Spajanje HHD sa eSATA

poruka: 4
|
čitano: 3.100
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Spajanje HDD sa eSATA

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa spajnjem externog HDD 2,5" sa eSATA kablom na laptom (inače Toshiba Tecra, ako šta znači)

Naime, u samom radu laptopa, spajanjem ext. HDD sa eSATA kablom, isti ga ne prepoznaje. Sa USB sve OK (USB služi za napajnje).

 

Nakon što restartam laptop (sa uključenim eSATA) uredno ga prepozna.

 

U BIOS sam pokušavao sa eSATA kontrolerom prebaciti sa IDA (ako sam dobro napisao) u onaj drugi mod (nisam upamtio kako se zove).

U tom modu ne mogu pokrenuti laptop, jer samim tim i HDD laptopa (na kojem je sistem) prebacim u taj mod.

 

Ima li ko kakvo iskustvo?

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 22:51 (ena).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje HHD sa eSATA

Da bi se disk spojen preko eSATA sučelja mogao u radu priključivati i isključivati (hot swap) potrebno je da kontroler radi u AHCI načinu rada.

Tvoj radi u IDE i zato ti ga prepoznaje samo ga ugasiš pa upališ računalo.

Da nebi ponovno reinstalirao sustav napravi prema uputama sa linka i imat ćeš kontroler u AHCI modu i moći ćeš na safely remove disk isključiti u toku rada kao i ponovo priključiti.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 23:04 (F1-IVO).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje HHD sa eSATA

Po uputama podešeno, sve radi. {#}

Hvala.

 

Kako bi i ja nešto naučio, i bilo mi jasnije, zamolio bih za kratko pojašnjenje između ova dva načina spajanja (IDE/AHCI), šta sam dobio?

Da li će HDD (interni) u ATA modu raditi brže ili sporije?

 

Još jedan put Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje HHD sa eSATA

AHCI ima neke funkcije kao što su NQC (native command queuing) i hot swap a i što se tiče brzine ona je ista.

http://www.differencebetween.net/technology/difference-between-ahci-and-ide/

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice