Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.847.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ansha

 

Ja sam vidio jedino 9400f da se spominjao i bio u raspravi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 19:26 (Master enthusisast).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To je popravljena ploca, 6mj jamstva, neisplativo pored nove za +140kn, tj. 900kn s 36mj jamstva. 1600X jeste jako dobar, no tko nije stisnut s budzetom i trenutno ima okej proc mu se isplati sacekati Zen2. Btw. poslao sam Asrocku prije jedno 2 tjedna mejl hoce li biti podrske za Zen2 za tocno tu plocu, ali i ostale njihove B350 i X370 i nisu nista odg. Jedno vrijeme su imali par takvih ploca sa Agesa 0.0.7.2 zadnjim BIOSom koji u opisu veli da podrzave nadolazece Ryzene pa su sa svih tih ploca maknuli te update-ove nakon one uzbune da MSI nece podrzavati Zen2 na X370 i B350, iako se to navodno opovrgnulo par dani kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 19:46 (The_Fichek).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The_Fichek kaže...

To je popravljena ploca, 6mj jamstva, neisplativo pored nove za +140kn, tj. 900kn s 36mj jamstva. 1600X jeste jako dobar, no tko nije stisnut s budzetom i trenutno ima okej proc mu se isplati sacekati Zen2. Btw. poslao sam Asrocku prije jedno 2 tjedna mejl hoce li biti podrske za Zen2 za tocno tu plocu, ali i ostale njihove B350 i X370 i nisu nista odg. Jedno vrijeme su imali par takvih ploca sa Agesa 0.0.7.2 zadnjim BIOSom koji u opisu veli da podrzave nadolazece Ryzene pa su sa svih tih ploca maknuli te update-ove nakon one uzbune da MSI nece podrzavati Zen2 na X370 i B350, iako se to navodno opovrgnulo par dani kasnije.

 Je sorry nisam vidio da je popravljena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 19:48 (mislioc).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poz ekipa. Planiram napraviti upgrade s ovog i7 3770 na nešto novije i hladnije a i nešto što će se nositi s trenutnom 1080ti i budućim grafama bez problema kroz period od barem 3 godine ako se uopće može to predvidjeti. Ne planiram sada bogatstvo trošiti pošto komp koristim samo za gaming. Ovaj 6c/6t i5 9400f mi izgleda ok za moje potrebe a i nedostatak integrirane mi ne predstavlja problem ili možda da pričekam kakva će biti treća generacija ryzena . Gledam i i5  8600/9600 (k) i skuplji su za 100€ i razmišljam da li vrijedi te razlike. Također koju ploču uzeti?

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 16:17 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako mislis trpat high end grafe u komp idi svakako na 9600k i rokni ga na 5ghz, pogotovo ako igras na fullHD. 

 

Od ploca mozes gledati Asrock z390 extreme 4 ili phantom gaming 6 i hladenje u pogledu arctic liquid freezer 240 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 16:59 (Master enthusisast).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

FHD mi je povijest od listopada prošle godine kad sam prešao na QHD a na vodu ne planiram ići, s trenutnim Windale 6 sam zadovoljan.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
5 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Posluzit ce i windale 6, za 5ghz nebi trebalo biti problema osim ako ne dobijes los primjerak procesora. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vrinho kaže...

Poz ekipa. Planiram napraviti upgrade s ovog i7 3770 na nešto novije i hladnije a i nešto što će se nositi s trenutnom 1080ti i budućim grafama bez problema kroz period od barem 3 godine ako se uopće može to predvidjeti. Ne planiram sada bogatstvo trošiti pošto komp koristim samo za gaming. Ovaj 6c/6t i5 9400f mi izgleda ok za moje potrebe a i nedostatak integrirane mi ne predstavlja problem ili možda da pričekam kakva će biti treća generacija ryzena . Gledam i i5  8600/9600 (k) i skuplji su za 100€ i razmišljam da li vrijedi te razlike. Također koju ploču uzeti?

 

 Ja bi na tvom mjestu bez razmisljanja cekao jos tih par mjeseci na izlazak zen2, ovaj ce ti valjda dotad posluzit...

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, definitivno ću pričekati nove ryzene, koliko čitam kroz mjesec dva bi trebali. Onda i reviewe istih da izbace pa da vidimo kako će se oni nositi s Intelima u gamingu a ovaj Ivy će poslužiti koliko treba. S sve novijim naslovima se polako sve više muči ta treća generacija Intela uparena s 1080ti i qhd. K tome je u silent kučištu gdje je i temperatura normalno viša a i sam Ivy je poznat po većim temperaturama i bez toga.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Imam AsRock H81M ploču i trenutno Pentium G3258 clockan na 4,2GHz i 8GB rama. Uzeo bih neki i5 procesor K verzije. Moram priznati da me ipak strah uzimati polovne procesore, pogotovo K verzije jer ne znam ni na kojoj su volataži radili i koliko su "iscjeđeni".

Pa zato pitam vas, što vi mislite dali se isplati uzimat polovni procesor do 800kn, jeli sigurno, jeli malo previše rizično?! Hvala unaprijed na odgovorima!

Dario
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CPU kaže...

Pozdrav! Imam AsRock H81M ploču i trenutno Pentium G3258 clockan na 4,2GHz i 8GB rama. Uzeo bih neki i5 procesor K verzije. Moram priznati da me ipak strah uzimati polovne procesore, pogotovo K verzije jer ne znam ni na kojoj su volataži radili i koliko su "iscjeđeni".

Pa zato pitam vas, što vi mislite dali se isplati uzimat polovni procesor do 800kn, jeli sigurno, jeli malo previše rizično?! Hvala unaprijed na odgovorima!

 Ma da neznam kaj da mu je netko radio radit ce i dalje. Nije to serija koja se dala bas previse muciti.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 19:36 (Stjepanj).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CPU kaže...

Pozdrav! Imam AsRock H81M ploču i trenutno Pentium G3258 clockan na 4,2GHz i 8GB rama. Uzeo bih neki i5 procesor K verzije. Moram priznati da me ipak strah uzimati polovne procesore, pogotovo K verzije jer ne znam ni na kojoj su volataži radili i koliko su "iscjeđeni".

Pa zato pitam vas, što vi mislite dali se isplati uzimat polovni procesor do 800kn, jeli sigurno, jeli malo previše rizično?! Hvala unaprijed na odgovorima!

Osim rama, procesor je naj pouzdanija komponenta.

Uzmi slobodno.

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CPU kaže...

polovni procesor do 800kn

 A koji oćeš? Pretpostavljam i5 4670K za 800kn. Ogromna razlika prema tvom procu. I od mog je dosta jači.

 

Ak već uzimaš taj proc bolji, onda uzmi i bolju grafu kasnije, šteta imat neku jeftinjaru di ti štekaju igre. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 0:08 (DiRT).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DiRT kaže...
CPU kaže...

polovni procesor do 800kn

 A koji oćeš? Pretpostavljam i5 4670K za 800kn. Ogromna razlika prema tvom procu. I od mog je dosta jači.

 

Ak već uzimaš taj proc bolji, onda uzmi i bolju grafu kasnije, šteta imat neku jeftinjaru di ti štekaju igre. :)

 Sta nije malo puno previse davat za 4670k 800kn ? Ak i5 4440 kosta cirka 300kn, taj 4670k nemre kostat vise od 500-600kn...

13 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Je previše je kad je u jednom trenutku i3 8100 bio nov toliko, al pošto su bezobrazni iz intela i prodavači pa su paprene cijene to je druga stvar. Inače i5 4460 je odličan još, jači od mog g4560, a nađe se za 400kn, dok neki uredno traže 500-700kn. A i to govorim za FHD rezu... Al čovjek nemre birat, il prodat cpu,mbo,ram i uzet novije, al nema baš neki izbor za male novce. A i da nadogradi stari komp mora osjetit poboljšanje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Glavas_ZG kaže...
ibme74 kaže...

Znaci ne isplati se dati 2.000kn za novi i5 9400f 6c/6t + odgovarajuca ploca ali se isplati pljunut toliko za rabljeni quad core cpu? 

 

uz to, i5 9400f  nema integriranu grafiku, dakle kao da kupuješ xenona 

 

 

 Xenon su farovi na autu. XEON je Intel CPU...

 

Live long and prosper.
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, ovo je trenutna konfiguracija a jedini problem je sta je napajanje riknilp. Znaci doslovno zaiskrilo i izgorilo. Vec duze vrijeme je samo napajanjr zujalo kao da su mu ventilatori iskrivljeni te mislim da se nije dovoljno hladilo. Napajanje je bilo: fsp hexa+ 400w. Znaci trazim novo napajanje za ovu konfiguraciju uzimajuci u obzir da kroz mjesec dva mislim i kupiti neku graficku od 4gb...hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa nije ni cudno da je riknilo kad si na njemu drzao r9 2xx seriju koja voli papat struju :)

 

Sta ti znaci graficku ood 4gb? Nije isto ako kupis gtx1050ti koja trosi 75w i rx580 koja trosi 180w.

 

Koji ti je budzet?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Graficka mi je vec predlagana u ovoj temi i mislio sam uzet neku gtx 1060 3gb a kasnije onda procesor i7, pa da sve to drzi... budzet do 1000kn

11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma uzmeos ovak nesto i miran si klik

Ako bas oces ispucat tolike pare na napajanje imas seasonic focus i corsair rmx seriju sa 10 god jamstva

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 19:59 (ibme74).
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam kupljene dijelove za curin laptop: RAM modul, HDD/SSD ladica umjesto DVD/RW ladice i jedan SSD.

Danas sam u Zagrebu i imam vremens odnijeti u neki servis, po mogucnosti da se drzi drzi centra ili istoka, a najdalje sto mogu je okolica Protisa (Nehajska). Jel ima koji servis da bih mogao nazvati da to danas stignu zamijeniti i rijesiti jer bi cura htjela da to napravi netko tko je strucan? Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovo sto trazis nije komplicirano, to mozes i sam uz you tube.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Znam da mogu, no stvarno nemam adekvatne opreme (premali sarafici i sl.), zato bih htio odnijeti to nekome, platim sat servisa da to napravi i ja si obavim jod nesto za to vrijeme.

Kovačić
5 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam neki procesor i maticnu (da podrzava 3000MHz ram) do 1600 kn. Molim pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MasterYX kaže...

Trebam neki procesor i maticnu (da podrzava 3000MHz ram) do 1600 kn. Molim pomoc.

Mozda ovako : )?? 

Mbo: Asrock B450M PRO4

CPU: Ryzen 1600x

 

Pricekaj mozda i drugi napisu Ibme ili netko malo upućeniji u ryzen.

 

LP

everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MasterYX kaže...

Trebam neki procesor i maticnu (da podrzava 3000MHz ram) do 1600 kn. Molim pomoc.

Novo? https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+1600X + https://www.nabava.net/search.php?q=ASRock+AB350+Pro4 (gledaj bez M, znaci ATX format od 570kn). Ukupno te ~1610kn.

 

Kolega me preduhitrio, samo sto ja mislim da je bolje uzeti B350 ATX, nego b450 mATX. Sve te PRO4 ploce su prakticki jednake, 450 PRO4 seriju Asrock kao da je samo pofarbao u sivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:16 (The_Fichek).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa, 

 

Trebam mali savjet vezano za zamjenu laptopa. Trenutno kod sebe posjedujem Acerov ultrabook Aspire V3 371, laptop posjeduje i5 5257u procesor sa 10GM RAM memorije. Kod mene je vec duze vrijeme i sluzi kao laptop za nosanje, rad na poslu kada mi je potrebno prenosno racunalo, slabo ga koristim za multimediju, na njemu se pretezno radi office, browsing i u zadnje vrijeme sam poceo onako iz hobija da ucim Javu pa pretezno na njemu radim code jer imam i dio obuke koji nije kod kuce na kojem koristim ovaj laptop pa mi je lakse da mi je onda sve na njemu umjesto stolnog racunala.

 

Idalje vecinu zahtjevnijih zadataka radim na stolnom racunalu, s tim da kada mi je za Javu potrebno extra radnog prostora na ovaj laptop prikljucim externi monitor sa stolnog racunala. 

Sto se tice samih performansi citavog sistema ja sam prezadovoljan i sve radi odlicno, ovaj i5 5257u nikada nije imao nikakvih problema ni sa cim sto sam mu bacio, naravno nisam bas isprobavao gaming. Cip posjeduje Intel Iris 6100 grafiku.

 

Jedina stvar sa kojom nisam bas zadovoljan je panel na ekranu, mislim da je TN panel, slika je ok ali uglovi gledanja su losi i mislim da mu kontrast nije bas jaca strana, nivo osvjetljenja je zadovoljavajuci. 

 

Trenutno mi se nudi na zamjenu uz moju minumalnu doplatu od nekih 30-ak eura da dadnem ovaj laptop uz navedenu doplatu za Lenovo X1 Carbon druge generacije sa i7 4600u procesorom, 8GB RAM memorije i koji posjeduje IPS panel QHD rezolucije. 

 

Zanima me vase misljenje da li se isplati vezano za same performanse, da li je netko posjedovao navedeni X1 i znate li koja su iskustva sa njim. 

 

Ono sto bih dobio je def bolji ekran IPS vs TN, bolju rezoluciju QHD vs FHD, malo veci ekran 14.1 vs 13.3 i backlit tipkovnicu obzirom da na mom modelu nije backlit. 

Koliko ja vidim ovaj i5 5257u u svim testovima daje bolje performanse naspram i7 4600u mada za browsing i Eclipse mislim da bi oba bila ok tako da bih dobio malo losiji procesor i 2GB manje radne memorije.

Takodje kod mene je RAM izmjenjiv dok je kod X1 zalemljen na plocu

Mislim da je Intel HD 4400 grafika u stanju baratati sa dva ekrana QHD rezolucije ?? 

 

Ono sto me najvise zanima je pouzdanost X1, sklonost kvarovima i sl??

Da li je netko imao opcenita iskustva??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pitanje,, frend mi nudi za 1500kn MB pro gamer z270, 8 gb rama ddr4 2400, neznam koji proc kaze da je i5 ili3,2 ili3,8

.. kaj mislite dal se to isplati..Hvala..

ivan.buti@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 18:04 (kl1203).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Radi se o WQHD IPS ekranu, sa touchscreenom, ali ima integriranu graficku intel HD 4400. Specs su ovdje: https://www.amazon.com/Lenovo-Thinkpad-20A70037US-Touchscreen-Ultrabook/dp/B00HQ96JU8
Dok tvoj ima FHD ekran, i IRIS 6100. Usporedba ti je tu:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Iris-Pro-HD-6100-Mobile-vs-Intel-HD-4400-Desktop-115-GHz/m25925vsm8064

Treba provjeriti da li je laptop bio na servisima etc.

Jer Lenovo su uredski laptopi, nisu namjenjeni za gameanje i slicno.
Mijenjaš se za uredski laptop sa integriranom grafickom, a lenovo su poznati po tome da im CPU przi sa tom integriranom, nemogu ni zamisliti koliko na toj rezoluciji i touchscreenom.

Ako se radi samo o ekranu ja se uistinu nebih mjenjao, jer dobijas grijalicu i to na WQHD ekranuKupi kabel obican i spoji ga ako imas na neki IPS monitor.


everyday i'm shuffling...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice