Siguran forum?

poruka: 7
|
čitano: 2.140
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Siguran forum?

prije jedno godinu dana sam imao problema s forumom kojeg sam radio prijatelju.

Mislim da je bio phbb 3 neke ranije verzije... uglavnom u roku od desetak dana forum je bio pun spam-botova, tj korisnika koji propagiraju viagru i 'hot asian teens'...

e sada, obratio sam se za pomoc provajderu hostinga (gem studio) i rekli su mi da pokusam s SMF forumom jer su i sami imali problema s onom verzijom phpbb-a.

 

SMF je tada bio u verziji 1.1.4 i radio je super. Jednostavan i najvaznije siguran od napastnika.

U medzuvremenu prijatelj je promjenio profesiju i zapustio forum, a ja sam danas nesmotreno u jednom razgovoru spomenio taj forum zbog dizajna kojeg sam radio...

Kad tamo forum PUN, KRCAT, nazovite to kako hocete, gamadi,  viagre i 'busty teensa'.

K, shvatio sam poruku, SMF danas ide u verziji 1.1.7 (ili 2.0 beta), dakle greska je u meni sto nisam updejtao taj forum...

 

Pa sad ide jedno pitanje.

 

Koji forum ne pati od ovih bolestiju ili ima recimo self-update funkciju?!

Naravno, treba mi free rjesenje, nikakav custom made forum.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Siguran forum?

Evo ovako.

 

Suvlasnik sam foruma tj portala, gdje je portal u joomli a forum u phpbb3 povezano sa jFusion.

Sve što tebi treba je redovito održavanje foruma i pravilne postavke jer ja sa mojih par tisuća članova nikakvih problema nemam. Za primjer ću ti ti reći da se ograničavanje kretanja nazovite to kako hocete, gamadi,  viagre i 'busty teensa' u phpbb3 može jako lijepo  regulirat u samom AP panelu phpbb3 foruma što hoće reći da si ti prijatelju taj forum instalirao a nisi postavio osnovne postavke pristupa.Druga stvar, ako imaš bilo kakav backup malo stariji puno će ti pomoći jer će ti se otarasit "uljeza".Naravno imaš i gubitke u tome kojih si nadam se svjestan.

 

Nebitno sve to, bilo šta da instaliraš ako nemaš održavanje nemoj ni počinjati.

Stojim na raspolaganju da ti pomognem javi se na pp

 

phpbb je jako dobar i ne zanemaruj ga zbog nečije lijenosti

 

EDIT: kakve veze ima hosting sa tvojom stranicom što se tiče tvog problema?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2009 4:59 (Fidel).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siguran forum?
Fidel kaže...
phpbb je jako dobar i ne zanemaruj ga zbog nečije lijenosti

 

EDIT: kakve veze ima hosting sa tvojom stranicom što se tiče tvog problema?

 
ma da, glavni minus kod toga foruma je bio sto ga nitko nije odrzavao. Moj posao je bio instalirati forum i graficki ga spojiti s stranicom.
Mislio sam da postoji neka opcija kod phpbb-a ili SMF-a koja bi ih odrzavala up-to date.

Jer sad ponovno imam isti problem. Moram coviku izraditi forum, i sve ce biti 5 dok ga ja budem odrzavao ali ZNAM da ce ga on zapustit i zvati me nakon godinu dana mu ocistim to.
Ma to nije moj problem, nego sam si mislio smanjiti obujam posla.

Sto se tice hostinga, bio sam ocajan pa sam njih zvao! Cool srecom ekipa je bila ok pa mi je pomogla.

thx na informacijama
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Siguran forum?
pixelatem kaže...
Fidel kaže...
phpbb je jako dobar i ne zanemaruj ga zbog nečije lijenosti

 

EDIT: kakve veze ima hosting sa tvojom stranicom što se tiče tvog problema?

 
ma da, glavni minus kod toga foruma je bio sto ga nitko nije odrzavao. Moj posao je bio instalirati forum i graficki ga spojiti s stranicom.
Mislio sam da postoji neka opcija kod phpbb-a ili SMF-a koja bi ih odrzavala up-to date.

Jer sad ponovno imam isti problem. Moram coviku izraditi forum, i sve ce biti 5 dok ga ja budem odrzavao ali ZNAM da ce ga on zapustit i zvati me nakon godinu dana mu ocistim to.
Ma to nije moj problem, nego sam si mislio smanjiti obujam posla.

Sto se tice hostinga, bio sam ocajan pa sam njih zvao! Cool srecom ekipa je bila ok pa mi je pomogla.

thx na informacijama

hehe to bi bilo lijepo al nema.
Najbolje ti je daš do znanja svojim klijentima odmah da u slučaju neodržavanja ti sa instalacijom nemaš ništa.
Također ti savjetujem da prilikom otvaranja prvog foruma urediš postvake pristupa i registaracije tako da ograničiš spam.
Ponavljam javi ako zapne.

Lijep pozdrav
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siguran forum?
Fidel kaže...
hehe to bi bilo lijepo al nema.
Najbolje ti je daš do znanja svojim klijentima odmah da u slučaju neodržavanja ti sa instalacijom nemaš ništa.
Također ti savjetujem da prilikom otvaranja prvog foruma urediš postvake pristupa i registaracije tako da ograničiš spam.
Ponavljam javi ako zapne.

Lijep pozdrav
 
 
THX, postavljat cu forum ponovno za par dana. No sam postupak je po meni trivijalan jer instalaciju obavljam kroz fantastico, obicne bude nova verzija, ako ne onda ga lako updejtam.
Sto se tice postavki, mislim da ja i ti mozemo udruzenim snagama to postavit tako dobro ali zastarjeli forum prije ili kasnije biti ranjiv spamerima i onda opet dolazim do iste price...

No, naravno da se ja ogradzujem od toga. Cool , dan kada ga predam u ruke korisniku je dan kada ja vise nemam razloga posjecivati taj forum kao administrator.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Siguran forum?

phpbb 3.0.x je prilično čist od tih napasti....

 

za zapravo zadnjih 4 mjeseca nisam imao niti jedan spam

 

preporučam svakako phpbb jer se pokazalo da su komercijalni forumi poput Vbuletina također jako osjetljivi na spam i budu doslovno zatrpani

www.svijetkulture.com
15 godina
offline
Siguran forum?

Ja korisitim forum preko forumi.hr servera ( u potpisu link )i dosad nisam imao problema sa spamom...Nema toliko funkcija kao ostali ali je brz i pouzdan....

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice