[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

poruka: 7
|
čitano: 1.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

Znaci imam veliki problem .Imao sa graficku karticu radeon r9 270x 2 Gb ,nju sam prodao i kupio r9 390 8 gb...e sad u sred gaminga krepao mi je komp ja sam zakljucio da je riknilo napajanje...bilo je neko 700w ali noname..graficka je zahtjevna pa akde nema veze...preko njuskala sam kupio thermaltake 850 w modularno napajanje...i mislio kako je problem rjesen fino stiglo napajanje ja iscupo staro ubacio novo pristeko 8-pina na cpu odnosno 24-pina na maticnu 6 pina i 6+2 na grafu molexe za ventilatore sve ja to fino pospajao i na kraju pristekao i hdd i ssd sa napajanjem palim racunalo iste sekunde mi izgori ssd ja ono neeee wtf zasto o.O otvara se bios komp se pali nema storagea...ja mutav nisam skuzio da mi je i hdd izgorio...posto mi je ssd ispao prilikom sklapanja novog napajanja kada sam ga vracao u komp ja to sto je crkao ssd pripisem tome i iz laptopa izvadim ssd i spojim u komp nije mi na kraj pameti bilo da ce i taj  ssd prilikom paljenja samo pregorit ...bukvalno malo bjeli dim i cao.i ja donesem jos jedan stari hdd od 120  gb prespojim ulaz na napajanju reko mozda je ovaj u kurcu i spojim spojim taj hdd palim komp i on izgara znaci sprzilo mi je 2 hdd i 2 ssda .i komp sve normalno pali bios ber nema sa cega bootat sustav....sad me zanima jel imao neko takav problem posto sam boga oca kompova se narastavljao i sastavljao nikad mi ssd ni hdd nijee izgorio ako je napajanje i bilo u kurcu sprzi maticnu ili grafu ili rame nesta sprzi ali nikad hdd i ssd eto molim za pomoc neznam sta da radim strah me vise spojiti ga

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

Bijeli dim kada si spojio SSD ?!?!? Biti će da ti je netko prodao lošu travu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

...a jel neznas tu pricu da svaki uredaj radi na mali bijeli dim kad on izade iredaj vise neradi... 

bolje pomagaj nego sto se brines o mojoj travi :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 1:33 (Franjo1995).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O
.
Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 3:20 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

Pravac u servis, neka oni sprze koji hdd/ssd. :)

Moguce da je napajanje defektno, ili maticna radi neki kratki spoj.

Osim ako nemas viska hdd-ova za testiranje, i trazenje krivca, gubljenje zivaca, u suprotnom, servis ti je najbolja opcija.

 

Druga stvar je ako nesto hoce/nece pokrenuti, ali kad pocnu odredene komponente rikavati...

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: [POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O
Pribavi neku drugu, slabiju, test grafičku i slabije napajanje i probaj onda testirat, ako ti i tad sprži onda je matična, previše struje daje na dijelu ata/sata connectora, gledaj da to testiraš s nekim šrot hardverima, da ne bi skurio cijeli komp...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
[POMOC]Problem sa napanjem ili sam lud o.O

zaboravio sam napomenuti da kada mi je izgorilo ovo noname napajanje dok mi nije stiglo ovo sa njuskala od 850 w koristio sam moje staro napajanje iz drugog kompa sasvim normalno je sve radilo ali zbog grafe sam htio ovo jace da mi neizgori i ovo napajanje tako da sumnjam da je u maticnoj problem

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 18:57 (Franjo1995).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice