN: Stock case exaust 120mm
RGB: LC-PCI-LED
ODD: TSST Corp DVDRW

 

cijena: 2500kn

 

Komp se moze preuzeti i isprobati u Zadru, a mogu ga poslati i otkupno hp ekspresom. Na maticnoj je aktiviran Windows 10 Pro X64, prilazem kljuc.

Cijena podložna korekciji.

 

Proc i hladnjak kupljeni u hr ducanu prije godinu dana, prilazem pisane racune

U drugom hr ducanu kupljeni ram i maticna prije 3 mjeseca, prilazem pisane racune

napajanje i kuciste nabavljeni sa uk amazona prije godinu dana, prilazem racune

rgb nabavljen u linksu prije godinu dana, prilazem racun

ostalo opalo s kamiona :D

 

edit: tek sad vidim da postoji zasebno dio konfiguracije, molim moda da prebaci tamo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 11:15 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija

Ako dozvoliš da dam neko svoje dobronamjerno mišljenje o vrijednosti tih dijelova. (naglašavam, vrijednosti, a to ne znači da ćeš prodat za taj iznos, to može bit i više i manje)

 

CPU: Intel G4560 @ LC-CC-95 300+70KN Prodavao sam i sam pentača na njuškalu i to kad je bio 600+kn, 350kn sam ga cijenio i stajao je oglas mjesec dana niko da prismrdi, a sad ga ima novog za kupit već od 450kn pa i par desetaka kuna manje. KLIK
MBO: MSi H110-PRO-D 250KN H110M ploča novih i to sa više konektora u odnosu na ovu koja ima samo dvi ima već od 330kn, stoga to je to gore dole 20kn.
RAM: 1X4GB Crucial 2400 DDR4 280kn Nova je 330kn, opet važi gore dole 20kn. KLIK
HDD1: ST 500 GB 
HDD2: WD 500 GB
HDD3; WD 500 GB Sva tri diska zajedno 350kn Novih 2tb sa garancijom od 2 godine ima već ispod 500kn, a i oni od 1tb su bolja kupovina za 350kn nego 3 polovna po 500gb ako ne znamo ni starost ni stanje tih polovnjaka. Usporedbe radi, čovjek na pcexpert pijaci prodaje 2x WD red  1tb iz 2015 god. svaki po 250kn pa ne može prodat.

GPU: Intel HD 610
PSU: Corsair CX450M 350kn Za taj isti iznos ima napajanje tebi jako mrsko koje dolazi sa 5 godina garancije i garancijom u HR dućanu, a ono se zove FORTRON 450W, HEXA 85+, 80 PLUS Bronze, a jedini benefit tog tvoh u odnosu na ovo je to što je modularno.
CASE: Corsair 100R To iskreno mogu bubnit cijenu bez obrazloženja, ajde neka bude 250kn.
FAN: Stock case exaust 120mm
RGB: LC-PCI-LED 
ODD: TSST Corp DVDRW 70kn Skupa, ali to će teško zasebno kupit, jedino skup sa svime, isto nemam obrazloženje.

 

Nekih 1700kn

Da je to moje i da mi je pod mus za prodat bio bih sretan i sa 1600kn.

 

Nemoj se ljutit, cijenim ovo kao da sam prodavač, a ne kupac, ili ti ga kao da je moje.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 0:57 (honor8).
6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

hvala na raščlanjenju cijena. Može neki link na komp koji se da nabavit za 1700kn?

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Gorstak79 kaže...

hvala na raščlanjenju cijena. Može neki link na komp koji se da nabavit za 1700kn?

 

Eto taj tvoj. 

6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

ne, ozbiljno, ako negdje ima na prodaju bolja konfa od moje za dvi ipo, spustit cu cijenu...mada sam kantu prije godinu dana platio oko pet tisuca kuna...

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Gorstak79 kaže...

ne, ozbiljno, ako negdje ima na prodaju bolja konfa od moje za dvi ipo, spustit cu cijenu...mada sam kantu prije godinu dana platio oko pet tisuca kuna...

 

Pa ima i novo.

Uz neke iznimke da se uzme zeru lošije kućište, disk od 1tb i bez optičkog, a sve navedeno HR garancija opravdava.

U biti stane i bolje kućište od ovog ili optički ili napajanje jače, kako god za 2500kn se bolje složi od tvoga.

Ja sam lud, ubačena su dva diska u košaru, ide to još 350kn dolje, ta tvoja cijena je teški promašaj po tome koliko vidim.

Iskreno, za 2500kn se daleko daleko jačih konfi na pcexpert pijaci da nać, samo treba sačekat da naleti, sa i5 procesor i bar 8gb rama.

Previše je to kako god okreneš.

Probaj po komponentama prodavat jer tako u kompletu nema teorije da dobiješ toliko. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 10:06 (honor8).
6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

ovo sam sad slozio na nabavi...najnize sto se nesto priblizno mojoj konfi da slozit, bi izaslo oko 2900kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 10:25 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Nemaš šta kužit, slika govori više od 1000 riječi heh.
Ti si složio sa onim što tebi paše, a koliko ljudi zanimaju te lampice, baš taj model napajanja, baš to kućište i baš 3 polovna diska upitne ispravnosti i sve to u uredskoj konfiguraciji heh.

6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

no dobro, ako se netko bude htio cjenkati, mogu dodatno spustiti, ali da cu ga dati za 1700, nema teorije...

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Gorstak79 kaže...

no dobro, ako se netko bude htio cjenkati, mogu dodatno spustiti, ali da cu ga dati za 1700, nema teorije...

 

Ako ti tako kažeš.

Samo bih volio da budeš iskren pa da kažeš da li si uopće prodao i za koliko.

6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

tocno, sto sam ja to lagao? I prodao sto? Grafu? Grafa je otisla za keku kuna

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Nisam ti rekao da lažeš pobogu, samo kažem da bi bilo pošteno sa tvoje strane da napišeš kad prodaš za koliko je otišlo.
Na to sam mislio.
6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

Samo grafa je otisla za sada...

 

kad mi je riknula stara ploca, onda sam prodo hellfire za 650kn, nadozuntao jos i kupio trenutnu plocu i rame, tako da sad prodajem i stari ddr3 ram s prosle maticne...ne muljam ja nis, kod mene je sve transparentno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 10:48 (Gorstak79).
14 godina
offline
[Prodaja] Konfiguracija

Ovo je prije koji tjedan otišlo na PCekspertu za 1600kn (a mozda i manje):

 

Računalno održavano i potpuno ispravno i tiho.
Kućište i napajanje staro 3 mjeseca.
Cijena je fiksna.Zamjena za neki mini pc(Minix,intel NUC itd)
Za sada samo u kompletu.
Procesor- i3 4170(hladnjak LC-CC-95)
Matična- GA-H87-D3H
RAM- 2x4 GB DDR3 Mushkin
Grafička -Sapphire R7 260 X
Napajanje - Corsair CX450M(staro 3 mjeseca,Alzashop)
Kućište - LC POWER LC-7018B-ON(3 mjeseca,Links)
SSD - Corsair 60 GB
HDD- WD Blue 1 TB(star 3 mjeseca,Links)
Optički uređaj-ASUS DRW-2014L1T

6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

eh, pa to je bescjenje covjece...ja sam stari komp sa m.2 diskom i nesto "boljom" plocom i osnovnim softverom platio tisucu eura, i sad ispada da ga ne mogu prodat za 1500kn, a tek godinu dana star...ne znam za pce, ali na njusci nema ni priblizno dobar komp ko moj za novce koje ja trazim...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 11:33 (Gorstak79).
12 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Posto graficka?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Stjepanj kaže...
Posto graficka?

 

Koja ?

Intel HD 610 

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija

Problem je što ljudi koji se ne razumiju previše u kompove kupe konfiguracije po nečijoj preporuci, masno ih plate (preplate) i onda kad prodaju misle da će dobit dobru lovu. PC hardver jako gubi na vrijednosti i to je ono što ljudi odbijaju prihvatiti i zato je njuškalo puno hardvera debilnih cijena. 
Gore konfiguracija napisana polovna vrijedi max 1700-1800kn. Dobro ti je kolega gore sastavio. Njegova konfiguracija ce imati iste performannse kao tvoja samo bez fensi kucista i led lampica a to nekome tko kupuje polovni komp za tu lovu sigurno nije prioritet. Njuskalo nije mjerilo realne cijene niti se tamo po tim cijenama prodaju. Ja sam nekidan trazio i5 haswell i javio sam se na svaki oglas koji je prodavao i nitko nije ispod 100e htio ici, cak ni za i5 4440 i na kraju sam se dogovorio s jedinim covjekom koji nije bio bahat i mislio da je popio svu pamet svijeta i za 100e kupio i5 4670. Tako da slušaj bolje što ti ovdje ljudi kažu jer ćeš po tim cijenama prodat bez problema a ako stavljaš "njuškalo" cijene prodat ces za par mjeseci ili vjerojatnije tek kad spustis cijenu.

All that is...or was...began with a dream...
6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Idealist kaže...

Ovo je prije koji tjedan otišlo na PCekspertu za 1600kn (a mozda i manje):

 

 

Najbolje mjesto za kupovinu polovnih komponenti.

Uz odlične cijene treba istaknut da su šanse da te neko zajebe minimalne, dok na njuškalu nikad nisi siguran i opasnost vreba na svakom ćošku.

 

14 godina
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Gorstak79 kaže...

eh, pa to je bescjenje covjece...ja sam stari komp sa m.2 diskom i nesto "boljom" plocom i osnovnim softverom platio tisucu eura, i sad ispada da ga ne mogu prodat za 1500kn, a tek godinu dana star...ne znam za pce, ali na njusci nema ni priblizno dobar komp ko moj za novce koje ja trazim...

 na njušci su ti većinom "židovi". i kad netko vidi cijenu nečeg kaže sam sebi: "pa zašto i ja ne bih prodavao po toj?". pa rvati smo - to nam je u krvi... ne smiješ gledati koliko si nekad nešto platio. ja sam kupio galaxy S3 za 2000kn (rabljeni), a kasnije ga prodao za 300kn (jedva). i mene steplo i rekao sam si da neću više kupovati rabljeni mobitel skuplji od 600kn. u tvom slučaju odeš na nabava.net i nađeš slične komponente ako nema istih i skineš 20% od cijene u trgovini (to za slučaj da je ono što prodajes novo) i prema tome se ravnaš, naravno sniziš još malo. Ako ide u kompletu još skineš cijenu (jer npr. nećeš da ti ostane jedna-dvije komponente koju nitko ne želi)

6 godina
protjeran
offline
[Prodaja] Konfiguracija

nesto ste mi pretjerano romanticni...ako se netko normalan javi, spustim cijenu, do tada stoji kako je...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 11:57 (Gorstak79).
14 godina
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
honor8 kaže...
Idealist kaže...

Ovo je prije koji tjedan otišlo na PCekspertu za 1600kn (a mozda i manje):

 

 

Najbolje mjesto za kupovinu polovnih komponenti.

Uz odlične cijene treba istaknut da su šanse da te neko zajebe minimalne, dok na njuškalu nikad nisi siguran i opasnost vreba na svakom ćošku.

 

 ma ja sam poludio kad sam to vidio! frendu sam složio polu-konfiguraciju od rabljenih komponenti preko pceksperta za jedan dan (dogovorio) i drugi dan išli u zg po njih. i usfalio nam procesor te smo bili (on je bio :) ) primoran kupiti novog - kupio je i3-4170. tog smo htjeli rabljenog naci, ali u to vrijeme nije bilo. taj proc je jako dignuo cijenu i na kraju ga je ispalo oko 1500kn (maticna, hd7770, i3-4170, ja sam mu posudio ram dok se cijene ne stabiliziraju) i onda za tjedan dana na pcekspertu taj oglas. nisam mogao spavati :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 11:59 (Idealist).
9 godina
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
To je to, samo se treba cijenkat na Njuškalu.
Za i5 4. generacije dati ispod 800kn je dobro.

Ja sam svog i5 4460 oglasio za 800kn i odmah isti dan imao kupca. Čak sam mu platio poštarinu.

Novi košta 1450kn, a plovni bez garancije 800kn je više nego dobro. Ispod 800kn su već i3.

Ne želim reći koliko me koštao
i7 4790k.
SSD koliko si mi života uštedio...
6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Bur33k kaže...
To je to, samo se treba cijenkat na Njuškalu.
Za i5 4. generacije dati ispod 800kn je dobro.

Ja sam svog i5 4460 oglasio za 800kn i odmah isti dan imao kupca. Čak sam mu platio poštarinu.

Novi košta 1450kn, a plovni bez garancije 800kn je više nego dobro. Ispod 800kn su već i3.

Ne želim reći koliko me koštao
i7 4790k.

 

Koga više briga koliko košta novi i5 4460 ?

Mrtav proc odavno što se novog u trgovini tiče.

Gledaj koliko košta ryzen 4 core i i3 4 core, 800-900kn, a samelju tog i5 4460, a uz to mrtav socket i ddr3 ram u odnosu na ddr4 ram i mogućnost upgradea na 6/12 ili 8/16 proceve.

Realno i5 4460 danas vrijedi 500kn, a može se možda dobit 100-200kn više jer dosta ljudi ima i3 ili pentiume pa i i5 je fin upgrade.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija

I ti se sad slijepo držiš vrijednosti a zaboravljaš na tržište. Recimo i5 4670 je jednako jak kao r3 1200 oc na 3.9 sto je neka gornja granica koja se u pravilu postize i platio sam ga 750kn. On bez obzira sto je na ddr3 i dalje gura sve grafe koje gura r3...Plocu i rame sam imao, tj imao sam sve samo sam zamijenio pentium za i5 i dobio ogromno poboljsanje. r3 plus ploca plus 8gb ddr4 bi me izaslo 2000kn a ovako me za iste performanse izaslo 750kn. 

 

PS imam ja i r3 1200 + gtx 1060 tak da je ovo bio samo upgrade stare i za tu lovu sam izjednacio proc sa ryzenom...jedina mana toga svega je da nema neki upgrade path osim na i7 al to je neisplativo...kad dode vrijeme za upgrade mijenjat cu sve jednostavno

All that is...or was...began with a dream...
15 godina
odjavljen
offline
[Prodaja] Konfiguracija

Ja necu komentirati cijenu, ali, ako nemas nista drugo onda barem vlaznim maramicama pobrisi tu prasinu sa kucista...

 

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Mrgud Veliki kaže...

Ja necu komentirati cijenu, ali, ako nemas nista drugo onda barem vlaznim maramicama pobrisi tu prasinu sa kucista...

 

 

To je u biti navlakusa....ja bih htio da neka zena kupi moj komp jer je osjetila ogromnu zelju da ga ocisti :D

6 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
pacijent007 kaže...

I ti se sad slijepo držiš vrijednosti a zaboravljaš na tržište. Recimo i5 4670 je jednako jak kao r3 1200 oc na 3.9 sto je neka gornja granica koja se u pravilu postize i platio sam ga 750kn. On bez obzira sto je na ddr3 i dalje gura sve grafe koje gura r3...Plocu i rame sam imao, tj imao sam sve samo sam zamijenio pentium za i5 i dobio ogromno poboljsanje. r3 plus ploca plus 8gb ddr4 bi me izaslo 2000kn a ovako me za iste performanse izaslo 750kn. 

 

PS imam ja i r3 1200 + gtx 1060 tak da je ovo bio samo upgrade stare i za tu lovu sam izjednacio proc sa ryzenom...jedina mana toga svega je da nema neki upgrade path osim na i7 al to je neisplativo...kad dode vrijeme za upgrade mijenjat cu sve jednostavno

 

Gura ih i i5 2500k čak i bolje od i5 4460, a tako možemo u nedogled.

Ne može vrijedit i5 4460 danas 800kn ako za 850kn imaš u startu brže procesore, sa jačom integriranom grafikom, ddr4 memorijom i mogućnošću upgradea, jednostavno to ti je tako, a pogotovo sa procesorima jer skok na više jezgara je bio nagao i i5 4/4 je preko noći izgubio skoro duplo na cijeni a ponuda novog je bolja i veća.

Danas 4/4 proc sa višim taktom od i5 4460 košta 800-900kn dok je maltene juče 4/4 i5 koštao 1500kn i više.

Cijene su prenapuhane jer onaj ko je netom prije izlaska ryzena kupio i5 4/4 i kosidbe cijena sad se ne može pomirit da je krivi tajming doveo do toga da će popušit više od duplo na maltene novom procesoru.

Pogledaj šta si mogao dobit za isti iznos danas i prije izlaska ryzena.

1400kn ryzen 5 1600 6/12 i 1400kn i5 8400 6/6, a prije 1500kn+ i5 4/4.

 

Free bump 4Gorštak 

 

 

9 godina
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Tako sam i ja razmišljao, fokusirao sam se na one kupce koji ne žele mijenjati cijeli komp nego samo uzeti bolji procesor, valjda pomanjkanje financija.

I5 4460 sam prodao prije nego je najavljen ryzen 2 tako da za 800kn je bolju integriranu grafiku imao samo neki slabašni apu što siše više struje.

Danas ima puno više opcija do 1000kn i cijene polovnih padaju.

Btw: ima oglas i7 proc 4. Generacije i z matična za 2300kn, samo da si kolega posloži računicu.

Prije će netko kupiti top procesor prije 5 godina nego entry level.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Konfiguracija
Bur33k kaže...
Tako sam i ja razmišljao, fokusirao sam se na one kupce koji ne žele mijenjati cijeli komp nego samo uzeti bolji procesor, valjda pomanjkanje financija.

I5 4460 sam prodao prije nego je najavljen ryzen 2 tako da za 800kn je bolju integriranu grafiku imao samo neki slabašni apu što siše više struje.

Danas ima puno više opcija do 1000kn i cijene polovnih padaju.

Btw: ima oglas i7 proc 4. Generacije i z matična za 2300kn, samo da si kolega posloži računicu.

Prije će netko kupiti top procesor prije 5 godina nego entry level.

 ne kužim što je ovo, neka kao super ponuda povoljno, navali dok nije nestalo???? iz kojeg razloga???

zato jer je to i7, nema veze što je to predpotopni model kojeg i3 8350 pregazi na svim poljima, bitno da na nabavi.net neki drek od dućana koji nije ažurirao cijene od 2015.te,

drži cijenu novog 2466kn pa to uzimamo kao referentni orijentir za formiranje cijene 

 

pa jbt za 2700kn se uzme novo iz dućana 8600k i z370 ploča, koji na svakoj će ići 5Ghz.... 

 

žalosno ali ove stvari vidim u dosta slučajeva prolaze, jer u RH bar jedno 80% ljudi još uvijek daje taj sveti zadatak slaganja kompa nećaku od susjede, kojem je referenca da se razumije u kompjutere jer radi na FERu ko pomoćnik domara i sl.

pa onda nećak od susjede/IT expert zavalja neko sranje i pobere sebi parsto kn čistog u džep ili namjesti nekom kompanjonu da uvali staru kramu po cijeni nečeg novog iz dućana...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice