Bucan ventilator!

poruka: 38
|
čitano: 12.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Imam uz cpu ventilator jos jedan na onom poklopcu od kucista i bucan je uzasno jel mogu nekako samnjit brzinu tog ventilator jel vise nemogu ponoci ni ostavit komp ukljucen kako je bucan!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

pa ja i sebi planiram ugraditi jedan vent.a priatelj mi savjetuje da NE jer i on ima i cuje mu se komp ko misalica!Cool

16 godina
offline
RE: Bucan ventilator!

Tu ništa ne možeš. Takav je kakav je. I ja ga imam i nisam bio zadovoljan pa sam ga izvadio.

AnNaL kaže...

pa ja i sebi planiram ugraditi jedan vent.a priatelj mi savjetuje da NE jer i on ima i cuje mu se komp ko misalica!Cool

Najbolje ti je ugraditi neki TIHI bez dioda. Ja imam Sharkoonov ventilator koji sam kupio za 30 kn i nečujan je.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

pa da i ja san uzeto taj samo cekam da mi komp-u istekne garancija da ga mogu staviti!Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

Uzmi program speedfan i smanji brzinu na 50%, i to ti je to.Osmijeh

Scatter, Senbonzakura Kageyoshi
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2009 19:08 (Bubi).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
Bubi kaže...

Uzmi program speedfan i smanji brzinu na 50%, i to ti je to.Osmijeh

meni ono nista nie  jasno!Iznenađen

14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Jel mogu ventilator ustekat u sata da ga mogu kontrolairat sa speed fanom jel ovako nemogu dok je driket u napajanju.

Znaci imam ovaj prikljucak http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=7425 i tako bi ga ustekao u sata jel to smijem?????

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bucan ventilator!
Loki_111 kaže...

Jel mogu ventilator ustekat u sata da ga mogu kontrolairat sa speed fanom jel ovako nemogu dok je driket u napajanju.

Znaci imam ovaj prikljucak http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=7425 i tako bi ga ustekao u sata jel to smijem?????

Ne. Taj priključak je za HDD, ne za ventilator. A i kako ga misliš priključiti???

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
Loki_111 kaže...

Jel mogu ventilator ustekat u sata da ga mogu kontrolairat sa speed fanom jel ovako nemogu dok je driket u napajanju.

Znaci imam ovaj prikljucak http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=7425 i tako bi ga ustekao u sata jel to smijem?????

ne nije to disk

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
Loki_111 kaže...

Imam uz cpu ventilator jos jedan na onom poklopcu od kucista i bucan je uzasno jel mogu nekako samnjit brzinu tog ventilator jel vise nemogu ponoci ni ostavit komp ukljucen kako je bucan!

Imaš li na matičnoj 3-pinski konektor za vent? Ako imaš spoji ga tamo jer ovako direkt na napajanju ti radi stalno na full okretajima i zato je toliko bučan.

 

Spoji ga lijepo na matičnu i u biosu postavi kontrolu venta na auto i on će se sam ubrzavat ili usporavat prema potrebi... 

14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Na ventilatoru nemam  3-pinski konektor nego onaj klasicni veliki s 4 pina ,onaj sta ima na napajanju

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Ima ko riješenje il da vadim ventilator? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Mislim da ima dodatak da mozes 4 Pinski onaj veliki pretvorit u mali al nisam siguran

 

 

Nek ti to neko drugi odgovori

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2009 22:15 (Skizzy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

Imam i ja taj isti ventilator samo sam napravio slijedeće:

 

Skinuo sam onu plastiku koja bi trebala proizvoditi svjetla

Malo sam odšarafio šarafe i između njih stavio malo spužve da ne lupaju i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2009 8:38 (308gtsfan).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=206

 

Ovaj Zalmanov potenciometar je jako dobar i jeftin 25 do 35 kuna . Potraži ga po dučanima informatičke opreme , imali su ga u Linksu ali ga momentalno nemaju. Još ti je potreban adapter za moleks konektor pa ventilator nemoraš spajati na matičnu ploču več direktno na konektor od napajanja.Taj adapter ti košta najviše 10 kuna.

baster177
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2009 9:07 (baster177).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
baster177 kaže...

http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=206

 

Ovaj Zalmanov potenciometar je jako dobar i jeftin 25 do 35 kuna . Potraži ga po dučanima informatičke opreme , imali su ga u Linksu ali ga momentalno nemaju.

Čekaj to je samo za jedan fan? Mogu li ja onda imat na njemu onaj splitter pa tako jednim kotačićem dva stišat?

Ukoliko želite LOCKERZ POZIVNICU obratite mi se na PM.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

Mislim da možeš mada ne garantiram (u uputstvu je naglašeno da je za jedan ventilator). Za manuelnu kontrolu brzine okretaja ventilatora postoje sistemi sa više potenciometara koji se stavljaju sa prednje strane kučišta.

http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05091212

Mislim da ti je ovaj od 89kn čisto dobar jedino moraš imati slobodan 3.5" utor na kučištu.

Ovaj Colermasterov od 99kn izgleda da je eksterni ,podržava 6 venta a možeš ga postaviti gdje ti odgovara

baster177
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2009 12:25 (baster177).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
Bubi kaže...

Uzmi program speedfan i smanji brzinu na 50%, i to ti je to.Osmijeh

Mislim da to nije zdravo za comp...da mu netreba tolia snage nebi radio na toliko...nznam...

[url=http://www.derventacafe.com]Derventa[/url]
14 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

po meni je najbolje staviti regulator napona na ventilator  i to je to   sve za manje od 20kn!!!!!!! samo otvoris kuciste napajanja!! i zalemis + malo termobuzira da se izolitaju vodovi!!!!! + malo HOTSTICK-a da se sve zalijepi

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2009 16:44 (Fatal Error_System Error).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

zasto bi morao ventilator biti spojeni na 12 V   pa nek ga spoji na 5v

16 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

ili na 7V

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bucan ventilator!

Mislim da se uopće ne treba zafrkavat s namještanjem. Za 25-30kn ima uzet ventilatore koji su tolko tihi da ni neznate da ih imate. Ja imam inter-techov od 120mm i uzet ću još jedan od 92mm najvjerojatnije xilence-ov za 23kn. Razina buke im je 19dba. Tako tiho da ih je lijepo imat Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 20:35 (zabranjeniples).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Bucan ventilator!

mozes smanjiti brzinu kombinacijom molexa, speedfanom, i po meni najbolje ugradnja jednog potenciometra Smijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
Bubi kaže...

Uzmi program speedfan i smanji brzinu na 50%, i to ti je to.Osmijeh

da je bar to tako jednostavno

pola ploča ne podržava to sranje a i vjervatno mu ventovi nisu PWM

...ili se varam?

15 godina
odjavljen
offline
Bucan ventilator!

Ah, kad ljudi ne znaju ispuniti moj PC u profilu.

 

Ako je ventilator na bočnoj stranici jeftinijeg kućišta, svaki će bučiti jer i uz najmanje vibracije vibrira velika površina i proizvodi buku. Stavi ga ili naprijed ispod diska ili natrag ispod napajanja. Najbolje bi bilo kad ne bi uopće imao mrežicu. Ako lim s rupicama to je najbučnije rješenje. Ako je utvor zraka slobodan, onda samo o ventilatoru ovisi razina buke.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!

Eto imam ovakav problem, kupio sam nove ventove Scythe Slip Stream, 120mm - 1900 u linksu, montiram ih na straznju stranu i prednju stranu kucista kad upalim ono normalno cuju se ko helikopteri, instaliram speedfan i cita mi ih ali nece spustiti ja mislim ajde dobro otidem u bios i maticna kolko vidim nema opciju za spustanje ventova samo CPU.

 

Maticna: ASRock M3A770DE AM3

 

BTW: Spoio sam i na molex i na tri pinski na maticnoj oba dva...

 

PLZ help jer ova buka je nenormalna :D.

15 godina
offline
RE: Bucan ventilator!
f1lt3r kaže...

Eto imam ovakav problem, kupio sam nove ventove Scythe Slip Stream, 120mm - 1900 u linksu, montiram ih na straznju stranu i prednju stranu kucista kad upalim ono normalno cuju se ko helikopteri, instaliram speedfan i cita mi ih ali nece spustiti ja mislim ajde dobro otidem u bios i maticna kolko vidim nema opciju za spustanje ventova samo CPU.

 

Maticna: ASRock M3A770DE AM3

 

BTW: Spoio sam i na molex i na tri pinski na maticnoj oba dva...

 

PLZ help jer ova buka je nenormalna :D.

 Ako može smanji vrtnju, ili otvori kućište i vidi "tandrče" li nešto od ventilator?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bucan ventilator!
4ucker kaže...
f1lt3r kaže...

Eto imam ovakav problem, kupio sam nove ventove Scythe Slip Stream, 120mm - 1900 u linksu, montiram ih na straznju stranu i prednju stranu kucista kad upalim ono normalno cuju se ko helikopteri, instaliram speedfan i cita mi ih ali nece spustiti ja mislim ajde dobro otidem u bios i maticna kolko vidim nema opciju za spustanje ventova samo CPU.

 

Maticna: ASRock M3A770DE AM3

 

BTW: Spoio sam i na molex i na tri pinski na maticnoj oba dva...

 

PLZ help jer ova buka je nenormalna :D.

 Ako može smanji vrtnju, ili otvori kućište i vidi "tandrče" li nešto od ventilator?

Ventovi normalno sljkaju,al tih 1900 okretaja mi je previse za 120mm dosta se cuje dok se kombinira grafa+proc+plus ta dva cuje se ko sobni ventilator.

 

Dodao sam sliku speedfana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 22:43 (f1lt3r).
15 godina
offline
RE: Bucan ventilator!
f1lt3r kaže...
4ucker kaže...
f1lt3r kaže...

Eto imam ovakav problem, kupio sam nove ventove Scythe Slip Stream, 120mm - 1900 u linksu, montiram ih na straznju stranu i prednju stranu kucista kad upalim ono normalno cuju se ko helikopteri, instaliram speedfan i cita mi ih ali nece spustiti ja mislim ajde dobro otidem u bios i maticna kolko vidim nema opciju za spustanje ventova samo CPU.

 

Maticna: ASRock M3A770DE AM3

 

BTW: Spoio sam i na molex i na tri pinski na maticnoj oba dva...

 

PLZ help jer ova buka je nenormalna :D.

 Ako može smanji vrtnju, ili otvori kućište i vidi "tandrče" li nešto od ventilator?

Ventovi normalno sljkaju,al tih 1900 okretaja mi je previse za 120mm dosta se cuje dok se kombinira grafa+proc+plus ta dva cuje se ko sobni ventilator.

 

Dodao sam sliku speedfana.

 Veliš da si probao brzinu smanjiti, hmm, ne znam ima li neka alternativa SpeedFanu, ja osobno ne znam, možda Everest iako nisam siguran.Neodlučan

 

 Nisam siguran ali mislim da se može i u BIOSu smanjiti brzina coolera.

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 22:46 (4ucker).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice