Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120 zaključana tema

poruka: 80
|
čitano: 15.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Imam Phenoma II 955 i imam odlične performanse.

Ali preporučujem da sačekate jos malo i pogledate nove modele koje ćedu izaći...i tražiti Best Buy

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
itomic009 kaže...
GoodAngel kaže...
mate960 kaže...

Zasto bi netko kupio FX i cekao taj bijedni patch koji ce mu MOZDA mrvicu popravit performanse, kad ima bolji, jaci i stedljiviji 2500k za jednako para? Ne vidim tu nas neke logike.

Krivo, FX je čak i skuplji, barem ovaj koji je u naslovu, a u ničemu nije bolji. Ja sam Amd-ovac, al kad amd kiksa to treba otvoreno reć, trenutno sam na thubanu, al definitivno dogodine prelazim na intel, jer jednostavno kad netko izbaci bolji proc, bez obzira na draž firme ja selim tamo gdje je kvalitetnija ponuda, ako AMD popravi bulldozer i iduću generaciju napravi na razini očekivanja, vjerojatno se vraćam AMD-u. Vrlo jednostavno, tko ima kvalitetnij proc za iste pare, njega uzimam u obzir.

 Kud uopće imaš ić sa Thubana ?

Ovu generaciju intela sam preskočio, jer nije drastično neka razlika u performansama SB. Al Ivy će bit definitivno hit, performanse će bit nekih 25 posto jače u odnosu na moj trenutni proc, tako da to ne mogu zanemarit i ignorirat. A i vidjet ćemo šta će AMD napravit, al sumnjam da će u tako kratkom periodu nadmašit intel, tako da nisam intelovac al bolje je bolje.

AMD Phenom II x 6 1090T
14 godina
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
ATiGamer kaže...
mate960 kaže...

Kao da 2500k nece imati bolje performanse u win8..

Windows 8 će imati bolje riješen scheduler tj. zadaci će se efikasnije raspoređivati po threadovima Bulldozera. Trenutno je situacija takva da Windows 7 "nema pojma o pojmu" kakva je zapravo Bulldozerova arhitektura. On vidi 8 jezgri(threadova) i kada aplikacija utilizira npr. max 4 threada Windows 7 će te threadove odabrati nasumično, bez nekog reda. E sad Windows 8 će biti obrazovaniji pa će takvoj aplikaciji dodijeliti po jedan thread iz svakog modula. Zašto? Pa zato što će tad svaki thread imati na raspolaganju sav dostupni L2 cache, fetch i decode jedinice jer ih neće dijeliti s drugim threadom unutar modula koji će biti neaktivan. Na taj način je moguć porast performansi u aplikacijama koje ne koriste svih 8 "jezgri".

 

Kada se pak optereti svih 8 threadova, napredniji scheduler neće pomoći. Jedino što može poboljšati performanse je registry fix ako se tvarno radi na njemu, iako sumnjam u neko značajno ubrzanje jer dijeljeni resursi unutar modula ipak plaćaju svoj danak.

 

Ma oće k***c. Dotad ce vec izac tri nove generacije procesora itd...

 

Uglavnom, uzmi ono sta je sad najisplativije i radi. Komp kupujes sad za trenutne potrebe. Sluzit ce tebe 2500k i u buducnosti, pa ne radi se softver ekskluzivno za najnovije arhitekture nego za vecinu.

12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Pa nemoraš očekivat od Ivy Bridge nešto, do 15% bolji cpu i puno bolji GPU

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Pa nemoraš očekivat od Ivy Bridge nešto, do 15% bolji cpu i puno bolji GPU

15% je puno.
A GPU svakako bolji. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Slušaj Intel i GPU je ništa neisplativo, bolje da kupi neki čip i ispolira ga i integrira od INTEL GMA Sranje nema ništa ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Slušaj Intel i GPU je ništa neisplativo, bolje da kupi neki čip i ispolira ga i integrira od INTEL GMA Sranje nema ništa ... 

Kako tebe tvoj Bully služi?

Čekaš "patch"?


Ne znam, ja bih investirao u Intela..
Budući da je AMD najavio da se više orijentira na "mobilno". 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Zašto ? Mene moj bager služi super, jači je od 2500k, ništa više niti netreba, imam microsoft prvi patch i betu 2 patcha koju se nemože tako lako nabavit ... i imam od quin etiama ... tako da sam na konju 

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Zašto ? Mene moj bager služi super, jači je od 2500k, ništa više niti netreba, imam microsoft prvi patch i betu 2 patcha koju se nemože tako lako nabavit ... i imam od quin etiama ... tako da sam na konju 

Si siguran?

Ofc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Zašto ? Mene moj bager služi super, jači je od 2500k, ništa više niti netreba, imam microsoft prvi patch i betu 2 patcha koju se nemože tako lako nabavit ... i imam od quin etiama ... tako da sam na konju 

Aj pls odvrti Cinebench 11.5 da vidim score, baš me zanima.

13 godina
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Zašto ? Mene moj bager služi super, jači je od 2500k, ništa više niti netreba, imam microsoft prvi patch i betu 2 patcha koju se nemože tako lako nabavit ... i imam od quin etiama ... tako da sam na konju 

Svatko svoga konja hvali.

Evo usporedbe 2500K s FX x8 8150. Uvjeri se

Ovaj sa 4 jezgre bolji od tvojih 8. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

betu 2 patcha

TITS or GTFO.

Early adopter
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

pričaj normalno a ne u šiframa

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
vrucajanjetina kaže...

 

Ma oće k***c. Dotad ce vec izac tri nove generacije procesora itd...

 

Uglavnom, uzmi ono sta je sad najisplativije i radi. Komp kupujes sad za trenutne potrebe. Sluzit ce tebe 2500k i u buducnosti, pa ne radi se softver ekskluzivno za najnovije arhitekture nego za vecinu.

neloš nick

mate960 kaže...
Bulldozer kaže...

Zašto ? Mene moj bager služi super, jači je od 2500k, ništa više niti netreba, imam microsoft prvi patch i betu 2 patcha koju se nemože tako lako nabavit ... i imam od quin etiama ... tako da sam na konju 

Si siguran?

Pa jači je u x264, Cinema4D šta nije mala stvar ali 2500k mi se čini nekako, šta ja znam, zaokruženiji...

13 godina
neaktivan
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Ako i kazemo da su podjednaki- opet je 2500k bolji, 30W nizi TDP, mrvicu visi OC potencijal i niza potrosnja.

Ofc.
 
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

pričaj normalno a ne u šiframa

  Lažeš cijelo vrijeme. Trol. Pokaži tu 'betu2 patcha'  {#} instaliranu. Ma mislim, gluposti, s trolom se uopće ne treba ni diskutirati.

Early adopter
14 godina
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Mislim X8 mi se osobno cini kao nekakav poluproizvod, za koji bi se sad ti trebao nadat da ce proradit. Tko ga je kupio mora u to vjerovat, no ako vec imas izbor rađe odi na nešto zaokruženije.

 

EDIT: a na ove super tajne bete patcheva koje je teško nabavit nemam komentara. Mozda i defragmentacija RAMa pomogne... xD

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 17:29 (vrucajanjetina).
 
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120

Par stvarčica je jako jako zanimljivo, kad sam prije pisao o patchu i tome niste vjerovali ali ni sada, ali i čisto mene zaboli za vas, ja imam za sebe i samo neke ljude, a vi koji pljuvate jedni po drugima, šta da vam radim ...

Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Par stvarčica je jako jako zanimljivo, kad sam prije pisao o patchu i tome niste vjerovali ali ni sada, ali i čisto mene zaboli za vas, ja imam za sebe i samo neke ljude, a vi koji pljuvate jedni po drugima, šta da vam radim ...

Ma ti s tezi iskompleksirani troll.

Ofc.
13 godina
offline
Re: Intel core i5 2500k ili amd FX X8 8120
Bulldozer kaže...

Par stvarčica je jako jako zanimljivo, kad sam prije pisao o patchu i tome niste vjerovali ali ni sada, ali i čisto mene zaboli za vas, ja imam za sebe i samo neke ljude, a vi koji pljuvate jedni po drugima, šta da vam radim ...

Mi ne pljuvamo, nego pljujemo (ali ni to ne radimo).

Evo slično iskustvo. Tip me obrisao s fejsa nakon što sam komentirao njegovu novu konfiguraciju.
Ako se dobro sjećam, radilo se o ista dva procesora.

Jednostavno, nije mogao (kao ni ti) prihvatiti da taj bully nije ono za što ga predstavljaju. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice