Kako napraviti program?! zaključana tema

poruka: 8
|
čitano: 17.048
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako napraviti program?!

zanimame kako mogu napraviti program...što moram napraviti i koji programi mi trebaju za to...ako znate gdje mogu pronaći nekakav vodič na internetu ako ne molio bih vas kad bi mi onda vi objasnili kako napraviti program?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti program?!

Mislim da imaš u Algoritmu kupiti "Vodić kroz Programiranje za autostopere (u puš pauzi)" za 60kn. Na 410 stranica imaš sve lijepo objašnjeno. Možeš i na Amazonu pronaći "Business software programming in 24 hours, O'Reily" i nije skupa.

 

A možeš i guglati za "programiranje", "uvod u programiranje" itd... Sigurno ćeš nešto naći!

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 19:46 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti program?!
naxeem jer mi možeš reći gdje se ta knjiga točno nalazi jer je na engleskom?
jer ja se u njihovim redovima ne mogu snać!!
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti program?!

Htjedoh reći: da je "napraviti program" toliko opširna stvar da bi se o tome moglo napisati nekoliko stotina tisuća stranica teksta bez nekog većeg efekta.

Programiranje zahtijeva upotrebu mozga, a prvi pravi korak je upotreba te hrpe neurona u potrazi za informacijama.

Danas su nam dostupni brojni servisi: Google, Yahoo... i zaista je malo smiješno ovako opća pitanja postavljati ovdje i na ovaj način.

 

Dakle, Google/Yahoo/Live Search u ruke i kopati!


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti program?!
ma ja si zelim kupit knjigu koliko ima stranica?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti program?!
Radeon PRO kaže...

zanimame kako mogu napraviti program...što moram napraviti i koji programi mi trebaju za to...ako znate gdje mogu pronaći nekakav vodič na internetu ako ne molio bih vas kad bi mi onda vi objasnili kako napraviti program?!

 Ukoliko si početnik; uplati si tečaj programiranja u nekoj školi (tipa algebra), kupi neku od knjiga o programiranju i čitaj ili kao što naxeem kaže "google is your friend".

Metoda uzaludnih pokušaja postoji!!!1
16 godina
offline
RE: Kako napraviti program?!
Radeon PRO kaže...

zanimame kako mogu napraviti program...što moram napraviti i koji programi mi trebaju za to...ako znate gdje mogu pronaći nekakav vodič na internetu ako ne molio bih vas kad bi mi onda vi objasnili kako napraviti program?!

 

instaliraj si sa Bug cd-a .NET framework. Skini si sa Microsoft sitela Visual Studio 2005 express (ili 2008). INstaliraj. Reci File-New-Project -> C# projects -> WindowsApplication i reci OK.
Kad se otvori opali F5. To ti je tvoj prvi program. Nakon toga postupi prema savjetima koje si dobio iznad.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti program?!

Ako hočeš učiti c++ osnove odi si na stranicu
http://metrobroadband.metronet.hr/helena-drpic
..tamo imaš kako pokrenuti razvojno okruženje Dev c++ i adrese s kojeg ga možeš besplatno skinuti i moj ti je savjet da s njim kreneš ako si početnik
a sama stranica te vodi kroz tvoj prvi program u c++ ako te on zanima,pogledaj ništa nečeš izgubiti ,jer prvo je kako rekoše kolege traženje i traženje po netu i knjžarama ,zatim odluka što i tek onda početak.


v_maxcpp
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice