Hrvatska nogometna reprezentacija izdvojena tema

poruka: 2.589
|
čitano: 412.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
Ne može dobiti presudu u procesu u kojem nije okrivjenik.
U presudi jasno piše koje je krivično djelo počinio.

 piše i na zidu ona stvar....

naše presude pune su raznoraznih pizdarija, pa niti jedna 'automatizmom' ne znači da je netko nešto počinio dok mu se ne dokaže

 

mamiću jest dokazano, modriću u toj presudi stoji tek da je lagao - a da bi ga se osudilo za to kazneno djelo, to mu se mora i dokazati, njemu osobno, ne usput u suđenju drugoj osobi, jer kao neokrivljeniku taj postupak prema njemu nije proveden kako zakon nalaže u slučaju okrivljenika

dakle to što stoji u presudi mamiću za modrića ne znači ništa, ponajmanje automatizmom

 

 

13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Stvarno ne razumiješ? Pred hrvatskim pravnim sustavom dokazano je kako je Mamić uz pomoć Modrića izvlačio novac iz kluba i utajivao porez.
Modrić je napravio grešku što je dao iskaz kojim inkriminira sam sebe. Pretpostavljam da se nagodio s tužiteljstvom da ne procesuiraju njega. Onda je na suđenju promijenio iskaz i time prevario tužiteljstvo. To je najgora stvar koju možeš napraviti a promjena iskaza čak ni ne znači da sudsko vijeće mora u obzir uzeti iskaz na sudu, može i onaj iz istrage. S obzirom da je Mamić dobio osuđujuću presudu pretpostavljam da je sud odbacio kasnije Modrićevo svjedočenje kao lažno (i sad ga gone zbog toga) te presudu donijelo na osnovu ranijeg iskaza. Sad je Modrić u dvostrukom problemu. Prvo će mu suditi zbog krivokletstva a onda zbog utaje. Imat će on puno olakotnih okolnosti no ako nije ispoštovao nagodbu mogao bi ozbiljno najebati.
11 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
BlueMax kaže...
Stvarno ne razumiješ? Pred hrvatskim pravnim sustavom dokazano je kako je Mamić uz pomoć Modrića izvlačio novac iz kluba i utajivao porez.
Modrić je napravio grešku što je dao iskaz kojim inkriminira sam sebe. Pretpostavljam da se nagodio s tužiteljstvom da ne procesuiraju njega. Onda je na suđenju promijenio iskaz i time prevario tužiteljstvo. To je najgora stvar koju možeš napraviti a promjena iskaza čak ni ne znači da sudsko vijeće mora u obzir uzeti iskaz na sudu, može i onaj iz istrage. S obzirom da je Mamić dobio osuđujuću presudu pretpostavljam da je sud odbacio kasnije Modrićevo svjedočenje kao lažno (i sad ga gone zbog toga) te presudu donijelo na osnovu ranijeg iskaza. Sad je Modrić u dvostrukom problemu. Prvo će mu suditi zbog krivokletstva a onda zbog utaje. Imat će on puno olakotnih okolnosti no ako nije ispoštovao nagodbu mogao bi ozbiljno najebati.

 mensčini da si ti onaj koji ne razumije

 

u presudi po pitanju ikakve krivice modrića stoji samo da je lagao sudu, ali to je isključivo zaključak suca u obrazloženju presude i ništa više

nije dio same presude, nego obrazloženje, nije dokazana krivica, nego mišljenje suca

 

da bi imalo ikakvu pravnu snagu to mišljenje, za njega treba biti proveden dokazni postupak u kojem laganje treba dokazati i u kojem se modrić kao okrivljenik može braniti, a na kraju i izjaviti žalbu

može biti zabuna, može biti sinkopa, može biti da je sudac krivo razumio, kako god da okreneš to je isključivo mišljenje suca i to bez ikakve pravne snage i automatizma

na to rješenje modrić ili njegovi odvjetnici čak nisu mogli izjaviti žalbu, jer žalbu izjavljuje isključivo stranka u postupku - optuženi ili tužitelj, a i žalba se izjavljuje na presudu, ne njezino obrazloženje

 

ne znam više kako ti još objasniti da tu nema automatizma i da ništa što piše u obrazloženju presude ne dokazuje modrićevu krivicu bez dokaznog postupka i prava na obranu

13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Pod automatizmom mislim na način na koji će se dokazni postupak voditi a ne da je sve već riješeno jer onda postupka ne bi ni bilo već bi Modrić nakon suđenja Mamiću odmah dobio kaznu i za jedno i za drugo krivično djelo. Kad bi sustav tako funkcionirao onda državno odvjetništvo ne bi ni moglo nuditi nagodbe i bio bi zanemaren osnovni postulat prava (i dio Ustava) koji kaže da svatko ima pravo na suđenje.
Stvar je u tome da bi u slučaju da Modriću ne bude dokazana utaja pao i postupak protiv Mamića tj. on bi imao osnovu na žalbu kako je osuđen na temelju nečega što sud ne može dokazati. Općenito postupci nikad kraja ne bi imali.
Ne znam kako bi ti objasnio što želim reći jer očito do sad nisam uspio. Možda još ovako: u procesu protiv Mamića tužitelj je morao dokazati postojanje krivičnog djela i ulogu optuženika. Protiv Modrića ne treba dokazivati postojanje djela već samo ulogu a kod dokazivanja uloge uzet će u obzir zaključke iz ranijih postupaka.
11 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Samo sam te upozorio da nema automatizma. Dalje neka sud rješava u novom postpku, pogotovo što baš i nisam upućen u detalje, ne znam koliko dokazi za mamića terete i modrića, pa bi se dalje bezveze natezali i glumili babu vangu
16 godina
moderator
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Opet je tema aktivna!

 

Pa da se to bolje uoči, evo i jedan post - trenutno igraju Grčka i Hrvatska, U-21 reprezentacije (prenosi Max Sport 1).

 

Sada je dvadeset peta minuta, rezultat 1:1, za sada puno zanimljivije za gledati nego onu tugu sinoć...

...
13 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Što reći. Dalić gubi konce u reprezentaciji, igra ne postoji. Ove 2 utakmice su pokazale, ono što mi već godinama nemamo, a to je trener. Jedna je stvar biti trener, a druga je stvar biti izbornik i psihilog i imat igrače koji su gurali kroz taj nacionalni naboj i vlastitu volju i želju za što boljim rezutatom. Svaka čast Daliću na svemu što je postigao sa repkom, odradio je fantastičan period sa repkom. Cijele kvalifikacije igramo loše, a i imali smo i dosta sreće. Ali neke odluke u zadnje vrijeme i izjave, koje po meni mu nisu trebale, kao da sam imao predosjećaj da će se sve to vratiti na štetu repke. Sve ima svoj kraj. A sada ljudima najednaput se javljaju upitnici. Zadnji puta, 2 poraza zaredom, u kvalifikacijama još u eri Igora Štimca. Da se mene pita, nismo zaslužili niti ići na Euro. izostanak Perišića je itekkao vidljiv, zadnji motor momčadi koji je ostao. Nakon svjetskoga otišao je prvi motor Mandžo, a novi motor ili još nije spreman ili ga ne nema u prodaji.

 

I dalje ostajem kod svoje teze da je vezna linija podbacila i to na veliko. Ne mogu se sastat sa loptom u prvom poluvremenu. Brozović otkako je otišao u Arabiju više nije isti igrač. Neki su me uvjeravali kako će on i dalje biti dobar, kako to nema nikakve veze. Malo sutra, drugačiji je to ritam utakmica u odnosu na europske utakmice. Kovačić koji bi trebao biti novi nositelj nakon Modrića kao da nema ta muda da preuzme igru. A Modrić pokušava, ali i on ima svoje limite i ne može se očekivati od njega da nam riješava utakmice.

 

Mi u prvom poluvremenu jedan ubačaj prema Musi smo imali. A Dalić priča prije utakmice kako treba promijeniti stil igre, kako smo do sada igrali sve sa lažnim devetkama (a sad ih nemamo zbog ozljeda). A ni "p" od promjene stila igre. Samo neke izlike, kako nam fali energije, a na klupi se pokriva rukom od sramote. A sad nam najedanput igra ovisi o Ivanušecu i Petkoviću. Pa gdje su pozivi igračima koji su to u zadnje 2 godine zaslužili, npr. Melnjak i Mišić. Pa čak i Pašalić iz Rijeke, Biuk, su više pokazali ove sezone od nekih krilnih igrača koji su dobili šansu u ove 2 utamice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2023 23:37 (fighterZu).
10 mjeseci
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

nisam gledao tekmu, imao pametnijeg posla, ali gledam sad statistiku i mislim se je li nekakva greška u pitanju.

 

posjed lopte mi 72% oni 28%

dodavanja mi 620 oni 193

udarci u gol, skoro izjednačeni mi 11 (3) oni 10 (5)

 

mislim da to sve govori o našoj igri

10 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
To ti je scripting.
13 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ovo su igrači koji si prije samo 4 mjeseca pobijedili Nizozemsku u gostima i osigurali finale Lige nacija:
HRVATSKA: Livaković - Juranović (od 78. Stanišić), Šutalo (od 91. Petković), Vida, Perišić - Modrić (od 119. Barišić), Brozović, Kovačić (od 85. Majer) - Pašalić, Kramarić (od 90. Erlić), Ivanušec (od 78. Vlašić).
Iz te utakmice nedostaju važni igrači: Perišić, Kramarić, Ivanušec i Petković
Neki igrači su načeti ozljedama ili su bili ozljeđeni pa nisu u top formi: Juranović, Kovačić.
Neki stariji igrači su na kraju karijere i 20% lošiji: Vida, Modrić
Brozović je otišao u lošu ligi i nije na istom nivou.
I onda se na to još nadoveže lošija partija Livakovića.
Izmjene koje su ušle, nisu kvalitetom da rade razliku.
Na žalost, rezultat toga vidimo u ove dvije utakmice: loša ekipa bez energije, kvalitete, koja ne može stvoriti nijednu pravu priliku

13 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Edit:

Ozljede igrače, statusi igrača u klubovima, forma. Sve se to preokrenulo naglavačke u par mjeseci. Ali i Dalić sa stožerom je tu odgovaran, to je morao sve pratiti sa svojim stožerom i pozvati igrače koji su spremni. Sad ispada i da je Brozović igrao pod ozljedom. Petkovića šalje doma jer nije spreman (nije po meni trebao ni prvu utakmicu igrat, nepotrebno riskiranje teže ozljede). A sa Brozovićem i Kovačićem drugi kriteriji očito.

 

Doveli smo se u situaciju da ne ovisimo sami o sebi. Turci su na Euru svakako, i gotovo sam siguran da će zadnju sa Walesom odigrat bez imalo truda. Ako je itko sposoban odigrat ležerno, to je turska reprezentacija. Mislim da njima čak paše da izgube od Walesa, neka glupost sa ždrijebom za grupe. To znači da sve ovisi o predzadnjoj utakmici, odnosno Armeniji koja je prvu dobila Wales u gostima 4-2. Armenci su zeznuta repka za Wales, igraju doma, i to bi mogla biti slamka spasa da odemo direktno na Euro. Po nekakvim projekcijama i moj predosjećaj za Turke, nekako mi se čini da idemo u dodatne kvalifikacije. A tu nas možda čeka i Nizozemska, ako završe 3. u skupini

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 10:19 (fighterZu).
9 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Što je tu je, ni prvi ni zadnji put da smo pali, a nakon pada ide ponovno dizanje i to je sasvim normalno. Nisam trener, izbornik ni nogometni ekspert, nego običan navijač doma koji se veseli pobjedama i tužan kad se izgubi, ali vjerujem svojoj repki i nekako mislim da bumo išli na euro, a možda nije loše i da se propusti i napravi smjena generacija, a stariji se elegantno povuku jer ne mogu više. Najlakše je popovati sad tu i kmečati, vi bi ovo, vi bi ono, ostavite se tog jer ne znate stanje unutar repke, niti ste u poziciji da bilo što radite, a od kukanje nema kruha. Dajte ljudima podrušku i kad ne ide, a ne samo kad pobjeđuju.

Taraba WoW
14 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ma nije toliko stvar ni u igračima tj njihovoj kvaliteti. Wales je u prvoj postavi imao 5-6 igrača koji jedva skupe 10-15' po utakmici u svojim klubovima, istina većina u premiershipu ali neki čak imaju takav status u 2. engleskoj ligi. Naši su slabo pripremljeni za utakmicu. U prvih pola sata su igrali užasno statično, Wales je samo držao formaciju, a naši niti malo rizika da bi pokušali neki proboj. Uplašili se kao da je na drugoj strani Brazil a ne Wales. Juranović ima 30m prostora stoji na mjestu (kasnije sam saznao da se ozljedio u 5. minuti pa je možda i to razlog). Brekalo potpuno beskoristan, stoji s loptom i razmišlja dok ga ne udupliraju, a onda krene s loptom tamo gdje ni Messi ne bi prošao. Dojma sam da se Vidu u prošlosti previše napadalo ali sad je toliko brljao da su naši s dva primljena gola još dobro i prošli. Jedino što je dobro napravio je onaj prekšaj na 18 metara. Najstrašnije je bilo vidjeti kako ga onaj s loptom pređe u 20m a imao je 3 koraka prednosti. Kovačić bezvoljan, nije se maknuo 5 metara sa svoje pozicije, prodora 0, ideje 0. Dobro se uklopio u igru protiv strašnog i nepobjedivog protivnika. Obzirom na velike probleme u napadu očekivao sam napadačku igru Modrića, Kovačića pa i bekova. Modrić je igrao koliko može, tu nema zamjerke, ali Kovačić - ništa. Kad se zbroji učinak Brekala, Vide i Kovačića kao da smo igrali s 2 igrača manje. Lopta je išla presporo i uvijek se ostavljalo vremena njihovoj obrani da složi zonu na 18-20 metara. Tvrdoglavo se pokušavalo ono što ne prolazi. Ležeran pristup do zadnjih 15 minuta a onda panika. Utakmica se ne igra samo zadnjih 15 minuta.

Ako su igrači ozljeđeni i nemamo krila trebalo je igrati 3-5-2.

Pozitivno u ovoj utakmici je što smo opet vidjeli dobrog Belju, agresivan je, kreće se i otvara (za razliku od Muse koji ne funkcionira u ovakvoj igri) djeluje motivirano, zaslužuje minutažu.

Rekao bih da je prvih pola sata najgore što sam ikad vidio od repke. 

16 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Užasna tekma, ali ne treba raditi veliku paniku; jedan veliki ciklus se polako bliži svome kraju, a to je era Luke Modrića i njegove nevjerojatne energije. Jednostavno više nemamo toliku količinu elitnog talenta u njemu, a ni ostatku veznog reda. Često se volimo hvaliti da imamo najbolji vezni red na svijetu, no to je svršeno vrijeme jer igrač koji dobiva minute na kapaljku u Madridu sa 38 godina, Kovačić koji je tek izašao iz ozlijede i igrač koji igra u Saudijskoj Arabiji teško da su elita koja su nekad bili. I nije to nikakva katastrofa... Ono što je loše je da nemamo nikakve zamijene za njih, a niti neki sustav igre koji bi sakrio sustavne probleme ekipe koji se protežu već duže vrijeme. 

 

Dodaj na to još i ozlijede cijelog napada  i tu smo di jesmo. A bome ni Wales nije uopće ekipa koja je bezazlena - sve igrači iz prve i druge engleske lige. Ne može se reći da su Musa, Brekalo, Vida, Barišić, Pašalić i zamijene puno bolje od te razine. 

 

Na stranu Dalićevih taktički upitnih odabira, mi trenutno nemamo igrače koji mogu riješavati ovakve situacije. Sinoć u zadnjih 5 minuta lopta kruži oko obrane Walesa i osim Belje koji je solidan u skoku te Pašalića koji se može ubaciti mi nemamo drugog rješenja za probiti njihov bunker. Trojac u sredini se dodaje međusobno i uglavnom sva trojica okupiraju prostor od cca 10x10 m. Nitko ne odlazi unutra na skok, bekovi statični, nema udarca iz daljine. 

 

Dugoročno nam slijedi par i otriježnjenje; slično kao nakon generacije 98'. Kad Modrić ode, a s njim i Brozović, mi ostajemo bez elitnog talenta, onoga koji čini razliku u svim tim 90+ min situacijama. Onoga koji vuče ekipu kad je najteže i na koje se bilo koji trener može osloniti neovisno o taktici. I nije to dramatično, jednostavno je tako, trenutno nemamo zamjenu za te igrače. I koliko god da su Krama, Petko, Ivanušec i ostali koji nedostaju dobri i vjerojatno bi rješili ove dvije tekme, dugoročno nisu ni blizu te zvjezdane razine koju polako gubimo. 

6 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

U utakmici protiv Turske, po inerciji, sve je islo po lijevoj strani gdje je Perisic. Danas ga nema, ozljeda. Brekalo bi mozda igrao jos bolje da je u HNLu. Rijeka, Hajduk ili Dinamo. Bilo je par situacija gdje nije uspio primit loptu, odbila se od njega, u akciji za gol je izgubio loptu gdje je nikako ne smije izgubit. Nakon sto primi loptu, ne zna kamo ce sa njom, sto ce, zabija se u protivnicke igrace, gusi igru. Nitko nije mogao trcat. Takoder, Gvardiol, fantasticno igra sa loptom, ali kad imas Sutala van forme u obrani, ne mozes ti igrat sa loptom na 20, 30 metara od gola protivnika. Ti si zadnja linija. Livakovic, pokusao je izac na loptu, skratit kut, foc do lopte prije... Tko zna sto je bilo u njegovoj glavi, ali nije on kriv za primljeni gol. Brekalo je. Jednostavno nema bolje opcije i to je problem. Sad jel postoji plan za promjenu, ne znam. Majer mi se svida sa svojom igrom. Napadaca nema, Kramaric je jedina opcija kad je zdrav naravno. Modric i Broz zajedno sa standardno nevidljivim Kovacicem su izgubili toliko lopti kao nikad. Sva igra Hrvatske je isla preko lijevog krila, sad je to problem kad lijevog krila nema. Ne, sustav ne moze bit drugaciji, nema igraca za to. Tako je kako je.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Igrali su ko babe bez napadača kojih ruku na srce nemamo,vezni red se pokušavao silom probit unutar 16 i unjet zubima loptu u gol, premalo ili nimalo šuteva van 16 i tako se ne dobiva utakmica, Modrič je trebao šutati više toga po mojem, Majer jako dobar također, uglavnom plač majke Božje, sjedi 2

10 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Kovačić loš za pop**dit... uz lošu igru - stalno uljeće u rasprave sa sucem iako je to posao Modrića kao kapetana, u početku tekme napravio start (gaženje) zbog kojeg je nedavno dobio žuti u Premiershipu... Broza je netko već spomenuo (uz to da je nakon žutog imao par reakcija na sudačke odluke zbog kojih je uredno mogao popit još jedan karton i isključenje)

 

Zašto se ne zovu igrači poput Pjace, Baturine...? jesam propustio nekaj pa da su ozljeđeni il kaj? to su igrači koji rade razliku, koji se ne libe ić 1na1 (kak je Jarni opisao kasnije u emisiji)

 

Iako nisam navijač Rijeke, bilo mi je drago vidjeti Pjacu kako je konačno proigrao na tragu starih dana prije ozljeda - i bilo mi je žao kaj ga Dinamo nije uzeo, a jako bi im dobro došao nakon odlaska svih koji su otišli (pogotovo Oršića)

 

Livaković bi fakat trebao poradit malo na izletavanjima van peterca - očito je da mu je to jako loša strana, dok je s druge strane na crti odličan...

 

ne sumnjam da ćemo na Euro, ali ove dvije tekme su bile fini reality check da se ne može uvijek oslanjati na stare snage i individualnu kvalitetu (Modrić, Perišić,...)

 

čestitke Wales-u, igrali sa srcem i imali više energije - draže bi mi bilo njih vidjet na Euru nego Turke, al grupa je takva kakva je...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 13:13 (60nine).
9 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Daliću i stručnom stožeru se zaista ne može prigovoriti, prvo raspolažu sa slabijim igačima nego dosad, a još su i zakazali igrači od kojih smo očekivali više. Kog je mogao ubaciti, Haalanda?? Imaš ono što imaš, raspolažeš čime raspolažeš.

 

Barišić užasan, toliko je lopti potrošio da je to za plakanje. Kovačić jako loš, Stanišić bježi od lopte, ja ne znam jel ja to krivo vidim, ali svaki put kad lopta ide prema njemu on kao da se sve više udaljava od nje. Musa kao da jednostavno nema snage potrčati.

 

Šta go tko rekao, i koliko god ga volio i poštovao, Livaković je jedan od glavnih krivaca jer je potpuno bespotrebno dva puta izletio i oba puta primio lako obranjiv gol, ono jučer zaista nije bilo potrebe jer je Velšanin išao skroz u for i lopta se brzo kretala, a Vida mu je bio na leđima, da je ostao unutar 5 metara obranio bi to kao od šale. Dvije užasne procjene.

 

Ali bez obzira na sve, ja većinu repke obožavam, dali su nam svima toliko radosti, da imaju rkedita za 20 godina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 15:15 (Cansee).
16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Cansee kaže...

Daliću i stručnom stožeru se zaista ne može prigovoriti, prvo raspolažu sa slabijim igačima nego dosad, a još su i zakazali igrači od kojih smo očekivali više. Kog je mogao ubaciti, Haalanda?? Imaš ono što imaš, raspolažeš čime raspolažeš.

 

Barišić užasan, toliko je lopti potrošio da je to za plakanje. Kovačić jako loš, Stanišić bježi od lopte, ja ne znam jel ja to krivo vidim, ali svaki put kad lopta ide prema njemu on kao da se sve više udaljava od nje. Musa kao da jednostavno nema snage potrčati.

 

Šta go tko rekao, i koliko god ga volio i poštovao, Livaković je jedan od glavnih krivaca jer je potpuno bespotrebno dva puta izletio i oba puta primio lako obranjiv gol, ono jučer zaista nije bilo potrebe jer je Velšanin išao skroz u for i lopta se brzo kretala, a Vida mu je bio na leđima, da je ostao unutar 5 metara obranio bi to kao od šale. Dvije užasne procjene.

 

Ali bez obzira na sve, ja većinu repke obožavam, dali su nam svima toliko radosti, da imaju rkedita za 20 godina.

 Slažem se da radiš s onim što imaš, a ako na klupi nema vrhunskog napadača onda ga ni ne možeš ubaciti. No, imaš na klupi Šutala i Erlića koji su brži od Vide i mogu razigravati iz prve linije te ti se ne treba spuštati trojac iz veze. Time automatski imaš 1-2 igrača bliže golu. 

 

Ako znaš da ti Barišić nije dobar već drugu tekmu za redom, ubaci Sosu.

 

Ako Musa nije napravio ništa u prvoj tekmi zašto započinje drugu od prve minute. 

 

Ako vidiš da je sveto trojstvo Broz-Kova-Luka ispuhan i da ne mogu držati ritam i da se stalno nalaze u istom području na terenu i imaju slične navike, onda zamijeni jednog; izvadi Kovačića, ubaci Belju/Vlašića (iako je Kova individualno bolji od njih), i time si smanjuješ gužvu na tom dijelu terena, a imaš igrača više u napadu. Pa kad Luka energetski padne zamijeni ga sa Kovačićem. Ili napravi isto sa Brozovićem. Koji će ti k posjed od 70% ako nemaš šuta na gol, a svaka presječena lopta je panika.

 

Prijeđi u 3-5-2, stavi Brekala i Juranovića na krila, napuni sredinu još malo, ubaci Belju i Budimira pa šibaj lopte na njih...  Poanta je da mijenjaš nešto, tražiš igru, a ne da gledaš potpuno isti scenarij kao sa Turskom gdje mi 70 min ne možemo zapucati na gol. I mijenjaš igrača za igrača - poziciju za poziciju. Ništa ne dobivaš. 

 

Nije problem što fali pola ekipe, što Livi kiksa (i spasi 1-2 zicera), što je Vida spor i što nemaš igrača koji je vrhunska špica. Stvar je da ne radiš ništa i nadaš se da će Luka nešto izvući iz šešira ili da će na snagu volje nešto ući kao na oba svjetska gdje smo držali nulu kroz većinu utakmica i onda na snagu/penale prolazili dalje. 

9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Bichanich kaže...
Cansee kaže...

Daliću i stručnom stožeru se zaista ne može prigovoriti, prvo raspolažu sa slabijim igačima nego dosad, a još su i zakazali igrači od kojih smo očekivali više. Kog je mogao ubaciti, Haalanda?? Imaš ono što imaš, raspolažeš čime raspolažeš.

 

Barišić užasan, toliko je lopti potrošio da je to za plakanje. Kovačić jako loš, Stanišić bježi od lopte, ja ne znam jel ja to krivo vidim, ali svaki put kad lopta ide prema njemu on kao da se sve više udaljava od nje. Musa kao da jednostavno nema snage potrčati.

 

Šta go tko rekao, i koliko god ga volio i poštovao, Livaković je jedan od glavnih krivaca jer je potpuno bespotrebno dva puta izletio i oba puta primio lako obranjiv gol, ono jučer zaista nije bilo potrebe jer je Velšanin išao skroz u for i lopta se brzo kretala, a Vida mu je bio na leđima, da je ostao unutar 5 metara obranio bi to kao od šale. Dvije užasne procjene.

 

Ali bez obzira na sve, ja većinu repke obožavam, dali su nam svima toliko radosti, da imaju rkedita za 20 godina.

 Slažem se da radiš s onim što imaš, a ako na klupi nema vrhunskog napadača onda ga ni ne možeš ubaciti. No, imaš na klupi Šutala i Erlića koji su brži od Vide i mogu razigravati iz prve linije te ti se ne treba spuštati trojac iz veze. Time automatski imaš 1-2 igrača bliže golu. 

 

Ako znaš da ti Barišić nije dobar već drugu tekmu za redom, ubaci Sosu.

 

Ako Musa nije napravio ništa u prvoj tekmi zašto započinje drugu od prve minute. 

 

Ako vidiš da je sveto trojstvo Broz-Kova-Luka ispuhan i da ne mogu držati ritam i da se stalno nalaze u istom području na terenu i imaju slične navike, onda zamijeni jednog; izvadi Kovačića, ubaci Belju/Vlašića (iako je Kova individualno bolji od njih), i time si smanjuješ gužvu na tom dijelu terena, a imaš igrača više u napadu. Pa kad Luka energetski padne zamijeni ga sa Kovačićem. Ili napravi isto sa Brozovićem. Koji će ti k posjed od 70% ako nemaš šuta na gol, a svaka presječena lopta je panika.

 

Prijeđi u 3-5-2, stavi Brekala i Juranovića na krila, napuni sredinu još malo, ubaci Belju i Budimira pa šibaj lopte na njih...  Poanta je da mijenjaš nešto, tražiš igru, a ne da gledaš potpuno isti scenarij kao sa Turskom gdje mi 70 min ne možemo zapucati na gol. I mijenjaš igrača za igrača - poziciju za poziciju. Ništa ne dobivaš. 

 

Nije problem što fali pola ekipe, što Livi kiksa (i spasi 1-2 zicera), što je Vida spor i što nemaš igrača koji je vrhunska špica. Stvar je da ne radiš ništa i nadaš se da će Luka nešto izvući iz šešira ili da će na snagu volje nešto ući kao na oba svjetska gdje smo držali nulu kroz većinu utakmica i onda na snagu/penale prolazili dalje. 

 

Zašto toliko vas ovdje misli da ima više nogometnog znanja i iskustva i, što je još bitnije, znanja o trenutnom stanju momčadi i pojedinaca unutar momčadi? 

 

Jel ti stvarno misliš da si samo ti možeš smisliti ovo što si naveo, da naš stručni stožer nema dovoljnom mozga da to smisli? Jel ne mislite možda da postoje razlozi, o kojima vi pojma nemate, zbog kojih se nisu mogle odraditi stvari koje si ti naveo? 

 

Ja ne kažem da su izbornik i stručni stožer bezgrešni, svi radimo greške, ali mislim da nisu niti namjerno sabotirali momčad, niti namjerno forsirali nekgo igrača kako bi ga "proguralo". Na Daliću se vidjelo da bi dao desnu ruku za pobjedu i da mu je interes reprezentacije iznad svega.

11 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Jednostavno je došlo vrijeme za još jednu smjenu generacija, taman i ako odemo na ovaj EURO u Njemačku ne očekujem rezultat veći od onog sa prošlog EURA.

Modrića nebi puno spominjao jer nas je čovjek zaduzio sve ove godine što igra i on uz to što fizički nije bio spreman izgleda da ni u glavi nije na 100% vjerojatno zbog statusa u Real Madridu.

Barišiću i Brekalu se zahvaliti, uz Sosu zvati Melnjaka jer kakav god da je ispred Barišića je za koplje bolji i nadam se da će mali Sučić uhvatiti formu nakon ozljede on bi mogao pokrivati to lijevo krilo u izostanku Ivanušeca.

Jednostavno treba nove sviježe krvi i energije u ekipi, trebamo još 3-4 Belje jer ovo sada opet podsjeća na događaje sa tog prošlog EURA.

 

13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Cansee kaže...

 

Zašto toliko vas ovdje misli da ima više nogometnog znanja i iskustva i, što je još bitnije, znanja o trenutnom stanju momčadi i pojedinaca unutar momčadi? 

 

Jel ti stvarno misliš da si samo ti možeš smisliti ovo što si naveo, da naš stručni stožer nema dovoljnom mozga da to smisli? Jel ne mislite možda da postoje razlozi, o kojima vi pojma nemate, zbog kojih se nisu mogle odraditi stvari koje si ti naveo? 

 

Ja ne kažem da su izbornik i stručni stožer bezgrešni, svi radimo greške, ali mislim da nisu niti namjerno sabotirali momčad, niti namjerno forsirali nekgo igrača kako bi ga "proguralo". Na Daliću se vidjelo da bi dao desnu ruku za pobjedu i da mu je interes reprezentacije iznad svega.

Ovdje vjerovatno nema nikoga sa više nogometnoga znanja i iskustva od onih u stožeru. I nitko ne kaže da neko ovdje zna više i bolje. Očekivano je da će biti kritika. Neke nisu baš poštene, o nekima se da diskutirati, ali ima tu i validnih kritika. Nakon Katra neka opća slika unutar same repke i u medijskom prostoru je bila da je smjena generacija dobro odrađena, a sada slušamo i čitamo kako to nije slučaj, pa kako sada to.

 

Ok, tu su ozljede. Nemamo širinu kao druge reprezentacije. Ali zašto se konstantno podcjenjuje naša liga i igrači koji igraju u klubovima koji nisu iz liga petice? I dalje mislim da su pozivi nekim igračima koji su u zadnje 2 godine pokazali dobar nogomet, trebali biti uručeni. Realno, čovjek se sam usosio s nekim odlukama nakon Katra. Svi bi mi voljeli da nije tako. U početku kvalifikacija se već vidjelo da bi mogli imati probleme. Pa čak i sam Dalić preko medija naglašava "Ja sam krivac, mogao sam bolje pripremiti i složiti utakmicu". Dojam je da mu fali u stožeru jedan trener s većim iskustvom koji može posložiti neke stvari bolje, ponuditi taktičke opcije kad ne ide dobro. Od naših trenera u stručnom stožeru, to je sve skup bivših igrača. Osim Dalića, jedini trener koji je samostalno trenirao je Olić. Za ostale ni ne znam kakve licence za trenera imaju. Evo nedavno je priključen i Subašić, samo radi nekih zasluga prije.

 

Sve te odluke stožera, kada se skupe na stol sa svim ostalim problemima (ozljede, statusi, forma igrača, itd.) su sada dale trenutno stanje kakvo je. Treba skupiti glave, stožer zagrijati stolicu, donijeti neke odluke da odradimo taj zadnji ciklus kako spada i nadati se da će nam se neki rezultati poklopiti. U svakom slučaju, otišli da Euro ili ne, trebamo ozbiljan plan za dalje. Uigravati vezni red bez glavne trojke. Uigravati neki napad s glavom i repom gdje možda netko iskoči i pojavi se novi Perišić. Pa nije ni Perišić odmah rasturao u repki, trebalo je neko vrijeme da ispliva sav njegov talent i trud na površinu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 20:03 (fighterZu).
6 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
stručni stožer je bez iskustva mani to familija i te spike zaslužni bivši igrači,
ja bi uveo da pomoćnici nemogu biti bez 5 godina iskustva i najvećih uefa licenci dođeš u situaciju ko mi da ti 5-6 igrača fali i pomolimo se gospi u Međugorju za dobar rezultat!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2023 10:41 (dejo74).
16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Cansee kaže...
Bichanich kaže...
Cansee kaže...

Daliću i stručnom stožeru se zaista ne može prigovoriti, prvo raspolažu sa slabijim igačima nego dosad, a još su i zakazali igrači od kojih smo očekivali više. Kog je mogao ubaciti, Haalanda?? Imaš ono što imaš, raspolažeš čime raspolažeš.

 

Barišić užasan, toliko je lopti potrošio da je to za plakanje. Kovačić jako loš, Stanišić bježi od lopte, ja ne znam jel ja to krivo vidim, ali svaki put kad lopta ide prema njemu on kao da se sve više udaljava od nje. Musa kao da jednostavno nema snage potrčati.

 

Šta go tko rekao, i koliko god ga volio i poštovao, Livaković je jedan od glavnih krivaca jer je potpuno bespotrebno dva puta izletio i oba puta primio lako obranjiv gol, ono jučer zaista nije bilo potrebe jer je Velšanin išao skroz u for i lopta se brzo kretala, a Vida mu je bio na leđima, da je ostao unutar 5 metara obranio bi to kao od šale. Dvije užasne procjene.

 

Ali bez obzira na sve, ja većinu repke obožavam, dali su nam svima toliko radosti, da imaju rkedita za 20 godina.

 Slažem se da radiš s onim što imaš, a ako na klupi nema vrhunskog napadača onda ga ni ne možeš ubaciti. No, imaš na klupi Šutala i Erlića koji su brži od Vide i mogu razigravati iz prve linije te ti se ne treba spuštati trojac iz veze. Time automatski imaš 1-2 igrača bliže golu. 

 

Ako znaš da ti Barišić nije dobar već drugu tekmu za redom, ubaci Sosu.

 

Ako Musa nije napravio ništa u prvoj tekmi zašto započinje drugu od prve minute. 

 

Ako vidiš da je sveto trojstvo Broz-Kova-Luka ispuhan i da ne mogu držati ritam i da se stalno nalaze u istom području na terenu i imaju slične navike, onda zamijeni jednog; izvadi Kovačića, ubaci Belju/Vlašića (iako je Kova individualno bolji od njih), i time si smanjuješ gužvu na tom dijelu terena, a imaš igrača više u napadu. Pa kad Luka energetski padne zamijeni ga sa Kovačićem. Ili napravi isto sa Brozovićem. Koji će ti k posjed od 70% ako nemaš šuta na gol, a svaka presječena lopta je panika.

 

Prijeđi u 3-5-2, stavi Brekala i Juranovića na krila, napuni sredinu još malo, ubaci Belju i Budimira pa šibaj lopte na njih...  Poanta je da mijenjaš nešto, tražiš igru, a ne da gledaš potpuno isti scenarij kao sa Turskom gdje mi 70 min ne možemo zapucati na gol. I mijenjaš igrača za igrača - poziciju za poziciju. Ništa ne dobivaš. 

 

Nije problem što fali pola ekipe, što Livi kiksa (i spasi 1-2 zicera), što je Vida spor i što nemaš igrača koji je vrhunska špica. Stvar je da ne radiš ništa i nadaš se da će Luka nešto izvući iz šešira ili da će na snagu volje nešto ući kao na oba svjetska gdje smo držali nulu kroz većinu utakmica i onda na snagu/penale prolazili dalje. 

 

Zašto toliko vas ovdje misli da ima više nogometnog znanja i iskustva i, što je još bitnije, znanja o trenutnom stanju momčadi i pojedinaca unutar momčadi? 

 

Jel ti stvarno misliš da si samo ti možeš smisliti ovo što si naveo, da naš stručni stožer nema dovoljnom mozga da to smisli? Jel ne mislite možda da postoje razlozi, o kojima vi pojma nemate, zbog kojih se nisu mogle odraditi stvari koje si ti naveo? 

 

Ja ne kažem da su izbornik i stručni stožer bezgrešni, svi radimo greške, ali mislim da nisu niti namjerno sabotirali momčad, niti namjerno forsirali nekgo igrača kako bi ga "proguralo". Na Daliću se vidjelo da bi dao desnu ruku za pobjedu i da mu je interes reprezentacije iznad svega.

 Nitko nije rekao da je pametniji od stožera niti da je itko u stožeru glup, zloban, saboter, neradnik i slično. Dalić je napravio vrhunski posao i ima najbolje i najsvježije informacije za sastavit ekipu, a do ove dvije tekme je ovaj ciklus kvalifikacija bio možda i najbolji ikad. Da nije ozlijeda bi se vjerojatno provukli sa pobjedom ili remijem i to bi bilo dovoljno. Govorilo bi se kako dobivamo i kad ne igramo dobro što je odlika velikih ekipa. 

 

A ispalo je kako je ispalo i tu samo komentiramo rezultat svega toga. Uostalom biti izbornik je jedna od najkritički izloženijih pozicija u našem medijskom prostoru i ako se ne možeš nositi s kritikama onda nemaš što raditi na toj poziciji. A nije da o njemu ovise životi i da je toliko puno "uloga" kao npr biti ministar, premijer i slično. To je samo nogomet, igra, zabava... Ne treba sve to gledati toliko ozbiljno i svaku kritiku kao napad.

 

I kao što je legenda Ćiro sišao sa kormila, mladi i perspektivni Kovač protjeran, karizmatični Bilić otišao, tako će i najveći trener hrvatskog reprezentativnog nogometa jednom otići. I to je sasvim razumljivo i normalno. No, i dalje mislim da je u datom trenutku on najbolji izbor za tu poziciji i daleko najbolje rješenje. I dok je Modrića tu, oni trebaju zajedno raditi jer koliko je Dalićeva toliko je ovo i Modrićeva Hrvatska. A u međuvremenu ga možemo kritizirat i hvaliti koliko god hoćemo.

6 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Dalić je jedini mogući izbor. Također, ovo je jedini posao u kojem će on osvajat trofeje. Niti jedan drugi izbornik nikada nebi ostvario ovaj rezultat sa ovim igračima, bivšim i sadašnjim. On je pustio dečke da igraju nogomet, atmosfera je bila izrazito opuštena, kojeg god igrača pitali, nikad problema oko ne discipline. Zato su oni pokazali svoj puni potencijal. Dokazali, osvojili, pružili toliko zabave. Nikad Rusiju i spontani doček neću zaboravit. Kakvo je to jedinstvo bilo... Kasnije su "naši" "lideri" vidjeli priliku za političku promociju, ali nije tema. Nema tu nikakve taktike i uigravanja, sistema... Ti dečki se vide par dana godišnje u kvalifikacijama, kad je Španjolska dominirala imali su pola igrača iz Barcelone u svom rosteru. Jedan klub! Tada najbolji na svijetu i u poznatom svemiru. Sad, jel mogao zvat nekog drugog... Je, ali atmosfera je bitnija od svega. Sjetimo se slučaja Rebić, kancerogeno tkivo se mora odstranit. Stoga tu Dalić nije htio riskirat sa prinovama jer se nadao ovom gore napisanom, čudu Modrića i još nekih spomenutih. Na žalost, rezultat je realnost, uz roster koji je igrao. Tu me najviše zasmetao Brekalo, žao mi je što bilo tko osim njega nije igrao. Vjerojatno je subjektivno, ne znam razlog, i kao malo nebitno smeće (to sam ja), uopće nije bitno moje mišljenje. U obje utakmice je bio najgori igrač. Livaković koliko je "kriv" toliko je spasio u obje utakmice toliko toga i da su osvojili bod, on bi bio najzaslužniji za to. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
cvaja997 kaže...

Dalić je jedini mogući izbor. Također, ovo je jedini posao u kojem će on osvajat trofeje. Niti jedan drugi izbornik nikada nebi ostvario ovaj rezultat sa ovim igračima, bivšim i sadašnjim. On je pustio dečke da igraju nogomet, atmosfera je bila izrazito opuštena, kojeg god igrača pitali, nikad problema oko ne discipline. Zato su oni pokazali svoj puni potencijal. Dokazali, osvojili, pružili toliko zabave. Nikad Rusiju i spontani doček neću zaboravit. Kakvo je to jedinstvo bilo... Kasnije su "naši" "lideri" vidjeli priliku za političku promociju, ali nije tema. Nema tu nikakve taktike i uigravanja, sistema... 

Dalić nije "jedini mogući izbor."

Nije on genijalni trener, vrhunski psihohološki motivator. Takav ne postoji.

Na oba zadnja svjetska prvenstva smo imali više sreće nego igračke kvalitete. Pogledaj smo s kojim repkama morali proći na penale, a penali su opće poznato lutrija.

 

Mogli smo oba puta popušiti na penalima i nigdje ne bi bilo euforije, mogao je veliki Dalić davno frknuti iz repke.

Nemoj mi molim te o "nacionalnom zanosu", transu, jer je to blesava izjava. (ne mislim da si ti blesav, već si se uklopio u tu demagogiju)

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
14 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Zaporožac kaže...
cvaja997 kaže...

Dalić je jedini mogući izbor. Također, ovo je jedini posao u kojem će on osvajat trofeje. Niti jedan drugi izbornik nikada nebi ostvario ovaj rezultat sa ovim igračima, bivšim i sadašnjim. On je pustio dečke da igraju nogomet, atmosfera je bila izrazito opuštena, kojeg god igrača pitali, nikad problema oko ne discipline. Zato su oni pokazali svoj puni potencijal. Dokazali, osvojili, pružili toliko zabave. Nikad Rusiju i spontani doček neću zaboravit. Kakvo je to jedinstvo bilo... Kasnije su "naši" "lideri" vidjeli priliku za političku promociju, ali nije tema. Nema tu nikakve taktike i uigravanja, sistema... 

Dalić nije "jedini mogući izbor."

Nije on genijalni trener, vrhunski psihohološki motivator. Takav ne postoji.

Na oba zadnja svjetska prvenstva smo imali više sreće nego igračke kvalitete. Pogledaj smo s kojim repkama morali proći na penale, a penali su opće poznato lutrija.

 

Mogli smo oba puta popušiti na penalima i nigdje ne bi bilo euforije, mogao je veliki Dalić davno frknuti iz repke.

Nemoj mi molim te o "nacionalnom zanosu", transu, jer je to blesava izjava. (ne mislim da si ti blesav, već si se uklopio u tu demagogiju)

Rezultati govore da ipak je genijalan. Mogli smo popušit, ali nismo, valjda postoji razlog zašto. Naravno da Dalić nije jedini mogući izbor ali čini se da je najbolji, tko je alternativa?

9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Zaporožac kaže...
cvaja997 kaže...

Dalić je jedini mogući izbor. Također, ovo je jedini posao u kojem će on osvajat trofeje. Niti jedan drugi izbornik nikada nebi ostvario ovaj rezultat sa ovim igračima, bivšim i sadašnjim. On je pustio dečke da igraju nogomet, atmosfera je bila izrazito opuštena, kojeg god igrača pitali, nikad problema oko ne discipline. Zato su oni pokazali svoj puni potencijal. Dokazali, osvojili, pružili toliko zabave. Nikad Rusiju i spontani doček neću zaboravit. Kakvo je to jedinstvo bilo... Kasnije su "naši" "lideri" vidjeli priliku za političku promociju, ali nije tema. Nema tu nikakve taktike i uigravanja, sistema... 

Dalić nije "jedini mogući izbor."

Nije on genijalni trener, vrhunski psihohološki motivator. Takav ne postoji.

Na oba zadnja svjetska prvenstva smo imali više sreće nego igračke kvalitete. Pogledaj smo s kojim repkama morali proći na penale, a penali su opće poznato lutrija.

 

Mogli smo oba puta popušiti na penalima i nigdje ne bi bilo euforije, mogao je veliki Dalić davno frknuti iz repke.

Nemoj mi molim te o "nacionalnom zanosu", transu, jer je to blesava izjava. (ne mislim da si ti blesav, već si se uklopio u tu demagogiju)

 

Penali lutrija?? Čista glupost. To su nam dokazali Španjolci u finalu Lige nacija kad su nas zbombardirali. Tako su dobro pucali penale da ih Livaković ne bi skinuo sve i da se klonirao.

 

U utakmici tako visokih uloga strašnu ulogu ima i preiznost i snaga udarca i održavanje hladne glave, prethodno proučavanje protivnika, kakva sreća, glupost. Pa ne pobjeđuju Nijemci penale bezveze.

 

 

2 godine
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
jozef kaže...

Rezultati govore da ipak je genijalan. Mogli smo popušit, ali nismo, valjda postoji razlog zašto. Naravno da Dalić nije jedini mogući izbor ali čini se da je najbolji, tko je alternativa?

Ne razumijem.

Ako je četiri utakmice prošao na penale po čemu je genijalac ?

 

Da Livaković nije obranio većinu tih penala da li bi i onda Dalić bio genijalac ?!

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
2 godine
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Cansee kaže...
Penali lutrija?? Čista glupost. To su nam dokazali Španjolci u finalu Lige nacija kad su nas zbombardirali. Tako su dobro pucali penale da ih Livaković ne bi skinuo sve i da se klonirao. 

Kolega ! 

Cijeli život sam u sportovima, uglavnom borilačkim, no imao sam ekipe u kojima sam igrao na turnirima nogomet, basket, tri na tri, što je danas hit, tenis, stolni tenis, drugom mjesto ekipno (nas četvorica) na juniorskom prvensvu Hrvatske u kuglanju 1981....

 

Poznajem nogomet u svim elementima igre.

"Znastveno sportski" dokazano je da golman ne može obraniti penal ako je penal kvalitetno izveden.

Tu stajemo, jer to nije sporno.

 

Sporno je što trener poput Dalića dovede ekipu u taj smijer da "mora" proći na penale i to oba puta nakon prvog kruga.

Gdje bi sad bila naša veličanstvena repka da je bilo obrnuto.

Da su protivničke repke pucali penale "kako treba" mi ne bi prošli dalje i gdje je taj veliki Dalić.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 11:53 (Zaporožac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice