Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

poruka: 219
|
čitano: 128.832
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

možda je isti uređaj samo promijenili šasiju

po slikama 7110 isti položaj konektora kao na 7710

12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
tončo kaže...

možda je isti uređaj samo promijenili šasiju

po slikama 7110 isti položaj konektora kao na 7710

 Mogu provjeriti-uzet ću Fw od njega i probati flashati moj 7710 pa vidjeti što se onda zbiva.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
16 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
Sum_of_all_fears kaže...

Zanimljiva tvrdnja na oglasu... Kako doć u kontakt sa tim prodavačem?

Što kako? Pa jednostavno ga zvrcneš i kažeš da bi kupio motor od Toyote Celice za ugraditi u dedinog stojadina. I da, usput još samo jedna sitnica...  :)

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
Veliki Brat kaže...

Što kako? Pa jednostavno ga zvrcneš i kažeš da bi kupio motor od Toyote Celice za ugraditi u dedinog stojadina. I da, usput još samo jedna sitnica...  :)

Ma kasnije sam skužio da ima broj, tome me mučilo Smijeh

 

Ako je netko drugi voljan da zove i misli da ima veće šanse (neko žensko?), slobodno...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:13 (blagus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Hvala što si nam rekao sve što smo već znali.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:14 (blagus).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...
to sam skupio na jednom mjestu, i dodavat ću stvari kako ću napredovati. I imam želju napraviti linux za njega. Ja sretan, vi sretni.

 Ali stvar je u tome što nije potrebno raditi os za njega-na njemu se većvrti ST Linux 2.6.  Samo treba naći način kako da da se spriječi pokretanje Java aplikacije za IPTV. Ništa više.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:14 (blagus).
12 godina
odjavljen
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Bez da išta diraš po os-u, on već ima i media player i browser.

 

A Java aplikacija se gasi nekom kombinacijom tipki na daljinskom.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:14 (blagus).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...
e vidiš, evo nečeg što nismo znali :P
otkud ti to? jel to informacija od nekog iz t-coma?

 Iz Albisa i Amisa.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:14 (blagus).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...
jesi siguran da to vrijedi i za t-comov? I nije li amisov 8000 (njega sam isto nabavio) a ne 7710? Ili su i oni prije djelili 7710?

 Amis je isto imao 7710-sve je isto i za jedan i za drugi. Moji ljudi u Amisu i T-comu nisu uspjeli doći do te informacije kako se ubija ta Java aplikacija,a ni Albis mi nije želio oko toga pomoći.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

tekst

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 10:14 (blagus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...

 

Evo ovdje čitajte ono što se tiče našeg uređaja, ne nekih žnj Siemensa, Turbo mega IPboxeva i drugih nevezanih uređaja koje nađem na Googleu za 2 i pol sekunde: http://blagus.cu.cc

 

 

This web page at blagus.cu.cc has been reported as an attack page and has been blocked based on your security preferences.

 

Super ti je sajt...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Google je blokirao sve cu.cc domene. Prebacit ću se na neku drugu pa će biti OK.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 11:21 (blagus).
13 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...
nisam ja kriv što google blokira cu.cc domene, ali sajt je 100% čist

Nije ti blokiran sajt

robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Ima kakvih novosti oko toga?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
Pranja kaže...
blagus kaže...
jesi siguran da to vrijedi i za t-comov? I nije li amisov 8000 (njega sam isto nabavio) a ne 7710? Ili su i oni prije djelili 7710?

 Amis je isto imao 7710-sve je isto i za jedan i za drugi. Moji ljudi u Amisu i T-comu nisu uspjeli doći do te informacije kako se ubija ta Java aplikacija,a ni Albis mi nije želio oko toga pomoći.

 

 

To bi bilo još bolje od trajne modifikacije SW-a, mogli bi imati i MaxTV i HTPC. BTW što je s onim oglasom, jeste saznali što od prodavača?

blagus kaže...

tekst

Smijem saznati zašto si obrisao tekst? Smijeh

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
taj čovjek je prodao i prijemnik i dao sve te fajlove, i promjenio komp, sad više nema toga..

Odlučio sam da ništa ne pišem dok neću imati nešto konkretn
11 godina
neaktivan
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Ča se more ikako stavit uređaj na stand-by kad ni spojen na internet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

@Friday (post obrisan):

Nisam drkež, ali da, zaletio sam se i pisao svašta bez da sam išta napravio... a mislio sam da će ići lakše, ali pojavili su mi se neki problemi sa st toolsetom... No ti to ne shvaćaš, ne znaš da development traje i da mi je ovo prvi susret sa ovim uređajem i STLinuxom općenito pa učim i radim istovremeno, nego samo znaš pljuvati po drugima kroz sarkastične komentare i očekuješ da netko za tebe napravi firmware koji će se bežično downloadati u stb. Zašto to nisi napisao Raxoneu kad je rekao da je flashao novi u-boot i kernel ali nije ništa detaljnije napisao niti dao fajlove i više se nikad nije pojavio u temi?

Čovjek je vjerojatno odustao kako odustaju i drugi kad drugi samo pljuju po njima i ne cijene trud i vrijeme uloženo u nešto.

 

Nisam drkež jer jer sam ostavio 350-400 kuna na ovo i moram (i budem) tu investiciju sad i opravdati, pa ne "drobim gluposti" bezveze nego se nadam da će se javiti i netko tko ima volje (kao i ja), a i znanja sa linuxom da riješim probleme sa stlinux distribucijom.

 

A ti ako si tako pametan onda napravi nešto a ne da tu sjediš i čekaš gotovu stvar.

 

Trenutno stanje: http://blagus.info

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 23:31 (blagus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
blagus kaže...

@Friday (post obrisan):

No ti to ne shvaćaš, ne znaš da development traje...

 

Ne, ne znam... radim na golemom projektu već 4 godine. Nakon ohoho više od milijun linija koda vjeruj mi da znam šta znači da projekt traje

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Na kraju od ovoga nista?

Poceo je skupljati prasinu doma STB

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Htjeo bih da mi oko nečega pomognete ..

Naime, imam doma taj stb koji skuplja prašinu. Htjeo bih ga iskoristiti kao nekakav pretvarač iz analognog u digitalni video signal. Imam monitor sa vga ulazom i digitalni prijemnik (koji ima samo analogne izlaze), koje bih htjeo spojiti preko stb-a. Naravno to nije moguće ako stb nije na stand-by. Kako da ga stavim na stand-by bez internet veze?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 23:51 (tončo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

Ovaj STB ima velike potencijale, bez ikakvih problema može gutati STLinux samao problm je staviti ga gore. . .

 

Treba skontai kako ući u servisni meni. . .servisnimeni postoji,a neke od opcija su npr.

 

erase start +len

   - erase FLASH from addr 'start' to the end of sect w/addr 'start'+'len'-1

erase N:SF[-SL]

   - erase sectors SF-SL in FLASH bank # N

erase bank N

   - erase FLASH bank # N

erase <part-id>

   - erase partition

erase all

   - erase all FLASH banks

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskorištavanje Siemens STB-7710 kao HTPC-a

TKo prvi shvati kako radi, nek javi, kupit ćemo patent od njega {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice