Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

poruka: 11
|
čitano: 9.417
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Imam D-link dsl-g684t i mislio sam Thomson ST780iWL  od t-coma zato sto mi sad istice ugovor pa cu ga produzit zato sto je kod mene dostupan samo t-com. Znaci povezo bi d-link dsl-g684t i Thomson ST780iWL. Ima nekih 20 metara razmaka od jednog do drugog kompa i puno prepreka. Zanimaju me vasa iskustva sa modemom Thomson ST780iWL. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Imam isti tip i sve najbolje o njemu.Dva lapa i komp su spojeni s time da je drugi lap na usb bežičnoj vezi sedam metara ,zid,dvoja vrata,a lap je prastari.

v_maxcpp
15 godina
neaktivan
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Cuo sam da je taj modem ima zakjucane opcije neke i da se nemoze promijenit firmware stavit original kao sto sam napravio sa dlinkom i radi puno bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2008 14:07 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Imam ga, odličan router...na njega spajam komp, laptop i sve što se nađe... uvijek vjeran Namigiva

bobo desmra
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Bilo bi lijepo kad bi mi neko reko nekakva svoja iskustva, recimo tipa web sucelje jel se moze koristit ili je zbunjujuce, onda koliki je maximalan protok izmedju ethernet i wlan sucelja ( mislim na izmjereni ne iz karakteristika :) ), grije li se,  pa zatim jel ima konektor il je antena fiksna, kolika je izlazna snaga, zatim jel moze radit u client modu i ap modu, sto podrzava sve ( dynamic dns, koje vrste routanja, vpn ... i sl  ), radi li u bridge modu ... ... ... ili bilo sta drgo :),

Hvala!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

uzas i plac. imamo thomsona u firmi i nece nam ga t-com zamjeniti. sucelje je totalno zbunjujuce, usudio bih se reci najzbunjujuce medju mreznim uredjajima koje sam imas prilike konfigurirati. nama ne radi forward porta 80, i nece li nece. po defaultu su zakljucane sve naprednije postavke uredjaja, a account koji ti dobijes s njim je ogranices. ako uzimas t-com, ovi podaci pomazu:

user: administrator
pass: !M1PhoIAD2

s njima bar mozes dyndns ukljuciti. kolko sam shvatio, bez prckanja po firmwareu se ne moze prebaciti u modem nacin rada, a ikakvih naprednijim opcijama ni nema.

wireless ima uzasno malo opcija, antena se fiksna ja mislim, snaga wireless signala je cak iznenadjujuce dobra, al nema nikakvih naprednijih wireless opcija...

 

uglavnom, moji dojmovi su jako negativni, bjezi od njega ako mozes :)

16 godina
protjeran
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Bio sam mišljenja kako je D-Link sranje (584T) i k tome sranje sa imenom. Thompson mi je promijenio mišljenje (no pun intended). Jel netko zna, zbog čega mu inicijalizacija traje 100 godina. Odsad je za mene Thomspon največe sranje koje sam vidio od routera istoćno od Pecosa.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Ja koristim Thomson već 2 mjeseca i izgubio sam s njime 4 kile...Smijeh....ali nije kriv tomson, nego jeb....metronet koji ga je dobrano zaključao, pa nemogu ništa namjestit. Inače je dobar modem, nikakvih problema hardverskih nema, spajam se bežično, domet mu je nekih 50 metara...sve u svemu nije loš

15 godina
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Imam problem od kad sam uzeo maxtv i ovaj usmjernik. Naime na starom Siemensu se515 veza je bila dobra, a od kad sam spojio ovaj usmjernik ping u igrama skace duplo, a i surfanje ponekad zapinje. Problem je definitivno u Thomsonovom usmjerniku jer sam ponovo spojio stari Siemens i sve radi dobro. Sluzbu za korisnike nema smisla zvati znate zasto. Osobno mislim da je problem u IDS-u. Da, otvorio sam priključne točke potrebne za igre i aplikacije kako i spada.  Jel imao ko ovakav problem i jel ga uspio rjesiti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu
robycro kaže...

uzas i plac. imamo thomsona u firmi i nece nam ga t-com zamjeniti. sucelje je totalno zbunjujuce, usudio bih se reci najzbunjujuce medju mreznim uredjajima koje sam imas prilike konfigurirati. nama ne radi forward porta 80, i nece li nece. po defaultu su zakljucane sve naprednije postavke uredjaja, a account koji ti dobijes s njim je ogranices. ako uzimas t-com, ovi podaci pomazu:

user: administrator
pass: !M1PhoIAD2

s njima bar mozes dyndns ukljuciti. kolko sam shvatio, bez prckanja po firmwareu se ne moze prebaciti u modem nacin rada, a ikakvih naprednijim opcijama ni nema.

wireless ima uzasno malo opcija, antena se fiksna ja mislim, snaga wireless signala je cak iznenadjujuce dobra, al nema nikakvih naprednijih wireless opcija...

 

uglavnom, moji dojmovi su jako negativni, bjezi od njega ako mozes :)

 Koja je IP adresa.
Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
neaktivan
offline
Thomson ST780iWL sta mislite o tom modemu

Za gašenje kontrolne tipke WLAN stisnuti tipku na prednjoj strani i držati ju ne tri nego 30 sekundi. Provjereno!

nikola hranilović
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice