Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.065.299
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

Ja sam imao Maxnet mini i raskinuo sam uslugu radi nemogućnosti održavanja minimalne brzine od 1 mbit/s.Bez penala.Svaki mobilni internet ima zakonsku regulativu od minimalne brzine koje iznosi 1 mbit/s. 

 Maxnet mini nije isto što i pokućni internet. HT je kao nacionalni provider dužan osigurati korisnicima koji nemaju mogućnost fiksnog interneta zadovoljavajuće kvalitete mobilnu zamjenu, te ta zamjena kao takva spada pod zakonski minimum koji je 1, tj. 4 megabita od nove godine. 

 

Tele2 nema nikakve obaveze što se tiče minimalne brzine pokretnog interneta niti to ima ijedan drugi operater jer oni ne osiguravaju zamjensku uslugu. To su dvije sasvim druge usluge i spadaju pod drugu regulaciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 15:59 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ma da, jos cete poceti govoriti da moraju osigurati bar 50 ili 75% maksimalne brzine kao fiksni operateri.... Za mobilni internet nema minimalne brzine, nema nikakve mogucnosti da se osigura, jer i da natrpaju bazne stanice da podrzavaju 1000mbit brzinu, dode 30000 ljudi na stadion i opet nece biti 1mbit po uredaju. Jednostavno nema mogucnosti da bude osigurana brzina, jedino da stave da se max 150 ljudi moze spojiti na frekvenciju na baznoj stanici i da odmah bazna stanica dijeli maksimalnu brzinu na onolko kolko je korisnika, a tek tad bi se puno ljudi zalilo...

Ht mozda ima obavezu zbog tog "nacionalni operater", ali drugi sigurno nemaju.
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
ZdravacVZ kaže...

Šteta, ja sam uglavnom kritizirao Tele2 da previše ulažu u reklamu, a premalo u bazne stanice.

 Kad već spominješ reklame, ova nove reklama sa šaptanjem mi je najgora reklama koju sam vidio, možda ikad. Kad čujem da ta reklama dolazi, odma promijenim kanal da ne slušam to.

Znači da je reklama postigla svoj cilj; svi o njoj pričaju koliko im je neugodna. 

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pronađite "grešku" na slici.. btw nije ps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
funny games kaže...

Ja sam imao Maxnet mini i raskinuo sam uslugu radi nemogućnosti održavanja minimalne brzine od 1 mbit/s.Bez penala.Svaki mobilni internet ima zakonsku regulativu od minimalne brzine koje iznosi 1 mbit/s. 

 Maxnet mini nije isto što i pokućni internet. HT je kao nacionalni provider dužan osigurati korisnicima koji nemaju mogućnost fiksnog interneta zadovoljavajuće kvalitete mobilnu zamjenu, te ta zamjena kao takva spada pod zakonski minimum koji je 1, tj. 4 megabita od nove godine. 

 

Tele2 nema nikakve obaveze što se tiče minimalne brzine pokretnog interneta niti to ima ijedan drugi operater jer oni ne osiguravaju zamjensku uslugu. To su dvije sasvim druge usluge i spadaju pod drugu regulaciju.

 Danas ću baš tražiti pisano očitanje HAKOM-a da li su se pomakla naša prava sa novom regulativom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 7:39 (funny games).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Ma da, jos cete poceti govoriti da moraju osigurati bar 50 ili 75% maksimalne brzine kao fiksni operateri.... Za mobilni internet nema minimalne brzine, nema nikakve mogucnosti da se osigura, jer i da natrpaju bazne stanice da podrzavaju 1000mbit brzinu, dode 30000 ljudi na stadion i opet nece biti 1mbit po uredaju. Jednostavno nema mogucnosti da bude osigurana brzina, jedino da stave da se max 150 ljudi moze spojiti na frekvenciju na baznoj stanici i da odmah bazna stanica dijeli maksimalnu brzinu na onolko kolko je korisnika, a tek tad bi se puno ljudi zalilo...

Ht mozda ima obavezu zbog tog "nacionalni operater", ali drugi sigurno nemaju.

 Da izgleda da oni ne spadaju pod tu regulativu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 7:38 (funny games).
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koliko znam, nema zakonsku regulativu i nema minimalne brzine za mobilne operatore. Može neki link na te tvrdnje?
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Antoniio22 kaže...
Koliko znam, nema zakonsku regulativu i nema minimalne brzine za mobilne operatore. Može neki link na te tvrdnje?

 Da,ne spadaju nažalost baš tražio službeno očitovanje od njih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 7:40 (funny games).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Danas ću baš tražiti pisano očitanje HAKOM-a da li su se pomakla naša prava sa novom regulativom.

 Nova korisnička prava vrijede od 1. siječnja 2020., kada stupa na snagu izmjena Pravilnika o univerzalnim uslugama u elektroničkim komunikacijama, prema kojoj je Hrvatski Telekom d.d. (HT), kao operator univerzalne usluge, obvezan omogućiti fizičkim i pravnim osobama brzinu prijenosa podataka od najmanje 4 Mbit/s, po cijenama na koje je Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) danas dala prethodno odobrenje.

 

Doslovno drugi paragraf teksta. Stvarno ne znam čemu trebaju očitovanja i silne rasprave o nečem što je jasno napisano, a i zdrava pamet ti nadonaša.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...

pronađite "grešku" na slici.. btw nije ps.

 Jel to novi routeri sa CA?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ht HR lte a? To bi znacilo da je tcom kartica unutra? Drugo nis ne vidim
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pitaj Boga šta je pisac htio reći
battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Ht HR lte a? To bi znacilo da je tcom kartica unutra? Drugo nis ne vidim

 da, zte ruter od teletine s tele firmware nije zakljucan na tele!

na tcomu ima down od oko 70megabita s pikovima do 100, dok je tele s 80 average prije, u zadnje vrjeme na 40-50 maks.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bilo bi cudno da je zakljucan, jer vec neko vrijeme svi uredaji moraju biti otkljucani.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
meni je bilo cudno jer na službenoj stranici od zte za hr postoj samo tele2 verzija firmvera, a nigdi nisan moga nac info.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Bilo bi cudno da je zakljucan, jer vec neko vrijeme svi uredaji moraju biti otkljucani.

Ne moraju, nego operater za uređaje kupljene uz pretplatu mora korisniku dati kod za otključavanje u roku od 15 dana od zahtjeva. Uređaji na bonove mogu dobiti kod nakon 12 mjeseci od kupovine.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
blackeagle29 kaže...
Bilo bi cudno da je zakljucan, jer vec neko vrijeme svi uredaji moraju biti otkljucani.

Ne moraju, nego operater za uređaje kupljene uz pretplatu mora korisniku dati kod za otključavanje u roku od 15 dana od zahtjeva. Uređaji na bonove mogu dobiti kod nakon 12 mjeseci od kupovine.

 ja sam radio za a1 i mora biti od 2015g odmah otkljucan, samo za uređaje prije 2015 dužni su dati u roku od 15 dana kod, ali uređaje kupljene poslije 2015 moraju biti odmah otključani

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Drugi put mi se dogodi da mi je dl cca 10Mbps, a upload bude 0
Jel do njih ili do rutera?
Ažuriran je na najnoviji firmware, TL-MR6400 je ruter
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nikad do sada brzine preko 100 http://pic.nperf.com/r/3229684563574881-E60nMnzO.png

jutro u 7 sati mjereno bez vanjskih antena sa klupice prozora sa novim ruterom b818-260

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Nikad do sada brzine preko 100 http://pic.nperf.com/r/3229684563574881-E60nMnzO.png

jutro u 7 sati mjereno bez vanjskih antena sa klupice prozora sa novim ruterom b818-260

 

 @lord22 čestitke na novom routeru. To je baš ono, čudo od routera.

 

Ako može malo detalja, koje su ti frekv. od Tele2 dostupne? kak bude brzina predvečer? Koliko pomaže novi router u odnosu na stari (pretpostavljam da si imao B316 ili zte?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

 

Ako može malo detalja, koje su ti frekv. od Tele2 dostupne? kak bude brzina predvečer? Koliko pomaže novi router u odnosu na stari (pretpostavljam da si imao B316 ili zte?

 ma ruter može bit i od NASA-e, ništa ne pomaže protiv zakrčenog odašiljača. :D

 

ali ruter izgleda super.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma nema greške sa nabavom tog routera 818 kad tad će doći do izražaja njegove mogučnost. Recimo ova situacije koja je vrlo moguća na Tele2  B3+B7+CA_B1+B1 i kad to pogledate to je 4CA. B7 montiraju opremu i postepeno uključuju, a B1+B1 sve montirano samo treba uključiti agregaciju. Tako da oni će sve to u kompletu pustiti u pogon u pravom trenutku.... Evo još par informacija u svezi naših operatera koliko agregacija im podržava mreža za teoretski max brzinu na 4G:

 

Tele2 - 4CA  nije još sve u funkciji 

A1   - 4CA  sve u funkciji (ne na svim područjima)

HT   - 5CA  sve u funkciji (ne na svim područjima)

 

Kolega lord22 je napravio pravu stvar samo mora biti strpljiv... Evo moje potvrde da odabirom adekvatnog routera koji podržava mogučnosti svih naših operatera(jer nikad se ne zna gdje će te se prebaciti gdje je bolja ponuda) Da ne duljim moj operater navodi na svojim stranicama 4G 350Mbps max DL, a ja iman nešto malo preko 400Mbps novim routerom poboljšanje od 120Mbps+, uključivanjem B7 na mojoj lokaciji mogu računati na još min 100Mbps+

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da, kombinacija je puno  :)

 

No, ja se još uvijek nadam optici u 2020., ali biti će zanimljivo pratiti situaciju...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
optika bi bila ispunjenje svega, automatski bi 4g oprema isla na prodaju, ali do tad mora se ovako
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo trenutne izmjerene brzine http://pic.nperf.com/r/3229753607314769-kxSX8xF5.png

Imam ruter od tele2 b525 i kod njega sa vanjskim antenama na 1800 mhz u večernjim sataima ovisno od dana brzine downloada su od 4-20 dok je upload bio uvijek maximalan 50.

Od neadvno cca 2 tjedna unazad su pustili 2100 mhz u pogon i s neprilagođenim antenam za tu frekvu (dvije yagi za 1800) b525 je vukao od 50-80 u downloadu i 35 u uploadu

Novi ruter je kupljen u njemačkoj preko oglasa za 50 eura za te novce kupili bi ga svi posrečilo mi se.

Trenutno posjedujem multi band antenu koja je danas preuzeta, čekam još na adaptere da bih mogao upogoniti novi ruter koji i dalje lovi sa klupice prozora.

Koliko vidim upload je tu negdje oko 20 i tu ima prostora za pomak a što se tiće downloada i sa vanjskom antenom budemo vidjeli.

Na neznanje korisnika pokučnog 2100mhz je trenutno neopterećen i brzine sada su ajme u odnosu na prije, preporod.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 12:40 (lord22).
 
0 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
tLeon kaže...

Ne znam kako je Tele2 sa signalom, znam da je prije bio los na moru. Bilo bi zgodno ako bi netko napisao tko je na Tele2.

 

Nedavno uzeo net, flat bez ugovora, TM6400 ruter iz Linksa.

Net je okej, jedina zamjerka je varirajuća brzina i što sam u manje od tjedan dana imao dvije situacije gdje mi je upload brzina nula(obavijesti dolaze, ali ne možeš ništa otvoriti). Reset rutera nije pomogao(ni soft ni hard). Nakon nekog vremena se vratio net. 

 

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ako netko ima zte mf283+ ko ja, jedinu opciju koju sam imao je biranje 4g ili 3g, no evo sa nekim poljskim firmwareom sam uspio dobit i band selection pa sad mogu birati izmedu 1800 2600 i 800 mhz

 

sto nije lose jer na pojedinim mhzima je puno bolja stabilnost i brzina, a prije nisam mogao birati nego je automatski spajao

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ima li firmware za mf286, trazi san nisan moga nac nigdi. hvala.

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pokrenuli su više baznih stanica na frekvenciji 2600 nego cellmapper prikazuje, uspio sam se spojiti u Utrinama, a sumnjam da je signal sa stupa u Remetama

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice