Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.731.857
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...
Marko :D kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

BitDefender nije nimalo light. Meni je usporio boot za nekih 50-ak sekundi. BitDefender Free ti je lagan.

 A koji antivirus je onda light, ali da i dalje normalno napravi posao?

Stavi si BitDefender Free + MBAE i s tim nećeš imati problema. Ako hoćeš jaču zaštitu koristi ovu kombinaciju:

 

BitDefender Free + GlassWire/Comodo Firewall + MBAM + MBAE + EEK + AdGuard/uBlock + OpenDNS

15 godina
suspendiran
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 Bilo bi bolje da je tata tih 200 i nešto kuna dao tebi da kupiš još koju "igricu" nego što ih je potrošio za kilavi BD! Ali nema veze, ionako uskoro počinje škola. Teško da ćeš uspjeti očistiti računalo s bilo kojim alatom. Dakle, formatiraj i nanovo.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
NiramX kaže...

Isplati li se staviti Malwarebytes Anti Exploit? Ima li kakvih negativnih strana?

Isplati se, naravno. Nema nikakvih negativnih strana. 

13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
BlackMoon kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 Bilo bi bolje da je tata tih 200 i nešto kuna dao tebi da kupiš još koju "igricu" nego što ih je potrošio za kilavi BD! Ali nema veze, ionako uskoro počinje škola. Teško da ćeš uspjeti očistiti računalo s bilo kojim alatom. Dakle, formatiraj i nanovo.

 hahaha ma jok, imam par malicioznih aplikacija koje zelim maknut i zelim si komp odmah i od virusa ocistit jer je moj mladji buraz ocito nekaj skidao kaj nije trebao...

sup bro?
15 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
NiramX kaže...

Isplati li se staviti Malwarebytes Anti Exploit? Ima li kakvih negativnih strana?

 Stavi ga, slobodno. Čuči u tray-u i ne usporava ništa, sam se nadograđiva...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 UPDATE: Odlucio sam se za bitdefender, krenuo ga instalirat, i kaze mi da win10 ga nepodrzava, HELP PLEASE

sup bro?
13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 UPDATE: Odlucio sam se za bitdefender, krenuo ga instalirat, i kaze mi da win10 ga nepodrzava, HELP PLEASE

Onda uzmi Avast! Free jer je on kompatibilan sa Windowsima 10.

13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Marko :D kaže...
Strm kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 UPDATE: Odlucio sam se za bitdefender, krenuo ga instalirat, i kaze mi da win10 ga nepodrzava, HELP PLEASE

Onda uzmi Avast! Free jer je on kompatibilan sa Windowsima 10.

 Jel postoji kakva solucija za bitdefender?

sup bro?
13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...
Marko :D kaže...
Strm kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 UPDATE: Odlucio sam se za bitdefender, krenuo ga instalirat, i kaze mi da win10 ga nepodrzava, HELP PLEASE

Onda uzmi Avast! Free jer je on kompatibilan sa Windowsima 10.

 Jel postoji kakva solucija za bitdefender?

Ako nije optimiziran za Windows 10, ne.

13 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Marko :D kaže...
Strm kaže...
Marko :D kaže...
Strm kaže...
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 UPDATE: Odlucio sam se za bitdefender, krenuo ga instalirat, i kaze mi da win10 ga nepodrzava, HELP PLEASE

Onda uzmi Avast! Free jer je on kompatibilan sa Windowsima 10.

 Jel postoji kakva solucija za bitdefender?

Ako nije optimiziran za Windows 10, ne.

 Instalirao sam bitdefender free, a mbae sto brijem da je malwarebytes anti exploit, sad samn dobar s time?

sup bro?
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@marko

Nije avast jos uvjek full kompatibilan sa windows 10 pogotovo sa 64 bit verzijom.  Iako i avast i ostali navode da su im proizvodi kompatibilni sa desetkom , to je samo djelomicno istina.   Ja se vec danima sa time bakcem i nisam ni blizu rjesenja.   

 

Avast nakon instalacije ima vecinu 32 bitne procese a drajver za deep scan i virtualizaciju ne legne ispravno iako instalacijska procedura neprijavi nikakvu grešku.   Za bitdefender free support od bitdefendera striktno navodi da program ne rabi sve svoje mogucnosti na desetki.

Avg javlja errore.

Panda 2016 free isto vrti 32 bitne procese. Kaspersky otvoreno priznaje da pol funkcija neradi pod desetkom. 

 

Tako da to kaj svi oni navode da je postignuta kompatibilnost neznaci da su sve mogucnosti u full funkciji. Cis ni nakon tri godine nije full ispoliran i popeglan niti za osmicu tako da bu se i desetka nacekala koju godinu.  Meni je cis na desetki gubio postavke koje zadam , sandbox se ponekad neda ocistiti i onaj modul dijagnostike nekad nemoze dovrsiti radnje.

 

Eset 9 beta radi ok ali isto ima musice sa postavkama a i fw je počeo bezveze blokati ruter ponekad.

 

Malwarebytes anti exploit je isto tako napol, nekad javi da stiti chrome a nekad i ne javi.  Edge uopce nije podrzan od mbae a i isto se fura na 32 bit procesima.

 

 

Nažalost , situacija sa antivirusima za desetku je daleko od idealne....N

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jel Windows Defender za windows 10 išta dobar-ili da instaliram neki drugi antivirus

12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...
Tako da to kaj svi oni navode da je postignuta kompatibilnost neznaci da su sve mogucnosti u full funkciji. Cis ni nakon tri godine nije full ispoliran i popeglan niti za osmicu tako da bu se i desetka nacekala koju godinu.  Meni je cis na desetki gubio postavke koje zadam , sandbox se ponekad neda ocistiti i onaj modul dijagnostike nekad nemoze dovrsiti radnje.

 

Stvarno? Nisam doživio niti jedan od navedenih problema.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Bitdefender free mi uredno radi na win10 64bit, ali mbae nebih bas rekao.. nepokazuje mi ikakve znakove zivota osim sto mi je dolje u trayu...

sup bro?
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@niramx

 

Da me nebi krivo shvatio , i ja smatram cis odlicnim proizvodom , no uvjek sam imao nekih problemcica. Vidis da im ponekad pise da su bugfixali preko 300 gresaka iz prethodne verzije tako da ima cis svoje uspone i padove , a ti imaš izuzetnu srecu ako u par godina nisi na cisu natrcao niti na jedan od tih silnih bugova koje ispravljaju iz verzije u verziju.   Vidi im forum : tri godine od izlaska osmice a nema dana da tam neko neprijavi divljanje cisa na osmici...    Zato sam skeptik i za desetku da bi moglo potrajati .....   

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

How to verify that MBAE is working correctly

 

MBAE koristi i 64 bitni proces pored 32 bitnog, barem je tako kod mene.

 

Ono u vezi da ne javlja svaki put da je browser tipa Chrome zaštićen, to je samo display bug i bit će ispravljen u sljedećem buildu ja mislim, zaštita i dalje radi samo ne bude svaki puta ta notifikacija.

"Sometimes when opening browsers a second time and subsequent times thereafter, the protection events are not reflected by balloons or in the LOGS tab of the UI. However this has no effect on protection as MBAE continues to protect Chrome. This can be verified by downloading the test tool, renaming it to chrome.exe and executing the exploit simulator."

 

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@strm

 

Neradi ti uredno bitdefender free na desetki ali ti to nevidis na prvu.  Neradi im ispravno rootkit scan i heuristika ne desetki jer taj bitdefender free je iz 2014 i ispoliran je za osmicu....

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@strm

 

Neradi ti uredno bitdefender free na desetki ali ti to nevidis na prvu.  Neradi im ispravno rootkit scan i heuristika ne desetki jer taj bitdefender free je iz 2014 i ispoliran je za osmicu....

 Nasao mi je sve viruse koje sam imao, win mi je svjez i imao sam par malicioznih aplikacija i smeca koje je nasao i obrisao

sup bro?
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@niramx

 

Da me nebi krivo shvatio , i ja smatram cis odlicnim proizvodom , no uvjek sam imao nekih problemcica. Vidis da im ponekad pise da su bugfixali preko 300 gresaka iz prethodne verzije tako da ima cis svoje uspone i padove , a ti imaš izuzetnu srecu ako u par godina nisi na cisu natrcao niti na jedan od tih silnih bugova koje ispravljaju iz verzije u verziju.   Vidi im forum : tri godine od izlaska osmice a nema dana da tam neko neprijavi divljanje cisa na osmici...    Zato sam skeptik i za desetku da bi moglo potrajati .....   

 

Upoznat sam s cijelom situacijom, ali u 6 godina korištenja što CFW-a, što CIS-a nikada nisam naišao na značajne probleme, tako da mi je sve to pomalo začuđujuće.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@niramx

 

Da me nebi krivo shvatio , i ja smatram cis odlicnim proizvodom , no uvjek sam imao nekih problemcica. Vidis da im ponekad pise da su bugfixali preko 300 gresaka iz prethodne verzije tako da ima cis svoje uspone i padove , a ti imaš izuzetnu srecu ako u par godina nisi na cisu natrcao niti na jedan od tih silnih bugova koje ispravljaju iz verzije u verziju.   Vidi im forum : tri godine od izlaska osmice a nema dana da tam neko neprijavi divljanje cisa na osmici...    Zato sam skeptik i za desetku da bi moglo potrajati .....   

 Problem je u tome kaj i nakon izlaska win10 jako puno ljudi se i dalje drzi win7 i to je njima najbolji windows na svjetu kao sto je i xp bio i jos uvijek je isto... no nisu samo i korisnici krivi, sa win7 isto je bilo puno skeptika u pocetku zato sto je vista bila shit(dobro samo na pocetku) no vise nikoga nije zanimala vista a kako je win7 sa svojim aerom slican njoj dosta je vremena trebalo da svi predju na win7, i onda kad su svi presli na win7, izasao je win8, koji je takodjer, u pocetku bio shit dok nije 8.1 izasao koji je odlican, no opet svima je windows ko windows 8 jednak i tu je problem... i sad  kad je 10 izasao ovi problemi s sigurnoscu korisnika... Ono sto zelim reci je da, sve se vrti oko nas krajnih korisnika, zas bi itko zurio da napravi svoj software komptabilan s najnovijim operacijskim sustavom kad je ionako kolicina korisnika istog relativno mala?

sup bro?
14 godina
offline
Re: antivirus HITNO
Strm kaže...

Poz ekipa! Trebam HITNO preporuku antivirusa i svega toga sto ce mi fino cistit komp, mora biti light sto vise jer si nezelim zrtvovat brzinu i igricama. Tata mi ima licencu za Bitdefender koju je bas kupio, da nj koristim? Ako ne koji onda?

 Koristi ono što ti je Marko savjetovao i možeš probati skenirati sa Malwarebytes Antimalware (makni kvačicu sa enable trial na kraju instalacije), Emsisoft Emergency Kit i HitmanPro (free verzija od HitmanPro može samo skenirati, ali je brz scan pa dobro dođe kao dodatno mišljenje). To su sve on-demand scanneri, dakle ne pale se sami niti se vrte stalno u pozadini, samo kada ih upališ da skeniraju.

Inače je i samo MBAM dovoljan ali pošto si imao viruse preporučio bih ti da probaš sa sva 3 dok sva trojica ne pokažu da je komp čist.

 

Svakako ubaci i neki adblocker tipa uBlock Origin jer je brat vjerojatno tako skupio virus, preko malvertisinga

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@marko

Nije avast jos uvjek full kompatibilan sa windows 10 pogotovo sa 64 bit verzijom.  Iako i avast i ostali navode da su im proizvodi kompatibilni sa desetkom , to je samo djelomicno istina.   Ja se vec danima sa time bakcem i nisam ni blizu rjesenja.   

 

Avast nakon instalacije ima vecinu 32 bitne procese a drajver za deep scan i virtualizaciju ne legne ispravno iako instalacijska procedura neprijavi nikakvu grešku.   Za bitdefender free support od bitdefendera striktno navodi da program ne rabi sve svoje mogucnosti na desetki.

Avg javlja errore.

Panda 2016 free isto vrti 32 bitne procese. Kaspersky otvoreno priznaje da pol funkcija neradi pod desetkom. 

 

Tako da to kaj svi oni navode da je postignuta kompatibilnost neznaci da su sve mogucnosti u full funkciji. Cis ni nakon tri godine nije full ispoliran i popeglan niti za osmicu tako da bu se i desetka nacekala koju godinu.  Meni je cis na desetki gubio postavke koje zadam , sandbox se ponekad neda ocistiti i onaj modul dijagnostike nekad nemoze dovrsiti radnje.

 

Eset 9 beta radi ok ali isto ima musice sa postavkama a i fw je počeo bezveze blokati ruter ponekad.

 

Malwarebytes anti exploit je isto tako napol, nekad javi da stiti chrome a nekad i ne javi.  Edge uopce nije podrzan od mbae a i isto se fura na 32 bit procesima.

 

 

Nažalost , situacija sa antivirusima za desetku je daleko od idealne....N

Zar si ti ozbiljno očekivao da će odmah po izlasku Windowsa 10 biti "fully" kompatibilnih antivirusa? Isti slučaj je bio i s Windows 8/8.1, u početku ni jedan antivirus nije bio kompatibilan, a vidi sada. Prerano ste vi svi pohrlili na Windowse 10. Meni se nikam ne žuri, a sedmicu ću vjerojatno koristiti do isteka njene podrške (svi znamo zašto).

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 23:02 (Marko :D).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Pa windows desetka je statisticki najbrže rastući os dosada.  Niti mjesec dana od full izlaska a vec je na par desetaka miliona računala.  To se jos dosad nije desilo.  Ms ceo je dionicarima obecao milijardu korisnika desetke.

 

Mozda je bas tu problem da nitko nije ocekivao takvu expanziju pa se nisu zurili doradivati svoje proizvode za desetku.  A da nevelim da je tp desetke vec vani preko godine tako da vremena je bilo napretek za prilagodbu.

 

Au ljudskoj je prirodi da se uvjek tezi necem novijem pa je logicno da ju mnogi žele...   I osobno mi je desetka odlicna i nebih se vise vracao na nikaj ispod toga...   A tako veli i oko 70 miliona drugih osoba    :-)

10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@niramx

 

Konkretno na desetki mi ponekad nakon restarta cis osvane na defaultnim proactive postavkama i ponisti sve kaj sam konfigurirao.   Doma to nebi niti osjetio ali u firmici sa pet umrezenih racunala i dva mrezna pisaca je to krah mreze i razmjene datoteka.   A i box i dropbox mi se ucestalo ruše a to su mi kljucne backup cloud aplikacije za moje klijente .  Govorim o apk iz win trgovine koje su virtualizirane pa se cis muci sa njima...   E sad, nekome to jesu sitnice a nekome i nisu....    

16 godina
offline
MBAE - postavke?

Da li vi koji koristite MBAE mijenjate sta od ovih postavki sa slike ili pustite sve na defaultu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

A kaj je sa Avirom?

Malo ste ju neopravdano zapostavili a uvijek je u top 3 !!!

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: MBAE - postavke?
djigibao kaže...

Da li vi koji koristite MBAE mijenjate sta od ovih postavki sa slike ili pustite sve na defaultu?

 Ja sam ukljucio sve kaj se dalo 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
suspendiran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja držim na defaultu. Valjda ima razloga zašto nije sve uključeno.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Hi again Titan. The default configuration is the best balance between maximizing protection and minimizing potential conflicts. Since Chrome browsers already include some exploit mitigations by default, this is the reason for a different default configuration from the Browsers profile. You can very safely operate with the default MBAE configuration. However if you want to increase your protection, simply enable extra mitigations one by one, making sure there are no problems or conflicts. If you do run into any problems, you can always go back to the Advanced settings windows and click the "Restore defaults" button to go back to the factory settings. PS: Moving this to the Questions sub-forum.

 

https://forums.malwarebytes.org/index.php?/topic/167353-malwarebytes-anti-exploit-settings-help/

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja nemam ama bas nikakvih problema sa ukljucenim dodatnim opcijama!

Some people are so poor... all they have is money!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice