Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.067.366
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Onda slabo čitaš ovu temu. kao prvo, imat ćeš problema sa netflixom jer t2 koristi švedske, estonske i dr. ip adrese a to znači da će te netflix prepoznati kao da si u tim državama.
Kao drugo, brzina im je tako pala, bar u mom kraju (0-9 već se ne sjećam kad je bila veća) da se više ne može pogledat niti jedan video u HD formatu a da ne prekida.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 20:30 (Tomyhr).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tomyhr kaže...

Onda slabo čitaš ovu temu. kao prvo, imat ćeš problema sa netflixom jer t2 koristi švedske, estonske i dr. ip adrese a to znači da će te netflix prepoznati kao da si u tim državama.
Kao drugo, brzina im je tako pala, bar u mom kraju (0-9 već se ne sjećam kad je bila veća) da se više ne može pogledat niti jedan video u HD formatu a da ne prekida.

 Nezz nemoj plasit covjeka ja na youtubu gledam bez problema u 4k evo slike brzine oko pol 11 uvece...

tele2 tele2
-
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
Tomyhr kaže...

Onda slabo čitaš ovu temu. kao prvo, imat ćeš problema sa netflixom jer t2 koristi švedske, estonske i dr. ip adrese a to znači da će te netflix prepoznati kao da si u tim državama.
Kao drugo, brzina im je tako pala, bar u mom kraju (0-9 već se ne sjećam kad je bila veća) da se više ne može pogledat niti jedan video u HD formatu a da ne prekida.

 Nezz nemoj plasit covjeka ja na youtubu gledam bez problema u 4k evo slike brzine oko pol 11 uvece...

 Uglavnom sve ovisi o lokaciji i broj trenutnih spojenih korisnika. To što ti živiš s penzićima u "vukojebini" i imaš dobre brzine ne znači da bude ih imao mcf.Sigurno nemaš ni onih manijaka koji siluju cijelo vrijeme s torrentima, kao da sutra neće biti interneta. Trenutna je ovakva situacija kod mene još je i dobro kako zna nekad biti (ZG - Dubrava). Koristim pokućni već godinu dana i brzine su se prepolovile u poslijepodnevnim i večernjim satima u odnosu na prošlu godinu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 23:53 (zagi55).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala svima na odgovorima. Ovo za svedski ip i netflix mi je retardirano, trebam hr netflix + vpn za us.
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Najveći "selling point" pokućnog je da se može uzeti bez ugovorne obveze, tak da se (relativno) lako može odustati. 

 

Ja sam isprobao pokućni od kuma za vikend, kad je malo veće zagušenje i bilo je ok, od 10 - 45 mbit/s dl, 20 - 30 mbit/s upload. Pred istekom smo ugovora sa T-Com-om, a obzirom da nam ADSL-a ide cca 2 mbit/s, a sad imamo MAXnet mini koji je zalockan na 7,2 mbit/s, nemamo ništa za izgubiti ako probamo Tele2.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

http://www.speedtest.net/result/7231975556.png

 

za sada jos uvijek funkcionira.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li mi netko može reći kakav je taj neograničeni internet u tele2? Da li je veza stvarno tako dobra do 1TB? Da li im je dobra pokrivenost? I da li zezaju računima? 

Možda je već netko odg na pitanje u prijašnjim postovima ali molim nekoga da mi barem brzinski odgovori. Razmišljam preći na mrežu i kupiti mobitel.

Hvala puno

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hrcomanijak kaže...

Da li mi netko može reći kakav je taj neograničeni internet u tele2? Da li je veza stvarno tako dobra do 1TB? Da li im je dobra pokrivenost? I da li zezaju računima? 

Možda je već netko odg na pitanje u prijašnjim postovima ali molim nekoga da mi barem brzinski odgovori. Razmišljam preći na mrežu i kupiti mobitel.

Hvala puno

 ne zezaju s računima. iako ja koristim samo pokućni ne i ovaj sa razgovorima.

 

ali ako misliš uzimat moraš prije istestirati. mnogi su uzeli pa su se zahebali, glavno je da ne živiš u jako naseljenom mjestu. posudi od nekoga tele2 karticu i testiraj, ili odi u poslovnicu i uzmeš probnih 5 dana.

 

ja sam eto uspio probit 1tb i brzine su i dalje dobre od pola noći do 6 popodne, dalje trotlaju po ugovoru. dakle po tome su dosljedni.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

sa morpheusom na slici logično da ćeš probiti jedan terabajt lako :P nego šalu na stranu meni je ovo jedina mogućnost kvalitentnog povezivanja na internet.Nakon mučenja sa max net mini uslugom ovo je došli ko spas u zadnji čas.Srećom kod mene je malo stanovnika plus ta brojka se stalno smanjiva,a i većina starog stanovništva ne koristi mobitele(a ono koji koriste ne vide dalje od t coma :D)

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Svak sebi sam mora probat tam di misli koristit. Posebno u večernjim satima kad je gužva.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hah, zovem szk, kazu da ne postoje nikakve estonske ip adrese :) Citam po forumima i fejsu, taj problem postoji jos od prosle godine... cudim se da se vise ljudi ne zali na to...

Od vas koji ste to dozivjeli, jel' pomaze reconnect pa da se uhvati lokalni nat?

Mada sve mi se cini da cu uzeti ovu novu tcomovu ponudu, 30gb 49kn+20gb 40 kn. Za cijenu tele2, dobije se cca 90gb, nije tako strasno za mobilni net.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, nadam se da mi moze netko pomoci.

 

Imam taj internet na ugovor od 2 godine, 184kn mjesecno i uzeo flat naravno.

Boravim u Valbandonu, 6km od Pule. Djelatnik u tele 2 mi je rekao da su oni imali brzine preko 10MB u sekundi izmjerene (znaci 100 Mbps), dok je meni brzina ovdje izmedju 1-1,5MB (10-15 Mbps) kad recimo skidam nesto s interneta. Rijetko kad mi udari na 3MB pa onda mogu reci da internet stvarno sljaka, no to je stvarno rijetkost. Imam na ruteru 2-3 crtice signala na 4g koje se izmjenjuju. E sad, da li ima tko da je tu iz okolice pa da mi kaze kakva je njemu brzina, da li samo nemam srece ili se moze to kako poboljsati/pojacati pa da i meni bude internet nesto bolji?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Pozdrav, nadam se da mi moze netko pomoci.

 

Imam taj internet na ugovor od 2 godine, 184kn mjesecno i uzeo flat naravno.

Boravim u Valbandonu, 6km od Pule. Djelatnik u tele 2 mi je rekao da su oni imali brzine preko 10MB u sekundi izmjerene (znaci 100 Mbps), dok je meni brzina ovdje izmedju 1-1,5MB (10-15 Mbps) kad recimo skidam nesto s interneta. Rijetko kad mi udari na 3MB pa onda mogu reci da internet stvarno sljaka, no to je stvarno rijetkost. Imam na ruteru 2-3 crtice signala na 4g koje se izmjenjuju. E sad, da li ima tko da je tu iz okolice pa da mi kaze kakva je njemu brzina, da li samo nemam srece ili se moze to kako poboljsati/pojacati pa da i meni bude internet nesto bolji?

 

Unaprijed zahvaljujem!

 Evo moje brzine popodne zadovaoljan sam s tim cudom od neta....

tele2 tele2
-
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo, ovo je meni trenutno. Pa svima je brzi internet.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Evo, ovo je meni trenutno. Pa svima je brzi internet.

 Sudeci po uploadu veza ti je u banani i to teskoj... nije do Tele 2 baze vec do tebe.

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
acmilan2 kaže...

Evo, ovo je meni trenutno. Pa svima je brzi internet.

 Sudeci po uploadu veza ti je u banani i to teskoj... nije do Tele 2 baze vec do tebe.

 definitivno da. obično kad ti upload bude 25-30 mbita, a download 2 -3 mbita, onda znaš da si blizu odašiljača i da je signal dobar, ali puno ljudi sisa promet. ali ovako kad je i up i down mali, onda definitivno je signal jako loš.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Što mogu poduzeti po tom pitanju? Kako pojacati signal, ako postoji ta mogucnost?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A da maaalo pročitaš prijašnje postove... toliko je o antenama rečeno...
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Darko150 kaže...
A da maaalo pročitaš prijašnje postove... toliko je o antenama rečeno...

 Oprosti Darko, evo sad cu pogledati.

Kovačić
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ok, trebam neku antenu s kojom cu se moci spojiti na odasiljac bolje. Da li mogu bar za to dobiti preporuke?

 

Imam ovaj router: Huawei B315s-22

 

Brzina i dalje ista banana...

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Ok, trebam neku antenu s kojom cu se moci spojiti na odasiljac bolje. Da li mogu bar za to dobiti preporuke?

 

Imam ovaj router: Huawei B315s-22

 

Brzina i dalje ista banana...

 Dvije Iskre i miran si ako imas opticku vidljivost do bazne stanice.

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma ja ni ne znam gdje je bazna stanica tu, ne znam na sto mi se spaja router. Dosao sam ovamo kao "iseljenik" od doma zbog posla te sam morao nabaviti neki internet. Znam da ce ovo zvucati skrto, no ima li neko jeftinije rjesenje mozda?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Ma ja ni ne znam gdje je bazna stanica tu, ne znam na sto mi se spaja router. Dosao sam ovamo kao "iseljenik" od doma zbog posla te sam morao nabaviti neki internet. Znam da ce ovo zvucati skrto, no ima li neko jeftinije rjesenje mozda?

 Stavi ruter na tavan kao ja i okreci mic po mic za 360 stupnjeva dok ne nades najbolji signal jer je u tome ruteru panelka koja je usmjerena pa jako ovisi kamo gleda zadnja strana.

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

A tako? Ajde bas cu probati, bas me zanima.

Vidio sam da ima on kad se otovri 2 prikljucka pa ako se tu stave neke manje antenice, oce li to ista pomoci?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ima netko na Hvaru da koristi ovo? Koje su brzine ?

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

A tako? Ajde bas cu probati, bas me zanima.

Vidio sam da ima on kad se otovri 2 prikljucka pa ako se tu stave neke manje antenice, oce li to ista pomoci?

 Vanjske Iskre bi pomogle, dok ostalo i ne bas.

Za kontrolu jacine signala skini si na mobacu aplikaciju "Stats for Huawei Routers"

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

Za kontrolu jacine signala skini si na mobacu aplikaciju "Stats for Huawei Routers"

 Skinuo sam, sto tu moram tocno gledati da mogu sto bolje sloziti lokaciju rutera?

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 21:02 (acmilan2).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

 

Za kontrolu jacine signala skini si na mobacu aplikaciju "Stats for Huawei Routers"

 Skinuo sam, sto tu moram tocno gledati da mogu sto bolje sloziti lokaciju rutera?

 gledas da sto vise ovih vrijednosti imas u zelenoj boji odnosno excellent

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U redu, hvala na pomoci. Znaci, svaki stupanj zaokreta je moguce poboljsanje?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

U redu, hvala na pomoci. Znaci, svaki stupanj zaokreta je moguce poboljsanje?

 kod mene su  3 bazne udaljenosti 6-10 kilometara i ova koja je na 6 je najbolja i imam opticku vidljivost te mi je svakih 10 stupnjeva zakreta znacilo

puno odstupanja u kvaliteti veze.

 

EDIT;

Tu ti je mapa s 4G baznim stanicama pa pogledaj di su oko tebe.

oznaci na mapi show county i show elements ukljuci LTE

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 21:30 (Zemljanin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice