Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 498.434
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-točno, hrt nema legalan-legitiman predviđen način kako doći do podataka ako sama osoba ne da te podatke..

 

i zato kažem da je pravni nonsens od suda koji traži da hrt nešto dokaže. Što treba hrt inkasator? prijaviti zatečeno stanje, osoba x na adresi y.. ostalo je na institucijama, postoji li osoba x, koja je adresa, oib, prijava boravišta-prebivališta i ostali podatci koje ima recimo policija ili katastar-gruntovna..

-što radi inspektor kad recimo uđe u recimo kafići ili frizerski salon (bilo koju trgovinu, ured, ..) ako čuje glazbu to zapiše..

-inkasator u ovom primjeru, nemamo detalje no nešto kao.. pozvonio na vrata, osoba je dala svoje podatke i osim 'natezanja' to je to.. nisu pribavljeni protupravno osim što ne možemo biti pravno sigurni da je osoba x dala pravo ime i oib.. može biti i lažno čisto za priču.. no nije lažni podatak jer je stvar završila na sudu i to je jedini dokaz-činjenica da je osoba x upravo ta osoba, ne neka druga (kao recimo prije nekoliko godina pod hanžekom kad je imenjak-prezimenjak ovršen i mada je sve završilo isprikom hrt-a hanžek nije vratio 900kn jer on nije kriv.. u takvom usranom sustavu je to normalno..).

-što ako osoba koja otvori vrata umjesto imena (pravog) 'x' kaže da se zove 'y'.. i ako kaže oib umjesto pravog recimo 12345... što može inkasator? ništa, može to zapisati, može prijaviti policiji lažno predstavljanje no u tom slučaju ne može od nepostojeće lažne osobe i oiba naplatiti račun-pristojbu, jer za izdavanje računa-uplatnice je potrebno pravo ime, adesa, oib... (ne miješati s adresom za ispostavu računa što se u mnogim uslugama nudi, kao i dostava onlineshopova..).

-čim se u sustav (baza osobnih podataka) unese oib osobe moramo dobiti sve relevantne-točne podatke, ime-adresu. Pravo pristupa tim podatcima imaju nadležne institucije kao recimo registracija automobila..

-što u situaciji recimo sudara-prekršaja autom? zapišemo broj i to prijavimo policiji.. to je dovoljno, to je sve što građanin može i smije, to je stvar sustava, gdpr-a, zakona pa tako i za hrt inkasatora koji ipak može imati određeno pravo pristupa osobnim podatcima jer je hrt institucija koja ovlaštena od države obavlja poslove rtv-a kao i pristojbe.. dakle može se, ako se želi to urediti.. može se ali se ne želi.

-što da u prometnoj nesreći ili prekršaju sud od tužitelja traži podatke za registrirano vozilo? ... ista stvar, identična situacija, nonsens, jer građani-osoba nema pristup tom podatku, ima policija-sud.. ako žele oni taj podatak provjere-potvrde pa i otkriju lažnjak-ukradeno-nešto.. ne može to tužitelj, tj može ako je državni tužitelj koji tad ima pristup tim podatcima ali ne privatni tužitelj. .. što će reć, može hrt imenovati kao državnog tužitelja jer je državna institucija, koja jednako kao mup i ostala ministarstva predlaže zakone i nadležna je za provedbu.. s razlikom da to nije porez i da nemaju baš nikakvu izvršnu vlast.. ono, damo pravila ali ne i mehanizme, imamo ključ bez brave-vrata.. nonsens.

 

-ako se želi, može se.

-plaćanje pristojbe ili bilo kojeg poreza, nameta, naknade, .. bilo čega, ne može biti proizvoljna-random stvar nego uređenog društva-pravila, jednako za sve ili nitko. Ili jesi ili nisi obveznik plaćanja a tad je to lako i dokazivo.

-za sad, svi građani su obveznici .. a oni ako imaju osnovu to traže i ostvare kao pravo, recimo parking za invalide, kao što imaju popust za plaćanje pristojbe pa i gratis.. no to tad ta osoba zatraži i dobije, suprotno od dokazivanja nevinosti i filmskih tužbi gdje se optužba dokazuje...

 

-ovo je obrnuto, postoji obveza plaćanja i tad obveznik ima teret dokazivanja da on iz nekog razloga ne treba plaćati. Recimo ne posjeduje prijemnik... no znamo kako bi to danas završilo, tj godinama se taj dio zakona ne želi riješiti i neće ni uskoro.. ostajemo država slučaj umjesto uređena država gdje se znaju prava ali i obveze i vrijede za sve jednako, ne kako kad-kome.

 

edit.. da, jackisback..

-točno, upravo to može osoba napraviti, zalupiti vrata inkasatoru. Točno, zakon-sud to kaže, hrt nema nikakvo posebno pravo recimo legitimiranja (kao što nema ni kontrolor zeta itd..)..

-ali, sud traži neki dokaz od hrt-a? što? oib ili adresu osobe? to je točan podatak jer je osoba ako samo dobro razumio primjer pojavila na sudu.. time su navedeni podatci implicitno točni-provjereni-potvrđeni i primarno je važno da je osoba x na adresi y .. to je početna činjenica za obvezu plaćanja rtv pristojbe. Tek nakon tog ta x-osoba može tražiti izuzetak tj neplaćanje po nekoj osovnovi nrp ne posjedovanje.. no to ta osoba mora tražiti-dokazati, do tad je naprosto silom zakona dužna plaćati pristojbu, kao što je dužna prijaviti mjesto boravka, upisati se u vlasničke knjige jer tad dobije račun za struju-vodu-smeće.. mora + kažnjivo ako ne napravi to u roku od 30 dana.. no realno nitko ili tek ponekad je netko za to kažnjen mada bi realno mogli trenutno naći u svakom gradu barem 1000 građana koji su po toj osnovi krivi, recimo podstanari..

-sud traži dokaz datumski.. tj pošto je rok 30 dana, na dan kad je kontrola navedena, dovoljno je provjeriti +30 dana kasnije i ako se dobro sjećam to je sve iz 2020.. time su prošle 2 godine, dovoljno. Ako osoba u međuvremenu nije ažurirala podatke tad je već po tome kriva (osim što zbog pandemije nema kazne.. no to ne znači da nema obveze plaćanja pristojbe kao što plaća smeće-ostalo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 11:51 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ihush , nije to baš tako.

Iako te određeni zakon obvezuje na pretplatu, postoji mehanizam zastare koji je godinu dana za komunalne račune, pa ako ti nisu naplatili ili pokrenuli ovrhu u roku godinu dana od datuma dospijeća računa onda više nema smisla da sud pokreće postupak da bi ti se to naplatilo jer zna da se neće moći naplatiti zbog nastupa zastare.

Također u pravosuđu se provlači termin društvene opasnosti, a kako su sudovi i suci zatrpani stotinama tisuća spisa i parnica koje su odavno trebale biti završene onda se kažnjive radnje manje društvene opasnosti ciljano neprocesuiraju jer bi se time još milion spisa godišnje moglo otvoriti i time baciti u zastaru predmete u kojima je riječ o daleko većoj društvenoj opasnosti ...

To je realnost, broj sudova i sudaca, broj spisa u radu ( parnica, sudskih postupaka ) , broj parnica koje godišnje sudac smije sazvati po jednom spisu jer bi ga u suprotnom netko mogao tužiti da neke spise forsira a neke ciljano zanemaruje da bi ih odvukao u zastaru,... Zbog svega toga ti niti sudovi niti ovlašteni tužitelj ( dorh ) neće pokretati postupke u kojima je riječ o bagatelnim kažnjivim radnjama koje nemaju neki veći stupanj društvene opasnosti ...

Sve su češće i tužbe protiv rh pred međunarodnim sudovima gdje se rh tuži zbog onemogućavanja prava na suđenje u nekom roku ili zbog nepoštivanja standarda u zatvoru i sl, tako da su i dorh i pravosuđe sve oprezniji u svojim postupanjima....

Poanta ? Pa ako te inkasator ili susjed neprijave , cjeli život moš imat i tv i auto i mobitel i nikad nebuš morao plaćati hrt pretplatu... Jel to u skladu za zakonom o hrt-u ? Nije ali je u skladu sa načelom društvene opasnosti, zastare i sve ostalo... Sve to zna i hdz ergela i vjerojatno već dugo gruntaju kako taj harač efikasnije ubirati...

Bunker
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Ihush , nije to baš tako.
... Jel to u skladu za zakonom o hrt-u ? Nije ali je u skladu sa načelom društvene opasnosti, zastare i sve ostalo... Sve to zna i hdz ergela i vjerojatno već dugo gruntaju kako taj harač efikasnije ubirati...

 -ne govorim o realnosti-stanju, nego o pravilima-zakonu. Prolazak kroz crveno je kažnjiv.. zakon ili se provodi ili ne, najgore ovo što imamo kako-kad.. slučaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ihush , u konkretnom slučaju je sve po zakonu, a jedini problem je kaj se ti voliš zabijati u tematike pravnih voda iako ti niti izbliza nije jasno kako to sve funkcionira niti teorijski niti u praksi....


Inkasator je posjetio tu osobu u siječnju 2020 i vjerojatno je odmah podnio prijavu, par mjeseci nakon toga je ta osoba dobila uplatnice sa rokom dospijeća 30 dana, što znači da su obuhvaćene zastarom tamo negdje od polovine 2021 godine. Članak o sudskoj presudi je pisan na telegramu u kolovozu 2022 što znači da je presuda negdje od ljeta 2022 ....

Ti se čudiš ko pura dreku kako sud nije krenuo na osobu, pritom se ko pijan plota držiš zakonske regule o statusu obveznosti pretplate, a zaboravio si da je i zastara zakonita . Zašto bi sud poduzimao pravne korake da bi kaznio nešto u ljeto 2022 kada je to u tom trenutku već oko 1 godinu u zastari ??

Moraš napokon shvatiti da je naša država nesređena, i to debelo, i nema nikakve veze ako jedan zakon kaže jedno ako postoji neki drugi zakon koji kaže drugačije od toga, a uvjek će se primjeniti zakon povoljniji za počinitelje... Nema veze kaj po jednom zakonu jesi u obvezi pretplate ako ti pokušaju naplatiti to u trenutku kada je već nastupila zastara procesuiranja ili zastara izvršenja sankcije.... Po jednom zakonu imaš obvezu a po drugom ( koji regulira zastare i komunalne tematike ) ti niko nemre nikaj nakon proteka nekog perioda....
Bunker
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
 Zašto bi sud poduzimao pravne korake da bi kaznio nešto u ljeto 2022 kada je to u tom trenutku već oko 1 godinu u zastari ??

Moraš napokon shvatiti da je naša država nesređena, i to debelo, i nema nikakve veze ako jedan zakon kaže jedno ako postoji neki drugi zakon koji kaže drugačije od toga, a uvjek će se primjeniti zakon povoljniji za počinitelje... Nema veze kaj po jednom zakonu jesi u obvezi pretplate ako ti pokušaju naplatiti to u trenutku kada je već nastupila zastara procesuiranja ili zastara izvršenja sankcije.... Po jednom zakonu imaš obvezu a po drugom ( koji regulira zastare i komunalne tematike ) ti niko nemre nikaj nakon proteka nekog perioda....

 

Samo da se dotaknem ovoga prije nego napisem svoje iskustvo sa HRT-om...

 

Naime, ja sam prije par mjeseci dobio kuci postom ovrhu za H1 racun iz 2016. Vec sam se bio preselio u Irsku kad su mi govnari iz H1 htjeli naplatiti 1000 kn za njihov modem i STB. Koji toga sam ih zvao da ih pitam sta da radim sa tim uredjajima na sto su mi rekli da ce netko doci po njih. Ja ostavim broj mobitela od starog i kazem neka se njemu jave - oprema ceka da se pokupi. Nakon toga stize racun za zadnji mjesec koristenja usluge plus 1000 kn za opremu. Ja im se javljam mailom i kazem da je doslo do zabune jer su mi njihovi agenti rekli da ce netko to pokupiti. Odgovaraju mi da nisu duzni provjeriti to sto govorim jer je proslo vise od mjesec dana od mog poziva. Ja im kazem da su slobodni i dalje doci po opremu i neka mi izdaju novi racun na kojem je samo usluga zaracunata. Oni ne zele. Od 2016 do 2022 potpuna tisina i odjednom mi stize ovrha u Irsku za racun koji je otisao u zastaru prije 5 godina. Citam online sta da radim i uglavnom - moram se zaliti jer ce sud svejedno pokrenuti sve iako je u pitanju vise nego ocita zastara. Pa ako prodje - prodje. Kakav debilan sustav u kojem se to tolerira...

 

Uglavnom, vezano za HRT...

Pretprosle godine dosli autom u Hrvatsku iz Irske. Nakon koji dan vani ispred kuce HRT-ovi kontrolori. Dobar dan, dobar dan. Gledaju irsku registraciju na nasem autu i pitaju jesmo voljni sezonski placati HRT pretplatu. Pa naravno, nismo od onih sto se prave grbavi. Placamo kazne, poreze, placat cemo i namete koji su zakonom propisani. Pitaju moju zenu za osobnu, nesto pisu na svom tabletu i traze ju da potpise. Nakon sto je potpisala kaze lik "sad nam morate platiti za zadnjih 6 mjeseci". Mi gledamo koji kurac? Pa dosli smo prije par dana, kakvih 6 mjeseci? "Znate, to tako ide - morate platiti kaznu za zadnjih 6 mjeseci sto niste prijavili TV". Necu ici u dubioze i objasnjavati kolicinu truda koju smo morali uloziti da bismo izbjegli placanje tih 6 mjeseci (cak smo i odvjetnika angazirali). Na kraju te godine smo odjavili pretplatu i nikad ju vise necu placati. NIKAD!!! Cak ni kad se vratimo nazad u Hrvatsku. Jedva cekam da govnari dodju opet da ih izvrijedjam na mrtvo i opsujem im sve moguce cega se sjetim. Stoka jebena parazitska, gade mi se...

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

E Friday , crni Friday ....

Na koga ćeš se ti to istresti , na penzića kojem je to izvor prihoda bez kojega nebi mogao platiti režije....?


Jel vičeš i na poštara koji donese plavu kovertu sa nekim sudskim pozivom/rješenjem....

Jel i u Irskoj rješavaš posljedice ili uzroke problema ?

Tu bi vikao i istresao se na službene osobe koje rade temeljem nekog zakona a u irskoj ste manji od makovog zrna pa ni maloljetnike nemrete riješiti koji vas žestoko teroriziraju ...

Bunker
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

E Friday , crni Friday ....

Na koga ćeš se ti to istresti , na penzića kojem je to izvor prihoda bez kojega nebi mogao platiti režije....?


Jel vičeš i na poštara koji donese plavu kovertu sa nekim sudskim pozivom/rješenjem....

Jel i u Irskoj rješavaš posljedice ili uzroke problema ?

Tu bi vikao i istresao se na službene osobe koje rade temeljem nekog zakona a u irskoj ste manji od makovog zrna pa ni maloljetnike nemrete riješiti koji vas žestoko teroriziraju ...

 

Sta trabunjas ti covjece? Kakav jebeni penzic? Dosla mi 2 lika oko 50 godina. Ako su to penzici onda nabijem na kurac i njih i sustav koji im je dao penziju.

I totalno si promasio poantu - nije stvar u placanju pristojbe. Stvar je u tom kurvinskom pristupu gdje ti tek nakon sto si potpisao kazu da moras platiti zadnjih 6 mjeseci jer si se sa tim potpisom na to obvezao. Toga u Irskoj NEMA! Te sluzbene osobe bi ti to trebale saopciti prije nego te dovedu pred svrsen cin.

Paralela sa postarom ti je isto promasena jer postar nema faking veze sa onime sto dostavlja. Ova "gospoda" operiraju za svoju maticnu firmu po toj semi bez ikakvog pardona. I odmah su poceli prijetiti skupim sudskim troskovima ako ne platimo odmah tih 6 mjeseci. "Bolje vam je da to platite odmah jer ako odete na sud to ce vas jako skupo kostati"

 

Uostalom, LOL - pa ti si se izjasnio da bi doveo u red te maloljetnike u irskoj kad bi morao. Meni pricas nesto o posljedici/uzroku? Koja si ti komedija...

 

Kad smo kod komedije (a vezano za tvoje bivse kolege - ti si bivsi policajac, ne?), zvali smo policiju zbog pretjerane buke iz susjedstva. Dolazi policajac i kaze likovima koji pustaju glazbu pojacanu do besvijesti u jedan iza ponoci "danas svaki kurte i murte moze zvati policiju" (jer je dobar sa tom ekipom). Ja zamracio. Pred njegovih 4 kolege trazim od njega prezime i broj znacke i dam mu jasno do znanja sta mislim o njegovom postupku. Zovem policijsku postaju opet da se pozalim na njega. Nakon par dana jedan frend koji ima dobre veze u policiji mi kaze da mi se ne vrijedi opterecivati time jer je isti taj lik prije nekog vremena vozeci sluzbeni auto pijan udario u izvidno vozilo usred prometne nezgode. I nista mu nije bilo - radi i dalje kao da se nista nije dogodilo.

To isto neki uzrok ne valja, ili?

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday , nisi ti ni prvi ni zadnji kaj je zdimio u inozemstvo "biti konjušar i prati guzice" strancima. To velim stilski jer znam da si u IT struci, no nismo djeca, svi imamo vani poznanika i rodbine i naravno da te domaći nikad nebu držali sebi ravnim ...

Svi ste vi jaki čim pređete granicu, odmah se otkači pojas i nabije muzika, a u tim državama ste veći Irci od iraca....

Zašto nebi bio penzić sa 50 god ? Pa ja sam u 41 otišao u mirovinu, imao sam kompletan hr rat u stažu i dio bosanskog, i sve je priznato duplo a ostatak sam imao veliku benificiju te sam u 41 god starosti ostvario sve zakonske uvjete za mirovinu. A mirovina je te vrste da uredno mogu raditi uz penziju na bilo koji ugovor. I kaj ti sad čudno da je hrpa hrt inkasatora baš penzići...

Tam ti viči i uvodi reda po irskoj a ovde bu se to riješilo i bez tebe ... 😂


Ps, neznam ja kog si ti tražio značku, no takvim stavom buš prije ili posle naletio na profesionalce koji će te prvo odvesti na liječnički pa kada će imati u rukama papir da nemaš ozljede onda bu ti objasnili kako stvari stoje.....
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 21:43 (bunker).
11 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
Na koga ćeš se ti to istresti , na penzića kojem je to izvor prihoda bez kojega nebi mogao platiti režije....?

likovi su istrenirana bagra, plaćena po postotku i ne prezaju od ničega da bi zaradili što više, zato i to mučkođubrasto ponašanje gdje te zajebu da potpišeš, pa ti tek onda nabiju kaznu

 

u vrijeme kad su preskakali ograde, špijali kroz prozore, ulazili doslovno na silu kod pravih penzića (čim je netko jači, ponašaju se drukčije) i postavljali nogu pod vrata kad si im htio zatvoriti, sve dok im ustavni sud nije zabranio ulazak u privatni prostor koji su si sami propisali protivno ustavu, postojao je javno objavljen dokument na stranicama hrt-a, nekakav interni pravilnik u kojem je bilo navedeno koliko moraju odraditi i koliki im je postotak, zato se tako i ponašaju - kasnije su ga maknuli sa stranica

o metodama na granici i preko granice zakona da ne govorimo - link

 

nisu to nikakvi penzići i sirotinja, to je bagra, podmukla, pokvarena, bahata i sklona laganju i muljanju, u velikoj većini slučajeva, navikla na takav stil kako bi digli što više love, a hrt im to tolerira, pa čak i potiče, jer od pristojbe uberu debelo preko milijardu kuna i futraju tri soma debelih gusaka koje su uhljebili

2 godine
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Isprala te Irska. Pravi Slavonac bi ga nalemo, pomilkio mu koljena papagajkama i natjero ga da sve to zaboravi 😆

Mada me čudi, imaš godina u gujici i da nisi čuo za HRT deranje kože. Nekako si olako pristao plaćati sezonski.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 1:52 (silvio3105).
2 godine
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Da si stariji, mislio bi da si bio milicajac, a ne policajac.
10 godina
online
Odjava HRT pristojbe!?

 

Ne dirajte Bunkera!!

Ne dirajte MUP RH-a.Oni su najbolji dio HR društva.

Ima i tamo kukolja, al' u kojem žito ga nema?

 

Kaj se tiče pretplate, gledajte...na ovaj il onaj način morate platiti. Ima ljudi kaj se izvuku, al kako vam nije žao energije, vremena i drugih resura borbi konta tog plaćanja.

Da nema zastare, sudovi bi bili zatrpani predmetima koji nisu od tolikoga značaja.

 

Da, teleoperateri znaju biti jako prefrigani, te vam daju dodatne troškove, koji nisu više 100 kuna, nego mogu narasti nekoliko desetaka puta.

Inkasatori rade svoj posao, a može vas prijaviti prvi susjed da gledate TV, a ne plaćate pretplatu.

 

Drugo, što vam smetaju tuđe mirovine? Ima ljudi koji su i prije 40-te otišli u zaslužene mirovine. Moj prijatelj na primjer. Dobar čovjek, ljudina i anđeo čuvar.

 

Čemu toliko buke oko plaćanja pretplate HRT?

Državni sistem nije savršen i sam imam dosta prigovora na RH i stanje u njoj....al', nemojte dirati policiju i inkasatore, nego derite po političkoj mafiji.

Ak' ste otišli u inozemstvo, mislim da ste im zadali jako veliki udarac, te mi nije jasno zakaj se zamarate sa Hrvatskom i Hrvatima, ako ste svoju sreću potražili negdje drugdje.

Po meni ko god može, neka žibe van. Sreća pojedinca je ispres svake druge sreće.

 

Sa inatom možete sami sebi najviše napraviti štete. 

 

Osobno mislim da mnogi ljudi ne razumiju rad policije. Ona je tu da pomogne da građanima.

Da nema policije imali bi anarahiju. Policija svaki dan radi mnoga dobra djela za koje javnost ne zna il' ne želi znati. A, kada naprave nešt kaj nije po volji narodu, ajd deri po policiji.

Huligani blokirali autocestu, htjeli dignut u zrak bez. pumpu, a kada ono policija i Uprava Dinama krivi za to..

 

Huligani htjeli ubiti pripadnike MUP-a, te se obranili uz najmanje moguće štete, a kada ono tobože nasilje policije. Totalna zamjena teza.

 

Ako imate prigovore na rad policije, uvijek možete se požaliti na njih, te na kraju krajeva i privanto ih tužiti.

 

Danas nema vrijednost, danas nema poštovanja, pa zato i policija nalazi na određene nerazumijevanje jednog dijela naroda.

Kad je frka, policija je odmah prva tu. A kada smo mi krivi, onda je tobože kriva policija. E, nije tako!!

 

Policija, medicina, vatrogastvo su jako plemeniti ljudi koji rade velike stvari.

Točnije, jako puno dobrih djela.

 

 

 

dzg
Moj PC  
1 6 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Picajzla , oko 80% inkasatora su penzići , provjereno u računovodstvu njihovom gdje mi radi susjed pa smo često znali o tim temama divaniti...

Pa druže, u kapitalističkom smo društvu i ti se isčuđavaš kaj neko radi na profit ?

Onih par mjeseci dok sam bio u maloprodaji sam imao 1000 kn bonusa na svakih 75 000 kn ostvarenih računa na moju šifru na blagajni i naravno da sam nastojao utrpati omene po 15000 kn a ne nekakve Lenove po 2500 kn...

Znaš li neki efikasniji način motivacije od toga da i on dobije dio onoga kaj je "prodao" ?


Btw, jesi ti meni dobro, korona, kriza, inflacija.... ? 😉


Pzkpfw , za razliku od nekih razvikanih demokracija, mi još uvjek nemamo kvartove u koje policija nebi smjela ući niti imamo probleme koje nismo u stanju riješiti glede uličnog kriminala, vandalizma i sl...
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 5:10 (bunker).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Friday , nisi ti ni prvi ni zadnji kaj je zdimio u inozemstvo "biti konjušar i prati guzice" strancima. To velim stilski jer znam da si u IT struci, no nismo djeca, svi imamo vani poznanika i rodbine i naravno da te domaći nikad nebu držali sebi ravnim ...

Svi ste vi jaki čim pređete granicu, odmah se otkači pojas i nabije muzika, a u tim državama ste veći Irci od iraca....

Zašto nebi bio penzić sa 50 god ? Pa ja sam u 41 otišao u mirovinu, imao sam kompletan hr rat u stažu i dio bosanskog, i sve je priznato duplo a ostatak sam imao veliku benificiju te sam u 41 god starosti ostvario sve zakonske uvjete za mirovinu. A mirovina je te vrste da uredno mogu raditi uz penziju na bilo koji ugovor. I kaj ti sad čudno da je hrpa hrt inkasatora baš penzići...

Tam ti viči i uvodi reda po irskoj a ovde bu se to riješilo i bez tebe ... 😂


Ps, neznam ja kog si ti tražio značku, no takvim stavom buš prije ili posle naletio na profesionalce koji će te prvo odvesti na liječnički pa kada će imati u rukama papir da nemaš ozljede onda bu ti objasnili kako stvari stoje.....

 

Ah, sad je jasno zapravo s kime imam posla... Ti si zapravo samo kvartovski siledzija, bivsi vojnik/policajac koji je umislio da je Charles Bronson. Znam nekolicinu takvih. A sto se tice tih profesionalaca o kojima pricas (svojim bivsim kolegama) - sa takvima sam se ja sukobljavao jos davno davno prije. Znas ono kad te par hrabrih "profesionalaca" u marici odvede u sumu i namlati. Prosao sam ja i to. Ali isto tako sam i dobivao sudove protiv takvih profesionalaca (jer ja probleme rijesavam tako, za razliku od tebe i tvojih kolega). Tako da to sto pricas mozda prolazi kod balavaca koje susreces i kojima se prijetis. Od mene ces dobiti sazaljenje jer to je jedino sto osjecam prema tebi.

 

Inace, sto se tice konjusara i pranja guzica i toga kako mene domaci ne bi drzali sebi ravnim... Za razliku od tebe (i takvih) ja sam ovdje vrlo uvazen clan drustva. Ne ocekujem od tebe da ti to razumijes, bas naprotiv (jer nemas relevantnog iskustva a vani si vjerojatno proveo manje vremena nego ja na WC-u). Isto kao sto ne ocekujem da razumijes da drusto takve kao sto su ti prezire iako u tvom malom svmiru izgleda kao da se svi planeti vrte oko tebe.

 

BTW - o kakvom pojasu ti pricas i kakvoj muzici? Bas imas poremecen pogled na svijet, ne?

 

 

bunker kaže...


Pzkpfw , za razliku od nekih razvikanih demokracija, mi još uvjek nemamo kvartove u koje policija nebi smjela ući niti imamo probleme koje nismo u stanju riješiti glede uličnog kriminala, vandalizma i sl...

 

Kamo srece da su ulicni kriminal i vandalizam najveci problem. Na vlastite oci sam se uvjerio nebrojeno puta kako su policajci manji od makovog zrna kad je u pitanju neka malo veca zvjerka koja pravi nered. Takve ne smiju staviti u stanicu kao klince koji pijani galame po ulici i saraju po zidu. Ali gle, barem nema grafita po zidovima - to sto se kokain dila sve u 16 je manje zlo.

Znas, sramota je za MUP RH i MORH sto ti tako javno istupas sa tom svojom agresijom i poremecenim tonom. Baca ljagu na ono malo dobroga sto je ostalo u tim strukturama...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 11:52 (Friday).
16 godina
odjavljen
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Zapravo sam samo htio reci sljedece: ja znam o cemu ti pricas jer sam te sve stvari vidio i dozivio (i profesionalce i konjusare i gastarbajtere koji nabiju muziku). Ali ti nemas blage veze o cemu ja pricam. Jer tebi je to sve apsolutno nepoznato. Ti mene uporno stavljas u neke kalupe koji nemaju veze sa stvarnoscu ali ti si 100% uvjeren da je to tako i ne mozes nikako prihvatiti informaciju da si u krivu. Vrlo si uskogrudan a k tome i jako arogantan. I to je jasno svima koji ovlas prijedju preko par tvojih postova.

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday , jel postupanje tih inkasatora prema tebi bilo temeljeno na nekom zakonu ili su oni to radili na svoju ruku ? Tvoje planirano vikanje i vrijeđanje tih osoba je temeljeno na kojem ono zakonu i principu poštivanju države ??

Nikad ni blizu nećeš biti onoga koliko ja poštujem i cijenim ovu državu i njene institucije. Zdravlje sam dao za nju, glavu riskirao 5 i pol godina, u penziji sam no svejedno i dalje radim i to legalno tako da su sva davanja prema državi plaćena plus kaj sav dohodak trošim ovdje...

Imaš još zdravstveno ovde ili.... ? Nemoj lagati jer je to vrlo lako provjeriti i javno je dostupno...

Tri puta po 6 mjeseci sam radio izvan rh, svaki puta za američku kompaniju. Nije puno ali dosta da shvatim neke stvari... Stric mi je cjeli život u Njemačkoj, imamo rodbine koji su desetljećima u kanadi i velikoj britaniji, prema tome mogu suditi na osnovu njihovih iskustava...

Imaš neke psihijatrijske ili psihologijske diplome i iskustva pa sad donosiš i procjene ličnosti, ili si se to malo zanio jer te nekaj pogodilo u sridu.... ??? Hehehhe.... Ili imaš kakve probleme sa samokontrolom i sl ??

Kako svi boksači i nogometaši nisu podjednako kvalitetni i utrenirani ili prirodno talentirani, tako ni svi policajci nisu podjednako sposobni za rješavanje svega kaj sudbina donese pred njih... No znaš, on ima motorolu, pa krene zivkat, pa tim hijerarhijskim načinom će ubrzo na teren doći ekipa koja može riješiti ono kaj on nemože....

Primjer koji sam ti dao je samo u tvojoj devijantnoj mašti siledžijski, a ipućenoj osobi će govoriti da ima posla sa profesionalcima koji ishode liječničku svjedodžbu za privedenoga tako da ih ovaj posle nemože tužiti za ozljede jer po papiru on ozljeda nema , a psihološki efekt takvog temeljitog i profesionalnog pristupa jako brzo daje rezultate čim uhićenik shvati da u svakom slučaju izvlači deblji kraj a o njegovom nastupu ovisi koliko bu deblji...

Veliš, lemala te več murija .... Vjerojatno isto bezveze i na svoju ruku , a i tvoj sadašnji poriv da vičeš i vrijeđaš nema nikakve veze sa svime time.... Su skupi psihijatri u irskoj ?

😂


Bunker
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
 Tvoje planirano vikanje i vrijeđanje tih osoba je temeljeno na kojem ono zakonu i principu poštivanju države ??

 

Znaci u jednom postu se prijetis sa policajcima koji ce te prebiti na mrtvo (uz pokrice od dezurnog doktora) a u drugom pricas o zakonim i postivanju drzave? Koja si ti komedija covjece...

 

Evo par napomena, buduci da si jako znatizeljan...

Nikad necu biti blizu onoga koliko ti postujes drzavu i institucije? Ti koji se prijetis "profesionalcima"? Pa hvala dragom Bogu da nisam ni blizu toga. Cak stovise - na drugom kraju skale sam.

Ne koristim apsolutno nikakve zdravstvene usluge ovdje u HR osim onoga u privatnom sektoru koje placam (u obje zemlje u kojima zivim)

Familiji toj koja radi vani isto govoris da su konjusari? Ocito da tako mislis pa samo provjeravam koliko si dvolican.

Ja apsolutno nikakve probleme nemam sa samokontrolom. Ja nemam ekipu "profesionalaca" koje mogu zvati pa sam se kroz zivot naucio samokontroli. Cak stovise, takvih kao sto si ti sam u svom forumskom stazu "sahranio" poprilican broj (ekipa se zanese pa popije crni karton). Ako netko od nas dvojice ispadne iz tracnica - budi siguran da to necu biti ja. A ti kako si krenuo - blizu si ili barem crvenog kartona ili toga da zoves svoje "profesionalce" da me nuce pameti.

Kazes "No znas, on ima motorolu" - nisam u zivotu dozivio da policajac na motorolu pozove pojacanje ako neka veca zvijerka radi cirkus. Uglavnom se povuku jer nemaju muda ni iz auta izaci.

Da, lemala me murija vec. Tako da ovaj tvoj mali nastup nije izazvao nista nego sazaljenje. Ali gle, nabavi motorolu pa lako pozoves "profesionalce". Ja cu u medjuvremenu sam otici do doktora da vam ustedim vrijeme. Jer ne zelimo bezveze trositi novce poreznih obveznika, ne?

Freak Show Inc.
10 godina
online
Odjava HRT pristojbe!?

 

 

Friday, kolega moj...imam jako dobro mišljenje o tebi, te si mi baš cool tip.

Al' isto tako i Bunker je čovjek i pol, te ljudina.

 

Mislim da se si ga jako krivo procijenio kao osobu, te profesionalca. Bunker je jednostavno čovjek viskoe profesionalnosti, kao i svi dobri policijaci, kriminalisti, viši samostalni inspektori....

Bunker je vrlo sličan jednom mom dobrom frendu, mojem anđelu čuvaru. Naime, Bunker ima veliko životno i profesionalno iskustvo. Ljudi nažalost, imaju jako velike predrasude prema policiji.

 

Osobno, sa policijom, te vojskom ima samo predivna iskustva, te ništa negativno. Sa policijom samo prekšitelji zakona imaju loša iskustva.

Znam za tegbe Friday, da si čovjek na mjestu, al' mislim da ti je mišljenje o MUP RH totalno krivo.

 

Siguran sam da upoznaš Bunkera, da bi u roku od 15 minuta promijenio svoje mišljenje.

Ne poznajem te, kao ni Bunkera, al' bi jako volio da vas jednom imam priliku upoznati.

 

Isto tako mislim da je totalno nepotrebna rasprava o vama dvojici, jer ste za mene jedan i drugi, ljudine, ljudi od integriteta. 

Meni tobože pojedinici predbacuju da sam huligan tu na forumu, te ponekad u stvarnom životu, a to je totalna neistina.

Dobar sam jako sa policijom, te na osobno razini nemam ništa kontra nekoga huligana, al' ne odobravam njihov način života.

 

Žao mi je kada se ljudi poput vas ne razumiju, a svaki ste u svojem fahu, bašigrači u pozitivnom smislu.

 

 

dzg
Moj PC  
0 7 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday , nisi odgovorio , da li će upis tvog oiba u hzzo stranicu pokazati važeću policu obveznog osiguranja ?


Vidim da sporije kopčaš pa ću ponoviti: primjer sa liječničkom potvrdom je usmjeren na to da osoba shvati kako nema posla sa amaterima i početnicima. Ako ti u spoznaji da su sa druge strane iskusni profesionalci vidiš prijetnju po tebe onda to govori o tebi a ne o njima. Imaš se zbog čega bojati ili ... ??

Kažeš da si ugledni član svoje zajednice a ovde mi se prijetiš kartonima i baniranjem ? Izgleda da ti ovaj forum doživljavaš tom svojom zajednicom pa ti je životno bitno da ovdje uživaš neki status. U psihijatriji postoji i točan naziv i dijagnoza za osobe koje se naslađuju mogućnošću da netko drugi ima bilo kakvih poteškoća , no kada to povežem sa tvojom javnom objavom kako jedva čekaš da vičeš i vrijeđaš službenike hrt-a onda je sve daleko jasnije....
Bunker
9 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Bois, za dobrobit foruma, ove teme a i Vas samih, završite ovu nepotrebnu raspravu jer to nićemu ne vodi ... 

Ako se mene pita ( a ne pita ), ovu temu bih ugasio za sva vremena i voila ...

 

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 13:17 (Taraba).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Friday , nisi odgovorio , da li će upis tvog oiba u hzzo stranicu pokazati važeću policu obveznog osiguranja ?


Vidim da sporije kopčaš pa ću ponoviti: primjer sa liječničkom potvrdom je usmjeren na to da osoba shvati kako nema posla sa amaterima i početnicima. Ako ti u spoznaji da su sa druge strane iskusni profesionalci vidiš prijetnju po tebe onda to govori o tebi a ne o njima. Imaš se zbog čega bojati ili ... ??

Kažeš da si ugledni član svoje zajednice a ovde mi se prijetiš kartonima i baniranjem ? Izgleda da ti ovaj forum doživljavaš tom svojom zajednicom pa ti je životno bitno da ovdje uživaš neki status. U psihijatriji postoji i točan naziv i dijagnoza za osobe koje se naslađuju mogućnošću da netko drugi ima bilo kakvih poteškoća , no kada to povežem sa tvojom javnom objavom kako jedva čekaš da vičeš i vrijeđaš službenike hrt-a onda je sve daleko jasnije....

 

Ja cak ni prebivaliste nemam u Republici Hrvatskoj. Meni je na osobnoj irska adresa. Apsolutno nikakve veze sa tim sistemom nemam. U Irskoj placam porez i zdravstveno. U HR odem privatno kod zubara kod kojeg mi je karton vec 20+ godina. A kad smo kod toga - sad pri zadnjoj posjeti sam ih molio da provjere u sustavu jer su mi rekli da ne moram nista platiti buduci sam njihov pacijent. Na moje inzistiranje da ipak provjere jer zivim u irskoj shvatili su da mi ipak trebaju naplatiti. Eto, jel ti sada srce na mjestu?

Ja sporije kopcam? Ovo je valjda skolski primjer ironije - kad ti arogantni policajac kaze da sporije kopcas. Oprosti, ali kad smo kod kopcanja - ta tvoja teza nikako ne drzi vodu. Ides na lijecnicki jer se trebas uplasiti ali "profesionalci" ti nece nista? Trebas se bojati jer su profesionalci ali ne trebas se bojati? Ali neka nam se nadje potvrda od doktora, tek tako...

Krivo si nesto shvatio - ja ti se ne mogu prijetiti kartonima jer ih ja nisam ovlasten podijeliti. Ja sam te za tvoje dobro upozorio da ovdje nema tvojih "profesionalaca" i da ne mozes raditi sto te volja buduci da moderatori ovdje kartoniraju ekipu koja pretjera.

I opet se vracas na vikanje i vrijedjanje jer to je OCITO puno gora stvar od "profesionalaca koji znaju sta rade" pa te za svaki slucaj odvedu kod doktora prije nego odes na "obradu". Malo smo se pogubili? Ili je vikanje stvarno gora stvar od pendreka?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Upravo sam brzinski proanalizirao stanje na forumu. Kolega bunker je apsolutni sampion po spominjanju zakona u svojim postovima. U gotovo 15% postova on spominje zakon. Zajebao je cak i ihusha kojem je zakon u tek 11.2% postova.

Zanimljivo za covjeka koji se ne libi pricati o "profesionalcima" koji po potrebi mlate ljude da su mu usta tako puna zakona.

Isto je tako prvi po postotku postova u kojima spominje policiju (3.6%). Lijepo je znati da su brizni cuvari zakona tako bliski prostom puku...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday , ti koji kažeš da jedva čekaš da se izvičeš i izvrijeđaš hrt inkasatora, govoriš o predrasudama ??

Ti govoriš o predrasudama a iz tvojih rečenica vrišti stav kako je svaki policajac glup i defaultno nemože imati visok iq ??


Kaj reći o tvom karakteru i osobnosti kada se upuštaš u tumačenje nečega o čemu nemaš pojma... Zamisli da ja koji u životu nisam ispisao liniju koda tebi počnem soliti o programiranju, e to bi bilo tragikomično...

Niz zakona i pravilnika obvezuje policijske službenike da prema tebi postupaju na način da zaštite tvoje zdravlje, dostojanstvo, i sl... Možda imaš neku akutno stanje koje te može koštati života u slijedećih par sati... Možda imaš ozljede od proje pq ćeš ih probati iskoristiti da izvučeš neku odštetu od države... Zbog svega toga će te svkai iskusniji inspektor prije kriminalističke obrade odvesti na liječnički pregled. Pa 24 h je dugo kaj buš bio u rukama , policije a ako postoje opravdane okolnosti onda to može i duže trajati, pa nitko neželi da te spuca infafkt ili moždani baš tada.... A spuca li te, jbg, doktor na pregledu bu objašnjavao zakaj nije uočio simptome....

A zakaj ti u tim profesionalnim postupcima vidiš prijetnju je samo nastavak tvoje osobnosti koja jedva čeka da se istrese na prvog inkasatora koji naiđe...

Imaš ili nemaš važeće obvezno zdravstveno osiguranje u rh, da ili ne ?


Ps, i kaj ti je čudno da volim ispraviti neke duboke predrasude za koje sam se u 20 godina službe uvjerio da nisu točne... Pa nebum trqbunjao o nečemu o čemu nemam pojma, za razliku od mnogih kaj se vole upustiti u sve makar nemaju niti osnovna znanja o tome...
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 15:22 (bunker).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Imaš ili nemaš važeće obvezno zdravstveno osiguranje u rh, da ili ne ?


Ps, i kaj ti je čudno da volim ispraviti neke duboke predrasude za koje sam se u 20 godina službe uvjerio da nisu točne... Pa nebum trqbunjao o nečemu o čemu nemam pojma, za razliku od mnogih kaj se vole upustiti u sve makar nemaju niti osnovna znanja o tome...

 

Da imam vazece osiguranje u HR bez prebivalista ili boravista - to bi tek bila komedija. Ne znam jel uopce nesto tako moguce. Ako je - to je jos jedan spomenik HR birokraciji.

Kazes u 20 godina sluzbe si se uvjerio da predrasude nisu tocne? A sta s nama koji se od devedesetih na ovamo uvjeravamo da jesu (i nove se pojavljuju)? Ja isto "trabunjam" o osobnom iskustvu. Zasto bi moje iskustvo bilo manje vrijedno od tvoga?

Ne znam gdje sam napisao da je svaki policajac glup i defaultno ne moze imati visok IQ? Ja pricam o par konkretnih slucajeva. Znam i masu programera koji su glupi ko kurac.

Freak Show Inc.
2 godine
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Database master, nema šta 😆
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
silvio3105 kaže...
Database master, nema šta 😆

 

Imam i ja svoje profesionalce

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday , pa jel problem provjeriti...vjerovati ću ti na riječ...

http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm
Bunker
16 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Friday , pa jel problem provjeriti...vjerovati ću ti na riječ...

http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm

 

Provjerio i sebe i zenu po OIB-u i po MB-u. Kaze "Nema podataka za uneseni uvjet"

 

EDIT:

Mozes pitati nekoga od modova da provjeri ako meni ne vjerujes - imaju moj OIB

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 16:32 (Friday).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Friday, ok, zahvaljujem. Zašto ti nebih vjerovao , pa svatko je nedužan do pravomoćne presude, a ja nigdje nisam rekao da si lažov...

A sad idemo na liječnički... Hehehehhehe 😂

Bunker
16 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Friday , ti koji kažeš da jedva čekaš da se izvičeš i izvrijeđaš hrt inkasatora, govoriš o predrasudama ??

Zašto generaliziraš ? Friday je kritizirao dva konkretna inkasatora koji su se ponijeli najblaže rečeno podlo pokušavši ga prevariti i naplatiti retroaktivno 6 mjeseci.

Nebitno tko su, pravi ili lažni penzići, takvo ponašanje se ne može i ne smije tolerirati.

 

Imao sam slično iskustvo pa uopće nemam razloga sumnjati u opisani slučaj. Koristim jedan stan kao radni kutak (recimo kao podstanar) i došao je tip i odmah se počeo derati i prijetiti jer se "tu ne plaća pretplata" iako nije znao ni tko sam ja, ni tko je vlasnik stana a ni da li plaćamo pristojbu po nekoj drugoj osnovi. Kad sam rekao da ja plaćam a da podatke o vlasniku ne dajem bez njegova pristanka, postao je još bezobrazniji, a kad sam mu citirao zakon i dio o "domaćinstvu" onda se tek potpuno zapjenio :).

To je ujedno bio i moj prag tolerancije pa sam ga potjerao jer stubište u višestambenoj zgradi nije javni prostor već zajedničko vlasnišvo vlasnika stanova (javni prostor je na granici parcele prema ulici).

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice