$RECYCLE.BIN - Virus

poruka: 20
|
čitano: 12.236
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

$RECYCLE.BIN je virus koji se kopira na sve particije, usb stikove i razno... hiddn je i jako me zivcira...kada ga obrisem ponovno se stvori...isprobo sam ga brisati s nortonom 2009, avg 8, avirom,unlockerom....nista nije pomoglo....ako ima ko kaki prijedlog neka javi...Hvala

Joz@
16 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
fry17 kaže...

$RECYCLE.BIN je virus koji se kopira na sve particije, usb stikove i razno... hiddn je i jako me zivcira...kada ga obrisem ponovno se stvori...isprobo sam ga brisati s nortonom 2009, avg 8, avirom,unlockerom....nista nije pomoglo....ako ima ko kaki prijedlog neka javi...Hvala

 to nije virus, to je stvarno recycle bin, probaj nešto obrisati (poslati u recycle bin), obrisani file bit će u tom folderu, služi da ukoliko se predomisliš taj file (koji si obrisao) možeš vratiti na izvornu lokaciju s koje je obrisan...
empty recycle bin će učiniti da file u recycle bin folderu nestane (bude stvarno obrisan sa diska), međutim folder ostaje Osmijeh
mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 1:31 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

E hvala majstore :D

Joz@
16 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus

Imao sam i ja isti problem, uz taj novi folder recycle bin ti ide i autorun datoteka koja se pokrene kad ubaciš neki usb zaraženi, u toj autorun datoteci ti piše da povlači neki file, odi u safe mod i traži taj file, i sve koje nađeš obriši.

C2D E6750 OC@3.2GHz, Gigabyte P35-DS4, RAdeon x1950Pro, DDR2 4Gb @960 MHz
16 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
Pavo kaže...

Imao sam i ja isti problem, uz taj novi folder recycle bin ti ide i autorun datoteka koja se pokrene kad ubaciš neki usb zaraženi, u toj autorun datoteci ti piše da povlači neki file, odi u safe mod i traži taj file, i sve koje nađeš obriši.

 moguće da si imao conficker/downadup infekciju, ukoliko je file u recycleru imao *.vmx extenziju (npr. "jwgkvsk.vmx"), ukoliko je to još uvijek problem preporučam Norman Malware Cleaner
Infekciju će očistiti potpuno uključujući i registre
P.S. za najbolje rezultate program je potrebno pokrenuti u safe modu
mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 17:18 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
fry17 kaže...

$RECYCLE.BIN je virus koji se kopira na sve particije, usb stikove i razno... hiddn je i jako me zivcira...kada ga obrisem ponovno se stvori...isprobo sam ga brisati s nortonom 2009, avg 8, avirom,unlockerom....nista nije pomoglo....ako ima ko kaki prijedlog neka javi...Hvala

 čudno ja sam imao svakakve kompjutere i os-a a to mi se nije nikad dogodilo
15 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus

Na externom disku to imam i ja i naravno s provjerama i provjerom sadržaja svega što se tamo nalazi
mogao sam samo zaključiti da se radi o normalnom košu za smeće.Koš je prazan kad ga ispraznim a
moguće je i zbrisati ga ali nemam potrebe za time zasad.

 

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
gamer2400 kaže...
fry17 kaže...

$RECYCLE.BIN je virus koji se kopira na sve particije, usb stikove i razno... hiddn je i jako me zivcira...kada ga obrisem ponovno se stvori...isprobo sam ga brisati s nortonom 2009, avg 8, avirom,unlockerom....nista nije pomoglo....ako ima ko kaki prijedlog neka javi...Hvala

 čudno ja sam imao svakakve kompjutere i os-a a to mi se nije nikad dogodilo
 control panel - folder options - view - (naznačiti) show hidden files and folders (i skinuti kvačicu sa) hide protected operating system files...
$RECYCLE.BIN folder ćeš naći u rootu svake particije itd.
mama ti je larva
16 godina
neaktivan
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

Dođe mi da formatiram cijeli hard disc i pokidam sve usb-ove neznam jel bi to pomoglo vjerojatno bi se opet kopiro grrrrrrrrrrr

Joz@
15 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
fry17 kaže...

Dođe mi da formatiram cijeli hard disc i pokidam sve usb-ove neznam jel bi to pomoglo vjerojatno bi se opet kopiro grrrrrrrrrrr

 to sam ja morao napraviti, imao hrpu takvih hidden datoteka...
Made in: Neverland C2D E7400 2×2.80Ghz @3.25 P5Q-L DDR2 2Gb(800Mhz) HD4670 512Gb I da ne zaboravim...ﺖﺐﮨﺾﻃﮜ
16 godina
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

Imao sam isti problem, rješio sam ga s Autorun Eaterom.

AMD Athlon 6000+ BOX, 2gb DDR 2 RAM, XFX 9600 GT 740mhz-GPU Clock.
16 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus

E kako se radi u tom programu radi, nikad tako sto nisam vidio koza neka prvo pa čunjić dole kraj sata haha

Joz@
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2009 23:20 (fry17).
15 godina
protjeran
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

prelistao sam cijeli google ( Belji se ) i procitao sam sve postove u bug forumo vezane uz recycle bin i nisam nasao odg na moj problem a taj je da mi je nestao kos sa destopa i sada cisitm kos pomocu ccleaner-a,, inace imam cp sp3 i kos je brisivi kao kod viste e sada ja ga nisam obrisao nego kada sam upalio racunalo iz sleep moda kos nije bilo, sada ako bi mi netko mogoa reci kako da ga vratim odnosno di se nalazi u C particiji probao sam i ono kroz destop > desna tipka > propretis > destop > customize sestop > ali tamo mi nema nigdje kosa, ajde ljudi pomozite!!Plač

Intel e5200 3.5 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus

ti nemaš smeće na radnoj površini ili šta?

 

ako ga želiš vratiti pokušaj ovako. u run upiši gpedit.msc. lijevo odaberi user configuration - administrative templates - desktop. desno dvaput klikni na remove recycle bin icon from desktop i odaberi disabled pa klikni na apply i restartaj komp.

15 godina
protjeran
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
jurluk kaže...

ti nemaš smeće na radnoj površini ili šta?

 

ako ga želiš vratiti pokušaj ovako. u run upiši gpedit.msc. lijevo odaberi user configuration - administrative templates - desktop. desno dvaput klikni na remove recycle bin icon from desktop i odaberi disabled pa klikni na apply i restartaj komp.

 tako je ja nemam smece na radnoj povrsini jednostavno je nestalo i htio bi ha vratit na destop kao i sto sam napisao nije mi to smece bilo orginal ikona kao kod xp nego ja imam kao kod viste moze se jednostavno izbrisati kao slika neka mapa i sl. najbolje bi bilo ako bi znao di se tocno kos nalazi u c particiji da ja napravim shortcut, probao sam ovo sta si napisao i jos drugih sto nacina jednostavno je radi Plač
Intel e5200 3.5 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
neaktivan
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
kris_marko kaže...
jurluk kaže...

ti nemaš smeće na radnoj površini ili šta?

 

ako ga želiš vratiti pokušaj ovako. u run upiši gpedit.msc. lijevo odaberi user configuration - administrative templates - desktop. desno dvaput klikni na remove recycle bin icon from desktop i odaberi disabled pa klikni na apply i restartaj komp.

 tako je ja nemam smece na radnoj povrsini jednostavno je nestalo i htio bi ha vratit na destop kao i sto sam napisao nije mi to smece bilo orginal ikona kao kod xp nego ja imam kao kod viste moze se jednostavno izbrisati kao slika neka mapa i sl. najbolje bi bilo ako bi znao di se tocno kos nalazi u c particiji da ja napravim shortcut, probao sam ovo sta si napisao i jos drugih sto nacina jednostavno je radi Plač
 Jesi koristio neki alat za čišćenje registrya prije nestanka koša s desktopa? CCleaner? Može lako biti da ti je on pobrisao jedan ključ u registryu od koša za smeće! Ja sad baš u temi vas desktop pisao kako se uklanja koš za smeće u XP-u- Vratit se nemože, jedino ako napraviš bacup ključa pa ga kasnije vratiš.
No mogao bih ti možda tu poslati ključ sa svog windowsa pa ga importiraš u svoj registry?
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 15:26 (Bellatrix).
15 godina
protjeran
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
Bellatrix kaže...
kris_marko kaže...
jurluk kaže...

ti nemaš smeće na radnoj površini ili šta?

 

ako ga želiš vratiti pokušaj ovako. u run upiši gpedit.msc. lijevo odaberi user configuration - administrative templates - desktop. desno dvaput klikni na remove recycle bin icon from desktop i odaberi disabled pa klikni na apply i restartaj komp.

 tako je ja nemam smece na radnoj povrsini jednostavno je nestalo i htio bi ha vratit na destop kao i sto sam napisao nije mi to smece bilo orginal ikona kao kod xp nego ja imam kao kod viste moze se jednostavno izbrisati kao slika neka mapa i sl. najbolje bi bilo ako bi znao di se tocno kos nalazi u c particiji da ja napravim shortcut, probao sam ovo sta si napisao i jos drugih sto nacina jednostavno je radi Plač
 Jesi koristio neki alat za čišćenje registrya prije nestanka koša s desktopa? CCleaner? Može lako biti da ti je on pobrisao jedan ključ u registryu od koša za smeće! Ja sad baš u temi vas desktop pisao kako se uklanja koš za smeće u XP-u- Vratit se nemože, jedino ako napraviš bacup ključa pa ga kasnije vratiš.
No mogao bih ti možda tu poslati ključ sa svog windowsa pa ga importiraš u svoj registry?
 moguce da se dogodilo sa ccleaner-om, ma nije bitno gospodin Ivo mi je poslao kljuc ali nije radio, znas posalji mozda ce tvoj raditi dat cu ti e-mail na pp!!
Intel e5200 3.5 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
protjeran
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus

Kris_marko jesi probo ovako da vratiš recycle bin:

 

Start > command prompt

 

regsvr /u shell32.dll

Q6600 , EX38-DS4, OCZ DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G stoncin3@windowslive.com
15 godina
protjeran
offline
RE: $RECYCLE.BIN - Virus
stoncin3 kaže...

Kris_marko jesi probo ovako da vratiš recycle bin:

 

Start > command prompt

 

regsvr /u shell32.dll

 javlja mi gresku da nije naslo!!
Intel e5200 3.5 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
protjeran
offline
$RECYCLE.BIN - Virus

evo proradilo je ty Bellatrix! i ty ostalima koji ste isto pruzili pomoc ;)!!

Intel e5200 3.5 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice