Ispravnost procesora i zauzimanje rada procesora

poruka: 39
|
čitano: 18.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso
Moras imati sve najnovije, bios, chipset drivere i gpu drivere. Bios sa stranice proizvodaca laptopa, driveri sa amd stranice.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso

Hvala Valentin :)
Vjerujem na tvoju riječ.Možda bi bilo bolje je da je na idle isto na 2 , 2.2 GHz, ali i ovako radi sasvim uglađeno i dobro.Fan se ne čuje.
Sretan ti Božić usput :)

13 godina
online
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso
Kec11 kaže...

Možda bi bilo bolje je da je na idle isto na 2 , 2.2 GHz
Sretan ti Božić usput :)

Ne bi jer bi u tom slučaju imao veće zagrijavanje i više bi ventilator morao raditi, a bez potrebe. Takt se podiže kada zatreba.

Također želim sretan Božić. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Ispravnost procesora i zauzimanje rada procesora

Nemaš nikakav problem, moj proc čiji je maximum 3,1 GHz nekad radi na valjda 900 MHz, tako nekako... 

Kad nema potrebe, sam spušta frekvenciju...

O turbo boostu ne znam, nisam još imao proc sa turbom...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso

Hvala!
Throttle je u group policy editoru lako onemogućiv.
Ide se u all setting (mislim da se mapa tak zove) i tamo je opcija disable power throttle.Otkad am to isključio, proc mi radi snažno i ne pad i ne trotla kaj je najbitnije.
Kada nekog muči taj problem, u gpeditu je riješiv za čas posla.
Uzivajte u blagdanima :)

5 godina
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso
Kec11 kaže...

Hvala!
Throttle je u group policy editoru lako onemogućiv.
Ide se u all setting (mislim da se mapa tak zove) i tamo je opcija disable power throttle.Otkad am to isključio, proc mi radi snažno i ne pad i ne trotla kaj je najbitnije.
Kada nekog muči taj problem, u gpeditu je riješiv za čas posla.
Uzivajte u blagdanima :)

 Krace ti baterija traje i vise ventilator radi. Rijesio problem koji nisi ni imao ali ako tebe veseli ;)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso

bateriju rijetko koristim, a praznim ju reda radi.nit se grije, nit ventovi ne pušu.ryzen je ryzen.imao sam amd a8 mogao si jaja peć na njemu.sad je to sasvim druga priča

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ispravnost procesora i zauzimanje rada proceso

Sve je up to date. I sad sam unparkao sve procesore, radi na baznoj ili malo iznad bazne frekvencije, naravno oscilira.Ali mi ne trotla više.Doduše kad je na bateriji, onda pada i ispod gigaherca, ali čim ga uštekam u struju, frekvencija se diže, a samim time i performanse su bolje

13 godina
online
Ispravnost procesora i zauzimanje rada procesora

Prestani širiti dezinformacije po forumu jer drugi ovo čitaju i povest će se tvojim primjerom i sje... si laptop.

Posmatrač kaže..

 Krace ti baterija traje i vise ventilator radi.

To će mu biti najmanji problem jer je zagasio zaštitu procesora tvornički namjenjenu da štiti procesor od oštećenja uslijed pregrivanja.

 

EDIT:

 

Problem će imati po ljeti kad je vani 35 stupnjeva, kad se s vremenom hladnjak procesora zapuni prašinom, 

kad ono smeće od tvorničke termalne paste stvrdne do kraja.

Ne razumijem zašto ljudi vole dirati stvari koje su tako fino tvornički podešene i rade kako treba, da se je barem izvuklo

više performansi (ne placebo efekt), ne bi rekao ništa, ovako si samo bude sje... nešto što je radilo kako treba,

zbog ovakvih "majstora" barem servisi imaju pune ruke posla, to podržavam i takve treba dobro lupiti po džepu.

A postoje takvi fini načini da se istovremeno povećaju performanse, snize temp., poboljša trajanje baterije, produži vijek trajanja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 12:54 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice