2 PCI Wireless kartice

poruka: 9
|
čitano: 3.697
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
2 PCI Wireless kartice

Jel mogu raditi 2 wireless kartice istovremeno na kompu?

Jedna mi je sada unutra i spaja mi se na jednu wireless mrežu, ali bi htio još jednu staviti da se mogu spojiti na drugu mrežu koja ima internet.

 

Sada je unutra D-Linkova kartica, a stavio bi jos jednu Canyon.

 

Hoce li to sve raditi kako treba?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 2 PCI Wireless kartice
trebalo bi da moze...teoretski da (u praksi nisam probao) stim da ces dobiti jos jednu konekciju tamo ubacis jednu IP adresu vamo drugu i teraj....mada cekaj da jos neko potvrdi..
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
neaktivan
offline
2 PCI Wireless kartice

Pa da, tako sam i mislio..

 

Aj probat cu veceras pa da vidim hoce li raditi.. ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 PCI Wireless kartice
File kaže...

Jel mogu raditi 2 wireless kartice istovremeno na kompu?

Jedna mi je sada unutra i spaja mi se na jednu wireless mrežu, ali bi htio još jednu staviti da se mogu spojiti na drugu mrežu koja ima internet.

 Može, ali morat ćeš napraviti statičnu rutu. Inače će ti raditi samo ili jedna ili druga mreža.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: 2 PCI Wireless kartice
ajd objasni sto staticku ?
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
offline
2 PCI Wireless kartice

Staticku rutu,moraces sam pokucat adrese na jednoj strani,dakle pravis ad-hoc izmedju dva racunara a druga kartica ce kupit net i tamo ces vijerovatno dobivat automacki ip adrese od dhcp_servera....

-Ukoliko si mislio se spojit na net sa dvije konkcije dakle dva izlaza na internet to nece ti uspijet.....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
2 PCI Wireless kartice

E super, znaci radit ce mi..

 

To sam i mislio..

 

1 kartica ce mi automatski preuzeti ip adresu preko dhcp-a, i to ce mi biti internet, a 2. kartica ce mi biti umrezena s ostalim kompovima i to bez interneta, nego samo obican lan, te cu rucno upisati ip adrese.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 2 PCI Wireless kartice
File kaže...

E super, znaci radit ce mi..

 

To sam i mislio..

 

1 kartica ce mi automatski preuzeti ip adresu preko dhcp-a, i to ce mi biti internet, a 2. kartica ce mi biti umrezena s ostalim kompovima i to bez interneta, nego samo obican lan, te cu rucno upisati ip adrese.

 

Hvala!

 Upravo tako,a ukoliko budes htijeo mozes dodatno dopustit i tim racunarima da preko tvog racunara imaju pristup netu....ali prvo se iskonfigurise sve da radi u mrezi,da imas net sa te jedne kartice a dalje sve se naknadno samo podesi....pozz
* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
16 godina
neaktivan
offline
2 PCI Wireless kartice

Evo samo da javim da radi onako kako sam i mislio.

 

Dakle, jedna radi na jednom Lan-u, a druga kartica radi na drugom Lan-u koji ima internet i super sve radi..

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice