Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.870
|
čitano: 6.384.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Shivi kaže...

 

 Moja kolegica je isto pitala nekog herbalifeoca kako skinut 4-5kg u mjesec dana i lik joj odg. da mora uzimat shakeove i 8h nista jest poslje uzimanja jer oni sagorijevaju kalorije...

 

BTW posto mi se rame izgleda vratilo u normalu (nema vise neobjasnjivih bolova), cilj mi je prvo nabit kondiciju, a vidio sam da je netko spominjao t25, koliko je on dobar za pocetak? ima li netko savjet za neki drugi HIIT program za koji smatra da je bolji? U obzir dolaze samo programi gdje nije potrebna dodatna oprema ili sprave...

Ako nemaš kondicije HIIT je zadnje što trebaš raditi.

 

počni s treningom niskog intenziteta, pa za mjesec i pol kad to budeš odrađivao bez problema počni s HIITom.

 

ili počni s nekim takvim programom, al s debelo smanjinim intenzitetom

13 godina
online
Rast mišića i visina

Hvala svima koji mi šalju poruke i pitaju za savjete. Nekad prije sam imao više vremena pomoći svakom pojedinačno, hrpa tih ljudi je nestala bez hvala, a to isto bi negdje masno plaćali, ali takvi smo mi hrvati to je ok.

 

Ugl. nemojte se ljutit ako ne odg ili ako vam kopiram neki prijašnji trening od prije jer neam vremena više posvetit se svakom posebno kako sam davno, a i realno, samo gubim vrijeme, a kasnije me ti isti poklapaju tu po forumu i prave se pametni kad dođu do 100kg u benchu.

 

Ugl. rokajte i pokrenite se, nema ništa od sjedanja  na kauču. Internet je čudo za vježbe, imaš filmiće, nazive, treninge...guglaj traži čitaj obrazuj se i kreni :))

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
7 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Što nije herbalife kod nas 'propao' ili mi je netko dao dezinformaciju?

16 godina
offline
Rast mišića i visina

Herbalife ne može propasti... Pa prodaja samo jednog proizvoda koji vrijedi 10kn za 800kn je nevjerojatan uspjeh 

10 godina
offline
Rast mišića i visina

E, ekipa, jedno me zanima...Dal' ste ikada radili detoks, odnosno detoksizaciju svojeg tijela?

Ak' jeste, kak' ste to radili, te kojom prehranom?

 

Zanima, radi toga što ja planiram pomoću voća kroz 48 sati što više očistiti svoje tijelo od štetnih tvari, mada jako pazim kaj papam?

Nemojte mislite da vas provociram, nego me fakat zanima ako je netko ima iskustva sa tim?

A , i vaše mišljenje o tome me zanima.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Hvala svima koji mi šalju poruke i pitaju za savjete. Nekad prije sam imao više vremena pomoći svakom pojedinačno, hrpa tih ljudi je nestala bez hvala, a to isto bi negdje masno plaćali, ali takvi smo mi hrvati to je ok.

 

Ugl. nemojte se ljutit ako ne odg ili ako vam kopiram neki prijašnji trening od prije jer neam vremena više posvetit se svakom posebno kako sam davno, a i realno, samo gubim vrijeme, a kasnije me ti isti poklapaju tu po forumu i prave se pametni kad dođu do 100kg u benchu.

 

Ugl. rokajte i pokrenite se, nema ništa od sjedanja  na kauču. Internet je čudo za vježbe, imaš filmiće, nazive, treninge...guglaj traži čitaj obrazuj se i kreni :))

 

 Fila kakiš ko veliki :P

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

E, ekipa, jedno me zanima...Dal' ste ikada radili detoks, odnosno detoksizaciju svojeg tijela?

Ak' jeste, kak' ste to radili, te kojom prehranom?

 

Zanima, radi toga što ja planiram pomoću voća kroz 48 sati što više očistiti svoje tijelo od štetnih tvari, mada jako pazim kaj papam?

Nemojte mislite da vas provociram, nego me fakat zanima ako je netko ima iskustva sa tim?

A , i vaše mišljenje o tome me zanima.

 

Detoksikacija... To mi nikad nije bilo jasno... Što to uopće znači detoksikacija? Kakvi toksini? Ak jedeš zdravo, paziš što unosiš u sebe nikakve detoksikacije tebi ne trebaju...

 

Što ima u tome da se natrpavaš junkom i onda jedeš voće i povrće jedan dan? Kakve će to koristi imati? Nikakve!

 

Gluposti...

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@lllnuclearlll

 

Nutrcionisti, doktori... to savjetuju ekipi, ne samo zato kaj se netko loše hrani, nego jednostavno da naše tijelo, naši organi, budu jedno vrijeme pod manjim opterećenjem. Hrana koju inače jedemo opterećuje naše organe, te je i našem recimo želucu potreban odmor, da na radi uvijek istim intezitetom.

 

Inače, ne unosim junk food i jako pazim na to, te se u tom pogledu slažem sa tobom kaj si napisao.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne znam... većinom te nekakve detoksikacije spominju alternativni portali, nekakve toksine i otrove u tijelu i ne znam ni ja što sve ne...

 

U redu je odmorit "sustav" tu i tamo s unosom više vode, povrtnih shakeova, voća... zašto ne? jednom tjedno ili tako nešto.

 

ali da ćeš na taj način izbacivati neke toksine (kakve pobogu toksine?) iz sebe... to mi nije najjasnije i zvuči mi glupo.

 

najbolje mi je ono... nakon božića nekakve detoksikacijske dijete preporučuju stalno... ono nakrcaš se odojkom, francuskom i onda se ideš rješavati "toksina" 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 12:32 (lllnuclearlll).
13 godina
online
Rast mišića i visina

Samo sauna braco moj 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Da vas pitam, koji grip koristite kad radite DL?

Meni počne klizit šipka i onda mi prsti nose teret i znaju utrnuti, a i dosta boljeti.  

 

Kreda bi možda pomogla, ali mislim da je drugačiji grip učinkovitiji na duže staze. 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 15:54 (KiX777).
13 godina
online
Rast mišića i visina

Alternating ili kako već.

Obrnuti, jedna ruka prema tijelu, druga od i svaku seriju mijenjaš ruke da ne dobiješ asimetriju.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

Da vas pitam, koji grip koristite kad radite DL?

Meni počne klizit šipka i onda mi prsti nose teret i znaju utrnuti, a i dosta boljeti.  

 

Kreda bi možda pomogla, ali mislim da je drugačiji grip učinkovitiji na duže staze. 

 Kreda PUNO pomaže, vjerojatno najisplativije pomagalo za deadlift. Tek kad počneš koristiti shvatiš koliko znoja/masnih naslaga itd.  ima na dlanovima/šipci.

Gurtne osobno ne preporučam, negativno mi utječu na formu. Koristim ih samo kod snatch grip deadlifta.

 

Mix grip (over-under grip, kombinirani itd..) je jako efikasan, pogotovo u kombinaciji s kredom, ali ga ne bih preporučio osim ako nije nužnost (kao i sve ostale gripove), dakle trudi se koristiti konvencionalni grip, jer ćeš ga tako najbolje i ojačati. Nema mi ništa gore nego kad vidim gym baje koji rade s 3-4 platea deadlift a već na 80-100kila počnu s mix gripom...

Kod mix gripa pazi da ti je ruka s kojom idešunder u potpunosti ispružena, dakle da je postignuta potpuna ekstenzija u laktu, jer u protivnom postoji fleksija bicepsa, što u kombinaciji s velikim kilažama lako dovodi do gadnih ozljeda (ozljede bicepsa su najčešće ozljede na deadliftu općenito). I također se trudi svaku seriju mijenjati koja ruke ide over a koja under.

Neke hook gripove itd.. mislim da def. nema smisla učiti.

 

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Možeš odabrati mixed ili hook grip, prešao sam s mixed na hook, u početku malo bole palčevi, ali je kasnije super .

Evo ti odma i motivacije. Hook grip 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

 Kreda PUNO pomaže, vjerojatno najisplativije pomagalo za deadlift. Tek kad počneš koristiti shvatiš koliko znoja/masnih naslaga itd.  ima na dlanovima/šipci.

Gurtne osobno ne preporučam, negativno mi utječu na formu. Koristim ih samo kod snatch grip deadlifta.

 

Mix grip (over-under grip, kombinirani itd..) je jako efikasan, pogotovo u kombinaciji s kredom, ali ga ne bih preporučio osim ako nije nužnost (kao i sve ostale gripove), dakle trudi se koristiti konvencionalni grip, jer ćeš ga tako najbolje i ojačati. Nema mi ništa gore nego kad vidim gym baje koji rade s 3-4 platea deadlift a već na 80-100kila počnu s mix gripom...

Kod mix gripa pazi da ti je ruka s kojom idešunder u potpunosti ispružena, dakle da je postignuta potpuna ekstenzija u laktu, jer u protivnom postoji fleksija bicepsa, što u kombinaciji s velikim kilažama lako dovodi do gadnih ozljeda (ozljede bicepsa su najčešće ozljede na deadliftu općenito). I također se trudi svaku seriju mijenjati koja ruke ide over a koja under.

Neke hook gripove itd.. mislim da def. nema smisla učiti.

 

 

 Kakve veze ima sto koriste mix grip na laksim kilazama? Forma se mjenja tokom mix gripa i conventional gripa,te neke sitnice,ako radis top set sa mix,zasto nebi i zagrijavanje? 

 Ja sam recimo radio DL uvijek mix grip,svako zagrijavanje ,sve sve. I onda za stiff leg DL bi obican grip(hook grip nemogu because manlet hands).

 

 U teretani su mi prije 2 mjeseca zabranili koristenje magnezija,od tad nisam progressao na DL ni BP,izgubio volju za trening skroz

l<l<l<l<l<l
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

 Kakve veze ima sto koriste mix grip na laksim kilazama? Forma se mjenja tokom mix gripa i conventional gripa,te neke sitnice,ako radis top set sa mix,zasto nebi i zagrijavanje? 

 

 Zato jer tako nikad nećeš ojačati grip, jer realno nitko ne radi neke izolacije ili vježbe dedicirano za grip strength. Valjda je grip strength u cilju svakom strength atleti. Ako nije, trebao bi biti.

Smatram da dokle god možeš ciljanu težinu/reps kontrolirano izvući s double overhand gripom, ne treba koristiti mix. A tu je i veći rizik od ozljede i stvaranje disbalansa ako ne pazi da mijenja ruke...

 

U gyms4you je magnezij i sl. oduvijek zabranjeno, ali ja uredno koristim preko god dana i nikad mi nisu prigovarali. Liquid chalk od myproteina je relativno diskretno i čisto rješenje iako nije dobar kao magnezij u prahu/kocki, pa probaj s time kriomice namazati ruke prije dl-a, možda te ne skuže...

 

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 13:20 (FlyBoy).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

E bok ljudi evo mene.

 

Slika lijevo je 6. Mjesec 2016 - 110 kila

Slika desno danas slikana - 100 kila. Sve ide po planu :)

 

Sve ovo bez ikakve kemije i suplemenata.

 

Ovo je najveca masa koju sam imo (slika lijevo) i to mi je bio neki izazov da vidim kako izgleda malo jaca masa.

Sad sa 100 kila osjecam se puno lakse,okretnije.Vracam se mojoj klasici. Do 100 kila ali ovog puta jos misicaviji ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 20:34 (DuMe).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Da li uz pravilnu prehranu i korištenje sobnog bicikla za kardio trening mogu doći do pločica. Mršav sam, kada se napnem pločice se malo naziru, više gornje nego donje, donje su problem jer tu imam malo masti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
zombie kaže...

Da li uz pravilnu prehranu i korištenje sobnog bicikla za kardio trening mogu doći do pločica. Mršav sam, kada se napnem pločice se malo naziru, više gornje nego donje, donje su problem jer tu imam malo masti.

 Trbusni su kao i svaki drugi misic, ako zelis da se "bolje vidi" bildanje tog misica ce ti pomoci.

Dakle ubaci jos neke bodyweight vjezbe za trbuh (barem toga imas na bacanje) i uz drop %bf-a, bolje će se vidjeti.

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
12 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Kolike su šanse da ako svaki dan jedem posni sir(iz Lidla, Pilosov), cca 150-200g da dobijem masnoću?

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Dex.pwn kaže...

Kolike su šanse da ako svaki dan jedem posni sir(iz Lidla, Pilosov), cca 150-200g da dobijem masnoću?

 Probao na sebi, sanse su ti nikakve :)

Taj Pilosov sir sam trpal svaki dan i mrsavil uz redovan trening...

 

Odlican sir za zblendat s nekim vocem.

Truth in engineering.
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Meni je bolji onaj crveni, znači isti sir samo ne posni nego svježi... Kremastiji je i nešto malo masniji, al je finiji duplo 

 

ja se s njim tovim i mršavim, tako da ovaj posni stvarno nije problem... Samo gledaj da si u kalorijskom deficitu i to je to ako hoćeš smršavjeti.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Dex.pwn kaže...

Kolike su šanse da ako svaki dan jedem posni sir(iz Lidla, Pilosov), cca 150-200g da dobijem masnoću?

A joj 

Xbox: Muskarcina
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Meni je bolji onaj crveni, znači isti sir samo ne posni nego svježi... Kremastiji je i nešto malo masniji, al je finiji duplo 

 

ja se s njim tovim i mršavim, tako da ovaj posni stvarno nije problem... Samo gledaj da si u kalorijskom deficitu i to je to ako hoćeš smršavjeti.

 

S tim posnim sam si zamijenio proteine

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@Dex.pwn

 

Hm, si siguran, da si zamjenio. Pa, dečki iz gym, vele da to nije baš tak'?

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

@Dex.pwn

 

Hm, si siguran, da si zamjenio. Pa, dečki iz gym, vele da to nije baš tak'?

 

 

Neki su rekli još prije da su se skinili s wheya, i da ga unose prek posnog.

Ne hvatam vas baš sad

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@Dex.pwn

 

Pa, od ekipe u gym(one, žešće, hard-core) čujem da se bez "proteina" ne može. Zgražavaju se kada čuju da to dobivam iz svoje prehrane, bez dodataka.

Na to sam mislio, zato se i čudim.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ne obracaj paznju na ovog kolegu s Dinamovim grbom, on ti tu u temi lijeci komplekse i svada se s vjetrenjacama ocigledno, jer ga nitko ne dozivljava.

 

Sto se tice posnog vs wheya, ima nekakve razlike u brzini otpustanja proteina, i jos nekim finesama, ali mislim da se ne trebas zamarati time. Dokle god unosis prikladnu kolicinu proteina (i kcal opcenito) kroz prehranu, gainsi nece izostati. 

 

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
FlyBoy kaže...

Ne obracaj paznju na ovog kolegu s Dinamovim grbom, on ti tu u temi lijeci komplekse i svada se s vjetrenjacama ocigledno, jer ga nitko ne dozivljava.

 

Sto se tice posnog vs wheya, ima nekakve razlike u brzini otpustanja proteina, i jos nekim finesama, ali mislim da se ne trebas zamarati time. Dokle god unosis prikladnu kolicinu proteina (i kcal opcenito) kroz prehranu, gainsi nece izostati. 

 

 

 

A mater mi je rekla da previše sira jedem, msm. svaki dna po 200g, kao da se može neka masnoća jetre valjda dobit.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Dex.pwn kaže...

 

A mater mi je rekla da previše sira jedem, msm. svaki dna po 200g, kao da se može neka masnoća jetre valjda dobit.

jedeš sir koji uopće nije mastan...

 

reci mami da se prebaci u 21. stoljeće 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice