Konfiguracija

poruka: 6
|
čitano: 1.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Konfiguracija

Evo zanima me što mislite o ovoj konfiguraciji:

 

procesor - Intel Core i7, 920, Socket 1366, 2.66GHz, četiri jezgre, 130W

matična - Asus P6T, Socket 1366, Intel X58, DDR3, G-LAN/LAN, ATX

RAM - Corsair 6GB, DDR3, (3x2GB), 1600MHz,TR3X6G1600C8D

grafička - Asus ATI EAH4890, 1GB, 2xDVI

zvučna - Creative Labs Audigy SE, 7.1, bulk

HDD - SAMSUNG SpinPoint F1, 1TB, 7200rpm, 32MB cache

optički uređaj - Pioneer DVR-216DBK

napajanje - Corsair HX Series, 620 Watt, ATX, EPS12V

kućište - Antec P182

 

Plus vanjski uređaji:

 

monitor - Samsung T240HD, LCD, 24", 1920x1200, 5ms, 10000:1/20000:1, DVI, wide

tipkovnica - LOGITECH Media Keyboard 600

miš - Logitech RX720 cordless

zvučnici - Creative iTrigue, 3330, 2.1, 17W

pisač/skener - Canon Pixma MP540, multifunkc. uređaj, 9600x2400 dpi, 26 ppm crno/bijelo, 17 ppm boja

 

 

Evo ovako, sad imam par pitanja u vezi ovih komponenti, pa ako netko ovdje ima takvo što, molim vas neka podijeli svoja iskustva.

 

U vezi grafičke kartice, Asus ATI 4890, da li je referentni Asusov hladnjak po vama dovoljno dobar (da li dovoljno hladi, je li previše glasan, itd.) ili bi bilo pametno potražiti neko drugo rješenje, odnosno kupiti drugi hladnjak?

 

Što se napajanja tiče, ako netko ima ovo Corsair HX 620W napajanje, da li ono stvarno daje nazivnu snagu (620W) ili neki manji iznos i koliki, hoće li ovo napajanje biti dostatno s obzirom da novi Core i7 stvarno zahtjeva dosta snage pogotovo pri punom opterećenju?

 

Potom kućište, mnogi imaju zamjerke da je ovo Antecovo P182 kućište prilično skučeno, pa me zanima vaše mišljenje da li bi mi u njega stao novi Core i7 procesor (odnosno njegov hladnjak, jer nisam siguran koliko je to kučište široko) i ATI 4890?

 

Što se monitora tiče, imam dilemu, pa me zanima koji monitor bi vi uzeli, ovaj 24" Samsung T240HD ili možda 22" Lenovo L220X, cijene su im tu negdje, Lenovo je 2" manji i nema TV karticu, ali je zato puno upravljiviji (praktički ga se može okretati kako želite) i ima napredniju matricu, nekako težim Lenovu, ali me zanima što vi mislite?

 

Zatim miš, imam već jednog Logitechovog notebook cordless miša, V470 koji ima zeznut softver i srednja tipka za scroll mi ponekad ne radi, pa me zato zanimaju iskustva korisnika ovog Logitech RX720 cordless miša, da li su sve tipke funkcionalne, imate li problema sa softverom itd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 18:39 (Scyte&Hammer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija

Evo da odgovorim.Napajanje je odlicno (modularno) i nemas nikakve brige oce li drzat tu konfu.Konfa je sama po sebi odlicna,a jedinu izmjenu koju bi ja napravio je da stavis dva WD diska od 500gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konfiguracija

sto se tice hladenja graficke bi trebalo biti ok, a ako ce ti bit preglasna ili premalo hladit probaj stavit musachija

 

sto se tice kucista mislim da bi ti sve trebalo stat, a ak ipak za svaki slucaj hoces znatno vece i bolje hladeno kuciste za 50-100kn vise preporucio bih ti CM HAF (osim ako ciljas na potpunu tisinu)

 

sto se monitora tice probaj t220hd, sve isto ko t240hd, al igre ce ti puno bolje radit, i kosta 1000, a mozda i vise kuna manje.

 

potpisujem sto je besla rekao

 

 

i7 920 @ 2,8 ghz, 2x hd 4870x2, 12 gb RAM, gigabyte ex58-ud5,xilence 1200w gaming edition,razer lycosa,razer death adder, samsung t240hd Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresi
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 20:15 (zaki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija

Moje misljenje da je bolje PhenomII 955 i GA-MA790FXT-UD5 od tog i7, prije svega je jeftinije a i bolje i lakse se OC.

Forever MUFC
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 20:16 (ManchesterUTD).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Konfiguracija

Zašto dva WD diska od 500GB, zbog bržeg pristupa podacima ili što već?

 

Btw. užasno me smeta buka od kompa pa sam odlučio napraviti najtišu moguću konfiguraciju, zato ono P182 kućište, a i zato onaj Samsungov SpinPoint HDD koji iako nije performansama najbolji, pokazao sa kao jedan od najtiših na tržištu.

 

Što sa monitora tiče, odlučio sam birati samo između onih sa full HD rezolucijom zato mi je dilema između Lenova L220X i Samsunga T240HD (znam da oni nisu previše user friendly za igrice, ali to mi nije na prvom mjestu prioriteta)

 

Što se AMD-a tiče, on po čistim performansama daleko zaostaje za Intelom, a nisam nešto zainteresiran za OC (prva stavka mi je tišina), tak da tu dileme nema.

 

Eh da, hvala na informacijama. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2009 22:08 (Scyte&Hammer).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija
1.U vezi grafičke kartice, Asus ATI 4890, da li je referentni Asusov hladnjak po vama dovoljno dobar (da li dovoljno hladi, je li previše glasan, itd.) ili bi bilo pametno potražiti neko drugo rješenje, odnosno kupiti drugi hladnjak?

 

2.Što se napajanja tiče, ako netko ima ovo Corsair HX 620W napajanje, da li ono stvarno daje nazivnu snagu (620W) ili neki manji iznos i koliki, hoće li ovo napajanje biti dostatno s obzirom da novi Core i7 stvarno zahtjeva dosta snage pogotovo pri punom opterećenju?

 

3.Potom kućište, mnogi imaju zamjerke da je ovo Antecovo P182 kućište prilično skučeno, pa me zanima vaše mišljenje da li bi mi u njega stao novi Core i7 procesor (odnosno njegov hladnjak, jer nisam siguran koliko je to kučište široko) i ATI 4890?

 

4.Što se monitora tiče, imam dilemu, pa me zanima koji monitor bi vi uzeli, ovaj 24" Samsung T240HD ili možda 22" Lenovo L220X, cijene su im tu negdje, Lenovo je 2" manji i nema TV karticu, ali je zato puno upravljiviji (praktički ga se može okretati kako želite) i ima napredniju matricu, nekako težim Lenovu, ali me zanima što vi mislite?

 

 odlična konfiguracija,printer je odličan (skener/printer/kopirka),znam jer ga imam
1.referentni cooler kod HD4890 je veoma bučan u loadu (čak i u idle,ali nije baš toliko),možeš uzeti najjeftiniju HD4890 i aftermarket cooler npr. SCYTHE Musashi ili sličan
2.ajmo reć da daje oko 600W (otprilike,ali može i više i manje),ali zapravo daje 50A na tri 12V Railu (jesam u pravu??),napajanje je modularno i veoma tiho
3.zašto ne bi stalo??samo nemoj uzeti baš neki preveliki cooler za CPU
4.ako je za neki profesionalniji rad uzmi Lenovov monitor,a ovako za gaming ili ako planiraš gledat TV ili filmove uzmi Samsunga
Scyte&Hammer kaže...

1.Zašto dva WD diska od 500GB, zbog bržeg pristupa podacima ili što već?

 

2.Btw. užasno me smeta buka od kompa pa sam odlučio napraviti najtišu moguću konfiguraciju, zato ono P182 kućište, a i zato onaj Samsungov SpinPoint HDD koji iako nije performansama najbolji, pokazao sa kao jedan od najtiših na tržištu.

 

3.Što sa monitora tiče, odlučio sam birati samo između onih sa full HD rezolucijom zato mi je dilema između Lenova L220X i Samsunga T240HD (znam da oni nisu previše user friendly za igrice, ali to mi nije na prvom mjestu prioriteta)

1. RAID (ovisi koji) daje dosta bolje preformanse od jednog HDD-a,a najbrži su RAID 0 i 10 (0+1),vidi malo na google
2. taj Antec je kako kažu veoma tih zbog nekakve zvučne izolacije u kućištu,imaš test u BUG-u (hard test kućišta) pa vidi
3. to nisu Full HD monitori!Full HD monitori imaju rezoluciju 1920x1080,a ti su 1920x1200,pa ti pri HD filmovima 10% ekrana neće prikazivati film
eto toliko od mene,pozdrav
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice