Koje napajanje?

poruka: 8
|
čitano: 3.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koje napajanje?

imam sljedecu konfu 4gb kingmax,8800GS,GA-M56S-S3,AMD 5200+,2.7,WD 320 GB,imam napajanjeMS 550W PRO ATX al skuzio sam da mi se grije maticna svi kazu da je do napajnja kad igram igre temp. 80 C,PROCESOR 78 dok igram gta iv cod 5 komp pisti nenormalno dok pogledam u nebo prestane pistat i kad pogledam u okolinu onda ponovo pocne temperature su abnormalno visoke zat bi moilo nekog ko zna nek mi kaze moguci problem i nek mi predloži neko napajnje*?Viče

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koje napajanje?

Ja bi ti preporučil Corsair VX450(imam ga)

Jest malo skuplje al odlično radi svoj posao+5 godina garancije

15 godina
neaktivan
offline
Koje napajanje?

To pistanje koje opisujes vrlo vjerovatno proizvodi graficka. Isprobaj graficku u grugom kompjuteru i vidi da li pisti...

Druga stvar je da napajanje unatoc misljenju tvojih prijatelja ne pridonosi zagrijavanju (dapace, cak i pomaze ako ima ventilator

koji izvlaci zrak iz kucista), za to bi po meni napajanje moralo davati previse struje maticnoj sto i da je slucaj

(iako je vrlo malo vjerovatno) nebi drasticno povisilo temperature.

 

Prije bi rekao da ti je sustav hladenja neadekvatan iz nekog razloga, mogucnosti su:

1. lose nanesena termalna pasta (pogotovo ako si sam stavljao/mijenjao hladnjake

2. prasina se nakupila u pasivnim hladnjacima pa lose odvode toplinu s komponenti

3. losa cirkulacija zraka u kucistu

4. koristenje loseg hladnjaka pogotovo ako radis OC

 

Isto tako se neke graficke kartice (kao npr. i tvoja serija 8800) jako zagrijavaju ali je to zapravo kod njih normalno i nije razlog za brigu

 

Svakako postoji mogucnost da je krivac ipak napajanje al nekako me cinjenica da se to dogada samo kad igras

ipak vuce prema misljenu da je graficka.


U svakom slucaju: Provjeri naj prije koja komponenta proizvodi zvuk (ako treba stavi uho na napajanje ili graficku)

da ne bi bezveze kupovao napajanje, a na kraju ti neispravna graficka!

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 2:54 (drnde).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje napajanje?

al meni nije jasno zasto se maticna grije chipset onda prasine nema komp je cist ko suza kuciste je ovako hladnjenje mu nefali

 

http://www.codegenworld.com/admin/product_20/pic_max/b_213.jpg

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koje napajanje?

Jel imas ti na kucistu straznji ispusni ventilator koji ti izbacuje topli zrak van iz kucista jer ako ga nemas to onda i nevalja sigurno zato ti i jesu takve temperature na kompu tj maticnoj  a treba ugradit jedan ventilator od 8cm da ti puse po Chipsetu to ce pomoc sigurno. Trebal bi stvarno stavit bolje napajanje u svoj komp jer to MS šrot napajanje ne valja pa to se zna odavno kvalitetno je i dobro ko Yugo recimo onak za usporedbu kvalitetno napajanje je jako bitno za ispravnost kompa na duge staze a to mnogi zaboravljaju nazalost!Cool

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 16:18 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje napajanje?

imao sam gore venitilator koji je izvalcio van al je pregorio tak da mi je sam osto taj jedan koji uvlaci mislis da ce taj jedan ventilator rijesiti

problem

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koje napajanje?

Straznji ispusni ventilator na kompu mora bit da i stavi ga opet i to jedan od 12cm ako ti pase na kuciste odozada i to ce poboljsat situaciju sigurno!Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje napajanje?

idem sad kupit javim kasnije rezultate pozdrav i hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice