Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 549.218
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
captain_soap_McTawish kaže...
 

Okej, možda želiš remote iz Hercegovine, ali prvo moraš skupiti nešto iskustva i probiti se u industriju, pa onda s tim mijenjati posao i eventualno tražiti remote.

 

 

 Tu se slažem. Naravno da je najteže početi. Ali ti možeš sada i sa Palagruže radit remote, samo ti treba internet veza. Skilovi i iskustvo su ono što se traži. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
U mene ovaka situacija :

Završio SSS - računalni teh. za strojarstvo
Nakon pol godine od kraja srednje radio u tvornici kombajna kao tehničar u proizvodnom inženjeringu. Tam proveo do kraja sezone, tj. šest mj.
Tri mjeseca kasnije nalazim posao u Zgu, tehničar u proizvodnji el. uređaja, iako je zamolba poslana za embedded programera. Selim se s djevojkom.
Nakon pola godine idem u drugu firmu gdje radim isti posao + još više posla sličnog tipa.
Odlučim otići na embedded tečaj. Paralelno u slobodno vrijeme delam svoju elektroniku, hardware dizajn.
Nakon tečaja odlučim raditi DIY projekte kao da radim za firmu, sve po PSu - vlastiti libovi, elektronika, software, mehanika.
Nakon godine dana od završetka tečaja idem u treću firmu gdje radim ko embedded programer.

U svakom slučaju, plata okej za početak(SSS + samouk). Sve po PSu.

Eo moj portofolio - https://github.com/silvio3105
Uskoro izlazi jedan DIY projekt.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 20:26 (silvio3105).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
hardrock kaže...

 Pozdrav, zivim u međimurju...

Da, ima posla ovdje na pretek, ali nema baš puno firma koje bi obucavale radnike za rad na CNCu ((bar kolko sam vidio na HZZu) ako neko ima drugacije informacije slobodno ih podijeli)

većinom se traze radnici koji imaju iskustva u tom području..

Čuo sam od frenda koji je bio u Rijeci na faksu da stvarno ima dost posla tu (raznovrsnog) i da mu je žao što nije ostao u Rijeci..

A sad što se tiče CNC-a znam samo neke osnovne stvari, daleko sam od programiranja - mada sve se da naucit.. Hvala na odgovoru.

Koliko znam, u Međimurju se traže CNC operateri (bez i sa iskustvom) na sve strane. Ako ništa drugo bar toga u Međimurju ima, u svakom mjestu bar jedna firma koja se bavi obradom metala.  

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
3 godine
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Kaj se tiče cnc-a, najbitnije ti je nači majstora da te nauči delati na mašini, programiranje u bilo kojem programu ti je onda najmanji problem.
Svi bi programirali, a ne znaju kak bi stavili komad u cnc i od kud bi krenuli i sa kojim alatom.
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Mislim da smo pred jedno godinu dana tu razglabali o ovoj temi. 

 

Certifikati, akademije, faks itd. su dobra startna pozicija, ali ako stvarno želiš dobiti iskustva, radi na nekom open source projektu. Uzmi nešto sa github-a i probaj dodati neki svoj štih na aplikaciju, probaj ispraviti neki bug u aplikaciji koji su prijavili. Nekad čak zna i dobro ispasti ako uzmeš neki projekt koji su napustili, pa ga nastaviš održavati. 

Isto tako budući da nemaš nikakvog pravog radnog iskustva, moraš biti skroman i sa primanjima. Što se tiče startup-a i sličnih, oni će prije uzeti čovjeka sa pravim iskustvom, platiti ga više i znati da će imati od njega neku korist, nego da plaćaju nekog puno manje, ali da im slijedećih par mjeseci ne proizvodi ništa. Za rookie, najbolje se fokusirati na etablirane, veće tvrtke koje imaju vremena da uzmu rookie-a. 

 

Remote gledaj jedino zapadnije od HR/SLO. Budući da je remote malo pao u zadnje vrijeme i konkurencija je dosta velika, morat ćeš pokazati i neko praktično znanje. Na ex-yu području remote možeš raditi većinom ako si već neko vrijeme u toj firmi već radio, ovako kao prvi posao mislim da nije baš moguće naći remote u HR/SLO. 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
3 godine
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

Eto ja sam bio pomočni građevinski radnik, pa igrom slučaja krenuo sa programiranjem. Godinu dana sam bio nesposoban za rad zbog ozljede na radu, i morao sam biti kući:)

 

Normalno kao i svi, programiranje je cool, ajde da ja i to vidim dok sam kući, shvatio ovo funkcionialno programiranje pa tko bi to shvatio, i baš kad sam mislio odustati, onda sam upoznao OOP:)

Pa rekao svijet da je da je OOP kompleksniji od funkcionalnog programiranja.

Lekcija broj 1, ne slušajte svijet, slušajte ono što možete shvatiti:) 

 

Lekcija broj 2, treba uložiti i malo truda i rada:)

Normalno pošto sam shvatio da imam dara za OOP, u full OOP jeziku, proučavao sam kod danima, po 16h sati dnevno. ja ne kužim što se ovdje događa, onda sam svatio nakon 16 sati, tri dana u komadu što je to polimorfizam:)

Aha, znači to je OOP:)

 

Lekcija broj 3, učiti od najboljih od najboljih:)

Nemojte sebe prodati za nekakve pametnjakoviće, Programiranje for Dummies, ili onaj Splita što je akutalan dok ja učio programiranje, kako se ta legenda zvala:)

Uzmite doktorata iz MIT-a, imate i knjige i što je to programiranje i prolazite sve što uči.  

Fučkaš tutorile, For Dummis gluposti, učite od najboljih. 

Što nogomet ćete učiti od Luke Modrića ili od profesora kinezologije u nekom selu?:)

 

Lekcija broj 4, tražite poslodavca za sebe, a ne za ono što Vas može platiti.

Ako vidite da Vas programiranje ide, tražite poslodavca po mjeri sebi, ako želite raditi starupove, tražite to, ako želite biti programerski činovnik u velikoj kompaniji tražite to, nemojte tražite onog tko će Vas platiti:) 

Tražite ono što i želite raditi.

 

Lekcija broj 5:)

Učite od boljih od sebe. Znate tko me je najviše naučio u programiranju, FER-ovac, CTO 15 godina u programiranju, normalno, čitav njegov projekt, radio gluposti pa imali Legacy koda koji je bio teška glupost pa se naravno developeri ismijavili iz njega.

Ali eto ja sam mudro slušao što priča, čujte lik je CTO u firmi koja preko programiranja okreće 100 milijuna kuna godišnje, FER-ovac, 15g. iskustva Vi stvarno mislite da on pojma nema?:)

 

Lekcija broj 6:) Ako želite biti u geek svijetu i raditi posao preko one stvari, radije se primite nekog drugog posla, jer ćete biti pročitani istog trena, nisu Vam geekovi baš toliki socijalni kreteni:) 

 

I eto tako ćete doći do posla, bez imalo problema:)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice