Zaštita od autorun.inf virusa

poruka: 12
|
čitano: 10.280
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita od autorun.inf virusa

Umorni ste od stalnog formatiranja i skeniranja USB stickova kako bi se zaštitili od

autorun.inf nametnika? Želite zaštititi i PC i USB drive od autorun virusa?

Rješenje postoji!

Panda je razvila malu portable aplikaciju pod nazivom USB Vaccine koja ima jednu jedinu namjenu,

da vas zaštiti od svih vrsta autorun.inf malware-a.

Program ustvari u registry upisuje vrijednost koja onemogućava izvršavanje koda u autorun.inf

datoteci, a na sticku kreira prazan autorun.inf fajl koji se ne može mijenjati i koji onemogućiti viruse

da ga zaraze. Jedina nuspojava korištenja ovog programa je što se neće pokretati legitimne instalacije

aplikacija sa prenosnih medija (uključujući i BUG dvd :().

Program sam isprobao na XP-u i Sedmici.

LINK!

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2009 12:00 (nedIm).
16 godina
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa

Moožeš ručno onemogućit autorun u registryju. prazna autorun.inf datoteka ne onemogućuje ništa. ako neki program hoće nešto upisati u nju, on će nešto upisati u nju.

90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa
Kuv kaže...

Moožeš ručno onemogućit autorun u registryju. prazna autorun.inf datoteka ne onemogućuje ništa. ako neki program hoće nešto upisati u nju, on će nešto upisati u nju.

 Program kreira praznu datoteku i izmjeni joj prava pristupa.
Kada sam probao da je editujem notepadom dobio sam "Access is denied!" error.
Prvo probaj pa onda komentariši...
(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
16 godina
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa

super korisno.

16 godina
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa
nedIm kaže...
Kuv kaže...

Moožeš ručno onemogućit autorun u registryju. prazna autorun.inf datoteka ne onemogućuje ništa. ako neki program hoće nešto upisati u nju, on će nešto upisati u nju.

 Program kreira praznu datoteku i izmjeni joj prava pristupa.
Kada sam probao da je editujem notepadom dobio sam "Access is denied!" error.
Prvo probaj pa onda komentariši...
 Mogao si tako napisati. Ja imam život, pa ne mogu isprobati svaki program koji mi neko preporuči. Sry.
90% mladih si piše gluposti u potpis. Ako si ti među onih 10%... zašto ovo uopće čitaš?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa

od 1 - 10 koliko je opasan virus?

15 godina
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa
BadDog_ES kaže...

od 1 - 10 koliko je opasan virus?

 ako ga panda na ovaj način rješava onda (minus) -2.
btw. nema tog što se nemože programski a pogotovo zapisati nešto u file.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa
nedIm kaže...

nuspojava korištenja ovog programa je što se neće pokretati legitimne instalacije

aplikacija sa prenosnih medija (uključujući i BUG dvd :().

 Znači li to da Bugov DVD neće biti automatski (autorun postupkom) pokrenut, ili znači da nećemo moć instalirat ništa s njegova DVD-a, odnosno klikom na svima poznati gumb 'Instaliraj'?
Down goes the window, out goes the heat!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2009 19:48 (asusdvd).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa
asusdvd kaže...
nedIm kaže...

nuspojava korištenja ovog programa je što se neće pokretati legitimne instalacije

aplikacija sa prenosnih medija (uključujući i BUG dvd :().

 Znači li to da Bugov DVD neće biti automatski (autorun postupkom) pokrenut, ili znači da nećemo moć instalirat ništa s njegova DVD-a, odnosno klikom na svima poznati gumb 'Instaliraj'?
 Neće se automatski pokrenuti, ali ćeš sučelje moći pokrenuti pokretanjem aplikacije na DVD-u
browse metodom...
(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa

Windows Vista/Win7 imaju, kad ubaciš CD/DVD/USB stick ili bilo koji drugi mediji koji ima autorun, mogućnost odabira želiš li pokrenuti autorun ili ne. Znači skoči mali prozor, i ponudi "Run Autorun, Browse media..". Meni je to više nego dovoljno.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita od autorun.inf virusa

Najbolja zastita koju sam ja dosad nasao je kreiranje foldera AUTORUN.INF ( tako je folder ne fajl ) u root-u sticka..  100% provjereno

to sam bio negdje nasao na netu i probao na svom kompu koji je tada bio zarazen i radi fantasticno...

tako da sad na stick-u uvijek imam autorun.inf folder koji virus ne moze prepisati jer ne moze fajlom prepisati folder Osmijeh

 

naravno komp je sad cist al mi treba jer idem stalno nest printati u papirnicu di je komp zarazen tim autorun govnom,

ali su tamo preblesavi da ga se rijese pa tako cijeli kvart obskrbljuju tim virusom .. lol

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 2:17 (drnde).
15 godina
protjeran
offline
RE: Zaštita od autorun.inf virusa

kao prvo to nije virus, a kao drugo ima više alata koji to mogu maknuti

 

sada većina antivirusnih ga prepoznaje, a ja sam najbolje iskustvo imao sa trojan removerom, jednostavno ga prepiše i postane ti ne samo vidljiv, nego i neaktivan, fino ga samo izbrišeš i uživaš

 

folderi se mogu otvoriti sa desni klik, pa explore

 

još nešta, ako je stic zaražen i ubode se, jako brzo se proširi na ostale particije i suprotno, ako je komp zaražen i ubode se stic..... zaraza se jako brzo širi

 

i da, na svakoj particiji ga moraš obrisat

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 7:34 (livadasb).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice