Mini PC - koji odabrati? izdvojena tema

poruka: 66
|
čitano: 38.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Mini PC u 2019, koji odabrati?
Ima tko prijedlog za min pc do 400 eur za office s uljučenim ssd i ramom Minimalno 16 GB ali da se može nadograditi 32 GB? Bilo bi idealno da je fanless ali može i provjereno tihi. Čini mi se da bi Ryzen 5500 ili jači bio neki optimum. Nisam siguran da li bi stavljao Win ili Linux. Mac mini za sada ne bi uzimao.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mini PC u 2019, koji odabrati?
CroDexter kaže...
Čini mi se da bi Ryzen 5500 ili jači bio neki optimum. 

 nikako ne 5500, radije stariji 3600 jer ima više keša i podržava pcie 4.0

uopće je nevjerojatno da su išli izdat lošiji 6core od prethodnika

 

ali niti jedan od njih nema integriranu grafu, ne znam jel misliš stavljat neku posebnu grafu pa gledaš takve procesore, ali igpu na primjerice 5600g ti je sasvim ok za office

iako je i 5600g zapravo zakinut, jer je osim grafe isti kao taj 5500, manji keš i samo pcie 3.0 podrška, ali i to je sasvim ok za nezahtjevne korisnike koji ne misle uzimati brže pcie 4.0 ssd-ove

5 godina
neaktivan
offline
Re: Mini PC u 2019, koji odabrati?
CroDexter kaže...
Ima tko prijedlog za min pc do 400 eur za office s uljučenim ssd i ramom Minimalno 16 GB ali da se može nadograditi 32 GB? Bilo bi idealno da je fanless ali može i provjereno tihi. Čini mi se da bi Ryzen 5500 ili jači bio neki optimum. Nisam siguran da li bi stavljao Win ili Linux. Mac mini za sada ne bi uzimao.

 nesto od ovih mozda LINK

 

ili ako hoces sam slagati, preporucujem ovako nesto kuciste koje ima odmah 200W napajanje, a plocu, proc, cooler, ssd i memoriju si kupis po zelji

 

imam 4700G u takvom kucistu, sa NH-L9a hladnjakom i najjeftinijom mogucom A520 plocom, osim uobicajenih AMD sranja sa memorijom, sve radi bez problema. mozes se i igrati na njemu, mali roka minecraft, roblox i forzu 4 zadovoljavajuce 

 

ako te jos nesto zanima, samo pitaj, meni su sva racunala ITX, pa mogu pomoci

 

inace ako zelis detaljnije skoci na SFF forum, pa mozda nades nesto tamo sto ti jos vise odgovara

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 9:24 (Mitohondri).
9 mjeseci
online
Mini PC u 2019, koji odabrati?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mini PC u 2019, koji odabrati?

Pogledaj ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 13:16 (HOME123456).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mini PC u 2019, koji odabrati?
CroDexter kaže...
Ima tko prijedlog za min pc do 400 eur za office s uljučenim ssd i ramom Minimalno 16 GB ali da se može nadograditi 32 GB? Bilo bi idealno da je fanless ali može i provjereno tihi. Čini mi se da bi Ryzen 5500 ili jači bio neki optimum. Nisam siguran da li bi stavljao Win ili Linux. Mac mini za sada ne bi uzimao.

 Možda Chuwi CoreBox 4th

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice