Program za praćenje svega što netko radi?

poruka: 197
|
čitano: 127.014
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?

Keylogger radi keystrokove, odnosno bilježi aktivnost preko tipkovnice. Ima i naprednijih verzija koji mogu izvući i podatke iz clip boarda (kada zabilježi CTRL + V).

 

Sam programčić ti nikako ne može otkriti podatke koje ti imaš na računalu jer nije dizajniran za tako nešto. Keylogger kao takav se koristi za nadzor djece (i kao takav imun na detekciju većine programa koji bi trebali detektirati kojekavo zlonamjerno smeće na računalu) i kao oružje ukoliko napadač želi doći do user name / passa (ako koristiš e-banking, tu može keylogger nanijeti daleko veće štete nego bilo gdje drugdje).

 

Ako je napadač imao fizički pristup računalu kao prvo sve zaštite padaju u vodu... Drugo, daleko jednostavnije je napraviti kopiju dokumenta / particije / diska / storagea. Inače, ako je stvarno računalo napadnuto, podaci koje imaš, već su u rukama napadača. Garantiram...

 

I možda najvažnije pitanje - koliko je taj napadač informatički potkovan? Jer ja ovdje mogu pisati o tome kako se i AES enkripcija, recimo, coldboot napadom jednostavno bypassa, a ovaj koji te zafkrava bi mislio da tom metodom trebaš čizmom koja je prije bila u frižderu udatati po kompu...

 

 

EDIT: Inače zaboravi na keylogger, da ga i imaš, sigurna ne bi to znala...

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 22:25 (Bukva).
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Hej,

osoba je imala pristup mom računalu i jako jako se dobro razumije u ifnormatiku. Zato sam se toliko i zabrinula. Ne bez razloga. Ne bih voljela da netko ima uvida u ono što pišem po kompu (pa i ovo) i u moje osobne podatke.

 

Znači, hoćeš reći da ako je taj netko mogao staviti keyloger na komp ili nešto slično (a kao što sam rekla imao je pristup) da sada i u svakom  trenutku može znati što ja pišem po kopmu, gdje surfam, što imam u kompu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 22:31 (liv_nytt).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Hej,

osoba je imala pristup mom računalu i jako jako se dobro razumije u ifnormatiku. Zato sam se toliko i zabrinula. Ne bez razloga. Ne bih voljela da netko ima uvida u ono što pišem po kompu (pa i ovo) i u moje osobne podatke.

 

Znači, hoćeš reći da ako je taj netko mogao staviti keyloger na komp ili nešto slično (a kao što sam rekla imao je pristup) da sada i u svakom  trenutku može znati što ja pišem po kopmu, gdje surfam, što imam u kompu?

Keylogger bilježi unos s tipkovnice te ga šalje svojem vlasniku. Ima više vrsta keyloggera, neki mogu uzimati sreenshot ekrana i sl.

Ali keylogger nije jedino što pokušava ostati neprimjetno u računalu.

Pogledaj što jedan program (spyshelter premium) sadrži protiv keyloggera:

 

...
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

interesantno. znači sve ovo, svi programi koje sam instalirala su uzalud ako je netko već stavio u moj komp nešto? ili sam u krivu?(kako ga otkriti?) molim te daj link za ovaj program.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 22:38 (liv_nytt).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Bukva kaže...

 

 

 

Ako je napadač imao fizički pristup računalu kao prvo sve zaštite padaju u vodu... Drugo, daleko jednostavnije je napraviti kopiju dokumenta / particije / diska / storagea. Inače, ako je stvarno računalo napadnuto, podaci koje imaš, već su u rukama napadača. Garantiram...

 

 

EDIT: Inače zaboravi na keylogger, da ga i imaš, sigurna ne bi to znala...

  Ovo zadnje je sasvim tacno. Sa obrisanim tekstom se slazem delimicno posto svaki normalni antivirus reagira na keylogere koji su "za nadzor dijece" i dolaze od manje-vise poznatog proizvodaca (bila je tema o ovome u BUG-u) i definitivno reagiraju na sve keylogere koji su kucna izrada.

 

Sada o tesktu kojeg citiram..

 

Svi mi ovdje zaboravljamo da istinske pretnje dolaze od fizickog pristupa druge osobe na vas (moj) PC i ...vec sada ispred sebe, na drugom tabu browsera, gledam upute kako napraviti hardware keylogger koji je vrlo malen i skoro neprimjetan...

Stavlja se izmedu tipkovnice i PC-a. Oni vestiji mogu ga ugurati i u sam konektor PS/2 tipkovnice. Neprimetan, neovisan o OS-u, logira i BIOS lozinke...milina jedna

 

Google-> kljucne rijeci - DIY PS\2 Keylogger

 

Instaliranje keyloggera na tudi PC preko USB sticka je "2 sec" rada

 

 

[edit]

Kada vec paranoisem onda da produzim dalje :)

 

Isto tako, postoje i akusticki keyloggeri (svaka tipka ispusta razliciti zvuk)...zatim..wireless keyloggeri (hvataju signal i dekriptiraju slabo zasticene bezicne tipkovnice) i najevikasniji nacin (bar prema meni) je snimanje sa kamerom :))

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 22:45 (Lazarus Long).
15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?

Gle, kao prvo zaboravi na bilo kakvu privatnost, ako netko još ima pristup tvome računalu, pogotovo ako ima pristup tvom accountu (ili još gore admin accountu).

 

Moj prijedlog bi bio back-up osjetljivih podataka (ali samo njih) i nanovo gaženje Windowsa, jer tko zna što je sve taj netko mogao gore staviti. Sad, opet, što znači "dobro se razumije u informatiku", jer recimo, napadač može napisati i svoj program kojeg niti jedan softver na svijetu neće otkriti (pogotovo jer je ciljano samo 1 računalo). A opet, koje ti to podatke imaš? Popis CIAinih tajnih agenata u jugoistočnoj Europi? Mislim, jel... 

Kao što sam rekao, ako je računalo stvarno napadnuto, ciljani podaci su već odavno u rukama napadača. Ovdje u najboljem slučaju možemo govoriti o preventivi (počevši od toga da tvome računalu nema pristup nitko drugi osim tebe).

 

I da, ako imaš keylogger (a dajem ruku u vatru da ga nemaš), da, zna što u svakome trenutku radiš na kompu, ali NE i što imaš snimljeno na fizičkom mediju (osim onoga što si pisala pa snimila na hard nakon što je keylogger instaliran).

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

Hej,

osoba je imala pristup mom računalu i jako jako se dobro razumije u ifnormatiku. Zato sam se toliko i zabrinula. Ne bez razloga. Ne bih voljela da netko ima uvida u ono što pišem po kompu (pa i ovo) i u moje osobne podatke.

 

Znači, hoćeš reći da ako je taj netko mogao staviti keyloger na komp ili nešto slično (a kao što sam rekla imao je pristup) da sada i u svakom  trenutku može znati što ja pišem po kopmu, gdje surfam, što imam u kompu?

 

Vidi, da skratimo: jedini način da budeš 100% sigurna da nemaš nikakvog smeća na kompu je da napraviš backup svih podataka (čitaj: dokumenata i ostalih važnih datoteka) i da formatiraš HDD te reinstaliraš OS i sve potrebne programe. Pritom bi OS i programi trebali biti kupljeni / nabavljeni / skinuti sa legit izvora (čitaj: direktno od proizvođača ili ovlaštenog dealera). Nakon kompletne reinstalacije, vratiš podatke nazad iz backupa. I naravno, nakog toga paziš kome daješ pristup kompu i po kojim stranicama surfaš i što skidaš / pokrećeš.

 

A očito je da želiš biti 100% sigurna te se stoga gorenavedena metoda nameće sama od sebe. Sve ostalo što je rečeno u ovom topicu je u principu OK (s nekom vjerojatnošću od 99,5% da nemaš ništa takvoga na kompu trenutno), ali mislim da tebe ništa osim 100% neće smiriti. Namigiva

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

interesantno. znači sve ovo, svi programi koje sam instalirala su uzalud ako je netko već stavio u moj komp nešto? ili sam u krivu?(kako ga otkriti?) molim te daj link za ovaj program.

Bolje bi ti bilo bez njega jer sadrži i HIPS (nadgledanje sistema) te bi te to moglo još više zbuniti.

...
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

O super, mogu se slikat onda. Imam podatke, osobne. Što te to toliko zanima? Ne moraju svi biti CIA da bi imali privatnost za koju ne žele da netko drugi (osobito određeni ljudi) zna. A ništa, kako nanovo srediti windowse? Koji je to postupak?

15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Lazarus Long kaže...

 Sa obrisanim tekstom se slazem delimicno posto svaki normalni antivirus reagira na keylogere koji su "za nadzor dijece" i dolaze od manje-vise poznatog proizvodaca (bila je tema o ovome u BUG-u) i definitivno reagiraju na sve keylogere koji su kucna izrada.

Isto kao kada se radi web stranica, pa developer pregleda jer radi na najčešće korištenim browserima, isto tako i programer keyloggera će provjeriti da mu je program neotrkirven na najčešće korištenim zaštitama.

 

Opet kažem, sve zavisi o razini znanja napadača.

 

Inače, jako rijetko će keylogger išta slati napadaču. Najčešće će lokalno spremati keystrokove ili ih uploadati negdje. Staviti program za špijunažu i onda u njemu doslovno ostaviti svoju adresu je, opet, jel, inteligencija...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

i u cemu je problem da enkripcijom omete rad kucanja i salje krive keystrock podatke?

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

Nekome je bitno samo da se podaci ukradu. Osim toga, određena osoba zna da ja znam da je jedino ona mogla staviti keyloger. I ako je tako boli ju đon, bitno da mazne ono što joj treba. Hipotetski.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
torrente kaže...

i u cemu je problem da enkripcijom omete rad kucanja i salje krive keystrock podatke?

ne mora biti samo to. Sad se pričalo o skeniranju/slikanju ekrana.

15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Lazarus Long kaže...
 najevikasniji nacin (bar prema meni) je snimanje sa kamerom :))

Što nije to shoulder surfing, a ne keylogger?

 

@ torrente - enkripcijom čega? Ja ne vidim kako bi se enkripcijom zaštitili podaci...

 

EDIT: Za početak, izbi si iz glave da imaš keylogger...

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 22:56 (Bukva).
16 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

znaju oni o cemu ja pricam.

 

pitam u cemu je problem omest nepoznati logger,za kojeg zna samo tvorac , pomocu enkripcije izmedju komunikacije tipkovnica browser ili nesto trece?

jos je free tool!

 

a za anti-slikanje trebas nesto i platit.

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

ok, samo me zbunjujete. Najbolje da si stavim nove windowse očito, jer ovako mogu imati bilo što u kompu i ne znati, jer očito nema načina da se bilo kakav program/virus/štogod otkrije. Jel tako?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Bukva kaže...

 

@ torrente - enkripcijom čega? Ja ne vidim kako bi se enkripcijom zaštitili podaci...

 

 

,,

 

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
vlad0 kaže...
liv_nytt kaže...

Hej,

osoba je imala pristup mom računalu i jako jako se dobro razumije u ifnormatiku. Zato sam se toliko i zabrinula. Ne bez razloga. Ne bih voljela da netko ima uvida u ono što pišem po kompu (pa i ovo) i u moje osobne podatke.

 

Znači, hoćeš reći da ako je taj netko mogao staviti keyloger na komp ili nešto slično (a kao što sam rekla imao je pristup) da sada i u svakom  trenutku može znati što ja pišem po kopmu, gdje surfam, što imam u kompu?

 

Vidi, da skratimo: jedini način da budeš 100% sigurna da nemaš nikakvog smeća na kompu je da napraviš backup svih podataka (čitaj: dokumenata i ostalih važnih datoteka) i da formatiraš HDD te reinstaliraš OS i sve potrebne programe. Pritom bi OS i programi trebali biti kupljeni / nabavljeni / skinuti sa legit izvora (čitaj: direktno od proizvođača ili ovlaštenog dealera). Nakon kompletne reinstalacije, vratiš podatke nazad iz backupa. I naravno, nakog toga paziš kome daješ pristup kompu i po kojim stranicama surfaš i što skidaš / pokrećeš.

 

A očito je da želiš biti 100% sigurna te se stoga gorenavedena metoda nameće sama od sebe. Sve ostalo što je rečeno u ovom topicu je u principu OK (s nekom vjerojatnošću od 99,5% da nemaš ništa takvoga na kompu trenutno), ali mislim da tebe ništa osim 100% neće smiriti. Namigiva

 

zašto si toliko siguran da nemam ništa štetno u kompu, zbog čega? ozbiljno pitam.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
torrente kaže...
Bukva kaže...

 

@ torrente - enkripcijom čega? Ja ne vidim kako bi se enkripcijom zaštitili podaci...

 

 

,, 

A simanje/praćenje/screenshotovi ekrana?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 23:01 (liv_nytt).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

A simanje/praćenje/screenshotovi ekrana?

..

 

 

sve to sam ti ja vec bio linkao,ali ne pratis.

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 23:05 (torrente).
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

ok, thnx. Trenutačno neizvedivo (ne posjedujem niti jednu karticu) haha, a pretpostavljam da se tim putem plaća.

 

15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?

Ne znam zašto mi se u glavi pojavio onaj post od Smootha nakon ova dva torrentova...

 

 

Inače... Platiti online program za zaštitu kada sumnjaš da imaš napadnuto računalo... Hmmm, da... Ovo već polako ulazi u reverzibilni socijalni xD

 

Ne znam zašto se više i ponavljam, ali ako je imao fizički pristup - ošla baba sa kolačima. Gotovo je. Podaci su ukradeni. Napravila si tonu skenova i komp je relativno čist. Ako je taj netko išao toliko daleko da imaš kojekakve programe na kompu koji te nadziru, možeš ti napraviti što god hoćeš, on će opet, prije ili kasnije, napraviti isto.

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 23:14 (Bukva).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Please help, hitno!
liv_nytt kaže...

Nadam se da nisam pogriješila što ovo stavljam ovdje.
Zanima me postoje li programi pomoću kojih se na vlastitom računalu prati sve što neka osoba na čijem je računalu program instaliran radi? Ako da koji su to i kako ih otkriti? Pitam zato što sumnjam da sam žrtva takvog programa (ako je takvo što moguće, a mislim da je). Što poduzeti u tom slučaju?

Nadam se da ćete mi odgovoriti.

Zatvor?

How about a nice cup of shut the fuck up?
16 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

@liv_nytt

 

da skratimo,raspidaj se kod blizih poznanika tko im privatno stavlja windowse (ne nosi na servis).

neka ti preporuce nekog njima poznatog klinca da ti stavi novu instalaciju.

platis mu da ima za dvije pive i jumbo pizzu.

to neka ti napravi doma dok gledas u pc,a sam tim odlucit ces i sto treba prije peglanja pohraniti da se ne izbrise.

 

kad to zavrsis dodji opet po savjet sto sve staviti od browsera i add-ona, te koji av.

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Bukva kaže...

Ne znam zašto mi se u glavi pojavio onaj post od Smootha nakon ova dva torrentova...

 

 

Inače... Platiti online program za zaštitu kada sumnjaš da imaš napadnuto računalo... Hmmm, da... Ovo već polako ulazi u reverzibilni socijalni xD

 

Ne znam zašto se više i ponavljam, ali ako je imao fizički pristup - ošla baba sa kolačima. Gotovo je. Podaci su ukradeni. Napravila si tonu skenova i komp je relativno čist. Ako je taj netko išao toliko daleko da imaš kojekakve programe na kompu koji te nadziru, možeš ti napraviti što god hoćeš, on će opet, prije ili kasnije, napraviti isto.

 

 

- više ne može je više nema pristup.

torrente kaže...

@liv_nytt

 

da skratimo,raspidaj se kod blizih poznanika tko im privatno stavlja windowse (ne nosi na servis).

neka ti preporuce nekog njima poznatog klinca da ti stavi novu instalaciju.

platis mu da ima za dvije pive i jumbo pizzu.

to neka ti napravi doma dok gledas u pc,a sam tim odlucit ces i sto treba prije peglanja pohraniti da se ne izbrise.

 

kad to zavrsis dodji opet po savjet sto sve staviti od browsera i add-ona, te koji av.

ok, hvala, raspitat ću se. zašto da ne nosim na servis?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Bukva kaže...

Ne znam zašto mi se u glavi pojavio onaj post od Smootha nakon ova dva torrentova...

 

 

Inače... Platiti online program za zaštitu kada sumnjaš da imaš napadnuto računalo... Hmmm, da... Ovo već polako ulazi u reverzibilni socijalni xD

 

neznam sto tebi ulazi i slicnim mreznim expertima...osobno nevolim da mi ljudi prislanjaju glavinjak s ledja bez razloga.

kapisi?

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
liv_nytt kaže...

ok, hvala, raspitat ću se. zašto da ne nosim na servis?

zato sto su tek tamo skloni pronjusit sto sve imas na hardu.

 

ovako kad tvoja kolegica ili susjed preporuci klinca marka markovica kojega ona dobro pozna, onda ti on to sredi.

osim toga,doma si i gledas sto radi.

Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa, bandiera rossa Avanti o popolo, alla riscossa Bandiera rossa trionferà.
13 godina
neaktivan
offline
Program za praćenje svega što netko radi?

imaš p.m.

15 godina
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
torrente kaže...
liv_nytt kaže...

ok, hvala, raspitat ću se. zašto da ne nosim na servis?

zato sto su tek tamo skloni pronjusit sto sve imas na hardu.

Fascinantno...

Ako već ima tako osjetljive podatke, onda nek plati 200-300 ili koliko već kuna da joj profesionalna osoba napravi posao kako spada, a ne neki klinac koji će tri puta stisnuti Next i gotov posao, a problem opet ostaje.

 

Izvlačenje ciljanih podataka, wipe diska, formatiranje, instalacija, odvojeni računi, optimizacija OSa (isključivanje servisa, featuresa, i sl.), sigurnosni softver, enkripcija. Ako sam što zaboravio, ispravite me.

 

Mislim, mutavo gaženje Windowsa... A šteta vremena utrošenog na to... Ako se stvarno radi o krađi podataka, napadač poznaje žrtvu, jel... Što mu je problem opet napraviti isto?

 

Inače, nisam mrežni ekspert, ali tu i tamo znam se zaletiti do, recimo, backtrack communitija i pročitati što oni pišu, tako da nije da baš bzvz trabunjam...

Every hole is a goal!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Program za praćenje svega što netko radi?
Bukva kaže...
torrente kaže...
liv_nytt kaže...

ok, hvala, raspitat ću se. zašto da ne nosim na servis?

zato sto su tek tamo skloni pronjusit sto sve imas na hardu.

Fascinantno...

Ako već ima tako osjetljive podatke, onda nek plati 200-300 ili koliko već kuna da joj profesionalna osoba napravi posao kako spada, a ne neki klinac koji će tri puta stisnuti Next i gotov posao, a problem opet ostaje.

 

Izvlačenje ciljanih podataka, wipe diska, formatiranje, instalacija, odvojeni računi, optimizacija OSa (isključivanje servisa, featuresa, i sl.), sigurnosni softver, enkripcija. Ako sam što zaboravio, ispravite me.

 

Mislim, mutavo gaženje Windowsa... A šteta vremena utrošenog na to... Ako se stvarno radi o krađi podataka, napadač poznaje žrtvu, jel... Što mu je problem opet napraviti isto?

 

Inače, nisam mrežni ekspert, ali tu i tamo znam se zaletiti do, recimo, backtrack communitija i pročitati što oni pišu, tako da nije da baš bzvz trabunjam...

ah, nema toga u mom gradu... E sad me zanima, ako mi dođe serviser da mi instalira nove windowse i učini to, da li to znači da je program za krađu podataka i dalje u komopu i može dalje napadati nove windowse ili ne? MOžda glupo pitanje, al eto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 23:42 (liv_nytt).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice