Za što koristite tablet?

poruka: 25
|
čitano: 4.780
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Za što koristite tablet?

Pozdrav,

 

tablet mi je već gadget o kojem razmišljam godinama, uhvate me momenti da ga baš želim, ali onda ta euforija me pusti kada počnem razmišljat za što ću ga realno koristiti. Koncept tablet + tipkovnica mi je super, ali kad razmišljam da ću sjediti za stolom i tipkati nešto na tome nema mi smisla, za to imam laptop. Ako ležim na kauču i bezveze wasteam vrijeme na skrolanje zgodnije mi je to radit na mobitelu jer mi treba samo jedna ruka. Vijesti u zadnje vrijeme ne čitam jer se srozala kvaliteta novinarstva, samo prođem kroz naslove u minutu-dvije da budem u toku. Društvene mreže koristim iz navike, nisam nešto aktivan, ali i da jesam tu je mobitel definitivno prednjači - bolja kamera, bolje prilagođene aplikacije, brže tipkanje.

 

Web Design mi je neki fuš i hobi (300-tinjak € mjesečno), ali čak ni u tome ne vidim svrhu tableta.

 

U mom slučaju glavne prednosti tableta bile bi:

 

- kad se skupi društvo da to bude centar multimedije (puštanje muzike sa spotifya)

- prije spavanja pročitat neku knjigu

 

To mi definitivno nije dovoljan razlog da uložim 500€ u konkretan tablet koji će na kraju bit daska za rezanje.

 

Pa eto, zanima me, za što vi koristite tablet? Di ste našli njegove prednosti?

 

PS. otvaram temu jer me uhvatila opet euforija za kupnjom tableta. :)

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Zadnje sam imao Xiomi Pad 5, koji je vrhunski uređaj, ali isto mi se događalo da tjednima stoji u ladici pa sam ga prodao.

Držalo me jedno vrijeme čitanje stripova pa se koristio često, ali generalno nemam baš potrebu za tabletom na dnevnoj bazi. Za posao mi ne treba, za knjige mi je e-reader daleko bolja opcija, mobilne igre me ne zanimaju. Možda da putujem redovno vlakom ili busom pa da gledam nešto na većem ekranu. Kad sam putovao na faks prije 100 godina bi mi sigurno bio odličan suputnik.

Tu i tamo se dogodi da sam lijen paliti računalo, a treba mi veći ekran od mog S21 da nešto kratko odradim, pa se uhvatim da razmišljam opet o nabavi tableta. Ali realno, opet će najviše stajati nekorišten.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?

Većinu toga što možeš napraviti na laptopu, možeš i na tabletu pa ga neki ljudi koriste kao zamjenu za laptop. I ja sam si planirao kupit neki tablet, ali vidio sam da nemam nikakvu namjenu za isti jer također za sve koristim laptop. Na kraju sam odustao.

10 godina
offline
Za što koristite tablet?

imam neku Lenovo jeftinjaru od 8" (3/32 m9) - super mi je za čitat stvari po internetu iz kauča (tipa Bug :D , feedly, portali, shopovi itd.), nije težak, komfornije je nego na mobu...

za sve ostalo koristim PC ionako...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Za što koristite tablet

U mojem slučaju, imam iPad 12.9 5th generation koji mi je drugi tablet mobilni gadget u životu. 
Prvi tablet mi je bio isto iPad Ari Max ako se ne varam u imenu, a njega sam imao hajdemo to iskreno primarno kazati zbog igrica koje se nisu mogle kvalitetno igrati na mobitelima, kao recimo RR3

Obzirom sam iPad Air imao od neke 2013 i koristio sam ga aktivno do ”maloprije” dok na tržište nije došao Big Boy 12.9 No5, uz jednu moju malu situaciju, do nedavno se nije mogao skidati najnoviji update ako nemaš najmanje 50% juhe u bakteriji, pa sam tako imao prekid u skidanju i tone problema kako skinuti ispravno zadnji update i kako kvalitetno raditi na njemu, no uredno sam to riješio dolaskom novijih updatea. 

Danas iPad 12.9 koristim primarno za gledanje televizije i nogometa, a krimi serije su isto ponekad na meni. Jedan od jačih detalja zbog čega sam uzeo takav model je u kvaliteti displaya i procesoru, koji je duplo jači od onog sa 512GB interne memorije, a dugoročno gledajući, ima vidljivo ugodniji rad dugih sati dok blejim u display a nemam problema sa očima i spavanjem! 

Ono što je trebalo biti MAIN domena ovog iPada je profi aplikacije za uređenje slika koje okinem svojom foto kamerom, ali obziromTimica Cookica sere kvake, do dan danas nisam dobio, ma niti vlasnici novijih izdanja iPada, pristup profi aplikacijama na App Storeu za tu i takvu namjenu. 

Ono čime još udaram po iPadu je neki puta lakši rad na ovom forumu, razlika od toucscreena i ”običnog”, tako da u zadnjih preko desetak godina u 93% situacija sam pisao odgovore na njemu. 
Obzirom trenutno nemam nikakav iPhone u sebe, muziku sam sa MBPa skinuo na iPad i slušam preko bluetooth slušalica dok sam doma ili dok negdje putujem, a obzirom imam 1TB interne memorije, nema problema sa prostorom. 
Po neki puta, moram priznati da je kamera fantastična, koristim ga za slikanje obzirom učini totalno drukčiji format od iPhona, mobitela generalno pa istu koristim za recimo oglašavanje ili objave privatnog tipa. 
Recimo i ovo, dok radim nešto na MBPu, muziku slušam isključivo preko iPada obzirom slušalice mogu biti prijavljene na dva mobilna gadgeta, a kako ne želim razmišljati jednom kada se dočekam iPhonea Ultra (ako ikada izađe na svjetlo dana), svu svoju muziku ću uploadati i na iPhone pa ću kombinirati slušanja a do daljnjeg za to koristiti iPad. 

Neki zaključak; meni iPad dnevno treba/koristim i po osam sati, pa čak i multidisciplinarno dok slušam muziku i radim na dvije ili više aplikacije, stranice, ...! Generalno, kada sam uočio da postoji dijagonala 12.9 incha, razmišljao sam koliko je to ustvari preveliko možda?! Uvijek ima mjesta za veće/g, dok ovaj bude više od 8 godina, najave su za 14 incha veličinu i vjerojatno da ću ga uzeti, ali ne više zbog obrade fotografija, samo zbog dobre zabave i uživanja u mogućnostima koje mi pruža dok ležim na svoj lazini. 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Meni koristi za gledanje sadržaja u krevetu (YouTube, Netflix i slično). I to je, u principu, to! :D

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Za što koristite tablet?

Uzeo sam 2u1 laptop. U laptop modu za posao, u tablet modu za čitanje stripova. 2u1 po meni idealna kombinacija.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Za što koristite tablet?

Imam Ipad Mini 2 koji sam kupio 2013 ili 2014. Koristio sam ga dok sam bio na faxu za skripte, pisanje nekih jednostavnijih prezentacija itd. 
Do prije koju godinu sam ga koristio za surfanje ali je sada prespor. Medutim i nakon jednog desetljeca i dalje gledam youtube, HBO i citam knjige u pdf-u. Zapeo je na iOS-u 12 tako da nemogu skinuti nove aplikacije na njega (Disney+, Netflix itd) ali i dalje ga koristim i baterija mu izdrzi cca 4h video gledanja. Meni je tablet bila jedna od boljih kupovina u zivotu. Cim krepa odmah uzimam novi. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 16:56 (FuzzyBrain).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Ja si jučer uzeo Lenovo tab m10 plus u Saturnu. Cijena na akciji mu bila 149€.
Nisam nikad imao tablet, uzeo ga iz čiste znatiželje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Većinom je u ladici, koristi se kad imam trening na orbitreku ili trenažeru. I kad je važna utakmica reprezentacije ponesem ga na poslu.
Jedan od bezveznijih gađeta koji imam, bio je poklon a kupio ga nikad ne bih.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Citanje knjiga i stripova, gledanje videa, malo kucanja u pythonu (iz hobija). Androidasi koji citate stripove i knjige koje app koristite
i nogom u guzicu je korak naprijed
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Tkozna kaže...

Pozdrav,

 

tablet mi je već gadget o kojem razmišljam godinama, uhvate me momenti da ga baš želim, ali onda ta euforija me pusti kada počnem razmišljat za što ću ga realno koristiti. Koncept tablet + tipkovnica mi je super, ali kad razmišljam da ću sjediti za stolom i tipkati nešto na tome nema mi smisla, za to imam laptop. Ako ležim na kauču i bezveze wasteam vrijeme na skrolanje zgodnije mi je to radit na mobitelu jer mi treba samo jedna ruka. Vijesti u zadnje vrijeme ne čitam jer se srozala kvaliteta novinarstva, samo prođem kroz naslove u minutu-dvije da budem u toku. Društvene mreže koristim iz navike, nisam nešto aktivan, ali i da jesam tu je mobitel definitivno prednjači - bolja kamera, bolje prilagođene aplikacije, brže tipkanje.

 

Web Design mi je neki fuš i hobi (300-tinjak € mjesečno), ali čak ni u tome ne vidim svrhu tableta.

 

U mom slučaju glavne prednosti tableta bile bi:

 

- kad se skupi društvo da to bude centar multimedije (puštanje muzike sa spotifya)

- prije spavanja pročitat neku knjigu

 

To mi definitivno nije dovoljan razlog da uložim 500€ u konkretan tablet koji će na kraju bit daska za rezanje.

 

Pa eto, zanima me, za što vi koristite tablet? Di ste našli njegove prednosti?

 

PS. otvaram temu jer me uhvatila opet euforija za kupnjom tableta. :)

 

 

 Nemoj kupovati. Ja kupio 3 komada i niti jednom me nije drzalo duze od 2 dana. Jednostavno ne vidim svrhu tableta. Imam Spectrex360 laptop koji ima tablet mod i ni to ne koristim. Za citanje kindle a za sve ostalo mob i lap.....

11 godina
offline
Za što koristite tablet?

Sama činjenica da tražiš razlog za kupnju mi govori da ti možda i ne treba, s druge strane dokle ne probaš nećeš znati pa se možda i iznenadiš.

 

Od tableta sam posjedovao Ipad Air1, Ipad Air 2, Ipad mini 2, Ipad 6th gen, Ipad Air 4. Od modela koje sam koristio u prolazu su nekoliko jefitnijh kineza (<=150 EUR, nekolicina Galaxy tabova srednje klase cca 200 EURA, Ipad pro prve generacije. Uglavnom kao za sve u životu tako i ovdje vrijedi zlatno pravilo koliko para toliko muzike.

 

Tablet koristim svakodnevno za čitanje svega i svačega dnevne novine, forumi, knjige,  slušanje glazbe, youtube, gledanje filmova i TV serija (plex), netflix, obrada slika, jedno vrijeme za crtanje i edukaciju oko istog vjerujem da bi i tebi ovo bilo interesantno, također obrada kraćih videa, tu i tamo neka igra ili aplikacija, video pozivi itd...

Uglavnom koristi se svakodnevno i 500Eura za kvalitetan tablet nije neki novac, ide to i preko 2x tog iznosa. Ukoiko si mobilan i po terenu tada je nezamjenjiv.

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Za što koristite tablet?

tu i tamo za čitanje. Uglavnom se koristi za bilješke i koncepte, dakle kao bilježnica. 99% vremena je u airplane modu.
Koristim stari Tab S3 i sve me strah da ne crkne jer nema više tableta s dobrom olovkom i ovim formatom OLED ekrana, sve neke izdužene gluposti. Remarkable mi je bez veze jer je monokromatski. Ako crkne morat ću vjerojatno preći na neki preklopljeni chromebook.

Tableti su OK ako imaš starije roditelje pa im je lakše koristiti mobilni OSu s velikim ekranom nego komp za browsanje, youtube i slično.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Za što koristite tablet?

Koristio ga za čitanje knjiga, kao tv u spavaćoj sobi na noćnom ormariću (hrti, yt, emby, itd.), za surfanje na kauču... Postao spor pa ga poglonio nećakinji za crtiće. Nije nešto što mi je nužno, ali za korištenje ponekad je bilo super. Starijim osobama za surfanje i yt je mila majka, stari koristi jednog i prezadovoljan je s tim.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Za što koristite tablet?

citanje mange najvise 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Za što koristite tablet?

Imaju moji Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i ne nosi se dobro više sa običnim surfanjem Internetom, a nešto zahtjevnije da se i ne spominje. Kupljen je u rujnu 2012. Dugo se nije već koristio. Dojma sam da tabletima je najveća popularnost bila prije 10-ak godina. Čini mi se da već nekakvih 6-7 godina nisu toliko razvikani i reklamirani kao ranih 2010-ih. Vjerojatno ponajviše zbog činjenice što su mobiteli "narasli", ekrani su veći, tako da za tabletom baš i nema potrebe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 17:05 (Izzy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Za što koristite tablet?

Žena ima ipad air 4 koji koristi za sve: od printanja do pisanja dokumenata, YT, NF i ostalo. Jako su rijetki trenuci dok joj baš treba laptop iako je svijesna da osim nabrojenog, tablet nije za ništa drugo i odmah treba PC ili mac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Za što koristite tablet?

samo iPad kod mene, od doslovno prvog gen 1 sa 256 rama do trenutnog Air 4, koristim ga za apsolutno sve. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
crodrot kaže...
Citanje knjiga i stripova, gledanje videa, malo kucanja u pythonu (iz hobija). Androidasi koji citate stripove i knjige koje app koristite

 Za Android mi je bio super cdisplayex, no na PC-iju mi je bio blagi užas. Velika razlika između dvije verzije. Na Win mi je najbolji Cover.

&amp;amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;amp;#39;Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar&amp;amp;amp;amp;#39;&amp;amp;amp;amp;#39; - William Blake
15 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
crodrot kaže...
Citanje knjiga i stripova, gledanje videa, malo kucanja u pythonu (iz hobija). Androidasi koji citate stripove i knjige koje app koristite

Za knjige Moon+ Reader, a za stripove Perfect Viewer.

 

A inače imam Redmi Pad i odličan je za cijenu od nešto malo preko 200 Eura koliko sam ga platio.

Koristim ga za sve, knjige, stripove, na poslu je bar 80% vremena u pogonu i onda bežične earbudse u uho i ide Youtube, IPTV, Stremio, podcasti zavisno od toga mogu li gledati u display ili ide nešto u pozadini što mogu više slušati i usput baciti oko na video.

15 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Izzy kaže...

Imaju moji Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i ne nosi se dobro više sa običnim surfanjem Internetom, a nešto zahtjevnije da se i ne spominje. Kupljen je u rujnu 2012. Dugo se nije već koristio. Dojma sam da tabletima je najveća popularnost bila prije 10-ak godina. Čini mi se da već nekakvih 6-7 godina nisu toliko razvikani i reklamirani kao ranih 2010-ih. Vjerojatno ponajviše zbog činjenice što su mobiteli "narasli", ekrani su veći, tako da za tabletom baš i nema potrebe.

 Imam također Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i softverski je baš zastario.. Baterija mu je i dalje OK pa sam na YouTubeu našao neki opskurni tutorijal i instalirao neku neslužbenu verziju softvera pa je i dalje u upotrebi.

 

Može surfati iako pomalo šteka, filmovi, radio, par igrica za dijete itd.. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Za što koristite tablet?

Imam Mi Pad 5. Bilo koja web aplikacija (uključujući stvari tipa MS Azure) radi perfektno, stvari tipa Cisco AnyConnect i Citrix Workspace takođe, kao i razni remote klijenti, tako da je ok za pokrpiti neki sitan posao u pokretu, zatim Teams pozivi, split screen, MS Office kome samo fali Visual Basic da bi bio jednako funkcionalan kao na desktopu (imam keyboard cover + ako baš hoću maleni MX Anywhere 2s povezan preko BT-a, tako da mi ne treba dongle)... Ako neko želi, može se preko USB C-a nakačiti i LAN (čitači kartica i eksterne memorije i periferije se podrazumevaju), ali ne može se dobiti HDMI out (ima samo USB 2). AFAIK, na Padu 6 je ovo unapređeno, a premestili su i kameru na dužu stranu, tako da se nalazi gore, a ne sa strane, kada je okrenut u landscape (npr sa keyboard coverom). Većina ovih stvari bi jednako funkcionisala i na drugim slično opremljenim Android tabletima.

 

Osim toga, ekran je vrlo dobar, zvuk ok, pa pustim sebi nekad nešto na YT dok radim u kuhinji, a desilo se i da na njemu odgledamo neku seriju ušuškani (nema TV-a u spavaćoj). Takođe je ok i za pregledati ili pokazati nekome fotografije (neuporedivo veći ekran nego na telefonima), pogledati nešto na Webu (opet, dovoljno velik ekran da se po potrebi stranice mogu prebaciti u desktop varijantu), tako da za takve potrebe posluži umesto mini-laptopa. Pri tom mu baterija dosta traje.

 

Ukratko, definitivno uređaj bez koga se može, ali koji za razne stvari bude zgodan.

 

EDIT: E da, i pročitao sam na tabletu ponešto. Pokušavam održavati znanje italijanskog, a ovde baš i nema nekog izbora knjiga i onda mi Amazon i Kindle aplikacija dobro dođu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 17:51 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?

Probaj stavit Brave preglednik. Trebao bi biti lakši i omogućit bolje surfanje jer blokira oglase svugdje, pa manje resursa odlazi na učitavanje istih.

11 godina
offline
Re: Za što koristite tablet?
Ulovljen Xiaomi Pad 6 na Black Friday akciji za 309€ (6/128GB) i za te novce je odličan; imao ranije Ipad i razne Samsung modele, ovaj Xiaomi je zasad bez zamjerke.
Gledanje filnova, iptv-a, gejmanje, čitanje, surfanje...
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice