Server u ormaru!

poruka: 17
|
čitano: 10.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Da da, dobro citate, server u ormaru. Cool

Prije nekoliko mjeseci dobio sam ponudu koja se ne odbija,

celeron 997mhz, intel maticna, integriran audio, napajanje, mrezna kartica, cd-rom i kuciste za sitnih 250kn.

Radeon 9550 i HDD WD od 160gb sam imao 'viska'.

Pa kazem sebi, zasto ne bih uzeo ovaj komp. i napravio nesto kao 'server', tj komp koji ce mi sluziti za 24h download i privremeni storage podataka.

Racunalo vec odavno radi bez prestanka (tu i tamo sitni reset). Prije par dana dobio je bitan facelifting od 512 sdrama (ovo je bilo tesko za pronaci).

Na njemu imam modani win xp sp3 i utorrent koji skida s neta, naravno samo legalne stvari.... bozemoj.

 

E i kako mi je nekidan bilo jako dosadno gledam ja njega, a gleda on mene... i govorim sebi, mora da te sasjecemo, preglomazan si, imas losu distribuciju zraka i opcenito mrzim bijela kucista. (slika 1).

Nakon pola sata hardveraj je bio na podu u sobi (slika 2) a kuciste pod kutnom brusilicom. Ideja je bila napraviti kuciste na dva kata, tako da odvojim diskove od maticne, i procesora, tj da ne budu tako blizu jedan drugome.

Vjerojatno se neki sad pitaju zasto sam to sve radio kada sam distribuciju zraka mogao poboljsati kojim ventilatorom, a na kraju krajeva komp se ionako nije puno grijao.. E pa nekao veliko objasnjenje nemam ni ja, bilo mi je dosadno i eto tako...

Dakle, đubre je iskidano i stanjeno za nekakvih 10cm (slika 3). U prizemlju ima dovoljno mjesta za napajanje i maticnu plocu.

Prvi kat je namjenjen za jedan disk (trenutno) i jedan cd-rom (slika 4).

 

Konstrukciju sam napravio za dva-tri sata, koristio sam dijelove racunala, stranice i sve sto se moze ispilati Smijeh.

No sutradan me zasvrbio i novcanik, pa onih 100kuna kao da je htjelo vani. Uzeo sam primer i narančastu boju.

Primer je neophodan za bojanje ovakvih stvari (aluminija), boja se bolje i kvalitetnije ljepi za podlogu.

Sad jos ostaje oprati kuciste (od prasine itd, slika 5) te pituravanje moze poceti.

 

Prvi sloj je samo primer (slika 6), dovoljno da napravim podlogu za boju.

Poslije toga boja (slika 7).

 

I kada se kuciste osusilo, vratio sam svoje turbo-mega-super komponente u njega i sve skupa nagurao ponovno u ormar (slika 8).

 

Eto, server je gotov, a Indiana Jones je upravo stigao od dalekog rodzaka iz Amerike pa idem pogledati film da vidim kako podnosi temperature... i da, ormar se naravno zatvara jer spavam 5 metara od njega.

 

Zivjeli. Cool

P.S. : namjera ovog 'case modinga' nije bila racunalo za izlozbu, od sramote ne bih celerona 997 smjestio u neko bolje kuciste, ovo je samo produkt puke dosade i viska 100kn u novcaniku.

 

u ormaru u ormaru
rastavljanje rastavljanje
stanjeno kuciste za 10tak cm stanjeno kuciste za 10tak cm
drugi kat drugi kat
pranje prije pituravanja pranje prije pituravanja
primer primer
naranca naranca
natrag u ormar, gdje te nitko ne vidi, sramoto jedna... natrag u ormar, gdje te nitko ne vidi, sramoto jedna...
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2008 23:54 (pixelatem).
 
9 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Nedostaju ti slike.

 

 

 

edit* evo ih, taman što sam ostavio post Osmijeh

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2008 23:55 (PROTECTOR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!

ma Adblock plus mi je dopustio postavljanje teksta ali ocito ne i slika, pa sam morao ponovno.

Nego, ajmo, komentari na 'zvjerku'. Nevinašce

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Svaka čast na trudu. Ne mogu se oteti dojmu da bi možda neka druga boja bolje štimala (ok, to je sad stvar ukusa), zvjerka bi bila more evil Nevinašce

 

*edit- Vidim da je disk samo sa jedne strane pričvršćen, koliko je to stabilno?

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2008 0:13 (PROTECTOR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Fenomenalno djelo poznatih autora, nemam riječi :D

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, 4 GB Kingmax DDR2 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Kao što si sam rekao: nije ljepota i radio si samo zbog dosade. E pa neka ti još koji put bude dosadno i da (možda) odlučiš nastaviti na njemu. Ko zna kako će slijedeći put ispasti, možda na kraju ispadne neko uber-cool kućište.

 

Svakako podržavam tvoj rad na njemu.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Sry, nemoj se ljutit, ali ja sam uvijek iskren...ako je zadnja slika finalno djelo, onda je mozda bolje da si ostavio kuciste kako je i na pocetku izgledalo :D

Ali, svaka cast na trudu, uvijek je lijepo gledati svojih ruku djelo...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!
Mithrandir kaže...

Sry, nemoj se ljutit, ali ja sam uvijek iskren...ako je zadnja slika finalno djelo, onda je mozda bolje da si ostavio kuciste kako je i na pocetku izgledalo :D

Ali, svaka cast na trudu, uvijek je lijepo gledati svojih ruku djelo...

 
necu se ljutiti, ali komp ionako stoji u ormaru, tako da je svejedno dali je to veliko bijelo vulgaris kuciste ili ova nakaza... iskreno draza mi je ova narancasta nakaza nego ona bijela, a i temperature su bolje nego sto sam ocekivao.
Naravno, povise diska je jedan 8' ventilator.
Dakle imam isti broj dodatnih ventilatora (jedan) no zbog drugacijeg rasporeda komponenti cijela stvar puno bolje dise.
temperature temperature
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!
pixelatem kaže...
 
necu se ljutiti, ali komp ionako stoji u ormaru, tako da je svejedno dali je to veliko bijelo vulgaris kuciste ili ova nakaza... iskreno draza mi je ova narancasta nakaza nego ona bijela, a i temperature su bolje nego sto sam ocekivao.
Naravno, povise diska je jedan 8' ventilator.
Dakle imam isti broj dodatnih ventilatora (jedan) no zbog drugacijeg rasporeda komponenti cijela stvar puno bolje dise.
 
Ahaaa.....nisam te ja dobro skuzio, ti si to samo zbog funkcionalnosti, tj. airflowa. Kao sto kazes, ova nakaza ima puno bolji airflow :D
Btw, nadam se da taj ormar ima barem perforirana ledja, jer ti ni onda ovo bas previse ne pomaze :D
16 godina
neaktivan
offline
Slatka nadogradnja

evo jos par sitnica je ucinjeno na serveru.

 

1. Skinuo stranice s napajanja, s tim sam maknuo i jedan ventilator a drugi sam precvikao. Napajanje je 230V te se uopce ne grije.

2. Kabele provukao kroz zelenu gumu (šmrk iz Baumax-a Smijeh ).

3. Ugradio dvije narančaste ledice. Da budem iskren kupio sam 4 zelene, ali sve su mi pregorile prvog dana dok sam skuzio gdje ih treba spojiti, poslije sam kupio jos 5 narančastih ali su na kraju samo dvije preživjele.

 

temperature su nazalost ostale iste, no ionako 29°c nije lose za hdd.

ah, kako je prozracno ah, kako je prozracno
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Do jaja sve Smijeh. Daj mi reci nakon pranja sa ćim si ti to prošao po njemu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!
Black Knight kaže...

Do jaja sve Smijeh. Daj mi reci nakon pranja sa ćim si ti to prošao po njemu?

 
primer za aluminij, 76 kuna u brico-storea. Bez njega bi tesko mogao nanositi bilo koju boju na aluminij.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 20:32 (pixelatem).
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!
PROTECTOR kaže...

 

 

*edit- Vidim da je disk samo sa jedne strane pričvršćen, koliko je to stabilno?

 
zacudzujuce jako stabilno. Disk je poprilicno debel te ima veliku povrsinu za naleganje, a zavrnio sam ga s dvije vide.
Ne ide nigdi.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
offline
Server u ormaru!

Možda nije server u ormaru, ali je zato moj komp u ormaru Cool

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2008 12:27 (Dardevil).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Server u ormaru!
ja imam istu zelju za komp (stalni download) pa sam ovo mislio
http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/racunalni-sustav/78389.aspx
jel mi moze dat neko kakav savjet, onaj moj prastari komp ce sluzti kao server
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
16 godina
neaktivan
offline
Server u ormaru!
Iz prakticnih razloga, ja sam imao dual p3 700mhz montiran u jednoj od ladica radnog stola :) Prakticno do bola, odlicna ideja.
Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice