Internet connection sharing

poruka: 15
|
čitano: 3.356
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Internet connection sharing

Evo imam problem koji josnisam uspio riješit pa su mi prepurucili ovaj forum posto mislim da je strucan.

Evo sto me muci:

1.ocu spojit 2 kompa crossover-om-ne uspijeva
2.trebao bi se pojavit internet getway-ne prikazuje mi se
3.nemam ruter spajam se prek prijatelja prek antene,a drugi frend ima isto antenu i povezo je dva kompa crossoverm a meni nece neznam zasto
4.neki su mi preporucili switch;sada neznam koliko je to pametno,dali mi mozete nesto vi savjetova

Hvala,svima koji su pomogli

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet connection sharing
mimi1993 kaže...

Evo imam problem koji josnisam uspio riješit pa su mi prepurucili ovaj forum posto mislim da je strucan.

Evo sto me muci:

1.ocu spojit 2 kompa crossover-om-ne uspijeva
2.trebao bi se pojavit internet getway-ne prikazuje mi se
3.nemam ruter spajam se prek prijatelja prek antene,a drugi frend ima isto antenu i povezo je dva kompa crossoverm a meni nece neznam zasto
4.neki su mi preporucili switch;sada neznam koliko je to pametno,dali mi mozete nesto vi savjetova

Hvala,svima koji su pomogli

1) opisi to malo bolje, kako ne uspjeva?
2) ako sam te dobro skontao...ne treba ti se pojaviti getway
3) drug ti ima router/switch pa je spojio tako dva kompa...
4) sto su ti switch preporucili? 

deder reci ti nama, kako se spajas preko prijatelja? 
opisi tu putanju, vrstu kabla i kakve sve uredjaje ima prijatelj.....

malo si nam rekao podataka...mislim da znam kakva ti je situacija al ja ocu samo da ti kazes/potvrdis ....
dal ti frend ima neku kutiju pre antene? kakvu? kako ti ides do frenda? kojim kablom? koliko daleko? ....etc...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
Internet connection sharing

Ok, imam wireless mrežnu u svom kompu s kojom se spajam na frendov ruter ( s dopustenjem naravno ), i ja na svom kompu normalno imam internet, i tu dolazi do problema. Naime imam 2 kompjutora i sad sam ih spojio crossover kablom, oni se spoje ali ne receivaju packetse jedan od drugog i ne mogu ih pingat, i tako ne mogu imat net na drugom kompu.

Nadam se da sam barem malo pojasnio

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet connection sharing
mimi1993 kaže...

Ok, imam wireless mrežnu u svom kompu s kojom se spajam na frendov ruter ( s dopustenjem naravno ), i ja na svom kompu normalno imam internet, i tu dolazi do problema. Naime imam 2 kompjutora i sad sam ih spojio crossover kablom, oni se spoje ali ne receivaju packetse jedan od drugog i ne mogu ih pingat, i tako ne mogu imat net na drugom kompu.

Nadam se da sam barem malo pojasnio

e ovo je vec nesto...
kako si im podesio IP adrese? na oba kompa...
u ovakvom slucaju (posto frend ima router) switch ti bi pomogao(ne bi ti morao jedan pc biti uvek upaljen a i lakse za razdvojit) samo bi ti onda frend trebao sredit u nejgovom routeru dopustenje i ip (ako je tako namestio)
znaci kakve si ip adrese stavio,koji subnetmask? ili mozda dobijas automatski(dhcp) od routera? 
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Ja na svom kompu imam dvije konekcije--- Wireless network connection i Local area connection
E sad na wirelessu dobivam automatski ip adresu od routera, a na LAN-u na kompu koji share-a konekciju imam 192.168.0.1 ( probao 192.168.1.1 , 1.10 , automatski ), a na client-u, znaci na drugom kompu kod mene doma je na automatski stavljeno ( ali kada je automatski pise da je limited, a kada ja dodijelim adresu onda pise da je spojeno- ALI NIJE


Jos da kazem, moj frend napravio istu stvar kao i kod mene, ali njemu radi ( i on se spaja na tog 3. frenda, preko wireless antene )


Malo zbunjujuce, al *jbg*

Uzivajte

15 godina
neaktivan
offline
Internet connection sharing

Mislim da ide ovako nekako:

1. Stavis automatsku IP adresu na wirelessu i ukljucis shareing nakon cega Local area connection dobiva IP adresu 192.168.0.1

2. Na local area connection upises isti default gateway kao sto je dodjeljen wirelessu (nisam siguran treba li i DNS servere upisat)

3. Na client kompu stavis neku staticku IP adresu npr. 192.168.0.6 i pod default gateway upises IP adresu od local area connectiona s kompa na koji si spojen (u ovom slucaju je to 192.168.0.1)

4. I na kraju jos samo upises DNS servere koji su dodijeljeni wirelessu

 

Nadam se da ce ti ovo pomoci.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 2:37 (dandrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Budem probao, hvala =)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Dobra ideja, ali ne pali. Sada drugi komp cak trazi npr. google il tak nes, a prije je odmah ko iz topa server not found. Blizu si bio, al joos nes sitno  fali =)

Uopce ne mogu vidjet onaj drugi komp, niti sherat podatke s njim ( igrat igrice ili sherat pjesme il tak ), a kamoli internet

15 godina
offline
Internet connection sharing

Ali ti se oces spojit LAN-om a ne wifi-em

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Istina, al zar ne bi trebali kompovi nakon toga biti povezani na istu foru ko i u lanu,ono da se vide u workgroupu ( da i isti su workgroup i opet se ne vide ) ????



Uglavnom, molim pooomoc =(

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 19:46 (mimi1993).
15 godina
offline
Internet connection sharing

Evo: Ja preporucujem Wireless-om, http://www.metacafe.com/watch/1608935/how_to_make_an_ad_hoc_network/

I nek ti se frend spoji na tu mrezu i sve prebacujes pomocu shared documents

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 19:51 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet connection sharing

Pazi ti bi trebao ovako

 

Ako ti je frendov router na IP adresi tipa

192.168.1.xxx

192.168.100.xx

10.128.10.xx

etc

IP adrese od PC-ova stavi da su u tom opsegu ...

 

 

dajem primer da je frendov routera na 192.168.1.xx adresi

 

Pc2 zakaciti lanom na PC1 (tj glavni pc koji ima net)

na PC 2 namestiti

ip adresu   192.168.1.xx

subnetmask 255.255.255.0

Getway i DNS stavit da IP od frendovog routera

 

na PC1 (local area network)

ip adresa 192.168.1.xx

subnetmask 255.255.255.0

Getway i DNS stavit da IP od frendovog routera

 

na PC1 WiFI network ostavi kako je sada tj kako sad dobijas

 

 

ovo bi trebalo da radi ...kad spojis PC1 i PC2 tj kad podesis probaj da ih pingas ako imas ping izmedju njih znati to je ok ,

onda pingaj sa PC1 frendov router i onda pingaj sa PC2 frendov router...

K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Pokusat cu i to :)
Puno hvala


Razmisljao sam da kabel mozda ne valja jer je krimpano u ducanu di sam kupio

16 godina
offline
RE: Internet connection sharing
pa odma spoji oba kompa namesti IP kako sam rekao i pingaj jedan drugog...zato sam to rekao da vidis dal ce i gde zapeti...da ne montiras sve i onda lupas glavu de ne valja...vec jedan po jedan...proveris ok znati to sigurno radi ajmo dalje...moze se desiti da je pogresno krimpan...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet connection sharing

Na Pc2 pod default gateway ide IP adresa od Pc1

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2009 16:19 (dandrija).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice