Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.111.251
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ima li tele2 nekakav dnevni limit prometa ili samo onaj od 300gb mjesečno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Na mobilnom internetu nema dnevnog limita. Na govornim tarifama prva blokada je na 5 GB, a onda svakih sljedećih 2 GB.

Ali limita zapravo nema. Flat.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam u Novom i brzine su katastrofa, čak i s jednom vanjskom antenom. Najveća brzina je bila oko 30 i to kad sav normalan svijet spava, a ostatak vremena su od 4-12.

Očito su došli turisti pa sad zna biti i ispod 1, a bit će još i gore.

Ping varira od nekih 30-100.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 13:50 (Spallato).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...

Očito su došli turisti pa sad zna biti i ispod 1, a bit će još i gore.


 a sad bi ti, i pare od turizma i da ti net radi... :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
He he... Bez brzog interneta nema ni love 😂 Ma to govno ne radi nikako, nebitno jel ima ili nema turista.

U pregovorima sam s njima jer tražim raskid ugovorne obveze bez penalizacije, a i već sam podnio zahtjev za Iskon. Čak je jeftinije od tele2 smeća, 139 kn flat internet.

Ako ne odobre bez penalizacije, prodat ću ruter i antenu i platit ostatak.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 19:49 (Spallato).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemaš na temelju čega tražiti raskid bez penala.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znam da ne garantiraju minimalnu brzinu ali 0.5 - 0.7 Mbit ne mogu nazvati brzinom. Probao sam pa šta bude, vidit ćemo.

Ako mi ne odobre raskid ugovora bez penalizacije nema veze, ali u konačnici će izgubiti više nego ja.

Imam 5 pretplata kod njih i ostavljam im lipe novce... Ciao tele2 i nikad više!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 20:57 (Spallato).
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Problem je taj što dovode kupce u zabludu jer svi misle da će imati brzine veće nego na bakru a oni nigdje ne spominju da bi brzine mogle biti i daleko gore nego na bakru i to je jako nekorektno od njih da ne upotrijebim i koju težu rijeć.Ovo me podsjeća na priću o kreditima u francima,jedna velika zabluda za korisnike.

 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Daleko je to od bakra istina, brzine varijaju ovisno o opterečenju i dobu dana, ali u mom slučaju preko bakra ide max 5 mb/s i 0.30 kb/s upload... a ovdje u prosjeku imam 30/30 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam prije na Iskonu imao brzinu od 50 ali je bilo nekih problema na centrali i znala je bit linija u prekidu po nekoliko dana.

Preko pokućnog sam očekivao barem 20 ali to nije moguće.

Sad ću na Iskonu imati opet 50 jer su sredili problem na centrali.

Pokućni internet je čista navlakuša i prevara, ma što netko mislio o tome!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 18:11 (Spallato).
 
0 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Istina, prijevara i navlakuša

 

http://www.speedtest.net/result/7304663517.png

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kada će te preko bakra imati ove brzine onda se javljajte i klevećite. Do tada slobodno odite kod T-Coma po zasluženu nagradu za pokušaj trolanja.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Slazem se. Na poslu dobil pokucni umjesto tcomovog preko zice koji je bio 4/0.5, prvi speedtest 40/30, drugi speedtest 60/35... Nakon tcoma milina, pogotovo zato kaj je na tcomu sve krepalo kad bi se nes od 5mb dizalo na dropbox, a ovdje za par sekundi gotovo i nis ne steka... A da ce brzina pasti na ispod 1mbit down i up, tesko...
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije teško... kod mene u VG od 19 do 23 sata internet praktički neupotrebljiv, brzina ispod 1 Mbit. U ostalim dijelovima dana varira od 5 do 20 Mbit.
Pa ti reci...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 13:41 (Darko150).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dobar dio onih korisnika koji imaju dobre brzine žive tamo gdje vuk poštu nosi. Ne trolam ja nikoga ali je činjenica da su oni s dobrim brzinama u manjini.

Dosta je bacit oko na razne forume i na Facebook Tele2, pametnom dosta!!
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

najdraži su mi ovi šta se javljaju s dobrim brzinama a žive u nigdjezemlji i pale speed test u 3 sata ujutro. Uzeo sam ga na probu, 4 dana je bio u mene, preko dana brzina od 5-25 mbps, s time da je prosjek možda 7 mbps. Oko 23 pa nadalje se brzina kretala oko 20 mbps. Inače živim u turističkom mjestu.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Dobar dio onih korisnika koji imaju dobre brzine žive tamo gdje vuk poštu nosi...

 

suny99 kaže...

najdraži su mi ovi šta se javljaju s dobrim brzinama a žive u nigdjezemlji ...

 Evo dvojca koji se javljaju iz centru Londona. No, što vam to vrijedi kad nemate dobru internet vezu. Spustite malo periskop, nitko vas ne tjera da stanujete gdje ne želite.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
Spallato kaže...
Dobar dio onih korisnika koji imaju dobre brzine žive tamo gdje vuk poštu nosi...

 

suny99 kaže...

najdraži su mi ovi šta se javljaju s dobrim brzinama a žive u nigdjezemlji ...

 Evo dvojca koji se javljaju iz centru Londona. No, što vam to vrijedi kad nemate dobru internet vezu. Spustite malo periskop, nitko vas ne tjera da stanujete gdje ne želite.

 

Briga tebe ti si iz druge galaksije, tamo biće internet rastura. 

 

Samo sam htio reći, da će rijetko, rijetko, rijetko kome ovaj pokučni u gradu raditi na solidnim brzinama. Ovi šta se hvale brzinama su ugl sa sela ljudi. Ali umisto da upadaju kao padobranci i nabadaju na nos svoje brzine, mogu onda lipo i objanist ljudima na koji način oni imaju takve brzine.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Darko150 kaže...
Nije teško... kod mene u VG od 19 do 23 sata internet praktički neupotrebljiv, brzina ispod 1 Mbit. U ostalim dijelovima dana varira od 5 do 20 Mbit.
Pa ti reci...

 identicna situacija kao i sa mojom lokacijom...... identicna samo sto je mogu reci kod mene 80% dana i noci brzina 1MB....

a bas kao sto sam naveo u drugoj temi a vidim i ovdje pise, javi se neki padobranac iz sela i kaze kako sve je sve 5.....

i onda se na to nadoveze netk iz Tele 2 marketinga i potvrduje a to sto 90% ljudi jedva uspijeva procitat mail sa doticnim nije bitno.... 

mi cemo kao i onaj ministar ganjat signal da koristimo mail..... takva nam je kolektivna svijest u drzavi radi slicnim razloga.... nas masa i bjezi van....

 

na srecu BUG foruma je to sto se ovdje ne prica o drugim "pruzateljima" usluga u HR.... elektri.... ili slicnima.... inace bi BUG Forum jednostavno pao od opterecenja... zadovoljnih korisnika

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Iskreno, meni je drago da imate dobre brzine i da ste zadovoljni ali ja za sebe to ne mogu reći.
____________________________________

Postovani, detaljnijom provjerom Vase lokacije utvrdeno je kako postoji mogucnost oscilacije brzina prijenosa podataka zbog povećanog opterecenja mreže no brzine bi svakako trebale biti dostatne za uredno korisenje usluga. Svakako predlazemo da koristite 3g signal u vrijeme kada je 4g signal preopterecen. Takoder savjetujemo da u Wifi postavkama pokusate mijenjati Wifi kanal te vidjeti na kojem kanalu postizete najvece brzine. Dodatna poboljsanja planiramo krajem ljeta. Vas Tele2

To je njihov odgovor na moju pritužbu. Pa to ni moja djeca ne bi popušila!!

Znači, cijeli dan je 4G signal opterećen i trebao bi samo imati uključen 3G. Ha ha ha...koji prevaranti!!

Od kada sam uzeo pokućni svakodnevno mjerim brzinu barem 20 puta. Sramota!!





Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 23:31 (Spallato).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Iskreno, meni je drago da imate dobre brzine i da ste zadovoljni ali ja za sebe to ne mogu reći.
____________________________________

Postovani, detaljnijom provjerom Vase lokacije utvrdeno je kako postoji mogucnost oscilacije brzina prijenosa podataka zbog povećanog opterecenja mreže no brzine bi svakako trebale biti dostatne za uredno korisenje usluga. Svakako predlazemo da koristite 3g signal u vrijeme kada je 4g signal preopterecen. Takoder savjetujemo da u Wifi postavkama pokusate mijenjati Wifi kanal te vidjeti na kojem kanalu postizete najvece brzine. Dodatna poboljsanja planiramo krajem ljeta. Vas Tele2

To je njihov odgovor na moju pritužbu. Pa to ni moja djeca ne bi popušila!!

Znači, cijeli dan je 4G signal opterećen i trebao bi samo imati uključen 3G. Ha ha ha...koji prevaranti!!

Od kada sam uzeo pokućni svakodnevno mjerim brzinu barem 20 puta. Sramota!!

 

 ma de daju te genericne odgovore kad imaju tablet informaticare..... doslovno su ti rekli da je voda mokra...

pa kad se mi svi prebacimo na 3G opet je i na 3G opterecenje..... vise mi je ovakve gluposti smijesno i komentirat.....

no to je nasa HR..... kazu da je BiH i Srbija u tim "stvarima" iza nas tako da ne mogu ni zamisliti kakva je situacija kod njih...

no ovo kod nas sto se desava je smijurija.... radi ovakvog IT te telekominikacijskog sustava se kompletna IT grana industrije blokira od napretka i razvitka...

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

..ma sve bi to i u HR bilo lijepo , krasno i brzo da bar na mobilnim mrežama zabrane torente kao drugdje u EU

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

..ma sve bi to i u HR bilo lijepo , krasno i brzo da bar na mobilnim mrežama zabrane torente kao drugdje u EU

 torrent kao protokol nije zabranjen, vec dijeljenje filmova..... no zato ovdje cvate direct download..... isvatko ima drugu vrstu IPTV usluge.... netflix amazon.... skyHD tak oda opterecenje i potrosnja docu na isto...

 

drugdje sto u HR nisu napravili su prvo poradili na infrastrukturi..... pa tek onda prodaval i nudili.

 

mislim ima i ovdje sela sa po 25 km od grada da imaju spor internet, no tu nema 2000 korisnika vec mozda 10....

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Poštovani,
hvala što ste kontaktirali Službu za korisnike.


Detaljnom provjerom u sustavu utvrđeno je kako na Vašem broju ne postoje nikakva ograničenja što se brzine tiče te da bi sve usluge trebale uredno funkcionirati. Moguće su oscilacije u brzini prijenosa podataka ovisno o tehničkim uvjetima i opterećenju mreže. Tako na dostupnu brzinu mogu utjecati faktori poput:

prometne opterećenosti bazne stanice i broja korisnika povezanih na nju
lokacijske udaljenosti od bazne stanice
vremenskih uvjeta i terenske zaklonjenosti od izvora signala (što uključuje i stambene prepreke poput betonskih zidova i pozicije routera unutar same lokacije)
korištenog uređaja i opterećenja samog wifi kanala u slučaju da se na router povezuje bežično
Unatoč navedenim faktorima koji mogu utjecati na smanjenje brzine pristup internetu je konstantno zajamčen i trebao bi biti dostupan za normalno funkcioniranje usluga (kao što su preuzimanje i slanje datoteka, slušanje glazbe, korištenje raznih aplikacija te surfanje i čitanje mailova)

Svakako bismo Vam predložili sljedeće:

ažurirati router u slučaju da je ažuriranje dostupno
izvršiti test sim kartice u drugom uređaju (u slučaju testiranja u drugom uređaju potrebno je pod apn unijeti mobileinternet.tele2.hr)
ako u drugom uređaju budete imali veće brzine poteškoća je do uređaja te bi ga svakako trebalo poslati na servis
u slučaju da je brzina ista u više uređaja predlažemo da izvršite zamjenu Vaše sim kartice na bilo kojem Tele2 prodajnom mjestu
testirati brzinu tako da samo jedan uređaj povežete kablom kako biste dobili najtočnije rezultate mjerenja
pozicionirati router (odnosno antenu) prema istoku ili zapadu budući da Vam iz toga smjera dolazi najjači signal
u slučaju da je poteškoća s brzinama uzrokovana zagušenjem wifi kanala pomogao bi ručni odabir wifi kanala (zagušenje se može testirati ručno, no postoje i aplikacije koje provjeravaju zagušenje pojedinih wifi kanala) ili odabir 5,0 Ghz mreže ako Vam uređaj to dozvoljava
Dodatna poboljšanja na Vašem području planirana su krajem ljeta, kao što je i navedeno u Vašem prigovoru. U prilogu ovog mail-a šaljemo Vam i potvrdu o izvršenoj administrativno-tehničkoj provjeri za Vaš broj i adresu.

U slučaju prijevremenog raskida ugovorne obveze naplaćuje se naknada za prijevremeni raskid ugovorne obveze kako je definirano Općim uvjetima poslovanja Tele2.

U slučaju da niste zadovoljni rješenjem navedenoga prigovora, u roku od najviše 30 dana od dana zaprimanja pisanog odgovora Tele2 imate pravo podnijeti pisanu pritužbu Povjerenstvu za reklamacije korisnika Tele2, u čijem radu sudjeluju i predstavnici udruga za zaštitu potrošača. Pritužbu možete poslati na adresu Županijska 21, 31 000 Osijek s naznakom "za Povjerenstvo za reklamacije korisnika Tele2."
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa no, sve su ti dobro napisali. Ne kužim ćemu čuđenje. Zakupio si internet promet, ne i pristupnu brzinu. Kao i u javnom prijevozu, platiš kartu bila gužva bilo slobodnog mjesta za sjest.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 12:05 (wAlpha).
 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako se odlucim za pokucni, koji ruter je najbolje odabrat uz njega? Neki iz Tele2 ponude uz ugovor ili da kupim svoj?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sve je meni jasno ali jedini problem je zbog njih, i zbog toga šta su prodavali uslugu a prije se nisu pripremili i uložili u infrastrukturu.

Ako je njima brzina od 0.5-0.7 dovoljna onda ne znam šta bi rekao na to?!

Znaju oni da je jedini problemu njima. Da je to prava firma, kojoj je stalo do korisnika i do toga da budu zadovoljni, ljudima koji imaju stvarno nikakve brzine, izašli bi u susret i ponudili raskid bez penalizacije.

Svi oni koji trenutno imaju dobre brzine i sada pametuju nama koji ih uopće nemamo, sutra se mogu naći u istoj situaciji, a za to su velike šanse.
Zanima me koju pjesmu bi onda pjevali?!

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
.. izašli bi u susret i ponudili raskid bez penalizacije. 
 ..
Zanima me koju pjesmu bi onda pjevali?!

- svaki ugovor se može raskinuti.

- penalizacija ovisi o razlogu-uvjetima.. kad postoji opravdani razlog, nema penalizacije tj može i korisnik tražiti isto (naknadu troška). Ugovor je samo ugovor, obvezuje dvije strane (ne samo korisnika). Ako ne isporučuju ugovorenu uslugu imaš opravdani razlog, samo to treba pravilno odraditi.. (prijava-žalba, inzistiranje na papirologiji, ne telefonom itd..). Beskorisno je na forumu njurgati. kao btw, postoji i zakon, npr da se usluga koja se ne može isporučiti-osigurati, ne smije ni kreklamirati na tom području-regiji/državi .. (povezano s onim početnim 50% sad 70% nominalne brzine koju tad moraju dati u max opterećenju (najtežim uvjetima)..) To što se mobilni telekomi svojim papirima ograđuju, što se skrivaju iza teh.nemogućnosti .. to je samo 'skrivanje'. Bez da ih se pritisne, neće ništa.. još manje 'dobrovoljno', jer ipak je to biz (tak da neće oni nuditi raskid, bez penala.. naprotiv, nude ti ugovor-uslugu i to je normalno za drugu interesnu stranu, navikni, kao što svoj interes moraš sam tražiti-štititi.. bar prijaviti nadležnima..).

- izbor pjesama je osobna stvar/ukusa :)

 

btw, ako kažu, ''to je mobilna mreža'', opterećenje, signal.. broj korisnika na baznoj stanici i sl.. oni tumače postojeći zakon, da se ta minimalna brzina koju moraju osigurati ne odnosi na njih, mobilnu.. a tko tumači zakon? Operater ili država? Njihovo tumačenje je samo to, njihovo.. no oni moraju poštivati zakone-pravila igre. Tek kad se to malo pritisne može se nešto očekivati, do tad, .. njurganje u ovakvim temama .. uzaludno :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 12:55 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Slažem se s tobom. Ja ne odustajem i idem na slijedeći korak, na višu distancu pa šta bude.

Ne pišem ja tu da me netko žali ili slično. Razmjenjujem mišljenja i informacije koje možda mogu nekome pomoći ako ima isti problem kao i ja, a vjerujem da ima dosta takvih.
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

nevažno je hoćemo li se mi složiti :) to je lako.. korisnik želi kvalitetnu uslugu, internet, ono što je platio da to i dobije. To je normalno, u normalnoj državi s normalnim pravilima-zakonima.

-problem je što je to sve novo, što se zakoni moraju uskladiti, praksa.. do tad ne možeš puno.

-btw nije distanca, i morao bi se pridržavati procedure, instanca, prvo žalba itd. i sve radi papirnato. Prijavi inspektoratu itd. Oprezno, operater se lako naplati ovrhom, dok korisnik ne može ovrhom sjesti na njihov račun. Sud traži vriejme i novac, nikad nije sigurno kako će završiti, pa i kad si 100% zakonski u pravu (sinkopa, poništeno itd..) i sve to do presude pada na tvoj teret-tužitelja. Tako da realno neke veće šanse nemaš, najzgodnije ako uz tebe stane neka udruga za zaštitu potrošača + mingo (inspektorat). .. a da bi oni to mogli, moraju se tako tumačiti zakoni, ugovori.. trenutno je tu problem-vakuum.. tumačenje. Što operater mora, što je reklama, obaveza itd. i najvažnije, primjenjuje li se neki zakon na njih kao mobilnog operatera vs nacionalnog kao tcom.. prvi korak ti je 'dokazati' da se npr 50-70% nazivne brzine odnosi na njih.. a to je teško, jer je opterećenje bazne stanice promjenjivo (broj korisnika koji varira), kao i signal npr g3-g4 koji možeš dobiti. Zakon ne propisuje taj signal, da bi iskoristio hakomov zakon, moraš povezati njihovu reklamu, g4 brzinu s ugovorenom, tad i obvezujućom. Bez tog, 'laješ na krivo drvo'..

 

reklama, zakon, ako je nešto nedostupno kao usluga, tad se ne smije reklamirati. Pošto reklamiraju, tad je njihova obaveza osgurati potrebnu infrastrukturu ili prekinuti s takvom reklamom koja je tad zavaravajuća. npr tako su svi izbacili riječ flat ako nije 'pravi' flat... (throtlanje nakon potrošenog paketa, neupotrebljiva brzina..).

drugi važan dio, promo period.. dozvoljavaju korisnicima testiranje.. i u pravilu za to vrijeme su korisnici zadovoljni, nakon tog dođe do promjene-problema.. time bi se moglao dokazati namjera, ne slučajno ako tehnički problem na kojeg ne mogu utjecati.. kao i ne dozvoliti drugoj strani da npr nepredvidive okolnosti, višu silu, nepogodu (poplava, požar, prekid rada, ..) koriste dok su normalne okolnosti. Dodatak tome je od npr prije mjesec, tele2 je korisnicima umanjivao račun za 10-20 kn zbog poteškoća.. to je lijepo, pošteno, no istovremeno, to je priznanje odgovornosti-krvice. To treba koristiti. Tad će promijeniti ugovore, pakete, cijene.. ili će podići teh.mogućnosti ili će reklamirati niže brzine-ugovore.. i tad bar korisnik neće biti zavaran-prevaren.. no za to treba vrijeme, zakon, tumačenje.. ne to da se mi sad slažemo. :)) to je lako...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice