Povezivanje Dlink i Zyxel routera

poruka: 5
|
čitano: 5.692
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Povezivanje Dlink i Zyxel routera

ima par pitanja u svezi povezivanja adsl routera i proširenja wirelless mreže...
koristim dlink 684 za spajanje na net.

Nas nekoliko susjeda smo u mreži, odnosno wirellessom dijelimo pristup adsl-u. Kako signal nije najbolji susjedi na katu zgrade (i dijagonalno od rutera) nemaju baš najbolju vezu odnosno samo u nekim dijelovima stana. Nabavili smo zyxel 334 kako bi pojačali signal za udaljene pc, ali tražimo savjet kako da najbolje upregnemo ova dva routera.
- koji da bude glavni, a koji da ide u bridge mod?
- što sve tada podesiti da drugi pošalje bolji signal udaljenim korisnicima?

 

molim prijedloge i sugestije

Mašta je važnija od znanja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Povezivanje Dlink i Zyxel routera

Evo napisat ću kak ja imam: imam dva rutera, jedan ZyXel P660HW D3 i drugi onu Kasdu 318MUI (tak nešt), obadva od t-coma. Pošto mi je falilo portova na zyxelu, a kasda mi je stajala sa strane, napravio sam ovak. Iz telefonske utičnice kabal ide u kasdu, koja je u ruter modu (dobro, ide u splitter, pa iz njega, nije sad bitno). Iz kasde, koja ima 4 porta, u jedan port je ukupčan lan kabal koji vodi u zyxel. ostala 3 su rezervirana za kompove. Na zyxelu nam ostaju još 3 slobodna porta (jedan zauzet kablom iz kasde), u dva su mi ukopčani kompovi, jedan mi ostaje slobodan. također, wlan u funkciji. To je to. I zaboravih, zyxel mi je u bridge modu, mada nisam probo ga stavit u ruting mod.

 

E sad, nevezano, trebali ste primjetit da imam 4 kompa, pa čemu onda 2 rutera kad se sve može spojit na jedan? pa, to imam raspoređeno po sobama pa mi bilo lako to napravit, osim toga, već sam imo jedan lan kabal od 15m, jedan od 10, jedan od 5m i par od 2 metra, pa reko, šta da stoji u ladici, idem to složit. I mogu reć da sve fino radi, nema nikakvih problema, ni sa brzinom, ni sa pingom, ni sa prepoznavanjem računala međusobno

 

Pozdrav

 

 

edit: napisah da mi je falilo portova na zyxelu, a 4 su mi dost, malo kontradikcije :D. problem je bio u tome što zyxel nije dao da mu nadogradim firmware, ne znam zašt (pisalo da ne valja .rom datoteka :D), pa su dva porta bila rezervirana za iptv, no uspio sam nekidan :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2009 10:43 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje Dlink i Zyxel routera

sbrda, zdola i nisam se baš našao u tvom odgovoru

Mašta je važnija od znanja!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje Dlink i Zyxel routera

Da li bi pomogla D-link indoor (usmjerena) antena??? Dobijem pojačanje signala i bolji kut pokrivenosti... pa vas pitam da li tko ima postavljenu npr. D-Link M60AT (slika) i kako to radi u stvarnosti?Namigiva

indoor antena indoor antena
Mašta je važnija od znanja!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje Dlink i Zyxel routera
2good kaže...

Da li bi pomogla D-link indoor (usmjerena) antena??? Dobijem pojačanje signala i bolji kut pokrivenosti... pa vas pitam da li tko ima postavljenu npr. D-Link M60AT (slika) i kako to radi u stvarnosti?Namigiva

 Antena bi svakako pojačala signal, s time da što je antena usmjerenija kut pokrivenosti je manji i obratno.
Antena na routeru je tzv štap antena i pokriva 360s i ima najmanje pojačanje, što je usmjerenija taj kut je manji, a pojačanje antene mjeri se u decibelima.
Obzirom da već imate 2 routera i signala u dijelu stana, spojite novi router na stari, tj. na onaj koji ima izlaz na net, u bridge modu.
U tom slučaju na "starom" routeru nema promjena (osim ev. security).
Naravno pretpostavka je da novi router ima signala. Količinu signala možete utvrditi npr. programom netstumbler (besplatan), pa onda razmišljati o anteni.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice