Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.067.962
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
acmilan2 kaže...

Pise da je LTE, da mogu spojit na onaj moj ruter kao vanjska antena.

 po frekvenciji moze, nisam citao dolje opis, samo naslov i vidio wifi booster zato. moja greska, trebala bi raditi onda.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Probao 2 razlicite tele 2 kartice, obe su stalno dobivale strane ip adrese, nije radila HR Tv, hr netflix i jos neki servisi koji mi trebaju za posao, lagano sam ih otkantao, nazalost.

Uzeo sam tcomovu novu ponudu, 49kn 30gb + 39kn neograniceno netflix , yt, spootify, hbo i pickbox, za sada radi super.
 
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na GearBest cak jos jeftiniji, ako je isti model. 

https://www.gearbest.com/networking-communication/pp_227644.html?wid=1433363

 

I to bude ok onda? Mislim, malo ce se pojacati signal?

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam, to sam isto i ja pitao.

S time da sam 3km udaljen i nemam nikakvu vidljivost do pristupne tocke.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Svakako bi trebao.Da pojacas jednu crticu znacilo bi ti za brzinu.Mislim da cu naruciti ovu na gearbestu ako imaju dostavu za nas.Meni igra za brzinu sami polazaj rutera.Nasao sam mu tocku na koju brzina ide id 30 do 50 Mbps.Vjerovatno cu sa antenom postici bolji rezultat.Udaljen sam preko 5 km od bazne stanice

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 7:50 (funny games).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mcf kaže...
Probao 2 razlicite tele 2 kartice, obe su stalno dobivale strane ip adrese, nije radila HR Tv, hr netflix i jos neki servisi koji mi trebaju za posao, lagano sam ih otkantao, nazalost.

Uzeo sam tcomovu novu ponudu, 49kn 30gb + 39kn neograniceno netflix , yt, spootify, hbo i pickbox, za sada radi super.

Imaš li još što kod t-coma odnosno može li se ta ponuda uzeti samostalno?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Catch_Me kaže...

Na GearBest cak jos jeftiniji, ako je isti model. 

https://www.gearbest.com/networking-communication/pp_227644.html?wid=1433363

 

I to bude ok onda? Mislim, malo ce se pojacati signal?

 Ovaj uređaj se spaja na antenu? Kakvo je napajanje?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nema napajanja.imas ova dva kabela koja spojis sa ruterom i to je to.Postavis u potkrovlje,okrenes prednju stranu prema baznoj stanici i to bi bilo to.Jedino moras provjeriti jel ti signal vata primarno preko antene ili rutera.nekima je automatsko to,a nekima moras u postavkama rutera namjestiti antenuu za primarni izvor signala.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

Nema napajanja.imas ova dva kabela koja spojis sa ruterom i to je to.Postavis u potkrovlje,okrenes prednju stranu prema baznoj stanici i to bi bilo to.Jedino moras provjeriti jel ti signal vata primarno preko antene ili rutera.nekima je automatsko to,a nekima moras u postavkama rutera namjestiti antenuu za primarni izvor signala.

 Koja dva kabela? Jedan ide od antene to routera, a drugi?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Obadva kabla su ti SMA, naci i jedan i drugi idu sa antene do rutera i zasarafe se na ruter na ona 2 prikljucka.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Oba idu u ruter jer sa tim je znatno bolji prijam signala ako su oba spojena na ruter Jos ako je ovaj kabel kvalitetniji to isto zna dati boost signalu.bitno da nije predug kabel jer to zna smanjiti boost.ugl ovaj je dugacak 2 metra sto je super.ugl kupi,spoji i javi mi sta si dobio.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

Oba idu u ruter jer sa tim je znatno bolji prijam signala ako su oba spojena na ruter Jos ako je ovaj kabel kvalitetniji to isto zna dati boost signalu.bitno da nije predug kabel jer to zna smanjiti boost.ugl ovaj je dugacak 2 metra sto je super.ugl kupi,spoji i javi mi sta si dobio.

 Kabel od 2 metra, to mi izgleda kratko, kako da ga postavim na tavan ili gdje več?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nije nuzno.ovisi di zivis.ako si u zgradi ili na katu mozes ga postaviti kod prozora.Mozda je i duzi neznam...ugl izbusi rupu u ploci i provuci kabel tako sam ja napravio..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na tim kabelima su veliki gubici, pa bi sve preko 2 metra, ukoliko nije neki kvalitetan kabel (koji je skup) anuliralo dobitak antene. Alternativna je vući ethernet kabel s PoE adapterom.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jako loša antena na svakoj stranici piše drugačije pojačanje u dBi ovdje 49dBi. https://www.gearbest.com/networking-communication/pp_227644.html?wid=1433363 što je smiješno! Kvalitetne antene su iskra P56. https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html .koristim ih i pojačanje je od 9 do 12 dBi isto tako isprobao i TP-link TL-ANT2424B (24dBi pojačanje)  https://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5067_TL-ANT2424B.html  antene prerađene na 1800Mhz stavljene u MIMO konfiguraciju i imaju bolji prijem od iskre P56. A ako panel antena onda ova http://poynting.tech/product/xpol-2/

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 10:46 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo mjerena brzina sada sa tp link antenama i  prijem signala sa njima

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Evo mjerena brzina sada sa tp link antenama i  prijem signala sa njima

 Nebi ti ni to pomoglo da živiš u bloku zgrada, vidim da živš negdje gdje nema puno stanovnika, vjerovatno bi i bez antena ima sasvim solidne brzine.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bez antena 25 do 30 Mbps od bazne stanice sam oko 3 km. Jedno je prijem signala a drugo je opterečenost bazne stanice. Bitno je jedno i drugo 50:50. Da živim u bloku zgrada imao bi optiku koja mi je udaljena 9 km. U gradu takoreći imaš na svakom češku baznu stanicu

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 21:20 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Bez antena 25 do 30 Mbps od bazne stanice sam oko 3 km. Jedno je prijem signala a drugo je opterečenost bazne stanice. Bitno je jedno i drugo 50:50. Da živim u bloku zgrada imao bi optiku koja mi je udaljena 9 km. U gradu takoreći imaš na svakom češku baznu stanicu

 Da je bazna opterećena nebi s antenama ima tu brzinu koju imaš, to san tija reć, nebi ti ništa pomoglo. Imaš baznu na svakom čošku dobro si reka, ali je svaka opterećena, već smo dosta pisali o tome. Dosta kolega je pisalo kako im to izgleda u gradu, sjedili bi ispred zgrade gledali u baznu kad ono niti 10 Mbps pokazuje speed test

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 0:29 (suny99).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas neka oluja u zg i imam 500 ping u Overwatchu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
k1klop kaže...

Danas neka oluja u zg i imam 500 ping u Overwatchu...

 to je još i dobro. meni u rijeci kad je padala kiša, dok nisam imao antene, to je išlo do 3000 - 5000 ms ping. sad je sve stabilno i kad ima 10 cm snijega po anteni... :)

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U Gunji već 2 dana nema uopće tele2 signala. Modem se registrira svaki puta na mrežu HT HR 3G, a kad pokušam se regati na HT HR 4G, iako piše da je dostupno, izbaci upozorenje da je se nemoguće registirati na mrežu. Je li kako moguće doći do 4G od HT jer je ping očajan na 3G. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 11:41 (lithiumion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

U Gunji već 2 dana nema uopće tele2 signala. Modem se registrira svaki puta na mrežu HT HR 3G, a kad pokušam se regati na HT HR 4G, iako piše da je dostupno, izbaci upozorenje da je se nemoguće registirati na mrežu. Je li kako moguće doći do 4G od HT jer je ping očajan na 3G. 

 Nije ako je ugovorom između HT-a i Tele2 dogovoreno da korisnici Tele2 u nacionalnom roamingu mogu koristiti samo 3G mrežu. Ali, nazovi službu za korisnike Tele2 i pitaj o tome.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/3894286295

 

Ovo je rezultat tele2 brzine mjereno mobitelom sa cat6 mobitelom, nedjelja u 14:00 sati.  Ova brzina, više-manje, bit će i preko njihovog pokućnog interneta, zar ne? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 14:17 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tomislav10 kaže...

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/3894286295

 

Ovo je rezultat tele2 brzine mjereno mobitelom sa cat6 mobitelom, nedjelja u 14:00 sati.  Ova brzina, više-manje, bit će i preko njihovog pokućnog interneta, zar ne? 

 Kolki ti je signal kolko si udaljen od bazne.evo kodmene nedelja popodne oko 4 sata pokucni preko rutera okolica Virovitice...

tele2 tele2
-
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Signal pun (nisam precizno gledao već 4 crte na mobitelu). Lokacija Trnava, Zagreb. Udaljenost ne više od 300m od bazne stanice. Brzina ti je jako dobra.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 16:41 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li tko sa podrucja Kastela sa pokucnim, ako ima koju brzinu imate i da li je stabilno?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...

Ima li tko sa podrucja Kastela sa pokucnim, ako ima koju brzinu imate i da li je stabilno?

 U Starome varira od nekog 30 do 90, iza ponoći zna biti više 

I <3 Chiropractic
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
krokodil kaže...
Grom kaže...

Ima li tko sa podrucja Kastela sa pokucnim, ako ima koju brzinu imate i da li je stabilno?

 U Starome varira od nekog 30 do 90, iza ponoći zna biti više 

 A ping?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
krokodil kaže...
Grom kaže...

Ima li tko sa podrucja Kastela sa pokucnim, ako ima koju brzinu imate i da li je stabilno?

 U Starome varira od nekog 30 do 90, iza ponoći zna biti više 

 A ping?

 Prosjek neki 15ping,zna biti i dosta manji,max je bio 25

I <3 Chiropractic
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice