Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.114
|
čitano: 6.451.945
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ne mozete prevelike kile dizat,smjesni ste mi sa tim vasim treninzima nakon kojeg jedva dodete doma. Radi jacim intenzitetom i to je to,gotov si.

Lako se unistit na treningu,tesko je pametno odradit trening

l<l<l<l<l<l
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

Ne mozete prevelike kile dizat,smjesni ste mi sa tim vasim treninzima nakon kojeg jedva dodete doma. Radi jacim intenzitetom i to je to,gotov si.

Lako se unistit na treningu,tesko je pametno odradit trening

A hoću reći to da idem do otkaza, i onda mi bude malo zlo nakon treninga...

 

Ali odradim trening do kraja uvijek kvalitetno... 

13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

Ne mozete prevelike kile dizat,smjesni ste mi sa tim vasim treninzima nakon kojeg jedva dodete doma. Radi jacim intenzitetom i to je to,gotov si.

Lako se unistit na treningu,tesko je pametno odradit trening

 Ne slažem se, po meni na svakom treningu treba ostavit sve. Ako si gledao video bilo kojeg jačeg BB vidiš im na facama koliko se ubiju na treningu. Naravno da nisam bb, niti na steroidima nit išta, ali dosadašnji trening me dovoe do zavidne figure i snage. 
Stagnacija koju sam spomneuo prije je radi toga jer sam smanjio frekvencije treninga zbog vremena, a neko vrijeme stojim na kilaži, a osjetim da bi mogao više zato ću ić 3-5 sheme kako smo komentirali i to je to.

 

I ne paše svakom isto, netko broji sve živo, a netko dođe i diže za gušt.

 

Smatram da kad na kraju treninga ne ide niti jedan zgub/sklek/ dip znači da je mišić dao svoje i da je red ić doma, ali kažem, to je moja metoda i pristup.

 

Za dizanje prevelikih kilaža to je problem početnika koji hoće puno i u kratkom vremenu pa se precijene, meni se to desiti ne može, a riganje nakon treninga mi je no go zona pa makar me ubilo mrtvo dizanje, ali rigat nećeš, to je granica stvarno preko koje se ne ide.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 13:19 (fila2208).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Probaj tako 6-7x tjedno trenirat kao i oni,po 3 sata se tako lomit u teretani da vidis koliko ces izdrzat,oni uzimaju brdo kemije koje im to dozvoljava,a toliko jos i fizioterapeuta koji ih drzi u komadu.

Pa neki naturalac da tako trenira bi se raspao nakon mjesec dana. Nemozes se ti svaki dan ubijat u teretani do otkaza svaku vjezbu i da nakon toga ne zavrsis sa nekom jeb*enom ozljedom.

Trenirao sam i ja tako dok sam BB-ao pa sam tendonitis cijelog tijela pobrao,dugo mi je trebalo da me sve to prođe,i tek kad sam poceo powerliftat i pametno trenirat su me opustile sve te ozlijede

 

l<l<l<l<l<l
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

KiX777

 

cekaj prazna sipka, i odmah na radnu tezinu? sretno s time, ali neces dugo, kad tad ces se ozlijediti.. Meni osobno najvise pase polagano zagrijavanje, tj polako povecavanje kilaze, a ne veliki skokovi, ne zato sto sam slab, nego zato sto mi vecinom da zagrijel zglobove i ostalo, cim je prevelik skok, osjetim zglobove , dok ako je povecavanje kilaze po malo, bude sve ok, ne moras raditi 10 repsa, to je bezveze, uradi na praznoj sipci 20-30,  to nije problem, ali kasnije kad su tezine vece, smanjujes i repse, ... A sto se tice zagriajvanja i koliko serija treba, po osjecaju, nekad ti treba malo vise.. nekad manje.. 

 

Poslije ne mozes shake popiti? jbg druze, ali moras shvatiti da vise ne znaci bolje.... Sta ako ti kazem da ces brze i bolje napredovati ako uradis upola toliko koliko ti uradis na tom treningu, dal bi i dalje isao do kraja? 

 

Premalo ne valja, dakle ako radis premalo volumena za rast, napredak... ne valja ni previse, a to je upravo to sto vi radite..

 

Dex.pwn

 

ne povecavaj, uradi danas 5x5 s tom kilazom, sljedeci put povecaj za 2,5 kg i uradi 5x5 , i tako stalno.. tako ces lakse i brze napredovati... peace out bye

 

 

fila2208

 

ti si natural rekreativni vjezbac... ne mozes se usporedivati s pro bilderima, koji ti je k?? Istina je da treba dati sve od sebe,, da, ali da uradis ono sto imas zacrtano,a ne da se ubijes do kraja.. Ne kazem da neces s time napredovati, hoces vjerojatno, ali je oporavak narusen,, s pametnim treningom mozes cesto trenirati istu misicnu skupinu, tj cesce, sto je optimalnije za naturalca, dakle brzi napredak u snazi, brce ces rasti.. vise benefiita.. 

Ako ubijes misic na tvoj nacin, koliko ti treba dana da se oporavis? nije oporavak samo upala misica, nego sve.. dzabe ti sljedeci trening ako ces biti slabiji nego na proslom, nema sanse da se sve oporavi kako treba.. ubijes CNS sto je najgore..

 

Trening treba biti smislen, kontroliran volumen, i polako dizati prema gore.. niti jedan powerlifer ne trenira do otkaza, jako su daleko od toga, sve je smisleno isplanirano... na malim postocima 1rm se jaca, a ne uvijek ici na max

 

Sad spominjes pocetnike.. Pa jedino pocetnicii mogu iz treninga u trening dizati kilaze... Kasnije nema sanse, kasnije treba biti puno pametniji..

Treba iskoristit taj period na najbolji nacin, sto ga ja recimo nisam iskoristio, vrtio sam se u krug

 

 

13 godina
online
Rast mišića i visina

Jeasm povukao usporedbu i odmah rekao, da, oni imaju kemije i novce da ne umru radi tog treninga, a ja neam niš, ali ja, ne znam za vas radim posao po 12 sati, jednu dnevnu jednu noćnu. Neam vremena ko neki od vas svaki dan gym, pa malo ovak malo onako. Odradim kvalitetan i težak trening tako da mogu odmoriti narednih par dana. Ne radi se o tome mene nose doma s ttreninga, ali da imam pump svemirski, na čemu god radim to da. O tome pričam, o treningu di osjećaš da pogađaš mišić i iscjediš ga skoro do kraja.

 

Kilaže ne dižem svaki trening, ja sam na 100kg već mjesecima, ali nisam imao pravi pristup dizanju kilaže, čitaj lijen sam čitati i pokušat nešto nego ko budala po svome pa će kao rezultat doći.

 

Nema potrebe da mi se obraćate s visoka jer nisam ni početnik ni debil, ali da ću dušu ostavit na treningu to da, jer gledam ljude koji više imaju mobitel u ruci nego uteg i onda hešteg na fcb vau kakav brutal workout sweat blood and tears itd, pa doma, hrpa suplimeneata u usta što mu tata kupio da mu sin bude najjači u kvartu, pa se napuše, pa dobije po pičci od nekog ko zna što radi. Malo sam daleko otišao, ali ima ljudi svakakvih.

 

To sum up, i dalje držim da na treningu se trenira i to radim. Da, možda pretjerujem i sjebavam CENTRAL NERVOUS SYSTEM, evo napisat ću, jer siguran sam da neki čitaoci ne znaju što je cns, ali nemam bolova, ozljeda ni problema jer pazim da sam zagrijan, da držim formu i da se istgnem i završim trening kako spada.

E sad da oću an samo snagu, mogu, ali ne želim zapostavit tijelo jer mi se sviđa sve pomalo graditi i raditi sve skupine, a ne samo sveto trojstvo bench dl i squat i trčat okolo svima vikat svoje brojke.

 

Svak ima svoje, meni dosad palilo, pali i svima koji su raddili samnom rekli su da nisam normalan i odustali su, ali zato su ti ljudi mali, nebitni i slabi, jer ne daju dovoljno od sebe na treningu.

 

Herbalajfovci kažu 20% trening, 80% hrana ili tako nešto.

 

Kod mene je 70% trening, 20% spavanje i 10% hrana i opet ponavljam mogu snagom i izgledom posramtiti neke ''stručnjake'', herbalajfovce, powerliftere i ostale pod navodicima :)

 

Eto ukratko objašnjenje mog pristupa svemu tome, a čitajući moje postove, to što mi ljudi šalju private očito da nisam sam u tom razmišljanju. :)

 

hvala obojici na čitanju, razumijevanju i civiliziranoj raspravi.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 15:28 (fila2208).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ok , ali razmisli, ako ne povecas tezinu s kojom radis, kroz neko vrijeme ( kazes da si na 100 kg vec mjesecima), zasto mislis da ces i rasti? poticaj za rast je progresivni overload, tj da misic ojacas, veci misic je i jaci misic.. Ako dovedes bench s 100 kg na 120, mislis da neces i povecati, prsa,triceps, ili da se radi o bilo kojoj vjezbi.. 

 

Kako ces znati da li napredujes ako nemas neke varijable koje mozes pratiti? A snaga je najbolji pokazatelj napretka

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 15:37 (exer1234).
13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Ok , ali razmisli, ako ne povecas tezinu s kojom radis, kroz neko vrijeme ( kazes da si na 100 kg vec mjesecima), zasto mislis da ces i rasti? poticaj za rast je progresivni overload, tj da misic ojacas, veci misic je i jaci misic.. Ako dovedes bench s 100 kg na 120, mislis da neces i povecati, prsa,triceps, ili da se radi o bilo kojoj vjezbi.. 

 

Kako ces znati da li napredujes ako nemas neke varijable koje mozes pratiti? A snaga je najbolji pokazatelj napretka

 jasno, pa povećavam ja kilaže, ali uvijek sam se držao, 8-12 umjesto da sam išao 3-5 radi snage. 

Tu sam griješio, predugo sam se držao te ''stare škole'' umjesto da sam na svemu išao na veću snagu što ću odsad. Na bitnim vježbama na veću snagu, pod bitne mislim na ove prve i najteže.

Šta mi vrijedi dizat 30kg bučicu, ako biceps na to ne reagira, njemu treba solidna kilaža i pametan i kvalitetan curl da dobije lijep oblik, da izađe žila itd.

 

Pogrešno sam pristupao trenignu, što radi lijenosti, radi onoga, ma idem tek toliko da idem, da održavam, a sad ću početi više na snagu i to je to. :)

 

pomogli ste mi i motivirali me zapravo ti i intexuz ili kako već, da ni ne znate :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Vidi, mi nista lose ne pricamo, ali mislim da je svakom od nas cilj sto brze napredovati, zar ne? Sta nekom vrijedi da se ubija u teretani, tj da radi kao idiot, ko konj, ako mu to nece donijeti nikakve bolje rezultate od onog koji radi manje od toga, ali pametnije? kontas sta zelim reci? 

 

13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

Vidi, mi nista lose ne pricamo, ali mislim da je svakom od nas cilj sto brze napredovati, zar ne? Sta nekom vrijedi da se ubija u teretani, tj da radi kao idiot, ko konj, ako mu to nece donijeti nikakve bolje rezultate od onog koji radi manje od toga, ali pametnije? kontas sta zelim reci? 

 

 ma jasno, kužim ja tebe, samo kažem ti što ja raddim, održavam, ne napredujem i ne nazadujem a to mi je bitno jer sam smanjio treninge i sami prioritet teretane. Super je bilo kad sm bio fraj pa samo trenkao, ali sad, toliko puta moraš odgodit gym radi nečeg ili nekog i onda na kraju samo vjžebaš da održavaš.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ja isto radim 10h -6 dana tjedno, tako da odradim 2-3 full body workouta tjedno,ove dane između ubacim neki cardio, a nedjelja mi bude ajmo rec aktivni odmor 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

to je dobro.. ako vec imas malo vremena, tj 3 puta tjedno za teretanu, tada je najbolje odraditi 3x full body.. nego da radis neki split.. ako vec mozes biti 5-6 puta , tada mozes ppl ili upper lower

13 godina
online
Rast mišića i visina

Da, trreba kombinirati svašta da bi mogao stići to sve. Posao, žene, kafane...ode vrijeme. Još me kolega zove na boks, ovi imaju termin nogometni, a ja volim i te video igre igrat i moš se slikat, vremena nikad dosta :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Probao sam i tako, ali ovo mi najbolje odgovara, odmorim se najbolje, ali odradim full body sat, sat i pol i to odmorim sve zajedno nekih 5 minuta, a izmedu setova ubacim neki plyometrics i HIIT. Uglavnom funkcionira odlicno, jedino bi trebo sad malo kalorije srezat pa malo na defku, jer pojedem ko slon, nekad znam mrknut i za 100kn hrane dnevno, pojedem ko neki krmic od 150kila, a slatko najbolje sakrivati od mene hahaha, ali i pola dana sam na nogama i radim, pa se tako tješim hahaa

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Zasto izmedju setova ne odmaras?

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Da li se samo prehranom bez treninga mogu izgubiti masti?

 

Koliko vožnja sobnog bicikla utiče na gubitak masti?

 

Da li uz kardio trening (sobno biciklo) i pravilnu prehranu mogu doći do trbušnjaka koji se sada naziru, ali nisu dobro vidljivi?

 

Da li je moj izbor namirnica za večeru i međuobroke dobar za gubitak masti?

 

Večera: palenta sa jogurtom, kuhana jaja, riba iz konzerve (ukoliko je sa biljnim uljem, dobro je procijedim), mladi sir (5% m.m.), sirovo povrće.

 

Međuobrok: voće ili šaka grožđica, badema, kikirikija.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
zombie kaže...

Da li se samo prehranom bez treninga mogu izgubiti masti?

 

Koliko vožnja sobnog bicikla utiče na gubitak masti?

 

Da li uz kardio trening (sobno biciklo) i pravilnu prehranu mogu doći do trbušnjaka koji se sada naziru, ali nisu dobro vidljivi?

 

Da li je moj izbor namirnica za večeru i međuobroke dobar za gubitak masti?

 

Večera: palenta sa jogurtom, kuhana jaja, riba iz konzerve (ukoliko je sa biljnim uljem, dobro je procijedim), mladi sir (5% m.m.), sirovo povrće.

 

Međuobrok: voće ili šaka grožđica, badema, kikirikija.

 

1. da

2. moze utjecati, a ne mora utjecati

3,  Tesko pitanje, ali sta ti vrijede trbusnjaci ako si mrsav, tj nemas neke misicne mase? Trbuh na zgoljavcu je isto kao i ogromne sise na debeloj zeni...  Dakle moguce je, naravno, ali ne vidim poantu toga... 

4. mogu biti dobar izbor, a ne moraju , nije bitan izbor namirnica, nego ukupan kalorijski unos, dakle da bi mrsavio, moras jesti manje kalorija nego sto ti je potrebno za odrzavanje trenutne kilaze... ili jedi toliko koliko ti treba, plus neka aktivnost koja ce napraviti taj deficit ... Dzabe da mi pises ta 2 obroka kad mi nista ne znace, zavisi sta jedes kroz cijeli dan, kolicine, ukupan kalorijski unos .... Ali recimo da su ovo dosta "lean" obroci, dakle fali ti ugljikohidrata, nadam se da ih unosis kroz ostale obroke... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 1:26 (exer1234).
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
zombie kaže...

Da li se samo prehranom bez treninga mogu izgubiti masti?

 

Koliko vožnja sobnog bicikla utiče na gubitak masti?

 

Da li uz kardio trening (sobno biciklo) i pravilnu prehranu mogu doći do trbušnjaka koji se sada naziru, ali nisu dobro vidljivi?

 

Da li je moj izbor namirnica za večeru i međuobroke dobar za gubitak masti?

 

Večera: palenta sa jogurtom, kuhana jaja, riba iz konzerve (ukoliko je sa biljnim uljem, dobro je procijedim), mladi sir (5% m.m.), sirovo povrće.

 

Međuobrok: voće ili šaka grožđica, badema, kikirikija.

 

1. da

2. moze utjecati, a ne mora utjecati

3,  Tesko pitanje, ali sta ti vrijede trbusnjaci ako si mrsav, tj nemas neke misicne mase? Trbuh na zgoljavcu je isto kao i ogromne sise na debeloj zeni...  Dakle moguce je, naravno, ali ne vidim poantu toga... 

4. mogu biti dobar izbor, a ne moraju , nije bitan izbor namirnica, nego ukupan kalorijski unos, dakle da bi mrsavio, moras jesti manje kalorija nego sto ti je potrebno za odrzavanje trenutne kilaze... ili jedi toliko koliko ti treba, plus neka aktivnost koja ce napraviti taj deficit ... Dzabe da mi pises ta 2 obroka kad mi nista ne znace, zavisi sta jedes kroz cijeli dan, kolicine, ukupan kalorijski unos .... Ali recimo da su ovo dosta "lean" obroci, dakle fali ti ugljikohidrata, nadam se da ih unosis kroz ostale obroke... 

 

Za doručak jedem jaja, ribu, tost, zobene pahuljice. Za ručak grah, grašak, meso (sve vrste mesa, ali ne masne komade) sa raznim povrćem, boranija, špinat, blitvu, tako to.

Kakva je kardio sprava steper i orbitrek, mislim, kakvo im je djelovanje?

Da li je hand grip dobra sprava za vježbanje podlaktice?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 1:35 (zombie).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

1. zasto bi vjezbao samo podlaktice? sta ti je cilj uopce? tj besmisleno je..

To je isto kao da treniras samo stomak, radis trbusnjake u cilju da dobijes plocice na stomaku, i to je ti je sve od treninga. Dakle bespotrebno

 

Sto se hrane tice, ne znam koliko je to kalorija, moras sam izracunati.. 

 

Vidi, smrsavit ces kako god okrenes, ali ne znam kakav izgled zelis, koji ti je cilj. Samo smrsaviti, ili?

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Cilj mi je izgubiti masti kako bi mi mišići trbuha bili izražajniji. Sada se naziru, ali nije to to. 

11 godina
offline
Rast mišića i visina

Jedno rookie pitanje sta pit uz proteine ? Nikakvo bildanje , cisto definicija i kondicija . Teretana je u pitanju sta se tice vjezbanja , dal pit l glutamin , kreatin , bcaa i omega 3 tablete ili takve neke sheme ili ostat na wheyu cisto :D hvalaa

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Adict kaže...

Jedno rookie pitanje sta pit uz proteine ? Nikakvo bildanje , cisto definicija i kondicija . Teretana je u pitanju sta se tice vjezbanja , dal pit l glutamin , kreatin , bcaa i omega 3 tablete ili takve neke sheme ili ostat na wheyu cisto :D hvalaa

 

 

Ti gore, ok , radi kako si do sad radio... bla bla

 

 

A ti rookie.. STa piti uz proteine.. Nikakvo bildanje? pa sta radis u teretani, trcis po traci? ne kontam.. Dakle zasto dizes tegove ako ne zelis izgraditi misicnu masu? . Pij whey protein kao izvor proteina, dakle on sam niti je obavezan, ali je veoma jeftin, praktiican, i najkvalitetniji protein, visoke bioloske vrijednosti... Kreatin, ne vidim sta ce ti. .omega 3 je ok.. ostalo je bacanje para. glutamin i bcaa ti ne trebaju , tj nemaju benefita ako unosis dovoljno proteina kroz hranu,sejkove.. 

 

11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
Adict kaže...

Jedno rookie pitanje sta pit uz proteine ? Nikakvo bildanje , cisto definicija i kondicija . Teretana je u pitanju sta se tice vjezbanja , dal pit l glutamin , kreatin , bcaa i omega 3 tablete ili takve neke sheme ili ostat na wheyu cisto :D hvalaa

 

 

Ti gore, ok , radi kako si do sad radio... bla bla

 

 

A ti rookie.. STa piti uz proteine.. Nikakvo bildanje? pa sta radis u teretani, trcis po traci? ne kontam.. Dakle zasto dizes tegove ako ne zelis izgraditi misicnu masu? . Pij whey protein kao izvor proteina, dakle on sam niti je obavezan, ali je veoma jeftin, praktiican, i najkvalitetniji protein, visoke bioloske vrijednosti... Kreatin, ne vidim sta ce ti. .omega 3 je ok.. ostalo je bacanje para. glutamin i bcaa ti ne trebaju , tj nemaju benefita ako unosis dovoljno proteina kroz hranu,sejkove.. 

 

 Vecinom je to teretana dok sam na brodu ;) pa me zanima sta uz whey jos uzet sa sobom .Traka , benc , utezi , sa svojom kilazom , osnovne sprave neke i vjezbe . A od hrane to ovisi o kuharu al to je ok hrana i zadnji ugovor 8 kila sam isao gore u 4 mj . Takav mi je odgovor trebao dal je to potrebno ili je bacanje love . Hvala  

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
offline
Rast mišića i visina

pa svakako da je bacanje love.. Da si neki bilder koji s sprema za binu, mozda.... ali mozda.. 

13 godina
online
Rast mišića i visina

Kažu nema glupih pitanja, ali brate mili...

 

jebale vas pločice na trbuhu, imao sam ih, mogu ih imat kad želim, ali kad je to bilo pokazatelj ičega, nikad. Nit se koja pali na to, možda klinka sa 12 god ako ti je do toga.

 

Btinije su ti, ako pucaš na to, snažne ruke, velika leđa i obrnuti V, šira ramena, to žene vole i ne mogu ti odoljeti, a pločice su kurac, ni ne primjete ih. Eto ako ti je do toga, i vjeruj mi govorim iz isutsva, sve ovdje pišem jer sam probao i prošao :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
10 godina
online
Re: Rast mišića i visina

@zombie

 

 

Slijedno odogvori na tvoja pitanja:

 

Mogu, al' sa vremenom. 

Tri puta manje(cca, gledano u kalorijama), nego trčanje ili brzo hodanje uz nagib trake. 

Možeš, samo si daj vremena.

Za međuobrok je sasvim O.K., samo nemoj jesti puno voća da ne truli u tebi, za onaj drugi međuobrok, ako imaš režim prehrane: doručak, međuobrok, ručak, međuobrok, večera. 

Kaj se tiče večere, nemoj sam puno palente, jer je kalorična, ograniči da ti svaki obrok bude podijeljene(otprilike) na tvoju dnevnu potrošnju kalorija(broj tjelesne mase pomnoženo sa 24h). Da, počni brojati kalorije i koliko što unosiš, te koliko gubiš sa dodatnim dnevnim aktivnostima. Dakako, ugrubo, ne moraš se zamarati sa 100-200 kcal razlike. Ako' oš smršaviti, eh onda unesi 20-30% manje kalorija, nego kaj unosiš. 

Jednostavna elementarna matematika.

 

Nađi si baš vježbe za trbuh, te uz vježbe za cijelu tijelo u gym, pojačaš vježbe za trbuh.

 

Ne ulazeći u tvoje motive za pločicama, mislim da mnogi vježbači kreću i ubijaju se u teretani da bi tobože "bolje izgledali", te kako bi imali bolje šanse kod suprotnog spola(ili istoga) ovisno orijenataciji, ne shvaćajući da nije problem u izgledu, nego u njima. 

Dakako, dobro je kada čovjek drži do sebe, te kada se nečime bavi, kada ima zdravi pogled sa svijet, kada mu usklađeno zdravi duh i zdravo tijelo, međutim, ovdje se ne radi o tome, nego o nečijoj krivoj percepciji sebe kao osobe.

 

Tako da se nemoj dati filati od drugih ljudi, koji pogotovo kada pričaju o svojim uspjesima kod žena, uvelike pričaju laži.

 

Po meni, najbolje se počni baviti nekim sportom.

Proaktivni životni lifestyle će ti kroz duži vremenski period pomoći da se ostvariš kao osoba u najboljem pogledu koja će imati racionalni pogled sa svijet.

Biti ćeš ono kaj jesi. Nećeš biti, niti ćeš pokušavati biti ono kaj nisi i ne možeš biti, bez obzira koliki broj ljudi uvjerio u to, računajući i sebe.

 

E, da ostavi se svih mogućih dodataka, kemije, industrijske obrađene hrane, neka ti natural bude motiv. 

Suerte!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne bih se složio. Žene se pale na razne stvari, između ostalog i na ono što si ti spomenuo, ali se itekako pale i na pločice. Zašto? Ne znam. Možda zato što stiču utisak da momak živi zdrav život, da redovito vježba, zato što se većina njih cijeli život bori sa kilogramima čak i ako nemaju problem ali umisle da imaju. Neko je jednom rekao: "Ako želiš impresionirati frendove, vježbaj ruke i ramena. Ako želiš impresionirati djevojke, vježbaj da dobiješ pločice". Bez obzira na poslovicu, žene će privući i ruke i pločice. Samo je pitanje koja se na šta više pali.

8 godina
offline
Rast mišića i visina

Na plocice se pali ili ona koja te hoce na jednu noc ili ona koja nije napunila 20...

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 12:24 (Shivi).
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

@zombie

 

 

Slijedno odogvori na tvoja pitanja:

 

Mogu, al' sa vremenom. 

Tri puta manje(cca, gledano u kalorijama), nego trčanje ili brzo hodanje uz nagib trake. 

Možeš, samo si daj vremena.

Za međuobrok je sasvim O.K., samo nemoj jesti puno voća da ne truli u tebi, za onaj drugi međuobrok, ako imaš režim prehrane: doručak, međuobrok, ručak, međuobrok, večera. 

Kaj se tiče večere, nemoj sam puno palente, jer je kalorična, ograniči da ti svaki obrok bude podijeljene(otprilike) na tvoju dnevnu potrošnju kalorija(broj tjelesne mase pomnoženo sa 24h). Da, počni brojati kalorije i koliko što unosiš, te koliko gubiš sa dodatnim dnevnim aktivnostima. Dakako, ugrubo, ne moraš se zamarati sa 100-200 kcal razlike. Ako' oš smršaviti, eh onda unesi 20-30% manje kalorija, nego kaj unosiš. 

Jednostavna elementarna matematika.

 

Nađi si baš vježbe za trbuh, te uz vježbe za cijelu tijelo u gym, pojačaš vježbe za trbuh.

 

Ne ulazeći u tvoje motive za pločicama, mislim da mnogi vježbači kreću i ubijaju se u teretani da bi tobože "bolje izgledali", te kako bi imali bolje šanse kod suprotnog spola(ili istoga) ovisno orijenataciji, ne shvaćajući da nije problem u izgledu, nego u njima. 

Dakako, dobro je kada čovjek drži do sebe, te kada se nečime bavi, kada ima zdravi pogled sa svijet, kada mu usklađeno zdravi duh i zdravo tijelo, međutim, ovdje se ne radi o tome, nego o nečijoj krivoj percepciji sebe kao osobe.

 

Tako da se nemoj dati filati od drugih ljudi, koji pogotovo kada pričaju o svojim uspjesima kod žena, uvelike pričaju laži.

 

Po meni, najbolje se počni baviti nekim sportom.

Proaktivni životni lifestyle će ti kroz duži vremenski period pomoći da se ostvariš kao osoba u najboljem pogledu koja će imati racionalni pogled sa svijet.

Biti ćeš ono kaj jesi. Nećeš biti, niti ćeš pokušavati biti ono kaj nisi i ne možeš biti, bez obzira koliki broj ljudi uvjerio u to, računajući i sebe.

 

E, da ostavi se svih mogućih dodataka, kemije, industrijske obrađene hrane, neka ti natural bude motiv. 

Suerte!

 Nije mi problem vježbati i srediti prehranu. Kad nešto odlučim, onda sam spreman proći muku da bih došao do cilja.

Da, takav mi je raspored jela.

Nije problem moja kilaža, imam normalnu kilažu. Htio bih da mi pločice na trbuhu budu izražajnije, sada se naziru, ali nije to to.

Htio bih imati trbušne mišiće, jer msa oduvijek to htio. Ne zbog žena koliko radi sebe.

Nikakvu hemiju nisam mislio unositi.

Hvala na odgovoru i pomoći. 

 

P.S. ovaj moj odgovor gore oko pločica i žena nije važio za tebe, nego za forumaša fila2208.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 12:36 (zombie).
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Shivi kaže...

Na plocice se pali ili ona koja te hoce na jednu noc ili ona koja nije napunila 20...

 Donekle se slažem sa tobom.

Kao što rekoh, pločice želim više radi sebe, jer su mi dugogodišnja želja, nego radi žena.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice