Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.293
|
čitano: 3.934.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

msi p23 ima 3+1 regulaciju

 

ona oznaka 1r1 nema veze ssa regulacijom. evo primjer sa msi e51 koja ima 4+1 i te su označene sa r50. p23 ih ima 4, dakle logikom ima 3+1

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 14:45 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ja vidim po BIOSU sto podrzava a kolegi je drzala B55 4GHZ, dakle clockani 955BE.

Tako da ne vidim nista riskantno tu, ploca ce mu drzati 955BE na stocku sigurno pa i clockanoga.

S obzirom da u tome vidite problem moze i ova opcija iako ni ona nije losa.

1205HRK u ADM-u.

 

 

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 14:54 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ili ova, ako mu ne smeta da ploča ima 3mj. garancije

 

Phenom II X4 955 Black Edition

Asrock 870 EXTREME3

Kingmax 4GB

 

1.190,07 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislis ako mu ne smeta sto je ploca bila u kvaru, reklamirana i popravljena?RMA.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoharbizo kaže...

Ja vidim po BIOSU sto podrzava a kolegi je drzala B55 4GHZ, dakle clockani 955BE.

Tako da ne vidim nista riskantno tu, ploca ce mu drzati 955BE na stocku sigurno pa i clockanoga.

S obzirom da u tome vidite problem moze i ova opcija iako ni ona nije losa.

1205HRK u ADM-u.

 

 

Nije li B55, otključani phenom x2? B55 i 955 BE nemaju nikakve sličnosti i 955 je puno jači procesor

 

Koja je razlika izmedju te gigabytice i msi? :)

 

Inače,možda je to samo do mene, ali ja phenom takav mecem na ovakvu ploču GA-970A-UD3

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 17:30 (FakeDeath).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maki2208 kaže...

Pozdrav,

 

 

Evo ovako frend bi htio nadogradit komp.,trenutno ima:

 

MBO: Gigabyte EP43-DS3

CPU: Core 2 Duo E6300 @ 3.01

RAM: 2 x 1 GB DDR2 @ 800 Mhz

GPU: Ati Radeon HD4670 1 GB DDR3

PSU: no name 420W

 

Komp mu sluzi ugl. za igranje (htio bi pokreta  novije naslove tipa bf3) i tu i tamo koji program tipa AutoCad...budžetom je limitiran na oko 1000kn,pa ga zanima da li bi imao poboljšanja prelaskom na intelovu G-seriju ili ipak nista bez i3,i5-serije. (preferira intel ali moze nesto i od amd-ove serije)

Mislim da mu je tu najveci problem graficka(moze i neka polovna,ma da je razmisljo kroz nekih mjesec,dva kad skupi opet love uzet novu) ,ram-i su i tako najeftiniji :)...

Pa eto moze vase strucno misljenje sto je najbolje za napravit...

 

itko još?...neki prijedlog novije generacije moze malo i van budžeta?!

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

1. Razvuci se i kupiti ovo

Intel Pentium G645 2,9Ghz, 3MB LGA1155
MSI Main Board Desktop iH61
Kingmax 1x4GB DDR3 1333 FLFF
Corsair PSU, 430W, CX Series


FuturaIt HRK 1,294.00


2. Prodati stare dijelove i skupiti za grafu


MSI 7770 892kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

1. Razvuci se i kupiti ovo

Intel Pentium G645 2,9Ghz, 3MB LGA1155
MSI Main Board Desktop iH61
Kingmax 1x4GB DDR3 1333 FLFF
Corsair PSU, 430W, CX Series


FuturaIt HRK 1,294.00


2. Prodati stare dijelove i skupiti za grafu


MSI 7770 892kn

Evo jos jedno,dva pitanja?!{#}

 

Znaci s ovom konfom i hd4670 ce biti poboljsanja?!? (kad se skupi love, dolazi msi 7770)...da li ce ova maticna podrzavati novije i3,i5 kod eventualne nadogradnje?!?

E da i ovaj G645 nece biti bottelneck za MSI 7770?!

 

 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Matična je lošija, ali mozes na nju metnuti jače proceve, one bez K oznake...Ali ako hoces bolju matičnu onda gledaj MSI B75 koja je sasvim ok za sve proceve,ima sata3 ima usb3 dok navedena to nema ništa...

 

Proc je taman za 7770, ali za ništa jače i da biti ce poboljšana konfica ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 18:22 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Nije li B55, otključani phenom x2? B55 i 955 BE nemaju nikakve sličnosti i 955 je puno jači procesor

 

Koja je razlika izmedju te gigabytice i msi? :)

 

Inače,možda je to samo do mene, ali ja phenom takav mecem na ovakvu ploču GA-970A-UD3

 

 

B55 je otkljucani 555BE X2 u B55 X4 sa taktom od 3.2GHZ, identican CPU Phenomu II 955BE.

Identican po svemu, takt 3.2GHZ, L3 cache, isti broj jezgri i unlocked multiplier.

To su lockani 955BE procesori radi neispravnih jezgri ili zbog toga sto nisu imali X2 procesora pa su ih lockali da imaju za prodaju.

I stavio bih ga i ja na tu plocu ali nisam jer covjek nema novaca pa mu je ona optimalna, ona Gigabyte AM3+ sa 4+1 regulacijom.

FakeDeath kaže...

Matična je lošija, ali mozes na nju metnuti jače proceve, one bez K oznake...Ali ako hoces bolju matičnu onda gledaj MSI B75 koja je sasvim ok za sve proceve,ima sata3 ima usb3 dok navedena to nema ništa...

 

Proc je taman za 7770, ali za ništa jače i da biti ce poboljšana konfica ;)

Proc je usko grlo za HD7770, za nju treba barem X3 Phenom II clockan.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 20:21 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoharbizo kaže...
FakeDeath kaže...

Nije li B55, otključani phenom x2? B55 i 955 BE nemaju nikakve sličnosti i 955 je puno jači procesor

 

Koja je razlika izmedju te gigabytice i msi? :)

 

Inače,možda je to samo do mene, ali ja phenom takav mecem na ovakvu ploču GA-970A-UD3

 

 

B55 je otkljucani 555BE X2 u B55 X4 sa taktom od 3.2GHZ, identican CPU Phenomu II 955BE.

Identican po svemu, takt 3.2GHZ, L3 cache, isti broj jezgri i unlocked multiplier.

To su lockani 955BE procesori radi neispravnih jezgri ili zbog toga sto nisu imali X2 procesora pa su ih lockali da imaju za prodaju.

I stavio bih ga i ja na tu plocu ali nisam jer covjek nema novaca pa mu je ona optimalna, ona Gigabyte AM3+ sa 4+1 regulacijom.

FakeDeath kaže...

Matična je lošija, ali mozes na nju metnuti jače proceve, one bez K oznake...Ali ako hoces bolju matičnu onda gledaj MSI B75 koja je sasvim ok za sve proceve,ima sata3 ima usb3 dok navedena to nema ništa...

 

Proc je taman za 7770, ali za ništa jače i da biti ce poboljšana konfica ;)

Proc je usko grlo za HD7770, za nju treba barem X3 Phenom II clockan.

Koja je onda najbolja GPU koja bi mogla ici s ovim proc.?...ili jos bolje neki savjet za bolju kombinaciju proc-a i graficke za neku normalnu svotu?! :)

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

7770 je ok, gledaj i ako mozda oni misle da je usko grlo nema veze, uzmes 7770 i ako je usko grlo ti to ne osjetis jednostavno grafa ne radi na max sto bi mogla...kasnije kada bus isao na jači proc tipa i3 opet ces imati dobru grafu...

 

7750 je isto ok i dobro se nosi sa igrama, pa eto mos i nju ako baš brineš zbog tog uskog grla :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maki2208 kaže...

Pozdrav,

 

 

Evo ovako frend bi htio nadogradit komp.,trenutno ima:

 

MBO: Gigabyte EP43-DS3

CPU: Core 2 Duo E6300 @ 3.01

RAM: 2 x 1 GB DDR2 @ 800 Mhz

GPU: Ati Radeon HD4670 1 GB DDR3

PSU: no name 420W

 

Komp mu sluzi ugl. za igranje (htio bi pokreta  novije naslove tipa bf3) i tu i tamo koji program tipa AutoCad...budžetom je limitiran na oko 1000kn,pa ga zanima da li bi imao poboljšanja prelaskom na intelovu G-seriju ili ipak nista bez i3,i5-serije. (preferira intel ali moze nesto i od amd-ove serije)

Mislim da mu je tu najveci problem graficka(moze i neka polovna,ma da je razmisljo kroz nekih mjesec,dva kad skupi opet love uzet novu) ,ram-i su i tako najeftiniji :)...

Pa eto moze vase strucno misljenje sto je najbolje za napravit...

 

Neka kupi polovni Q6600 za 450HRK, 2GB DDRIII memorije za 100HRK, proda CPU i grafu te doda za HD 7770.

S tim da napajanje treba mijenjati, ukupno bi ga to sve kostalo oko 1500HRK, taman dok proda CPU i grafu dobije jos 500HRK.

S tim da mora kupiti polovno napajanje tipa FSP400 i polovnu HD 7770 za 700HRK recimo.

iclock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoharbizo kaže...
maki2208 kaže...

Pozdrav,

 

 

Evo ovako frend bi htio nadogradit komp.,trenutno ima:

 

MBO: Gigabyte EP43-DS3

CPU: Core 2 Duo E6300 @ 3.01

RAM: 2 x 1 GB DDR2 @ 800 Mhz

GPU: Ati Radeon HD4670 1 GB DDR3

PSU: no name 420W

 

Komp mu sluzi ugl. za igranje (htio bi pokreta  novije naslove tipa bf3) i tu i tamo koji program tipa AutoCad...budžetom je limitiran na oko 1000kn,pa ga zanima da li bi imao poboljšanja prelaskom na intelovu G-seriju ili ipak nista bez i3,i5-serije. (preferira intel ali moze nesto i od amd-ove serije)

Mislim da mu je tu najveci problem graficka(moze i neka polovna,ma da je razmisljo kroz nekih mjesec,dva kad skupi opet love uzet novu) ,ram-i su i tako najeftiniji :)...

Pa eto moze vase strucno misljenje sto je najbolje za napravit...

 

Neka kupi polovni Q6600 za 450HRK, 2GB DDRIII memorije za 100HRK, proda CPU i grafu te doda za HD 7770.

S tim da napajanje treba mijenjati, ukupno bi ga to sve kostalo oko 1500HRK, taman dok proda CPU i grafu dobije jos 500HRK.

S tim da mora kupiti polovno napajanje tipa FSP400 i polovnu HD 7770 za 700HRK recimo.

Predlozit cu mu obe solucije pa neka sam odluci...

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

evo imam jedno pitanje..ja kad igramm nfs sad imam postavljeno na low postavkama..igrica mi za ponekad lagat..i to malo jače..isto tako imam problem i sa novim medal of honorom..

konfa:

 

Maticna: Motherboard - ASUS P5P41D

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

Graficka: ATI Radeon HD 4770

Memorija: 3GB

Hard Disk: Sata 320 GB

 

 

Dajte mi recite šta bi ja morao zamjenit ili nadodat da mi nebi lagalo(štekalo)

jer druge godine dolazzi i gta v i znam da ce mi isto bit i sa tom igrom..pa me zanima šta da tu promenim il nadodam kod konfe..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

želim nadogradit kompjuter da mogu pokretat neke malo bolje igre, evo konfiguracije:

 

Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor (2 CPUs),-2.8GHz

 

 

RAM: 2048MB RAM DDR2 DRAM Frequency 401.8 MHz

 

 

 Grafička: ATI Raedon HD 4300 Series-1GB

 

 

Vrsta sustava: 32 bitni

 

Matična ploča: ASUSSTeK Computer INC. M2N68-AM-SE2

 

odlučio sam nadogradit ga nakon što sam skino euro truck 2 i vidio da mogu jedino minimalne postavke ali je onda slika jako loša, kad stavim na visoke postavke slika je dobra i takvu bih htjeo ali da ne laga pa šta mi preporučate da nadogradim, ja sam razmišljao oko RAMa i Grafičke, ocjena na windows 7 mi je 3.8, 3.8 je najmanja za windows aero, pa mi recite šta da nadogradim, koliko bi me to izišlo i da li uštedim ako to obavim sam i mogu li nešto zaj**** dok to radim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Predator003 kaže...

 

želim nadogradit kompjuter da mogu pokretat neke malo bolje igre, evo konfiguracije:

 

Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor (2 CPUs),-2.8GHz

RAM: 2048MB RAM DDR2 DRAM Frequency 401.8 MHz

Grafička: ATI Raedon HD 4300 Series-1GB

Vrsta sustava: 32 bitni

Matična ploča: ASUSSTeK Computer INC. M2N68-AM-SE2

 

Dodaj još 2GB ddr2 memorije i jaču grafičku karticu. Eventualno ne bi škodila i nadogradnja/zamjena procesora, a ovisno o nadogradnji grafičke i zamjena napajanja.

2GB DDR2 ti košta nekih 200 Kn novo. Polovno ti je možda bolja solucija jer je jeftinije. 

Jaču grafičku karticu ti ne bih preporučio da uzimaš neku ispod 500-600 Kn, a valjalo bi i više od 700.

Procesor ako bi stavio Phenom II x4 dođe ti cirka 650 Kn novi. Polovan Athlon II x3 ili x4 nekih 500-600.

Napajanje dobro a dovoljno jako računaj barem 300 Kn.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

za gta4, mafiu 2, euro truck 2, i tako neke novije igre šta mi je najbolje od ram, procesor i grafičke, msm možeš li mi reć pod broj 1 da odma mijenjam i 2 i 3 šta nije toliko hitno, koju grafičku mi preporučap, da nije neka skupa ali da je dovljno dobra za neke novije igre, kolik bi došla, i općenito mogu li na svoju matičnu stavit 2 CPU i 2 GP, ako bi stavio još ejdan procesor i GP bi li bilo isplatnije nego da imam po 1 šta si nabrojo

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Predator003 kaže...

za gta4, mafiu 2, euro truck 2, i tako neke novije igre šta mi je najbolje od ram, procesor i grafičke, msm možeš li mi reć pod broj 1 da odma mijenjam i 2 i 3 šta nije toliko hitno, koju grafičku mi preporučap, da nije neka skupa ali da je dovljno dobra za neke novije igre, kolik bi došla, i općenito mogu li na svoju matičnu stavit 2 CPU i 2 GP, ako bi stavio još ejdan procesor i GP bi li bilo isplatnije nego da imam po 1 šta si nabrojo

Pa tim redom sam ti i nabrojao. A u biti trebao bi sve. Sam moraš odlučiti koliki budžet imaš tojest s koliko nova raspolažeš i na osnovu toga napraviti nadogradnju.

Ne, ne možeš 2 procesora niti dvije grafičke.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Predator003 kaže...

za gta4, mafiu 2, euro truck 2, i tako neke novije igre šta mi je najbolje od ram, procesor i grafičke, msm možeš li mi reć pod broj 1 da odma mijenjam i 2 i 3 šta nije toliko hitno, koju grafičku mi preporučap, da nije neka skupa ali da je dovljno dobra za neke novije igre, kolik bi došla, i općenito mogu li na svoju matičnu stavit 2 CPU i 2 GP, ako bi stavio još ejdan procesor i GP bi li bilo isplatnije nego da imam po 1 šta si nabrojo

  Prvo mjenjaj grafičku. HD7750 ili HD7770 ako želiš da ti dulje traje.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Modern kaže...

 

evo imam jedno pitanje..ja kad igramm nfs sad imam postavljeno na low postavkama..igrica mi za ponekad lagat..i to malo jače..isto tako imam problem i sa novim medal of honorom..

konfa:

 

Maticna: Motherboard - ASUS P5P41D

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

Graficka: ATI Radeon HD 4770

Memorija: 3GB

Hard Disk: Sata 320 GB

 

 

Dajte mi recite šta bi ja morao zamjenit ili nadodat da mi nebi lagalo(štekalo)

jer druge godine dolazzi i gta v i znam da ce mi isto bit i sa tom igrom..pa me zanima šta da tu promenim il nadodam kod konfe..

 

bump za ovo...HITNO MIE..

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Modern kaže...
Modern kaže...

 

evo imam jedno pitanje..ja kad igramm nfs sad imam postavljeno na low postavkama..igrica mi za ponekad lagat..i to malo jače..isto tako imam problem i sa novim medal of honorom..

konfa:

 

Maticna: Motherboard - ASUS P5P41D

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

Graficka: ATI Radeon HD 4770

Memorija: 3GB

Hard Disk: Sata 320 GB

 

 

Dajte mi recite šta bi ja morao zamjenit ili nadodat da mi nebi lagalo(štekalo)

jer druge godine dolazzi i gta v i znam da ce mi isto bit i sa tom igrom..pa me zanima šta da tu promenim il nadodam kod konfe..

 

bump za ovo...HITNO MIE..

ili nabaviti polovan q6660 i jaču grafu

 

ili ici na novu platformu, ako ces ici na novu reci koliko love imaš uopče?

 

Znaci probaj prvo promjeniti grafu, uzeti nešto tipa 7770 ili 7850...zavisi koliko love imaš - pa vidi hoce se štogod promjeniti,a trebalo bi ;=)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 17:22 (FakeDeath).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...
Modern kaže...
Modern kaže...

 

evo imam jedno pitanje..ja kad igramm nfs sad imam postavljeno na low postavkama..igrica mi za ponekad lagat..i to malo jače..isto tako imam problem i sa novim medal of honorom..

konfa:

 

Maticna: Motherboard - ASUS P5P41D

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

Graficka: ATI Radeon HD 4770

Memorija: 3GB

Hard Disk: Sata 320 GB

 

 

Dajte mi recite šta bi ja morao zamjenit ili nadodat da mi nebi lagalo(štekalo)

jer druge godine dolazzi i gta v i znam da ce mi isto bit i sa tom igrom..pa me zanima šta da tu promenim il nadodam kod konfe..

 

bump za ovo...HITNO MIE..

ili nabaviti polovan q6660 i jaču grafu

 

ili ici na novu platformu, ako ces ici na novu reci koliko love imaš uopče?

 

Znaci probaj prvo promjeniti grafu, uzeti nešto tipa 7770 ili 7850...zavisi koliko love imaš - pa vidi hoce se štogod promjeniti,a trebalo bi ;=)

pa mislio sam si nešt do 1000 kn..

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kreni onda sa novom grafom

 

Msi 7770

 

ili skupi još 100kn za 7850

 

pa vidi kako ce raditi s njom, i skupljaj lovu za novi proc,matičnu ram, u rangu i3

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 17:51 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Modern kaže...
FakeDeath kaže...
Modern kaže...
Modern kaže...

 

evo imam jedno pitanje..ja kad igramm nfs sad imam postavljeno na low postavkama..igrica mi za ponekad lagat..i to malo jače..isto tako imam problem i sa novim medal of honorom..

konfa:

 

Maticna: Motherboard - ASUS P5P41D

Procesor: Pentium Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz

Graficka: ATI Radeon HD 4770

Memorija: 3GB

Hard Disk: Sata 320 GB

 

 

Dajte mi recite šta bi ja morao zamjenit ili nadodat da mi nebi lagalo(štekalo)

jer druge godine dolazzi i gta v i znam da ce mi isto bit i sa tom igrom..pa me zanima šta da tu promenim il nadodam kod konfe..

 

bump za ovo...HITNO MIE..

ili nabaviti polovan q6660 i jaču grafu

 

ili ici na novu platformu, ako ces ici na novu reci koliko love imaš uopče?

 

Znaci probaj prvo promjeniti grafu, uzeti nešto tipa 7770 ili 7850...zavisi koliko love imaš - pa vidi hoce se štogod promjeniti,a trebalo bi ;=)

pa mislio sam si nešt do 1000 kn..

Najviše kaj će ti taj proc primit na stock frekvi je HD 5770/HD6770/HD7750/GTS 450

 

S njima ćeš dobiti solidan boost u par igrica, ali ako ti je u planu GTA V skupljaj za novu konfu.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da istina, ali šteta sada kupovati nešto poput 7750 i onda kasnije kada kupi jači proc opet jaču grafu...kupi sada 7850 i bok, nece raditi punom parom ali kada kasnije kupi jače imati če odličnu grafu ;)

 

Mislim nije sada da ce jača grafa kočiti komp :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

da istina, ali šteta sada kupovati nešto poput 7750 i onda kasnije kada kupi jači proc opet jaču grafu...kupi sada 7850 i bok, nece raditi punom parom ali kada kasnije kupi jače imati če odličnu grafu ;)

 

Mislim nije sada da ce jača grafa kočiti komp :D

ahaa...aa jel bi mi preporučio neku konfu? ono da bude za GTA V

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Konfe za GTA V ćemo slagati kad GTA V izađe. Nemamo kristalnu kuglu da vidimo kakve će zahtjeve imati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...

Konfe za GTA V ćemo slagati kad GTA V izađe. Nemamo kristalnu kuglu da vidimo kakve će zahtjeve imati.

pa sve oke..slazem se s tobom..al se može pretpostavit..pa nece bit gta v neznam šta..

meni ugl treba neka malo bolja konfa za neke manje pare..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice